Údobí mlh

Údobí mlh https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1184/bmid_udobi-mlh-dG8-1184.jpeg 5 351 44

Sandman série

Důsledky nerozvážných činů se často ozývají i po velmi dlouhé době a chyby dělají i nesmrtelné bytosti. Podruhé v krátkém čase se musí Sandman vydat do Pekla, aby zachránil svou dávnou lásku. Jaké je však jeho překvapení, když namísto očekávané konfrontace s Luciferem obdrží klíče od pekla. Danajštější dar si lze jen těžce představit, avšak to zatím Morfeus netuší. Důsledky tohoto činu ho totiž dostihnou mnohem, mnohem později...... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Sandman: Season of Mists , 1992

V.Šťasta
09.01.2021 5 z 5

Pro mě zatím skoro nejlepší díl. I díky Bowiemu... teda Luciferovi :-) Morpheus je dávnými činy (a sourozenci) dokopán k neradostné cestě do pekel aneb Tentokrát se setkáme se severským i japonským panteonem, elfy, anděly i démony nebo školou plnou mrtvých dětí a učitelů. Proč ne, za mě spousta a spousta skvělých nápadů, přesto umně skloubených v ucelený příběh. Zbožňuji i proměnlivou kresbu, která někomu může přijít rušivá, ale přitom má zde své místo jako prostředek vyprávění a kontrastu (klasika Morpheus x Susanoo no Mikoto jak z japonského obrazu; Morpheus x Lucifer puntíkovaný jak ze starého komiksu)... a asi poprvé se zde setkáme s Deliriem a jejími pastelkovymi bublinami :-)

kaffa
08.01.2021 5 z 5

setkání sourozenců pohne světem.... a to do samého základu všehomíra.... je potřeba peklo? lze uniknout smrti? co dělat s darem, co ste ani nechtěli? a lze odpustit křivdu, bolest a utrpení trvající před 10 tisíc let?

Mercatino
13.07.2020 5 z 5

Jedině Gaiman si může asi dovolit smotat do jednoho balíku egyptské božstvo, severské, do toho přidat pána snů, Lucifera a namíchat nám z toho koktejl, který bude skvěle chutnat. Každopádně se mi to zdálo dost nerozvinuté. Co nakonec způsobili mrtví, kteří byli vyhnání z pekla spolu s démony? Jakým způsobem se vraceli a proč Lucifer se nakonec pomstil tímto způsobem?

Mooneylan
03.04.2020 5 z 5

Sandmana jsem četla poprvé na střední škole, kdy jsem na něj narazila v dětském oddělení (jaký to poklad!) naší městské knihovny. Četla jsem ho vždy na přeskáčku, ale i tak mě vtáhl do svých snových sítích a nepustil. Nyní ho čtu tak, jak to má být, hezky popořadě, díl po dílu. V Údobí mlh se blíže podíváme na zoubek Peklu, které je zde skvěle popsáno, stejně jako různé panteony světových (i mezisvětových) božstev. A kdo nakonec získá klíč k Peklu, kterého se vzdal samotný Lucifer? (aha, tak tady začal ten seriál!!!). To už se dozvíte sami. Jediné, co vám mohu říct je, abyste vstoupili a tiše našlapovali. Nikdy nevíte, komu byste mohli narušit sen...

dalia1769
31.01.2020 5 z 5

Výborné jako vždy, opět jsem se dozvěděla hodně o jednotlivých postavách Sandmanova světa.

Wrent
02.01.2020 5 z 5

Opět zhltnuto na jeden zátah, opět geniální atmosféra a originální příběh.

3DD!3
13.11.2019 5 z 5

Gaiman se v Údobí mlh překonává. Sen trpící dilematem co s Peklem, vysmátý Lucfer a (zlí) mrtví, kteří se vracejí. Sandman pracuje s univerzálními tématy, ale pohled na ně je jiný a když změníte perspektivu získáte něco zcela vyjimečného. Nevšedního. P.S: Tahle kniha to u mě bude mít až nadosmrti dobrý protože jsem ji měl rozečtenou když se mi rodila dcera.

