Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 801 284

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

Diggitty
12.11.2020 5 z 5

Wow wow wow... mazec od prvního dílu do posledního. Napínavé od první chvíle, pravda, někdy už to bylo moc, moc napínavé, překombinované, člověk se moc těší a spěchá na konec, tak ho J.D. pozdrží další omáčkou, ale to nijak nekazí celou tu jízdu, protože byla naprosto skvělá. A ten Konec, ano konec je s velkým K. Nevybavuji si žádnou podobnou sérii, která by mě držela takhle napnutou, měla tak parádní konec a navíc ještě dodala tu největší těčku na úplném konci. Rozhodně doporučuji :)

zdenaR
11.11.2020 3 z 5

Bohužel mě třetí díl zklamal - překombinované až do extrému, nevěrohodné, začínala jsem se ztrácet i v postavách.
Opět platí, že méně někdy bývá více.

asteion73
07.11.2020 4 z 5

Celá série úžasná jízda se spoustou zvratů a napínavého děje. Nejvíc se mi líbila druhá kniha , tam to teda byla smršť událostí. Prostě paráda

EricNor
02.11.2020 3 z 5

Trochu me mrzi, jakym smerem se vydal poslední díl. Misto paradniho thrilleru, jakym byl druhy dil je to tu hrozne preplacane. Masivni policejni manevry, hrozba epidemie, ctyri nebo pet dejovych linii. Oba detektivové Poole a ten druhy se mi porad pletli, ktery je ktery. Popravde me to skoro nebavilo. Obcas to bylo fajn - nejlepsi byl denik. Snad bude pristi knizka lepsi. A ten konec byl teda z ranku WTF.

Misshell1
27.10.2020 5 z 5

Slušný závěr...bylo to trochu dlouhé už, od 400 strany jsem se do toho nemohla začíst, ale na konci jsem zase zůstala koukat s otevřenou pusou.

simi139
19.10.2020 1 z 5

Velké zklamání, chaos takového rozsahu, že se v něm bohužel ztratil i sám autor.

POZOR SPOILER:
- Welderman a Stocks zemřeli ve stejnou noc jako Lasička, proč tedy vdova Robin Hillburnová po mnoho let schovávala manželův dopis, který vše vysvětluje ze strachu před nimi? Proboha, vždyť už byli dávno mrtví. Na str. 493 “Robin si myslí, že Welderman se Stocksem ten vzkaz, který se našel u Derrickovy mrtvoly, zfalšovali. Z toho měla taky strach. Nebyla si jistá, co by jí udělali".
- jak dostala drobná Matka 120kg starostu z hotelu přes jeho ochranku?
- Vincent praštil francouzákem Stockeho, ale kdesi v deníku zase Aston píše, že ho zabil sám.
A tak dále, a tak dále...

Pája699
19.10.2020 4 z 5

Knihu jsem dočetla teprve včera a pořád jsem tak nějak zmatená :-) Na jednu stránku jsem ráda, že už je konec, na druhou mi Sam Porter s Bishopem budou chybět. Po dlouhé době záporák, který si získal moje sympatie a vým způsobem jsem mu i fandila .-) Poslední díl byl na mě trišičku už překombinovaný...všeho bylo prostě už moc a já jsem se místy ztrácela. Některé kapitoly pro mě byli zbytečné zdržování. Došla jsem ale až na samý konec a stejně nemám odpovědi na všechny otázky, což mě vážně štve :-D poslední stránky byly pro mě jedno velké překvapení. Jedno velké waw. Celkově celou trilogii doporučuji, pan Barker umí vážně psát! Těším se na další knihu

zimolka
19.10.2020 5 z 5

Opravdu úžasná série.Dle recenzí jsem četla opravdu ,tak jak jsou napsané a jsem za to ráda.V knihovně mě bylo řečeno,že je jedno ,jak budu číst,ale není to pravda.Postav bylo někdyaž dost,ale vždy jsem se zorientovala.

mirinda973
19.10.2020 4 z 5

S tímto dílem jsem trošku bojovala. Už bylo všeho tak nějak moc....moc postav, moc mrtvých, moc míst...ale vždycky jsem se z toho nějak vyhrabala a "vyšpekulovala to" :o). A samotný závěr opravdu až na poslední stránce....tak ten byl...WAAAAUUUU. Každopádně doporučuji přečíst celou sérii za sebou. Navazuje a pokud máte mezi jednotlivými díly prodlevu, spoustu (i zásadních) věcí zapomenete.

magic11
18.10.2020 5 z 5

Super. Občas jsem se sice ztratila, chvíli o Samovi zapochybovala (ale fakt jen chviličku) a jsem ráda, že už to skončilo. To čekání na další díl bylo fakt vždycky dlouhé....

