Šesté dítě

Šesté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434728/bmid_seste-dite-t2g-434728.jpg 4 801 284

Sam Porter série

< 3. díl

„Otče, odpusť mi." Tato tři slova vyvolávají v detektivu Samu Porterovi dávno vytěsněné nepříjemné vzpomínky. Pro Ansona Bishopa naopak představují jediné pojítko mezi jeho dětstvím a současností. A také podnět k tomu, aby konečně vyjevil pravdu, která zůstala dlouhou řadu let ukrytá. Zmíněná slova se totiž opakovaně objevila vedle zavražděných obětí. Mohlo by se zdát, že je to jednoznačný ukazatel řádění sériového vraha. To by ovšem nesměly být oběti nalezeny s časovým odstupem v řádu minut, a přitom na několika vzdálených místech. Když do budovy chicagské policie vstoupí Anson Bishop, hlavní podezřelý v případu Opičího vraha, nastane chaos. A to ještě nikdo netuší, že Bishop se chystá podat svědectví, které nejenže postaví na hlavu celé dosavadní vyšetřování, ale také změní život všech, kteří se na něm podílejí. Zběsilé tempo vyprávění odhaluje pravdu o netušeném motivu Opičákova vraždění a celá trilogie tak spěje k závěru, který lze bez jakékoli nadsázky označit za naprosto nečekaný a šokující.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sixth Wicked Child , 2019

KatkaP.
28.06.2020 odpad!

Neskutečná slátania. Těžko uvěřitelné, překombinované! Veliké zklamání :(

Bulldog
25.06.2020 3 z 5

Musím souhlasit s většinou, že zbytečně moc kombinací a mě tenhle díl až tak nenadchnul jako předchozí..

Peřinka
22.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Jedna z nejlepších detektivních trilogií co jsem četla. Třetí díl bohužel nejslabší, ale pořád stál za to. Hvězdičku strhávám za neuspokojivý závěr, respektive by to nebylo tak špatné, kdyby Barker poslední díl ještě víc nezamotal.

SPOILER
Na můj vkus bylo těch mrtvých zbytečně moc a na to jak byl Bishop chytrý si mohl o Porterově minulosti zjistit trochu víc...

TerkaPS
21.06.2020 4 z 5

Na můj vkus už moc překombinované. Za mě nejslabší z celé série, ale i tak to byla stále nadprůměrná detektivka.

Hvězdinka
21.06.2020 5 z 5

Dokonalé, nejlepší trilogie, kterou jsem kdy četla. Tleskám autorovi a doufám v další mistrovská díla.

em75
20.06.2020 4 z 5

Závěrečný díl jsem četla hned po Páté oběti. Nechtěla jsem ztratit návaznost na děj,ale dalo mi to zabrat. Stejně jsem se začala v postavách ztrácet,na mě tam bylo hodně kombinací - kdo,jak,proč,s kým .. Na konci knihy jsem si řekla "hmm", ale jo, stálo to za to. Možná se mi to ještě v hlavě trochu rozleží. Další pokračování bych už asi nedala ..

Tynusee13
20.06.2020 5 z 5

Zcela určitě jedna z nejlepších detektivních sérií, jakou jsem kdy četla. Příběh mistrovsky propracovaný od začátku až do konce - a vy ani po přečtení většiny stran série netušíte, kde hledat pravdu.
Geniální, geniální, geniální. Budu čekat na další knihy skvělého J. D. Barkera.

Rind
18.06.2020 4 z 5

Pro budouci ctenare si dovolim jednu radu a to:
PRECTETE SI VSECHNY DILY A POKUD MOZNO, BEZ VETSICH CASOVYCH PRODLEV.
Mezi 1. a 2. casti jsem mela pauzu a bylo to dost znat.
Za me 1. dil pecka, 2. takovy vyssi prumer, 3. dil velmi dobry

MirkaProk
17.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl této trilogie byl opět pecka. Na začátku trochu chaos v postavách, protože je to už dlouhá doba, co jsem přečetla Pátou oběť. A poté, co jsem se zorientovala, tak už to byla jízda. Perfektně vše uzavřeno a vysvětleno. Všechny díly rozhodně doporučuji k přečtení. A na úplném konci, jsem si asi přála, aby to s Bishopem dopadlo jinak. I přesto, že to byl záporák, tak měl v určitém smyslu mé sympatie, nevraždil jen tak pro zábavu, ale vždy měl k tomu důvod.

