Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 801 284

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

L.Helena
30.05.2020 3 z 5

Stalo se přesně to, čeho jsem se obávala. První a druhý díl jsem četla hned po sobě, takže jsem byla dost nadšená. Jenže od té doby uplynula již nějaká doba a pamatovala jsem si akorát to, že se mi to líbilo. Čekala jsem, že autor nějak připomene alespoň hlavní momenty předchozích knih, ale ouha… Skočil rovnýma nohama přímo do rozjetého příběhu. Vůbec jsem se nechytala, nemohla jsem se začíst, tápala jsem kdo je kdo atd. Vždy, když se zdálo, že jsem se už konečně začetla, přišlo něco, co se vztahovalo k předchozímu ději a u čeho mi tudíž unikaly souvislosti nebo jsem si na to vzpomněla jen matně. Škoda. Jinak je celý příběh docela hodně promyšlený, spletitý a obdivuji autora, že se v něm sám neztratil. Ale určitě by se měly všechny tři díly číst takříkajíc „na jeden zápřah“.

Warty
30.05.2020 5 z 5

Nemám slov v dobrém slova smyslu. Naprosto jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Už se mi dlouho nestalo, abych četla do noci, abych knihu dočetla. Pět hvězdiček jak této knize, tak celé sérii.

knihomolkadorfa
30.05.2020 5 z 5

Noooo. Tak to opět byla jízda ! Škoda, že už to byl poslední díl. Určitě si ještě někdy celou trilogii přečtu. A pěkně hned za sebou, aby mi žádný detail a spojitost neunikla. A budu doufat, že autor zas brzy něco napíše.

Martiiiik
29.05.2020 5 z 5

Tak to byla jízda.. :-) Dvoudenní :-D Protože nešlo přestat číst.. Zase mnoho postav, poměrně komplikovaný děj, stále se něco dělo, přesně jak je u autora zvykem.. Děj postupně graduje a ten konec, to vážně stálo za to. O překvapení nebylo nouze a autor čtenáře dokonale znejistil, aby si už nebyl jistý ničím, o čem byl přesvědčený z minulých knih. Je to poslední kniha trilogie. Tak snad autor přijde s novým hrdinou někdy brzy :-)

Dáma s hrnstjm
28.05.2020 5 z 5

Autor je profík v udržování čtenáře v napětí, ty krátké kapitoly jsou adrenalinové peklo! Každá nabitá novou informací, zvratem nebo událostí a člověk prostě nemůže přestat číst (ještě jednu, ta je krátká... tak ještě tu další... a teď fakt poslední... cože, to už je zase po půlnoci??). Třetí díl se mi hodně líbil. Dějová linka v denících byla parádně vymyšlená, i když její obsah byl více než znepokojivý. Co se týče závěrečného rozuzlení na posledních 200 stránkách, trochu mě mrzelo, že tam hraje zase ohraná písnička ve smyslu toho, kdo je pachatel. To je v thrillerech dost častý motiv, doufala jsem, že autor přijde s něčím novým. I tak byla kniha skvělá, stejně jako celá trilogie. Největší problém mám s prvním dílem, kde mi vadily ty deníkové záznamy ve spojení s dítětem.

Pine
26.05.2020 5 z 5

Porter je vymačkaný jako citron. A já taky. To zase byly nervy! Celá série geniální, finále grandiózní. Same a Ansone, budete mi chybět. Bez mučení přiznávám, že závidím všem, kteří mají čtení této trilogie ještě před sebou. A pro nás ostatní by knihkupectví mohla předložit další lahůdky z autorovy tvorby. Barker je borec!

Veju007
25.05.2020 5 z 5

Šesté dítě je naprosto dokonalým závěrem šíleně dokonalé trilogie o Opičím vrahovi. Četla jsem to velmi pomalu, abych si ten zážitek co nejdéle protáhla.
J. D. Barker patří ke špičce psycho-thrillero-detektivek, bez debat. Takhle složitý, zamotaný s zapeklitý případ, to teda klobouk dolů. Vůbec netušíte, komu může věřit nebo kdo vámi jen manipuluje. Prostě dokonale brilantní!

