Sběratel přání

Sběratel přání https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445409/bmid_sberatel-prani-5NJ-445409.jpg 4 372 101

New Orleans, město záhad a kouzel, tajemství, snů a historie utopené v lásce a nejkrutější bolesti. Když baletka Clara Campbellová přijede do New Orleans, uchvátí ji tragický příběh plantáže Windisle. Říká se, že už na ní nenajdete živou duši, Clara však ke svému překvapení za jejími kamennými zdmi neuslyší duchy, ale muže z masa a kostí. Zjizveného cizince stravovaného bolestí hlubší a temnější než vody řeky Mississippi, jež se vine za hranicí jeho dobrovolného vězení. Muž za zdí, kdysi ambiciózní Jonah Chamberlain, udělal v minulosti osudovou chybu a nyní se skrývá před světem. To poslední, co čeká, je přátelství s obětavou dívkou, která k němu promlouvá puklinami v kamenech a která se za ním každý týden vrací. Dívkou, která v něm probouzí touhu po všem, čeho se dávno vzdal, a která mu zasela do srdce strach i naději. Sběratel přání je příběhem o studu a vítězství, osamělosti a lásce a o setkání dvou srdcí, jež spolu dokážou překonat i ty větší překážky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Wish Collector , 2018

petusska01
28.12.2020 5 z 5

Zo začiatku som mala trochu problém sa naladiť na príbeh - mala som dojem že na jednej strane sa tam toho strašne veľa deje:Jonah a jeho príbeh, duchovia, Clara a otec a všetko to preskakovalo a na druhej strane to strašne pomaly napredovalo. Potom to začalo ísť konečne aj do hĺbky a tam už som sa nevedela odtrhnúť. Veľmi pekný, príjemný aj náročný príbeh, romantický aj smutný. Určite zaujme.

martina1199
28.12.2020 4 z 5

Pokud máte chuť na pořádnou dávku romantiky, okořeněnou prostředím New Orleansu, lehkou inspirací Fantomem opery, a také záhadným prokletím z doby před vypuknutím občanské války, sáhněte určitě po této knize. Sběratel přání je lehkým, oddechovým čtením, a pokud od něj nečekáte nic jiného, budete jistě spokojeni :-)

narisa
28.12.2020 5 z 5

Prostě naprosto úžasně nádherná kniha. Hlavní postavy jsem si opravdu zamilovala. Clara mi byla velice sympatická a Jonah.... Ten byl prostě úžasný. Opravdu nádherný příběh. Všem moc a moc doporučuji. Tato kniha mě nadchla už anotací, protože ta mi připomínala knihu Archerův hlas od této autorky. Ta byla do této chvíle mou nejoblíbenější od Mii, ale teď se o první místo dělí se Sběratelem přání :).

EvaSupovic
26.12.2020 5 z 5

Opět nádherná knížka plná emocí, citu, bolesti a hlavně spoustu lásky. Ráda se k ní vrátím.

Astarael
26.12.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a řekla si, že by to mohla být příjemná četba na sváteční volno. Očekávání rozhodně nezklamala, za dvě noci dočteno. Líbí se mi, že to není jen prvoplánová romantika, historická linka je sice jednoduchá, ale silná a atmosferická, tak jak mají pověsti být (hlavně když máte slabost pro období války severu proti jihu, ale extra moc historických reálií tam nehledejte, pořád je to oddechová fikce). Hlavní příběh Jonaha a Clary byl myslím pěkně udělaný, hrdina lehce a přiznaně inspirovaný Fantomem opery či Kráskou a zvířetem byl tak úžasně rozervaný, že s ním nešlo nesoucítit a jeho postupná cesta k překonání vlastního strachu a sebenenávisti byla pro mě uvěřitelná. Bylo úplně přirozené si ho představovat, i s jeho krásnou baletkou věřící na kouzla. Pokus o akční scény děj celkem zpestřil a detektivní zapletka byla sice dost předvídatelná, ale stejně bylo příjemné číst jak k očekávanému rozuzlení postupně dospěli. Autorku jsem dosud neznala a ostatní knihy mě dle anotací moc nezaujaly, ale tohle byla zajímavá a poutavá oddechová četba, přesně jak jsem doufala.
Dává mimo jiné pěkné poselství, že někteří lidé se sice chovají hrozně, ale je tu i dost těch, kteří se snaží dělat dobré věci a nemusíme být sami, když nechceme. A taky něco, co věděli už Romeo a Julie, že jeden dopis může způsobit pořádné problémy. Ještě že už máme ty telefony.

Evka3814
25.12.2020 5 z 5

Kouzelný příběh s nádechem tajemna,který rozhodně stojí za přečtení. Velice mě to překvapilo,nečekala jsem že mě to až tak pohltí❤. Je to prostě příběh o naději,lásce ,znovunalezení .....

2688
22.12.2020 5 z 5

Nemohla jsem od ní dát ruce pryč. Je to přesně ten typ knížky u který nechcete aby příběh skončil. Knížka obsahuje vše co skvěla knížka má obsahovat.

Myška43
22.12.2020 5 z 5

Věříš na proroctví, Jonahu? Proroctví? Ano. Věříš, že je naše budoucnost předem daná? Ne. Věřím, že si cestu volíme. Já si svou zvolil a ta - tě přivedla ke mně, odpověděla za něj Clara, ačkoli věděla, že to říct nechtěl.

Musím napsat, že mě autorka hodně překvapila. Je to nádherný příběh s nádechem tajemna a plný emocí.
Myslím, že každý z nás by aspoň jedenkrát za život chtěl stát před plačící zdí, vložit své přání a čekat, až se vyplní. Já bych si přála, aby.......

