Sběratel přání

Sběratel přání https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445409/bmid_sberatel-prani-5NJ-445409.jpg 4 372 101

New Orleans, město záhad a kouzel, tajemství, snů a historie utopené v lásce a nejkrutější bolesti. Když baletka Clara Campbellová přijede do New Orleans, uchvátí ji tragický příběh plantáže Windisle. Říká se, že už na ní nenajdete živou duši, Clara však ke svému překvapení za jejími kamennými zdmi neuslyší duchy, ale muže z masa a kostí. Zjizveného cizince stravovaného bolestí hlubší a temnější než vody řeky Mississippi, jež se vine za hranicí jeho dobrovolného vězení. Muž za zdí, kdysi ambiciózní Jonah Chamberlain, udělal v minulosti osudovou chybu a nyní se skrývá před světem. To poslední, co čeká, je přátelství s obětavou dívkou, která k němu promlouvá puklinami v kamenech a která se za ním každý týden vrací. Dívkou, která v něm probouzí touhu po všem, čeho se dávno vzdal, a která mu zasela do srdce strach i naději. Sběratel přání je příběhem o studu a vítězství, osamělosti a lásce a o setkání dvou srdcí, jež spolu dokážou překonat i ty větší překážky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Wish Collector , 2018

Kristy.Seb
18.07.2021 5 z 5

Láska nezmizí, když život skončí. Přestože se naše těla promění v prach, láska, kterou cítíme, přetrvá.

Nikdy si nesmíme zvolit bezpečí před tím, co je správné.bezpeci je přikrývka zbabělců. Bezpečí zadusí naději a potlačí jakýkoli boj.

Úchvatný příběh. Citlivý. Bolestivý. Ale skvělý!

Veeria
01.07.2021 5 z 5

Jedinečná.
Kouzelná.

Nezapomenutelný příběh.

Cítím.
Vnímám.
Věřím.

Nechte se také okouzlit.♥ :)

DreamerX9
01.07.2021 1 z 5

Tohle je vyloženě knížka pro ty z vás co holdujete romantice a přežijete v každý druhý větě ach a tu příšernou naivitu a jednoduchost děje. Je to taková oddechovka ale za mě o ničem taková přeslazená břečka bez špetky reality. Clara mě teda rozčilovala na max taková druhá Bella z twilight. Za mě teda zklamání čekala jsem něco jiného

petuzla5591
29.06.2021 5 z 5

Krásný příběh plný zrady, bolesti a hlavně lásky. Kouzelné čtení o baletce a sběrateli přání se zde prolíná s příběhem vojáka a otrokyně pracující na plantáži. Určitě se ke knize ještě vrátím.

kh1989
13.06.2021 5 z 5

Nádherný tajemný příběh. Pohádka se vším všudy. Šťastné konce mám ráda. Určitě se znovu ke knize vrátím.

havrmoni
11.06.2021 4 z 5

Tak taková pohádka to je. Ten druhý příběh z minula byl sice smutný, ale hrozně jsem chtěla vědět co a jak. Mám takové to mystično ráda i když tady šlo spíše o náznak. Ale jo celkově dobré a čtivé.

Aaloha
30.05.2021 4 z 5

Kráska a zvíře - romantická pohádka pro dospělé. Hezký příběh s tajemnem. Kniha se mi líbila a vtáhla mě.

DominaCZ
22.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Vůbec jsem nepochopila, proč je tam ta hist. linka když on je někdo jinej, ne duše toho, kdo má pykat...

No ale jasný pár pokecu, pak se nechá v bouři ojet, hned se vzdá svýho baletu a bude mít děcko a zvrásněnyho manžu...tak určo twl.

Napřed ní opovrhovali ty že souboru a teď tam má i kámošky?? Ježíš!