Ajuszka
23.05.2020 5 z 5

Závěr s detektivem Samem Porterem. Musím říct, že mi bude chybět. Všechny knihy byly luxusně propracované, nechybělo napětí a super příběh. Nejvíc mě na tom bavily ty deníky a v tomhle díle obzvlášť.
Uvidíme, jestli se autor ukáže ještě s dalším detektivním hrdinou nebo tímto svou spisovatelskou kariéru ukončí. Za mě by to byla škoda

namornice
21.05.2020 5 z 5

Velkolepé finále honby za opičím vrahem jsem zdolala za dva dny. Jak skvělé zakončení celé série!
Samovo postupné rozpomínání se na vlastní minulost a na to jak je do případu zaplaten mě drželo na zadku s nosem zabořeným do stránek dokud jsem s vypětím sil a nervů nedočetla. Těch šest stovek stránek uběhlo jak nic a klidně mohla nastat apokalypsa a ani bych si toho nevšimla!
Závěrečná kniha celé série má opět o něco víc postav a s nimi spojených příbehů. Tým detektivů pokračuje v honbě za opičím vrahem a vyšetřuje další vraždy, které se staly ve stejný čas, ale na různých místech. Důkazy čímdál víc ukazují na Sama, příběhy postav jsou pořádně propletené, do toho samozřejmě další deníky Bishopa, až prostě jeden neví, komu věřit. Nakonec ale do sebe všechno hezky zapadne a vyústí ve skvělý a šokující konec. Slyšela jsem nějaké zvěsti o zfilmování, na což se teda dost těším, ale hlavně doufám, že J.D.Barker brzo vydá i nějakou další knihu. Tuhle trilogii teda rozhodně doporučuji kudy chodím

Evule81
20.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako dvě předchozí.

JustWomen
20.05.2020 2 z 5

Konečně to mám za sebou, jsem přehlcená množstvím osob, zvratů a popisů podivných situací. Určitě mi chyběl 2. díl, autor se se čtenářem nemazlil, moc nevysvětloval, jakoby chtěl říct: nečetl jsi předchozí díl - tvoje chyba. Chtěla jsem tomu dát šanci, ale konec to nespravil- za mě úplný nesmysl.
Sorry, pokazím autorovi hodnocení, za mě jen 2 hvězdičky.

berila
20.05.2020 5 z 5

Dokonalé završení celé trilogie. Trošku mi vadilo neustálé přeskakování v ději mezi jednotlivými aktéry, ale i tak výborné čtení.

katka9574
17.05.2020 5 z 5

Absolutní pecka, kterou nelze odložit! Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a fantastické rozuzlení geniální série, kterou rozhodně čtěte od prvního dílu. Doporučuji všemi deseti a podepisuji vlastní krví :-D

Regom
15.05.2020 5 z 5

Tahle série je něco víc, než klasický thriller... to si prostě musíte přečíst.

irva
10.05.2020 5 z 5

Tak to byla vážně jízda. Tu knihu jsem musela dát za jeden den a rozhodně stála za to.

bookcase
09.05.2020 5 z 5

Tak to byl sekec. Naprosto skvělé vyústění, takhle si představuju ucelenou sérii. Perfektní, do poslední chvíle jsem nevěděla na čem jsem.

mirunda
09.05.2020 5 z 5

Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Do poslední chvíle jsem vážně netušila, kdo za všechno mohl a konec? Ten mě překvapil nejvíc. Skvělá knížka

Mišutamyš
09.05.2020 4 z 5

Tolik mrtvol, zvratů a překvapení v knížce jsem snad ještě "nezažila". Trilogii jsem četla pěkně celou postupně a dobře za to. Barker to vymyslel vážně mistrně, klobouk dolů. Přesto mi zůstalo několik nezodpovězených otázek. Doufám ale, že trilogie trilogií zůstane, všemi těmi zvraty a novými odhaleními jsem už doslova přehlcená.

Agida
08.05.2020 5 z 5

Ihned jak vyšla jsem ji musela mít a opět nezklamala, stejně jako předchozí díly, byl i tento plný napětí a já jsem očekávala, jak se to celé rozuzluje a jak to dopadne....Byla to jízda....doporučuji všechny díly (rozhodně číst pěkně od začátku).

Efka1969
07.05.2020 5 z 5

Uzasna kniha, skvele propracovana trilogie