Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 796 282

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

LinVa
31.07.2020 5 z 5

Přečetla jsem si pár komentářů a
1. Překombinované? Za mě nikoliv.
2. Zmatené? Za mě nikoliv.
3. Mnoho postav? Možná ano, ale stále se opakující a navíc mnoho postav bylo už v předchozích dvou kniháchq.
Za mě skvělá kniha, propracovaný příběh, který dává hlavu a patu. Navíc závěrečné vysvětlení, že i kdyby Vám nakrásno cestou něco uteklo, tak se to dozvíte.
A poslední kapitola? Říkám si jen "Bože můj, já chci další díl!"

Více takových propracovaných knih!

Lukeronka
31.07.2020 5 z 5

Skvělý díl naprosto skvělé série. Myslela jsem, že nic nepředčí mé oblíbené série detektivních thrillerů, ale toto je pro mě nové top.

Višnička
29.07.2020 5 z 5

Chaos, chaos, chaos...ale dobrej....knihu jsem přečetla jedním dechem, krátké výstižné kapitoly, vlastně mě to i přes tu šílenou překombinovanost v posledním díle hrozně bavilo.

Eddemi
29.07.2020 4 z 5

Z mojho phladu urcite slabsie ako druhy diel, ale na ukoncenie serie si to treba precitat:-)

maxim248
28.07.2020

Nějak se s touto knihou peru už třetí týden a neumím se začít.... A jelikož si moc nepamatuji předchozí díly, tak se v tom ztrácím...

Sofós
27.07.2020 3 z 5

Mé nadšení z předchozích dílů velmi rychle vyprchalo. Knihu jsem četla na svoje poměry docela dlouho. Nějak mě nedokázala zaujmout, byla neskutečně překombinovaná. Možná jsem moc přísná, protože srovnávám s předchozími knihami, ale nemůžu si pomoci. Ale za přečtení samozřejmě stojí, když nic, tak ten příběh uzavře a vysvětlí okolnosti. Za mě 3.5 *

limruska
26.07.2020 5 z 5

... a zase... stáhlý žaludek a rychle obrátit na další stranu. ...To je Barker, nenechat člověka odejít od knihy a když, tak stejně s myšlenkami mezi řádky. I když předchozí díly hodnotím za více zdařilé.
V každém případě musíte číst postupně : Čtvrtá opice - Pátá oběť a pak Šesté dítě. Jinak jste dějově ztraceni.

Nelly
26.07.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé a tak propletené a zamotané, že chvílemi si nejste jisti ničím. Hvězdičku ubírám za to, že vzhledem k prodlevě od vydání předchozích dílů, jsem se už poněkud ztrácela v postavách (možná ta tabulka obětí, která je ke konci knihy, mohla být na začátku) a také si nejsem jistá, zda vše do sebe logicky zapadalo (mátl mě třeba věk Ansoma a Portra). Dost možná je ten mínus za mé nedostatky, ale autor by měl počítat s tím, že jeho knihy čtenáři čtou a ne píší (jako autor to má v hlavě vše více porovnané).

kahuda01
21.07.2020 4 z 5

Poslední díl série je nejslabší, pořád je to jízda, ale už to trochu drhne, něco mi přišlo zbytečně natahované, už jsem se chvílemi přestával orientovat. A konec? - Připadal jsem si jak na pouti na kolotoči: přemíra barev, zvuků, postav. Prostě všeho moc škodí.

marta4697
12.07.2020 4 z 5

No ty bláho, to byla šílenost. Často jsem od knihy odcházela s tím, že vlastně vůbec nechápu, ten děj nabobtnal do obřích rozměrů. Přesto mě to ale pořád bavilo a chtěla jsem vědět, proč a jak to teda je. Problémem těchto hodně rozvinutých záplatek je, že pak každý konec působí usekle, i tady to prostě najednou všechno spadlo. Kvality prvních dílů to nedosahuje, ale jo, dobrý.

Kekik
11.07.2020 5 z 5

Grandiózní zakončení výborné série.
Přes 500 stran napínavého čtení. Nebyla stránka, která by mě nudila. Naopak. Každá kapitola mě k sobě připoutala a nepustila.
Na konci je tedy veliké překvapení.
Určitě doporučuji díly číst velmi brzy za sebou. Já zpočátku lovila v paměti souvislosti. Nakonec jsem si tedy vše pospojila, ale i tak doma prvními dvěma díly prolistuji, abych si potvrdila své domněnky.
Je zde vysoká úmrtnost, ale nemám pocit překombinovanosti.
CELOU SÉRII DOPORUČUJI !

bedkniha
11.07.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to mělo skončit druhým dílem, ale pak to začalo nabírat obrátky, no a konec ...to bylo šílené, neskutečné a překvapivé...mě se ta série moc líbila...

