Pohřbení

Pohřbení https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430448/bmid_pohrbeni-pcT-430448.jpg 5 679 193

Sayer Altairová série

Vyšší zvláštní agentka Sayer Altairová studuje mysl psychopatů. Teď se konečně vrací zpátky do terénu, kam byla povolána, když se agent FBI, jenž se ve volném čase vydal na výlet do hor, propadl do jeskyně plné lidských kostí. Kosterní ostatky nalezené v Národním parku Shenandoah ve Virginii se ukázaly být téměř dvacet let staré. Ve stejné době zmizela svými blízkými milovaná místní dívka. Starý případ rázem získá na aktuálnosti, když mezi kostmi agenti naleznou dvě čerstvé mrtvoly.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Buried , 2019

studentice
02.04.2021 4 z 5

Už se těším na třetí pokračování:)

dencazrnu
29.03.2021 5 z 5

Opět velmi silný a poutavý příběh. Kniha mě bavila od první do poslední věty. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, kdo za tím vším stojí. Už nedočkavě vyhlížím další díl, protože tahle autorka mě vážně baví. Dobrá práce a určitě doporučuji přečíst oba díly :-)

BariEli
16.03.2021 4 z 5

První díl jsem sice nečetla (takže nemohu porovnat), ale tohle mě bavilo. Bylo to napínavé jako kšandy až do konce.

Sajmonik
16.03.2021 5 z 5

Druhý díl této série tak jako ten první akční a napínavý. Přečtení jedním dechem stejně jako první díl. Těším se na další pokračování této série a nemohu se dočkat až vyjde další díl. Vždy při řešení případů přemýšlím, kdo by to tak mohl být a mohu říct, že vždy ten příběh má tolik zvratů, že do poslední chvíle nevim, kdo je tím vrahem. Doufám, že ve třetím díle se konečně dozvíme jak zemřel její snoubence. Hrozně mě to zajímá.

Kekik
08.03.2021 5 z 5

Skvělý thriller.

I druhý díl mě strhnul svou čtivostí. Jedná se o kvalitní detektivku. Sice jsem se nedočkala své oblíbené postavy, ale nahradila ji jiná oblíbená postava. Vlastně nevím, kterého z dvojice Vik- Ezra mám radši. Oba jsou to sympaťáci. Ale sympatických postav je zde více. Ovšem přeci bych jen uvítala, kdyby byl tým složen ze stálých lidí.
Většinou nemám ráda politikaření v příbězích, ale v tomto případě si to užívám. Jsem zvědavá, jak se to vše bude dále vyvíjet.
Konec dvojky rozhodně nalákal na třetí díl. Už aby tu byl.

Jiparis
07.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě naprosto vtáhlo! Zajímavé prostředí , jedna zápletka střídá druhou, nic není jasné až do konce. V hlavní roli chorá mysl, která si ale dokáže nasadit přesvědčivou masku a tak zůstává dlouho neodhalena. Výborná detektivka, která snad bude mít pokračování.

petaSk
04.03.2021 3 z 5

Autorka vytvořila knihu, do které nacpala všechna témata, která ji zajímají: starověké řecko, neuropsychologie a další. Bohužel jsem z toho měla pocit mišmaše, ve které se různé části bijou navzájem a působilo to na mě dost nekonzistentně. Zároveň jsem se těšila na větší vhled do hlavy psychopata, ale vše zůstalo na úrovni přednášky a vysvětlování pojmů, které jsou ale obecně známé. Kniha je čtivá, ale to je tak všechno.

FejKýý
27.02.2021 5 z 5

Tohle bylo o dost lepší než první díl, no já zírám. Tento díl byl velice akční a dlouho jsem nevěděla kdo, co. Pak už jsem měla jednu teorii i tip na vraha a měla jsem pravdu. Což mě potěšilo. U jedničky jsem měla tipů na vraha plno až to nebylo příjemný. Na to, že jsem původně nechtěla vůbec tuhle sérii číst, tak tuhle sérii miluju. A ty knihy? Za mě obálky moc krásný. Na třetí díl se určitě chystám. A strašně jsem si v tomhle díle oblíbila Sayer. V prvním díle mě byla taková jedno ale tady byla fakt super. Jediný co mě tu chybělo byl Vik. Tak třeba ve trojce?

Hella
27.02.2021 4 z 5

Souhlasím s většinou komentářů - velmi povedený druhý díl série o Sayer. Doporučuji.

