Sběratel přání

Sběratel přání https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445409/bmid_sberatel-prani-5NJ-445409.jpg 4 372 101

New Orleans, město záhad a kouzel, tajemství, snů a historie utopené v lásce a nejkrutější bolesti. Když baletka Clara Campbellová přijede do New Orleans, uchvátí ji tragický příběh plantáže Windisle. Říká se, že už na ní nenajdete živou duši, Clara však ke svému překvapení za jejími kamennými zdmi neuslyší duchy, ale muže z masa a kostí. Zjizveného cizince stravovaného bolestí hlubší a temnější než vody řeky Mississippi, jež se vine za hranicí jeho dobrovolného vězení. Muž za zdí, kdysi ambiciózní Jonah Chamberlain, udělal v minulosti osudovou chybu a nyní se skrývá před světem. To poslední, co čeká, je přátelství s obětavou dívkou, která k němu promlouvá puklinami v kamenech a která se za ním každý týden vrací. Dívkou, která v něm probouzí touhu po všem, čeho se dávno vzdal, a která mu zasela do srdce strach i naději. Sběratel přání je příběhem o studu a vítězství, osamělosti a lásce a o setkání dvou srdcí, jež spolu dokážou překonat i ty větší překážky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Wish Collector , 2018

Evaho73
23.02.2021 4 z 5

Príbeh s ľahkými prvkami magického realizmu zaujme skôr užší okruh čitateľov, ktorí dokážu pochopiť i v reálnom živote "nepochopiteľné" veci alebo javy.
Páčilo sa mi, ako autorka prepojila legendu o nešťastnej láske s príbehom lásky súčasnej odohravajúcim sa medzi dvoma hlavnými postavami.
Je obdivuhodné koľkých literárnych, ale i filmových tvorcov neustále dokáže motivovať rozprávka Kráska a zviera.
Nebolo tomu inak ani v prípade tejto knihy, ktorú i ja osobne vnímam, ako modernú rozprávkovú romancu pre ženy.

zimka.r
22.02.2021 5 z 5

1. Archerův hlas
2. Leo
3. Leova šance
4. Singerův pád
5. Kyladovo vykoupení
6. Sběratel přání....taková Kráska s zvíře....ale mě se líbilo!! Knížky této spisovatelky se mi moc dobře čtou, jsou to takové pohádky s krásným dojemným koncem, což bylo i zde :) Moc se mi líbilo vyjasňování staré záhady plus odtajňování i té současné. Už teď se těším na "prozatím" poslední knížku této autorky, která mi už teď leží na stolku :)

Ditules
20.02.2021 3 z 5

Kráska a Zvíře v moderním hávu. Krásná obálka, ale příběh mě moc nezaujal.

Pettato
06.02.2021 5 z 5

Krásná kniha plná romantiky, která vás pohladí po duši. Dostala mě ze čtenářské krize. Hezky se četla, hlavní hrdinové byli oba velmi sympatičtí a jejich příběh jsem si vychutnala. Moc milé čtení.

anndrra
29.01.2021 5 z 5

Kniha skončila v mém košíku a potažmo knihovně čistě jen kvůli té nádherné obálce. Samotná anotace a skutečnost, že se děj odehrává v New Orleans a na nedaleké cukrové plantáži, mě pak jen utvrdily v tom, že té koupě rozhodně nebudu litovat.
A nelituju!
Romantický příběh Jonase a Clary je inspirovaný příběhem Fantoma opery (muzikál je moje srdcovka) a autorka ho uchopila na výbornou, přičemž nezapomněla do textu vkládat více i méně nápadné odkazy, takže jsem prakticky od samého počátku byla nadšená.
Až se budu jednou cítit tak trochu pod psa, ale ne zas moc, jenom tak lehce, až budu mít dojem, že je celý svět proti mě, tak se s ní zavřu do ložnice a nevylezu, dokud nedočtu poslední stranu, protože mi po ní zůstal v břiše takový ten příjemný hřejivý pocit.