KleaM
16.05.2021 4 z 5

Trosku moc kouzel na muj vkus. Jinak krasna romantika od Mii, jako vzdy. Mam jeji knihy moc rada a i tuto si ve sve knihovne necham

knihomolkaL
14.05.2021 3 z 5

Při čtení knihy mi neustále v hlavě znělo: Kráska a zvíře, Kráska a zvíře....., a tudíž mi příběh nepřišel tak úplně originální a tolik jsem si ho neužila. Když od toho všeho odhlédnu, tak jsem dostala takovou moderní pohádku se sympatickými hrdiny a šťastným zakončením.

KláraH.
25.04.2021 3 z 5

Krásný příběh jak jinak než s dobrým koncem. Jen toho nadpřirozena by na můj vkus mohlo být (o dost) méně, u první zmínky o věštkyni jsem si říkala "probůh, proč!". I přes Jonahovu (mnou rozuměno jako autorčinu naznačenou) skepsi tahle linka bohužel jela dál a to až do konce... Ještě bych ji možná pochopila u Clary, ale u Jonaha v průvodu, to už bylo prostě moc. Ale jinak se mi to líbilo, krásná ukázka respektujícího přístupu a to hned z několika stran a výsledků, který přináší.

Evina16
11.04.2021

Jako malá jsem milovala pohádku Františka Hrubína Kráska a zvíře, i její filmové zpracování od Juraje Herze Panna a netvor. Náhodou objevený Sběratel přání je vlastně obdobou tohoto příběhu pro dospělé. Ano, je to stále pohádka, ale právě teď jsem se potřebovala ztratit ve vyprávění, kde dobro zvítězí nad zlem, světlo nad temnotou a přestože kniha místy působí naivně a kýčovitě, obsahuje i velmi zajímavé věty k zamyšlení: "Přikládáš takovým lidem až moc velkou důležitost a malou těm, na kterých skutečně záleží."

knihomolkaJani
04.04.2021 3 z 5

Od této knihy jsem měla veliká očekávání, ale jsem lehce zklamaná. Příběh je skvěle vymyšlen, ale ne moc dobře uchopen. Je zde mluveno o velmi silných tématech. Nedokázala jsem se do tohoto příběhu naplno vžít. Chybí mi přitažlivost a taková ta jiskra.

nela3812
28.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásný příběh! Dočetla jsem před malou chvilkou a stránky jsem doslova hltala vždy, když jsem měla možnost.

Hlavní postavy - Claru a Jonaha jsem si naprosto zamilovala i přesto, že je Jonah ze začátku tak trochu mrzout. Ale není se čemu divit, po tom všem čím si prošel.

Příběh je napsaný neskutečně čtivě, mile a napínavě. Původně jsem myslela, že bude větší část věnována příběhu z roku 1860, ale byla jsem mile překvapena, když se děj odehrával spíše kolem současnosti. V příběhu není nouze o napětí, romantiku, ale ani o intimní kapitoly, které však autorka popsala skutečně decentně, krásně a bez vulgarit. I to je jedním z důvodů mého vysokého hodnocení - je velmi těžké napsat milostné scény tak, aby nevyzněli vulgárně a lacině, a to se autorce povedlo! Skutečně skvělá práce!

Minulost a současnost se proplétají....autorka poukazuje na silně poškozenou psychiku člověka po tragické ztrátě blízkých i zdravotních problémech. Proti němu staví optimistu a neskutečně vřelého člověka, který je vždy ochoten pomoc a nabízet jí vždy tak, jak je potřeba a nikam se nevnucovat.

Psychické zdraví je stále upozaďováno před fyzickým, nemá však nikterak menší váhu. Často jsou psychické problémy utlačovány, nevnímány a opomíjeny...ačkoliv je důležité se jim věnovat a řešit ej správným způsobem. Hlavní hrdinka na Jonaha netlačí, věnuje mu čas i prostor, který potřebuje aby se opět vrátil do svého života. Přístup Clary je skutečně skvělý a je dobrým příkladem, jak se v podobných situacích chovat...takové věci se nevyřeší za den...je třeba jim dát čas.