Reat
08.07.2020 3 z 5

Zklamání až šílené! Kdybych chtěl být hodně přísný, tak ve srovnání s prvními dvěma díly je to vyložená slátanina. Prakticky bezezbytku souhlasím se zde často vyřčenými názory, že se jde jen velmi těžko orientovat ve změti postav, obětí a vůbec v celém ději. Měl jsem jakoby pocit, že knihu snad napsal někdo jiný, kdo nemá o prvních dvou částech ani páru. Musím říci, že jediným držákem a můstkem v téhle změti pro mě byl deník AB, na který jsem se těšil jak na smilování. Nenapadlo mě, že se do rozuzlení tohohle jinak skvělého příběhu budu až nutit. Škoda.......

Michnicka
08.07.2020 5 z 5

Tolik zvratů, nečekaných a neuvěřitelných situací jsem ještě v žádné knize nečetla. Nevěděla jsem čemu věřit a ten konec je prostě TOP.

harena
07.07.2020 4 z 5

To zase byly nervy, hlavně než jsem se zorientovala v postavách. D ů l e ž i t é: je dobré číst všechny díly za sebou nebo jen s malou přestávkou, jinak pravděpodobně budete mít v hlavě chaos. Vidím, že nejsem jediná. Pana Barkera určitě psaní hrozně, ale opravdu hrozně baví. Stejně jako v předešlých dílech je to pětset stránek plných napětí, prostě nahuštěný děj a jako lavina se na nás valí akce za akcí, spousta postav a pak obrovské překvapení na konec. Uvidíme, s čím pan Barker přijde příště.

rodak
05.07.2020 3 z 5

Tak se ve většině shodneme.Tento závěrečný díl srazil celou sérii dolů.První dvě knihy jsem hltal a zde jsem nechápal...V tomto případě víc než kdy jindy platí-číst za sebou a nejlépe hned všechny tři díly.Ale i tak jsem měl v knize Šesté dítě chaos.

lendulaz
29.06.2020 4 z 5

Předchozí díly jsem přečetla jedním dechem a čekala jsem na vrchol, ale místo něho lehké zklamání... Ale žádná velká tragédie, celkově mě Sam Porter bavil, až na ten konec, ten byl jako useknutý...

Tereza0107
29.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak teď nevím. Tuto sérii jsem si hodně užila. Děj příjemně odsýpal, střídavé vyprávění postav a krátké kapitoly u mě zafungovaly tak, že jsem si řekla dobře, přečtu si ještě kapitolku a ve finále jsem jich přečetla pět.
Mám ráda, když autor dokáže vytvořit příběh, kde si čtenář oblíbí i postavy, které by měly být záporné a dokáže vzbudit sympatii, až soucit. A to je přesně tento případ. Ovšem na to, jak mi předchozí díly přišly chytré a promyšlené, tak závěrečný díl působí až moc překombinovaně a přitaženě za vlasy.
Na můj vkus bylo do záhadných vražd V4O zataženo až přespříliš postav. Což na mé straně způsobilo velké zmatení v tom kdo koho zabil, kdo měl jaký motiv, kdo je vlastně mrtvý a kdo jen na oko. Jakoby nafingování něčí smrti, nastrčení jiného těla a následná změna identity byla ta největší brnkačka na světě.
Hvězdičku strhávám hlavně za závěrečné zmrtvýchvstání třetiny postav a za ten rádoby happy end, který když už, měl zůstat happy endem. Tu poslední "Porterovu záchodovou stopovačku" si autor dle mého mohl odpustit.
Ale i tak nelituji času stráveného nad čtením této série a doporučuji přečíst.

KatkaP.
28.06.2020 odpad!

Neskutečná slátania. Těžko uvěřitelné, překombinované! Veliké zklamání :(

Bulldog
25.06.2020 3 z 5

Musím souhlasit s většinou, že zbytečně moc kombinací a mě tenhle díl až tak nenadchnul jako předchozí..