Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2898 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

petulik330
28.11.2020 5 z 5

GeRaltzRivie01: neberu to tvůj názor na tuto knihu, ale nelíbí se mi jak nazývaš hlavního hrdinu. I když jde jen o fiktivní postavu, můžeš o něm mluvit slušně.
Je mnoho skutečných lidí, kteří jsou na tom stejně nebo podobně a nejsou to žádní kriplové ale lidé co měli prostě smůlu a stal se jím úraz. Tak prosím trochu úcty.

GeRaltzRiVie01
15.11.2020 1 z 5

Tak tohle vůbec nebavilo - v těch tisícovkách detektivek mi přijde, že jde už jen o závod o nejvýstřednějšího detektiva - zde je v hlavní roli ultra geniální kripl, který by Vám na základě vizuální kontroly a pachu kamene dokázal odvyprávět kde, kdy a jak tenkrát vlastně Tyrannosaurus rex zabil chudáka hadrosaura..

Listonožka
03.11.2020 4 z 5

Napínavé, s dobrým spádem. Klasika mezi detektivkami. Líbilo.

ctenarkaEva
10.10.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale některé postupy vy vyšetřování se mi zdály až moc nepravděpodobné. U každého nalezené dřívka na místě činu detektiv ihned poznal, odkud přesně je :-)

Jarka_rybář
04.10.2020 5 z 5

Lincoln Rhyme je super detektiv, i když se nemůže zvednout z postele. Má velmi bystrý úsudek.
Napínavý příběh. Doporučuji.

Safrika
07.09.2020 5 z 5

Uzasna kniha,uplne me nadchla,cetla se paradne,napinavy pribeh,akce,spad. Za me urcite ano

Olous1
29.08.2020 5 z 5

5 hvězdiček je málo,dala bych alespoň 10.Tak tohle byla jízda,nestačila jsem obracet stránky. Tato série s inspektorem Lincolnem Rhymem se mi moc líbí a přečtu ji na 100% celou.Ještě jednou....perfektní.!!!!

Lukeronka
20.08.2020 3 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a nebyl mi sympatický čtenář - četl zbytečně pomalu a hlas měnil tak, že člověku přišlo, že je všem postavám 80+. Za to ale autor psané knihy nemůže a děj a námět se mi líbil. Originální je také detektiv.

m_martina
19.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, viděla jsem i film, ten se mi líbil také. A Lincolm Rhyme je sympatický.

mstibor
10.08.2020

Od Deavera jsem již četl Modrou sféru a Hořící drát. Pokaždé mě ta kniha naštvala. Ale Sběratel kostí byla poslední kapka. Autor asi není pro mě. Všechny zmíněné knihy jsou dle mého na jedno brdo a místo silného příběhu a postupného odhalování s nějakou návazností staví na absolutně nelogickém a fantaskním hledáním vodítek na základě nalezených důkazních materiálů. "Najdete na místě činu třísku? Pohledem je jasné, že se z dubu, za deset sekund pod mikroskopem je podle stlačení vláken jasné, že je z telegrafního sloupu z roku 1920 a ten je jen na rohu čtyřicáté a dvanácté. Nasedáme a jedem pro další oběť. Na dalším místě činu najdete vlákno? V obýváku se podíváte pod mikroskop a je jasné, že je to z kufru taxíku, taková vlákna jsou jen v kufrech taxíků. A oběť cítila detergent. Hodíte vlákno do svého příručního spektrometru a je jasné, že jde o čistič značky DenkMit Superclean s citrónem a každý ví, že takový používají jen půjčovny aut. Takže auto je z půjčovny a je jasné, že je kradené a je na kradených SPZ. A máme ho! Nasedáme a jedeme pro další oběť! A když už u místa činu máme zásahovku a slyšíme oběť volat o pomoc, zastavíme je, hlavně ať tam nechodí a nezničí další důkazy. Počkáme hodinu až přijede nezkušená policistka, ta na místě postřílí všechny krysy a oběti uřízne ruce, aby bylo možné je odvézt a odebrat špínu za nehty!" A takhle dál a dál celou knihu. Omg, promiňte, ale tohle se nedá.

patricia8137
24.07.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od JEFFERYHO DEAVERA Sběratel kostí je podľa môjho názoru veľmi slušná detektívka. Hneď od začiatku sa mi zapáčila dvojica Amélia a Lincoln. Za najzaujímavejšiu dejovú líniu považujem rozuzlenie prípadu, hľadanie motívu a chytenie páchateľa. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

kamolka
20.06.2020 4 z 5

Už dlouho se na tohoto autora chystám, jelikož jsem na něj slyšela samou chválu a po přečtení této kníhy už vím proč. Skvěle vyvážený příběh, který není jen z pohledu detektivů a vyšetřujících, ale také pohledy pachatele, který se pomatulu, oběť po oběti propadá do šílenství. Krásně to vykreslilo atmosféru. Určitě se chystám i na další díly.

vera4669
08.06.2020 5 z 5

Nevím, kde se mi autor schovával, ale tohle byla bomba. Nezvyklý hlavní hrdina upoutaný na lůžko, postupné napětí a ten závěr, no padala mi brada, perfektní kousek

petulik330
08.06.2020 5 z 5

Napínavý děj od samého začátku a pokračuje to po celou dobu. Kniha čtenáře napíná pachatelem, který nebude jen tak lechko k dopadení.
Je taky skvěle zvolený hlavní hrdina, který je upoután na lůžku a taky hlavní hrdinka,který je očima na místě činu hlavního hrdiny.

Ira13
03.06.2020 5 z 5

Úžasně napsané, propracované

Nixyawild
01.06.2020

Taky jsem se nechala Rhymem unést,měla jsem problém knihu odložit :-)

Anette99
25.05.2020 5 z 5

Výborná kriminálka. Už jsem dřív četla Iluzi ze série s Rhymem, a ta se mi taky líbila. A teď jsem se rozhodla si postupně přečíst celou sérii :)

annacte
20.05.2020 4 z 5

napínavé od začátku až do konce, supr

Pavlinka1
05.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá s nečekaným koncem.

KatkaK13
17.04.2020 4 z 5

Super detektivka, vynikající zápletka, vrah se nedá lehce odhalit, forma psaní napínavá, sympatie k vyšetřovatelům ... knize se nedá nic vyčíst. Trochu mi vadila jediná věc (za kterou kniha nemůže, protože byla prostě napsaná v r. 2003) a to byla někdy metoda vyšetřování. Dnes by se např. nejelo autem do Městské knihovny, ale vše by se našlo online... Ale to je zanedbatelná výtka a rozhodně doporučuji knihu přečíst.