Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430448/bmid_pohrbeni-pcT-430448.jpg 5 679 193

Sayer Altairová série

Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Buried , 2019

alekis
16.06.2021 5 z 5

Toto je opravdu síla, a nelze než dát knize hodnocení, jaké si zaslouží. Je velmi napínavá. Zvědavost, jak se věci vyvinou dál, mě nutila číst... a číst... Ovšem, není to příběh pro slabší povahy - jako jsem například já. Rozhodně si ale přečtu i třetí část.
Znovu jsem zvažovala, jestli je něco tak zvráceného a příšerného vůbec možné. A usoudila jsem, že ano. Věci hrozné se děly, dějí a budou se dít dál, jednoduše proto, že choré mozky a pokřivené duše jsou v lidské populaci v určitém počtu zastoupeny.
Jak v první, tak i v této části musel "NEZPACH" - neznámý pachatel - vyvinout poměrně značné úsilí, aby mohl dát plný průchod svým praktikám. Šlo by to i v realitě? A znovu musím připustit, že ano. Lidé jsou schopní neuvěřitelných výkonů, když mají silnou motivaci. Otázka je potom, jakým směrem se ta nesmírná síla napře...
Sayer opět měla kolem sebe výbornou partu. Malá skupina dokázala přes neustálý déšť, nevyspání, únavu a hlad, protože občas zapomínali i jíst, nakonec zabránit nejhoršímu, zachránit, koho zachránit šlo a vysvětlit všechny záhady. Takže rozhodně doporučuji přečíst, ale není dobré v určitých okamžicích něco pojídat, některé popisované věci jsou místy trochu... nechutné. :-)

jana1941
11.06.2021 5 z 5

Knihy této autorky mě prostě baví a doufám, že jich s touhle hlavní hrdinkou ještě pár bude. Knihy jsou velmi čtivé, super jsou krátké kapitoly. Děj člověka chytí a nepustí a to je přesně to, co já od knihy očekávám.

tulip131
09.06.2021 4 z 5

Tak tohle byla jízda, zvrat střídal zvrat, nebylo místo na nějaké pasáže kolem,aby se zaplnil počet stran. Sayer a její improvizovaný tým, rozrůstající se rodina, tajný a nechtěný pomocník. Snad se v dalším díle dozvím co se stalo s její nadřízenou a kdo je onen záhadný.

Arsi
07.06.2021 5 z 5

Opět perfektně napsaný thriller. Ještě lepší než první díl. Ještě nevíme, kdo je subjekt 037 a co Jack? Doufám, že se to dozvím ve třetím dílu. Jdu na něj.

isobel2000
29.05.2021 5 z 5

Tak to bylo něco, ještě lepší než první díl. Napětí, spád, překvapení, prostě všechno!!! Už se těším na další pokračovaní.

soukroma
20.05.2021 4 z 5

Napínavé, až k bláznivému konci! Psychopaté, chiméry, řecké obětní rituály, K9, přírodní park s doly a jeskyněmi, a samozřejmě FBI. Všechno, s čím se autorka ve svém životě potkala, a mnohem víc!
Za čtivost a zajímavost tak do dvou třetin, s odpuštěním několika nedomyšlených akcí a fantasmagorického rozuzlení a s nechutí odpuštěných volných konců dost podstatné části hned dvou zápletek pro další díl (a překlepů a divných překladů spíš z červené knihovny - přespříliš planoucích tváří a srdcí a vůbec prýštících emocí): 85%.

Pozn.: V kleci jsem si už vůbec nepamatovala (ani připomínky v tomto druhém díle nestačily), jen ten dojem z napínavého příběhu rozpleteného podobně bláznivě.

verca0794
15.05.2021 5 z 5

Stejně jako první díl, byla tato kniha skvělá. Knížka se čte úplně sama. Ikdyž má kniha skoro 400 stran, uteče to ani nevíte jak. Autorka píše fantasticky, nejen že udržela vysokou laťku z prvního dílu, možná ji trochu ještě pozvedla. Opět skvělý příběh, skvělé postavy, napínavé od začátku do konce a po přečtení nutně budete chtít číst i další díl, abyste odhalili, co odhaleno ještě nebylo. Doporučuji a těším se na další díl.