Flafinka
24.02.2021 5 z 5

Kniha je napsaná bez patetického emocionálního balastu, což mi nesmírně vyhovovalo. Hlavní hrdinka není superhrdinka, jak to u některých jiných detektivů bývá. Ačkoli jsem relativně záhy začala tušit, kdo je vrah, tak jsem byla zvědavá do poslední stránky. Libilo se mi prostředí národního parku, vykreslení ostatních postav a dynamika příběhu. Nebylo to asi nic úplně dokonalého, ale bavilo mě knihu číst.

bigben
23.02.2021 5 z 5

Ani druhé kniha od této autorky nezklamala. Děj se rozuzlil až skoro na konci i když trochu napovídal, kdo za tím vším stojí. Jen to, že FBI když objeví tolik kostí a mrtvol, nepošle pořádaný vyšetřovací tým, mi přišlo neuvěřitelné...ale třeba to tak opravdu funguje...

P3_tis
20.02.2021 5 z 5

Skvělý druhy díl agentky Sayer. Ačkoliv 100 stran před koncem již bylo jasne, kdo je vrahem, přesto je to skvělý triller.
Tím, ze autorka studovala neurovědu a také pracovala jako vysetrovatelka, tak její knihy dostávají úplně jiný formát.
Otevřený konec, který se týká života hlavní hrdinky, slibuje další skvělý díl.

Polinka92
19.02.2021 5 z 5

Moc pěkné, originální a svým způsobem i poučné. Sice jsem tušila, kdo je "NEZPACH", ale nic to nemění na napínavosti!!!

veronika0269
19.02.2021 5 z 5

To se tak dobře čte! Neříkám, že nemám výhrady. Ale je to dobře napsané. Malinko mne mrzely některé podobnosti s prvním případem, ale těším se na další díl. Kniha není přehnaně násilná, není nemravná (konečně!), opravdu strhne.

Janík511
17.02.2021 5 z 5

Klenot mezi thrillery. Třetí díl musím mít! Cooper je pro mě paní spisovatelka.

Tweety0207
10.02.2021 5 z 5

Tak toto bola úplná pecka. Knihu som nedokázala vôbec odložiť. A vôbec mi nevadilo, ze som prvú časť nečítala. Ale keďže sayer bola skvelá, hneď to musím napraviť.

JaneTrestry
10.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako ta první. I když trvalo mi, než jsem se úplně začetla. Přišlo mi, že je o něco horší než první díl. Nebo aspoň já to tak cítím. Vraha/vražedkyni jsem uhodla, i když skoro ke konci, ale o dost dřív než Sayer a její tým. Ale mezi podezřelými byl/a už od začátku, nebo spíše, co se v ději začalo vyšetřovat. Možná to bylo tím, že jsem se poučila z té první knihy, ale nevím to jistě. Autorka rozhodně píše dobře a rozhodně se těším na její třetí knihu. Ale přesto to není ono. Abych to četla s tuhnutím krve v žilách to ne. Ale baví mě to, takže rozhodně pokračovat budu.

Nikusha
10.02.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první, ale i v něm bylo pár míst kde jsem pomyslně kroutila hlavou. Ta napadení, hlavně to možné upálení, to tam nikdo najednou nebyl či co? Četla jsem lepší, ale není to nejhorší. Určitě je to napínavé a spisovatelka se to snaží co nejvíce zamotat a předhodit co nejvíce potenciálních vrahů. Ostatně tak jako v prvním díle.

Venny345
09.02.2021 4 z 5

Za přečtení kniha určitě stála! Moc se mi líbil originální nápad autorky. Obdivuji, jak dokázala děj výborně vygradovat, takže jsem prostě posledních sto stran musela číst bez přestávky. Uf, po dočtení jsem si tedy otřela kapky potu z čela, knihu s dobrým pocitem (tím, který se vám vždy vyplaví, když dočtete vážně dobrou knihu) jsem ji zaklapla a ihned šla zkontrolovat, kdy bude další díl.
Nevím, jestli jsem jediná, ale má sympatie k hlavní hrdince značně poklesla, již v prvním díle jsem její povahu a chování úplně nedokázala vystát. Druhý díl to bohužel jen prohloubil, ale to se nic neděje, ten příběh vše vyspravil.

IvetaTerezieM
08.02.2021 3 z 5

Četla jsem V kleci a čekala jsem to samé. Téměř polovinu knihy jsem se nutila číst, protože jsem věděla, že je dobrá a jen jsem čekala, kdy to přijde. Druhou polovinu jsem knihu nepustila z ruky a dočetla jedním dechem. Stálo to za to.