Zoy
16.06.2020 4 z 5

Čekaní na pokračování Opičího vraha bylo dlouhé. Moc jsem se těšila. Na rozdíl od předchozích knih jsem si asi v polovině musela udělat pauzu a několik dnů jsem sama přesvědčovala, abych pokračovala. Za mne jeho nejhorší kniha, která by nebyla až tak špatná, kdyby jeho předchozí byly na stejné úrovni. Ale nebyly. Přečetla jsem je jedním dechem. Namlsala jsem se. Šesté dítě bylo tak hodně překombinované, že bych se nedivila, kdyby se tam připletli ještě další dva vrazi. Všeho moc škodí. Ale i tak se již teď těším na jeho novou knihu, či sérii

Bíčko
15.06.2020 3 z 5

Musím říct,že jsem si musela dát pár dní pauzu, než jsem šla psát tento komentář. Doufala jsem totiž, že se mi to nějak rozleží v hlavě, všechno do sebe zapadne a že budu sdílet nadšení jako ostatní...Bohužel, ani po pár dnech, se tak nestalo. Předchozí díly jsem četla minulý rok, a byla jsem z nich nadšená, tento díl byl pro mě však jeden velký chaos. Ztrácela jsem jak hlavních postavách, tak v obětech a v podstatě mi nic nedávalo smysl. Možná jsem si měla aspoň zběžně přečíst minulé díly, aby se mi vše znovu vybavilo, kdo ví...Každopádně kniha jako taková se četla hezky a závěr byl zajímavý.

ivoiro
14.06.2020 4 z 5

Musím přiznat, že konec celé této série je hodně zajímavý.

Dumicek
14.06.2020 5 z 5

No páááni..já tleskám autorovi, protože takhle promyšlenou do sebemenších detailů trilogii jsem opravdu snad nikdy nečetla. ten neskutečný wau pocit bude po přečtení poslední knihy ještě hodně dlouho. Nechápu jak se mu tohle povedlo. Poslední díl byl rozuzlením všeho, ale na druhou stranu i neskutečným zamotáním než jsme se dostali až k samotnému konci. Já neveřila čemu mám věřit, protože vše se mi zdálo pravdivé i když jsem věděla, že jedno z toho nemůže být pravda, ale to jak to bylo podané..no prostě spadla mi brada..chvílemi jsem autora proklínala, že jestli to nakonec tak bude, tak že budu hrozně naštvaná..jenže v téhle knize se všechno otočí během pár stránek a vy zas jen přemýšlíte kdy se to zase změnilo. Opravdu ve mně tato série zanechala hodně a jsem si jistá, že časem si ji přečtu znovu pěkně celé najednou..

Dela111
13.06.2020 3 z 5

Thriller, který má od začátku až po rozuzlení téměř 1 600 stran, mně nepřipadá jako úplně šťastná volba. 1. díl byl strhující, 2. díl byl dobrý, ale už lehce překombinovaný a 3. díl už mě místy i unavoval.
V tomto díle jsou hromady obětí, teorií, různé zločiny a podezření. Místy je to jako v nějaké soutěži "kdo je kdo". Mrtvoly přibývají takovým fofrem, že dá zabrat to sledovat. Thrillery beru jako odpočinkovou četbu a ne abych si u nich zavařila mozek... ;-) Je tu spousta děje a přesto jsem měla pocit, že se to motá v kruhu a je to natahované.
Těžko se mi hodnotí. Celé je to takový originální rozsáhlý thriller s výbornou zápletkou, ale zbytečně složitý. U tohoto dílu mě vlastně bavil až konec. Z 2. a 3. dílu měl být jeden a bylo by to na 100%.
Někdy míň je víc a u thrillerů a detektivek to platí dvojnásob. Nesmyslně zamotaný a překombinovaný děj je zabíjí ;-).

alibaba72
09.06.2020 4 z 5

No tedy byl jsem chvíli zmatený a říkal jsem si, že to už je nějak zamotané, že to snad ani víc nejde a dokonce jsem si říkal, že to ani nedočtu, ale nakonec to do sebe všechno zapadlo a ve finále se mně kniha líbila moc, ale pravdou je, že první dva díly byly o poznání lepší.

kubule
07.06.2020 5 z 5

To byla jíííííízda, J.D.B. opět nezklamal, závěr série perfektní, prostě super čtení...jen jsem zvědavá, s čím přijde spisovatel příště, jelikož laťka je tedy hoooodně vysoko. Snad překvapí a nezklame.

Baru7
06.06.2020 4 z 5

Po dvou předchozích dílech jsem asi čekala něco trochu jiného.
Byla jsem z toho celkem zmatená.
A ten konec byl zvláštní.

Katania
02.06.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Hrozně jsem se na tenhle závěr trilogie těšila a teď je mi líto, že je po všem. Výborně zpracované a napínavé! Sam i Anson si mě opravdu získali! Je to ale ten typ knih, které si určitě ještě někdy přečtu! Doporučuji a poklona autorovi !

oleg121
02.06.2020 4 z 5

Dôstojný záver, kvalít prvej časti však nedosahuje.

Šárka88
31.05.2020 5 z 5

Wow, tohle byla síla a krásné čtení. Nádherný závěr dvou životů Sama Portera a Ansona Bishopa. Hodně mě závěr překvapil a nemohla jsem tomu uvěřit, že je už konec. Poslední věta v knížce mi dává naději v pokračování? Myslím, že závěr si udělá každý sám ve své hlavě. Když jsem přemýšlela nad tím, zda se mám vůbec pouštět do Čtvrté opice a říkala si jaká ptákovina to bude, tak teď....je to nejlepší knížka jakou jsem otevřela a pustila do hlavy Sama s Ansonem. Tato trilogie stojí za přečtení! Děkuji J.D.Barkerovi a doufám v další příběh plný zvratů a nadějí.