Anahk1
11.10.2020 5 z 5

Noo tak pro mě super čtení!!! Všechny tři knížky mě moc bavily a jako celek (za mě) fakt super. Hezky do sebe všechno zapadlo, ikdyž ve jménech postav jsem se taky chvilkama ztrácela, tak na celkový dojem to vůbec nemělo vliv.

Jiparis
29.09.2020 4 z 5

Příliš mnoho stran pro popis děsivých zločinů spáchaných na dětech. K pochopení celé serie je třeba znát obsah předchozích.

1_mako
27.09.2020 5 z 5

To byla jizda! Doporucuji!! Napinave, bez zbytecnych a zdlouhavych popisu a presto vse dopodrobna popsane. Silene a presto skvele ctive. Slusne zakoncene. Urcite si triologii jednou znovu prectu. Bude to zajimave cteni z toho druheho pohledu, kdyz uz vim, kdo je “vrah”.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Jedním slovem wow‼️!! Výborná trilogie je u konce a završení bylo parádní! Hodně mě bavily části s deníkovými záznamy,.. Děj je jeden velký propletenec a vy musíte dešifrovat, co to sakra je, a co se právě děje. Až do konce jsem si nebyla jistá - to se autorovi opravdu povedlo! Když už si myslíte, že víte všechno, tak se ukáže, že jste vlastně nevěděli zhola nic.. Konec byl (pravda ač trošku zamotanější) velkolepý ‼️ Dlouho jsem nečetla takhle propracovaný thriller nebo kriminální příběh, takže za sebe rozhodně doporučuji! Co ale budu muset udělat je to , že si všechny knihy přečtu ještě jednou a budu si u toho dělat poznámky na barevné papírky jako autor, když knihu psal (protože těch rozehraných dějových linek tam bylo opravdu nepřeberné množství :D )..

knihomolkaL
26.09.2020 5 z 5

Perfektní zakončení celé trilogie. Napínavé až do konce, který jsem tak úplně nečekala. Nebudu rozebírat, to bych stále jen spoilerovala. Jediná výtka - co díl, to stránek jak hrom, při té poslední knize už mě to celkem zmáhalo. 300 až 350 stránek je dle mého tak akorát dostačující.

astra3
20.09.2020 3 z 5

Překombinované, zdlouhavé. Chvíli jsem uvažovala, že to ani nedočtu.
Dočetla, ale jsem dost zklamaná. Stačilo by méně stran.

iveta3689
20.09.2020 2 z 5

Nesdílím všeobecné nadšení. První díl byl super, z druhé jsem byla rozpačitá, protože skončil dost překvapivě (ne v lichotivém slova smyslu) a třetí v sestupné tendenci bohužel pokračuje. Je to překombinované, autor se snažil nacpat do příběhu vše, co ho napadlo a bez ladu a skladu. Děj byl příšerně natahovaný, spíš to byla omáčka. A konec byla naprostá slátanina, která zabila dojem ze všech tří knih. Četlo se to rychle, je to napsané celkem dobrým stylem, ale špatný text.

marsden
19.09.2020 2 z 5

Hodnotim jako celek. Autorovi vzkazuji: uber priste plyn, preskrtej par postav, nesnaz se tak sokovat a stahni to na jeden dil.
Konec mi pripominal Sifru ML:))
Kdyz premyslim, kdo by to hral ve filmu, napada me Nicolas Cage a to neni dobre znameni...

LeSk
18.09.2020 1 z 5

Předchozí díly jsem hltala, tento poslední díl mi přišel už strašně překombinovaný, nelíbilo se mi to. Přečetla jsem jen s velkým sebezapřením. V nejlepším měl autor skončit, toto už nebylo ono, bohužel ...

petula22
18.09.2020 4 z 5

Poměrně zdařilé zakončení série. Velká nevýhoda, když nečtěte knihy po sobě, nevybavi se úplně všechny souvislosti. I přesto se dalo v množství postav zorientovat. Myslím, že zakončení třetím dílem, bylo autorovo šťastné rozhodnutí. Bylo toho akorát.