Kate18
29.10.2019 5 z 5

Mám pocit, že Sandman je s každým dílem lepší a lepší. V tomto dílu Osud řekne, že se musí uskutečnit rodinné setkání, konkláve věčných. Nikomu neřekne proč. Morfeus před deseti tisíci let odsoudil ženu, kterou miloval k věčnému zatracení. Rodinné konkláve však Morfea donutí dojít k závěru, že se nezachoval správně. Rozhodne se svou starou lásku vysvobodit ze chřtánu pekelného, ale to netuší, co ho může potkat. Dostane se mu zvláštního daru, který skutečně nečekal. A ani nechtěl. Musí vyřesit, jak se takového nechtěného daru zbavit. Zájemců je spousta, ale jak se rozhodnout?

Hadati
18.09.2019 5 z 5

Příběh o tom, že se Lucifer rozhodne pověsit své povolání na hřebíček a klíč od Pekla dá Sandmanovi, je naprosto originální nápad. A o Peklo má zájem mnoho mocných entit, které za ten klíč nabízejí spoustu věcí, po kterých by mohl Sandman toužit, nebo mu naopak různým způsobem vyhrožují. Tenhle díl je pro mě navíc důležitý i v tom, že díky nápadu, že se Lucifer rozhodne odejít do důchodu, vznikl celý úžasný spinoff o Luciferovi samotném, který se dokáže sérii o Sandmanovi vyrovnat. Velkým kazem na tomhle dílu je však kresba, která mi na mnoha stranách přišla až neskutečně odporná.

Laféeverte
01.07.2019 5 z 5

Tento díl je hlavně o mytologii. Dozvídáme se víc o věčných, o Luciferovi a o tom, jaké to je být pánem pekla, potkáváme spoustu mytologických postav a nahlédneme do jejich světů. Líbila se mi myšlenka, že duše zatracených v podstatě své utrpení v pekle očekávají a že jejich hlavní problém je v tom, že si své peklo nesou s sebou. Závěr příběhu byl super. A jen na okraj malá poznámka v kontextu s další Gaimanovou tvorbou - ten chlápek fakt nemá rád Thora, fakt ne.

malazluta
19.06.2019 5 z 5

Svět Sandmana a jeho sourozenců vás pohltí a už není návratu - budete se k němu vracet znovu a znovu.

Bílá paní
06.11.2018 5 z 5

Všemi zmiňovaný deus ex machina konec mi neseděl, dokud jsem nedošla k úžasně zvrhlému/nádhernému závěru, který svým paradoxem přesně vystihuje, proč nemám problém s vírou, ale nesnáším náboženství.
Happily ever after, in hell.
Jdu na další díl.

mira1176
02.10.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série a jako vždy skvěle napsané a ilustrované. Jsem rád že je Údobí mlh jeden ucelený příběh ne jak v předchozích knihách .Po představení postavy Lucifera mám chuť si přečíst jeho komiks.
Spoiler !!
Zakončení Deus ex machina bylo pro mně velmi nečekané a snad skončil klíč v dobrých rukou

Disease
06.02.2017 2 z 5

Je fajn, že má Neil Gaiman přehled o různých mytologiích, případně dobré rešerše. Ale intelektuální onanie slabý příběh nespasí. Ačkoliv, jak koukám na místní hodnocení, tak asi jo :-)

MisaSutcliff
19.06.2016 5 z 5

Údobí mlh mě od dob Preludií & Nocturen bavilo asi nejvíc. Podobně temná kresba ladící příběhu, spousta rozličných postav, mrazení v zádech a touha dostat víc. Po povídkové Krajině snů je pokračování příběhu poměrně vítanou změnou a Gaimanův svět opět nezklame. Málokdy je černá a bílá tak podmanivá kombinace.

martinstefko
29.03.2016 5 z 5

Gaiman tímto komiksovým románem opět otevřel brány fantazie naplno a ukázal, že je skutečným mistrem svého řemesla a že dokáže horor, poetiku a mytologii míchat dohromady jako nikdo jiný.

OldaB
01.01.2016 5 z 5

Klíč od pekla může být skutečnou přítěží a Gaiman tak může opět rozehrát svoji hru. I po letech to má pořád sílu.

Jano.
26.12.2015 5 z 5

Jednoducho neprekonateľné :D

RaptoR
12.07.2015 5 z 5

Dokonalost, více v recenzi :)

LordSnape
15.02.2015 5 z 5

Hell Is Empty and All the Devils Are Here...

komiksy Sandman

Neil Gaiman