Vaše pravá láska tančí mezi paprsky měsíce.

Ellinek
21.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem si k příběhu nedokázala vytvořit žádný vřelejší vztah, koupila jsem především kvůli krásné obálce a výskytu baletky, navíc mě anotace zaujala.

V první třetině jsem si říkala, že je to nějak moc rychlé, že už chudáka tahá zpoza zdi, co tam pak chtějí takovou dobu ještě dělat? Nakonec k tomu autorka přidala zajímavou zápletku, zpočátku jsem myslela, že to bude klišé krásná baletka a dva muži, úplně odlišní, což se nakonec nestalo a byla jsem za to vděčná. Ale někdy v půlce jsem se začala opravdu bavit, především kvůli Jonahovi. Moje number one. Clara byla taky skvělá, ale do příběhu možná až moc dokonalá. Za to Jonah byl úžasně vykreslený, věřila jsem mu úplně všechno a chtěla jsem mu přes stránky knihy nějak pomoci. K tomu oceňuji i pro mě netypické prostředí New Orleans, to město má magickou atmosféru a jsem ráda, že posloužilo jako kulisa pro příběh. :)

Není to dokonalá knížka, ale nakonec z toho byl jímavý, půvabný příběh, který mi kazily jen chyby v korektuře a překlepy, až mě to rušilo. Ale za to autorka nemůže. Možná se někdy podívám i na jiná díla autorky. :)

Arsi
20.12.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil. Byl plný emocí, smutku a naděje. Vše dopadlo tak jak mělo.

barca8336
17.12.2020 2 z 5

Já nevím, jestli jsem divná, ale tohle mě absolutně nebavilo. Jsem na 60. stránce a končím. Miluju tuhle autorku a její knihy, ale tohle byl pro mě děs. A taky se mi nelibilo vyprávění příběhu z pohledu 3. osoby. Bohužel za mě ne.

Maruš.D
17.12.2020 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Musím říct, že tohle jsem úplně nečekala. Trosicku delší, ale to se vzhledem k příběhu dá očekávat.
Docela se mi líbila ta vsuvka z minulosti, řešení záhady a i přítomnosti.
Clařino vyjadřování mi přišlo chvilkami jako z jiné doby, ale nevadilo mi to.
Jonaha mi bylo velmi líto, protože snad nikdo si tohle nezaslouží. Jsem ráda, že našel někoho k sobě a že se vše vyřešilo tak, jak je to v knize.
Zmíněná záhada v příběhu zasazena do prostředí New Orleans byla rozhodně k zamyšlení. Autorka hezky, ale krátce popsala jak to v Americe probíhalo. Příjemné čtení. :-))

jani.ruzicko
15.12.2020 5 z 5

Krásný, emotivní příběh, který se nádherně čte. Hrozně jsem sympatickým postavám fandila a jsem ráda za to, že to dopadlo, jak mělo ❤

JanuldaN
13.12.2020 4 z 5

Mia Sheridan prostě romantiku umí! V tomto případě je příběh okořeněn tajmstvím, nadpřirozenem, mystikou... Sledujeme dvě dějové linky - současnost a minulost, které se nádherně prolínají. Opět mužský hrdina, kterého vám je líto. Pomalý, uvěřitelný vývoj milostného vztahu. Prostě krásná pohádka! Doporučuji...

lusitta05
10.12.2020 5 z 5

Veru krásny, smutný príbeh. Veľmi sa mi páčil a som rada, že dobre skončil.

Petriii
09.12.2020 5 z 5

Nádherný příběh,z nádherného prostředí, s nádhernými hlavními postavami :) moc mě to bavilo,vřele doporučuji!

hana1039
07.12.2020 5 z 5

Nevím, co bych dál k teto knize dodala, protože už tady bylo řečeno vše, co bych řekla i já... Ještě teď vstřebávám všechny dojmy, pocity, to tajemno... Nádherný příběh o tom, že i takto postižení lidé mohou najít svou,, spřízněnou duši,, že krása by se měla hlavně vnímat zevnitř toho člověka, ne jenom z venčí... Mia Sheridan, prosím o hodně víc takových knížek!!!!!

LenRan
06.12.2020 5 z 5

Tak to byla krásná pohádka! Autorka se inspirovala u Ďáblova advokáta, Krásky a zvířete a Fantoma opery, okořenila to svým úžasným talentem a stvořila nádherný příběh. Doporučuji pro všechny romantické duše :)

jeny-v
04.12.2020 5 z 5

Clara Campbellová, nová členka Neworleanského baletu, se snaží dopátrat pravdy o více jak 150 let staré pověsti - tajuplný příběh o lásce služky Angeliny a vojáka Johna na cukrové plantáži na jihu Ameriky. Jonah, jenž se ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě, už 8 let trpí za zdmi plantáže Windisle. Jeho smutek, osamělost a zoufalství jsou následky tragického činu, kterého byl účastníkem. Jedinou společnost mu dělají stárnoucí spřízněné osoby Cecil a Myrtle, které jsem si zamilovala a také skupinu dobrovolníků "Mosazní andělé". Tito dva mladí lidé se jednoho dne setkají na opačných stranách "Plačící zdi". Zachránila ho, dívka zachránila netvora: "Vypadá jako muž, kterému svět strašlivě ublížil a jenž věří, že v něm není nic, co by stálo za to milovat. Nepřestávej Mio - piš boží r o m a n t i k u ❤ !

Damienronnie
04.12.2020 5 z 5