Terka_v25
15.05.2021 4 z 5

Máme tu malebné prostředí národního parku se spoustou tajemných jeskyních komplexů a důlních šachet, několik kosterních pozůstatků plus nové mrtvoly, vcelku zajímavou a sympatickou hlavní vyšetřovatelku, tým věrných pomocníků a záhadného pachatele. Zní to slibně, že?
Z mého pohledu to nebylo vůbec špatné. Četlo se mi to svižně a je tam několik pěkných dějových zvratů. Určitě mohu doporučit k přečtení. A docela by mě zajímalo do čeho byl zapleten Jake? Tak snad se to dozvím v dalším díle.

lucakuca
12.05.2021 4 z 5

Bylo to super! Zamotané klubko se pomalu rozpletá a udržuje v napětí jak elektrický plot před stádem kraviček. Jsem zvědavá na subjekt 037, jak se bude v dalším díle rozvíjet... Bude?

Januli
11.05.2021 4 z 5

Tak jak se mi líbil díl první, tak se mi líbil i díl druhý. Jsem zvědavá jak se hrdincin osud bude vyvíjet, co se dozvíme o Jakeovi... určitě dávám autorce palec hore.

Miška74
07.05.2021 5 z 5

Kniha je druhým dílem ze série a líbila se mi víc než díl první. Děj se rozjel hned od začátku a uprašovalo to až do samotného konce. Byla to fakt jízda :-)

twiggynka
03.05.2021 5 z 5

Druhá kniha od autorky a musím říct, že ještě mnohem lepší. Těším se na třetí díl

birgitte
03.05.2021 5 z 5

Skvělý thriller, dobře propracovaný, doporučuji ...

berila
02.05.2021 5 z 5

Už minulý díl byl výborný a tento zrovna tak. Autorka opravdu umí psát výborné thrillery.
Všemi milovníkům thrillerů doporučuji.

MiliKry
02.05.2021 5 z 5

Tahle spisovatelka umí prostě psát. Od samého začátku plně napětí a zvratů. Hlavní postava agentka Altairova je mi moc sympatická a už teď se moc těším na další díl z této povedené série.

Netti
23.04.2021 5 z 5

Nenarazila jsem na jediné hluché místo. Opravdu napínavá od začátku až do konce. Výborná kniha!

Lenama18
21.04.2021 5 z 5

Opět parádní počtení, tahle autorka to opravdu umí. Knížka má sice 400 stran ale ani nachvilku se nenudíte a nutí vás to číst stále dál. Těším se na další díl :)

Dáma s hrnstjm
18.04.2021 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce, děj ubíhá rychlostí blesku a jeden zvrat střídá druhý. Zločinná zápletka je tedy dost psychopatická a nechutná, ale dá se to zvládnout. Jediné, co mi vadilo a za co srážím z hodnocení jednu hvězdu, je podobný formát při stíhání vraha jako v prvním díle. Nastává určitá podobná situace s podobným vyústěním, a to už je prostě ohrané, zbytečné opakování. Ale jinak paráda.

WaN635
15.04.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než dat za 5 ⭐, pokračování stejně skvělé jako díl první. Čekám na dodání třetího dílu a doufám, že nasazena laťka bude udržena.
Jinak k samotné knize, dej krásně plyne a i přesto, že kniha má téměř 400 stran nemá pro mě jediné hluché místo, právě naopak.
Uff Sayer, fandím Ti, Tvá nová rodina je skvělá a doufám, že Jackův osud dokážeš vyřešit.

katka.oo
03.04.2021 5 z 5

Skvělé pokračování s agentkou Sayer Altairovou, stejně napínavé a dobré jako první díl. Baví mě její vyšetřování i výzkum psychopatů. Doporučuji a těším se na další knihu.