Pedruska01
20.01.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože anotace zněla víc než zajímavě. Bylo to zároveň moje první setkání s autorkou, takže jsem nikterak neváhala. Kniha se četla dobře, i když je pravda, že jsem si musela trochu zvyknout, že to není psáno z první osoby. Ale vůbec mi to nijak výrazně nevadilo. Ten příběh je spíš taková pohádka zasazená do "reálného" života, ale o to víc to pro mě bylo zajímavější a taky mě to dokázalo k sobě strhnout. Tenhle příběh má nádech jednoho určitě - Fantom opery, dvou možná témat, která mám ráda, takže jsem to tak či tak uvítala. A své vyprávění mají na starosti oba hlavní hrdinové, kus minulosti i pár dalších maličkých postav.
Hlavní hrdinka Clara byla klasická hodná, slušná a nesobecká dívenka, baletka, která začala žít ve velkém městě sama. Všem se snažila pomoci, na všechny házela úsměvy. Byla nevinná, i když ne v obou významech toho slova. Měla jsem jí ráda, proto jsem jí v duchu podporovala v tom, jak se zajímá o to, co druhé úplně nebere. Příběh starý víc jak sto padesát let a taky to, co se děje za zdí. Nejspíš jsem s ní sdílela tu zvědavost a poté zájem o Sběratele přání.
Druhý hlavní hrdina Jonah, byl zlomený muž, žijící ve vlastním vězení, v přesvědčení, že je zrůda, tady naopak ve všech významech toho slova, a to všechno dobrovolně. Upřímně jsem se mu na jednu stranu nedivila, že se k tomu rozhodl, ale bylo mi ho hrozně líto. Každopádně jsem za něj byla ráda, že se začal snažit, že měl kolem sebe lidi, kteří mu pomáhali, kteří ho vyvedli z té temnoty a sebemrskačství na světlo. Po tom všem si to zatraceně vážně zasloužil. Držela jsem mu palce, i když mu to trochu trvalo. Ušel dost dlouhou a trnitou cestu a musel ukázal hromadu odvahy. Tu bolest, která z něho přímo prýštila jsem vážně cítila. Ten chlap ve mě rozvířil mnoho pocitů a nejspíš jsem si ho taky zamilovala.
Ti dva měli poněkud podivný, přesto krásný a kouzelný vztah, který nebyl vždy dokonalý a musím přiznat, že se mi to líbilo. Bylo to tak nepravděpodobné v opravdovém životě, a to právě dělalo tu pohádku, což v dnešní době prostě zapotřebí je - trochu toho kouzla a krásy.
Příběh měl nastolené příjemné tempo a krom vyprávění obou hrdinů to protnula ještě roky stará legenda. Na jednu stranu by mi asi nevadilo, kdyby tam nebyla, protože mě převážně zajímal příběh těch dvou hlavních hrdinů, ale kdyby tam zase vážně nebyla, tak se Clara s Jonahem nikdy nesetkají, a to by byla škoda. Přišli bychom o tohle vyprávění.
Kdybych to měla shrnout, tak se mi to líbilo a bavilo mě to. Bylo to milé, krásné, pohádkové a oddechové. Hlavní hrdinové byly fajn a moje romantická duše byla spokojená. Vážně nemohu nic vytknout. Takže nemám nic, co by mi bránilo, aby to dostalo plný počet hvězd a jedno doporučení k tomu. :)

Janka0702
18.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Moc jsem se na tuto knihu těšila a trošku mě zklamala. Ano bylo to hezké milé, trošku vlažné oproti jiným knihám od této autorky. Příběh má obrovský potenciál ale přišel mi nevyužitý. Autorka rozjela příběhy na 3 úrovních, Jonah a Clara, Angelina a John a potom náprava Jonahova jména. Hlavní linie byla docela dobrá ale ty ostatní byly tak nerozvedené, docela odflaklé. Příběh Angeliny a Johna nedotahla do konce, skončilo to bohužel jen dopisem což je velká škoda. A na to, co utvářelo Jonaha to tam bylo taky jen tak ledabyle vyřešený.
Bohužel jen 3 hvězdy

Kudík
17.01.2021 5 z 5

Za mě to hodnotím jako doslova kouzelné. Tak laskavou hrdinku jako byla Clara, jsem už dlouho nezažila. A "její" sběratel přání se postupně, od prologu po epilog vyvíjel. Mystično mi zde vůbec nevadilo, naopak jsem takový konec uvítala. Bylo zde sice pár nesrovnalostí, ale co.... v příběhu, kde se věří na kouzla je to povolené.