No, vypovídala jsem se dost....Knížku vřele doporučuji! Určitě najde místo i ve Vaší knihovně stejně tak, jako v té mé! :)

lucie3944
19.03.2021 5 z 5

U této knihy jsem si uvědomila, jak důležité může být jedno slovo, jak důležitý může být jeden pohled a jak člověk nemá soudit lidi podle toho, jak vypadají. Samozřejmě, že to nejsou žádné objevné věci, ale upřímně, kdo z nás občas lidi nesoudí příliš rychle, a kdo nevypustil slova, která ho následně dlouho mrzela. Pro mě to je kniha, která mě donutila popřemýšlet o sobě. A hlavně je to kniha, u které si i po měsících vzpomenu, o čem byla. A to je asi to hlavní.

AliceTief
13.03.2021 5 z 5

Tato autorka mě zatím nikdy nezklamala, ani tentokrát. Krásný romantický příběh současnosti protkaný krásným příběhem z minulosti.

janina66
11.03.2021 3 z 5

Hezký ryze romantický příběh. Ale bohužel pro mě to bylo moc přeslazené, bez kapky napětí. Do knihy Graysonův slib to mělo daleko. Ale samozřejmě to je jen můj pocit.

johana3160
09.03.2021 5 z 5

Mia nam opet predklada ne uplne klasicky zamilovany roman. Vetsina techto romanu je na jedno brdo, ale Miiny knihy jsou vzdy necim originalni a jeji styl je nezamenitelny. Rada se vracim ke kazde jeji knize a budu i k teto. Vic to rozebirat nebudu, proste si to prectete, stoji to za to:)

Anna195
26.02.2021 5 z 5

Opäť ma autorka utvrdila v to, že jej diela určite stoja za prečítanie.Toto je veľmi krásny príbeh s dávkou mágie. Môžem ho prirovnať k príbehu Kráska a Zviera alebo Fantom Opery. Keďže ja zbožňujem Krásku a Zviera, tak mi autorka zahrala na moju nôtu.

Po prečítaní prológu som okamžite chcela vedieť viac. Príbeh som si doslova zamilovala a veľmi ma uchvátil. Bol krásny a smutný zároveň a prepojenie legendy z minulosti s príbehom Clary a Jonaha mal na mňa Wau efekt. Jednucho autorka vám ponúkne príbeh plný emócií. Dej plynie pekne postupne, čo mne sa veľmi páčilo.

Hlavní hrdinovia boli skvelo vykreslení. Obaja vám ponúknu svoj pohľad. Jonah si veľa vytrpel a musím povedať, že som s ním veľakrát súcitila. Páčilo sa mi, ako sa časom viac a viac otváral. Autorka nám postupne odhaľuje všetky udalosti z jeho minulosti. Hlavná hrdinka knihy je Clara, baletka, ktorá sa presťahovala do nového mesta. Claru som si obľúbila hneď. Bola láskavá, dobrosrdečná a viac myslela na druhých, ako na seba. Obdivovala som na nej, že chcela celú záhadu vyriešiť a veľmi sa mi páčilo, že pomáhala aj Jonahovi. Budovanie citov medzi nimi bolo postupné, ale to prepojenie, čo mali medzi sebou môžete cítiť od začiatku. Musím veľmi pochváliť, že sa tu nachádzajú aj časti, ktoré rozprávajú vedľajšie postavy, pretože ten nápad bol úžasný. Epilóg bol tak krásny ako celý dej tohto príbehu.

Príbeh určite odporúčam, jedoducho som si ho celý zamilovala.

Calwen89
25.02.2021 4 z 5

Opravdu krásný milostný příběh, který je velmi zlehka okořeněn nadpřirozenem. Jednu hvězdičku, ale musím strhnout za postavu hlavní hrdinky Clary, která mi bohužel moc nesedla. Často na mě působila ploše, naivně až někdy hloupě a při jejích přeslazených proslovech jsem se několikrát přistihla, že protáčím oči. To už více sympatičtější byla Angelina, která tam zdaleka nedostala tolik prostoru. Postava Jonaha byla naopak velice povedená, realistická a člověk se snadno vcítil do jeho pochyb, strachu a myšlenek. Ke knize se ale určitě jednou vrátím, protože to stojí za to.