Pralinka1910
17.01.2021 1 z 5

Brrrrr - tak za mne určitě ne. Knížku jsem si koupila na základě vysokého hodnocení a recenzí v DK. Čekala jsem romanticky příběh, na který nemam žádné zvláštní požadavky, ovšem dostala jsem pohádku pro nactileté, a to se vším všudy. Trosku přeroubovaná Kráska a zvíře, trosku duchařiny, trosku detektivka, ale hlavně hodně za hranici uvěritelnosti. ( od viktoriánské doby se nikdo nestará o záhonek a trvale tam bohatě sklízí rajcata, okurky a papriky. ? Tuší vůbec autorka ze se jedná o jednoleté rostliny ??...). Je to škoda, příběh je originální a má spoustu zajímavých myšlenek - jedna hvězdička autorce za styl vyprávění. Podobný mi připadá Zámek u řeky, který je mnohem reálnější.

packlik
13.01.2021 4 z 5

Příběh byl moc krásný, měl kouzlo a hlavní hrdinové se mi moc líbili. Jonah měl podle mne až zbytečně velký komplex,ale ok. Jen závěr byl možná trošku přitažený za vlasy. Celkově ale moc pěkné čtení.

keiko33
08.01.2021 5 z 5

Predchadzajuci komentar presne vystihuje tuto knihu. Pohladenie na dusi. Presne toto vam dopraje tato kniha a vlastne vsetky knihy od Mii. Ona dokaze vymysliet vzdy dokonaly pribeh a tento bol obzvlast originalny. Spojenie znetvoreneho byvaleho pravnika, ktory pyka za svoju ctiziadost, samotarska a dobrosrdecna baletka a zahada pribehu zakazanej lasky z cias obcianskej vojny, vytvara dokonaly romanticky pribeh.

pollyn
05.01.2021 5 z 5

To bylo tak krásné pohlazení na duši!!!

maafa
02.01.2021 5 z 5

Takhle si představuji čistokrevnou romantiku. Této knize v rámci žánru nechybělo nic. Má v sobě zajímavé hlavní hrdiny, tajemno, silnou lásku a konec jaký čekáte. Prostě sázka na jistotu. A krásná obálka jako bonus. Mia Sheridan je podle mě v žánru romantických knih jednou z nejlepších. Po dlouhé době dávám plný počet a můžu jen doporučit:).

Zomy
02.01.2021 4 z 5

Další slaďárna od Mii, která nemá chybu.
Věděla jsem, že jakmile si ke knížce sednu, vstanu až po jejím přečtení, což se stalo.
Děj je promyšlený, propracovaný a ozvláštněný příběhem z minulosti i duchařinou - ale říkejte si, co chcete, pořád je to (báječná) parafráze na Krásku a zvíře :-)
Navíc musím pochválit úžasný, až poetický název a něžnou obálku.

pavlikova9332
02.01.2021 5 z 5

Nádherný příběh nádherná kniha moc ráda se k ní budu vracet a jsem ráda že jsem ji přečetla. Kdyby se dalo dát víc hvězdiček dala bych

petulkapeta
01.01.2021 5 z 5

„Kouzla existují. To my. My jsme kouzlo. Dva osamělí lidé,
kteří se našli navzdory bariéře, jež je dělila. Cítila jsem tvoje srdce, Jonahu,
cítila jsem ho přes tu kamennou zeď. Pojí nás kouzlo, jsi však příliš slepý,
než abys to viděl. Dál se schovávej za zdí, jestli chceš, ale netvrď mi, že
kouzla neexistují. Jen ses před nimi rozhodl ukrýt.“
To byl přiběh..že jsem po hltala to byla slabe slovo,pohltil mě...miluju tu spisovatelku

LilianaFalcon
30.12.2020 5 z 5

Vhodné pro každého milovníka romantiky.
Příběh, který se skládá z několika zajímavých rovin. A jako čtenář jsem si vážně užívala postupné odhalování pravdy.

Mikuše-Ivet
29.12.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen moderní verze fantoma opery či krásky a zvířete jak už tu bylo v předchozích komentářích zmíněno, ale zmýlila jsem se.... Kolem půlky jsem začala knihu úplně hltat a byla jsem zvědavá jak to vše dopadne, i když mi bylo jasné, že konec dopadne stejně dobře jako v pohádce.

georginaa
29.12.2020 5 z 5

Po dlouhé době opět příběh, který pohladí po duši, utkví v hlavě a nelze na něj přestat myslet. Je to splněné přání každého čtenáře, kterého vyprávění pohltí a dá mu takový klid a mír, lásku a porozumění. Knihu mohu vřele doporučit všem, kteří věří na kouzla lásky.

Pajina324
29.12.2020 5 z 5

Úžasný příběh, doporučuji. Plynule se prolíná vyprávění z minulosti a dokresluje zápletku. Zase kniha co v sobě nese nějaký smysluplný příběh, i když fantasy :)