Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1067 342

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

rimar
08.03.2021 5 z 5

Dvojka mne bavila mnohem více než první díl. Kniha je psána jinak dej nestagnuje a je to jízda. Co jsme si mysleli že je pravda po prvním díle opět neplatí a konec otevřený jako vrata od stodoly. Jediné co bych vytknul je ta zápletka s matkou. Ta byla taková z těch průhlednějších ale budiz knize to nic na čtivosti a napínavosti neubírá. Jen těch otázek na konci je opět dost a dost.

Kocourek
08.03.2021 5 z 5

Tak plný počet bodů. Přečteno za dva dny. Baví mě ta hra mezi Porterem a Bishopem a pomalé rozuzlování jejich vztahu. Jen honem sehnat třetí díl.

Jenny46
04.03.2021 4 z 5

Hned jsem se pustila do dalšího dílu, ale tady mě připadá děj trochu překombinovaný a dávám jen 4*. Měla jsem zmatek ve jménech, ale určitě kniha je velmi čtivá, napínavá a honí se mi hlavou, jak to všechno dopadne...
Hurá na další díl .o)

Katulinka69
03.03.2021 5 z 5

Naprostý mazec...nádherně zvrácené.. už čtu další

Anitram22
03.03.2021 5 z 5

Tak tohle byla opět velká jízda. Kniha krásně příběhem navazovala na první díl Čtvrtou opici a je "opravdu nutné" mít doma i Šesté dítě :-) Kniha se četla naprosto sama a úžasně. Takže doporučuji přečíst, ale nejdříve si přečtěte Čtvrtou opici (pokud nemáte již přečteno), krásně vše do sebe zapadá a dává smysl některým nejasnostem z prvního dílu. Na nočním stolku mě už čeká Šesté dítě ;-)

jejda.majda
21.02.2021 5 z 5

Naprostý masakr! Druhý díl trilogie thrillerů od J.D.Barkera mě pohltil: na těch 560 stranách nebyl ani jediný zádrhel. Aspoň na konci jsem čekala trochu uvolnění a odpovědi na své otázky, jenže ono se to celé zase úplně zamotalo a přetočilo. Je tohle možné? Sakra. Co mám teď dělat, když poslední díl je už zase všude vyprodaný?

Po přečtení prvního dílu trilogie, Čtvrté opice, jsem si říkala, že to bylo dobré, ale ne že bych si z toho úplně sedla na zadek. Teď už tomu rozumím. Vůbec jsem nečekala, že pátý díl půjde ještě hlouběji do příběhu sériového vraha z prvního dílu a že v druhém díle bude možné otevřít ještě tolik témat a otázek. Prostě masakr. Tímhle tempem bude muset být třetí díl masakr všech masakrů. ????

JankaV80
12.02.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil daleko víc, než první. Čím to bylo nevím, ale těch téměř 600 stran jsem, když už jsem se ke knize dostala, doslova hltala. Vztah Sama Portera a Ansona Bishopa se posunuje dál a ač to vypadá, že detektiv Porter jde po Bishopovi, na konci knihy to na mě působilo tak, že Bishop stíhal Portera a dostal ho přesně tam, kde ho chtěl mít. Protože všechno se vším souvisí a je nějakým způsobem propojené.
Z nových postav jsem si oblíbila detektiva FBI Franka Poola, který se snaží na celou věc nahlížet nezaujatě a hledá pojítka.
No, co budu lhát, těším se na poslední díl z této série. V knihovně ho mám zamluvený, tak snad to nebude trvat další rok, než knihovny otevřou.

edith79
06.02.2021 5 z 5

Po prvním díle jsem byla na další osudy postav velice zvědavá. Musím konstatovat, že Pátá oběť se mi líbila méně než Čtvrtá opice, ale rozhodně mě nezklamala, protože to zase bylo totálně děsivé a zvrácené. Občas jsem musela hodně zapátrat v paměti, občas jsem se plácla do čela a řekla si: no jó. Každopádně konec mě nadzvedl že židle. Tohle si žádá dát se do dalšího dílu, protože já to prostě musím všechno vědět.

loskatos
31.01.2021 4 z 5

Ok, autor si me zase povozil jak na kolotoci. Hlavne posledni tretina knizky odsejpa a nenecha oddechnout. Konec me uz trosku nastval, ale stejne ocenuju autorovu drzost :) Tesim se na dalsi dil.

Metla
28.01.2021 4 z 5

„Já nechápu, že pořád ještě žije. Vyřízli mu takový kus mozku, že by z něj mohl být politik.“

Pokud jste nečetli „Čtvrtou opici“, do „Páté oběti“ se nepouštějte. Pokud utrpení lidských bytostí nesnesete ani v literární fikci, ruce pryč od tvorby J.D. Barkera. Pokud nemáte rádi mnoho postav, tuhle sérii rovnou vynechejte. Pokud sluchátka se zašmodrchanými drátky po půl minutě mrsknete na zem a rozdupete, rovněž nejste vhodný materiál pro tento román – zápletka vyžaduje porci trpělivosti a zvýšené pozornosti, zvláště ve druhé polovině. Pokud jste první díl četli před delší dobou a nemáte fotografickou paměť, pak možná budete mít v některých jménech a událostech tak trochu kriket. Jako třeba já. Autor sice průběžně poskytuje částečnou rekapitulaci, přesto občasné informační výpadky v mé šedé kůře pilinové negativně ovlivnily prožívání příběhu.
Zhruba do strany 300 vše šlapalo ve skvostném tempu, bavila mě práce i špičkování detektivů. Potom do čerstvého případu pohřešovaných/zavražděných dívek prosáknul děj předchozí knihy, Porterova linie mě přiměla otáčet oči v sloup a já začala ztrácet koncentraci. Jako u nekonečných kriminálních seriálů, které postupně vyčpí a přicházejí s čím dál blbějšími zvraty hodnými telenovel. S otevřeným závěrem na mě padly obavy, zda se z „Šestého dítěte“ nevyklube úplně překombinovaná bramboračka. Málo platné, MUSÍM to zjistit. 70-75%

ElikaS
26.01.2021 5 z 5

I přestože jsem z prvního dílu měla řekněme rozporuplné pocity, nakonec jsem se rozhodla, že seberu odvahu a pustím se i do druhého. Přece jen otevřený konec zafungoval a zvědavost převážila. A jsem moc ráda, že jsem to udělala.

Druhý díl trochu ubral na brutalitě a knížce to hrozně prospělo (alespoň v mých očích). Vyšetřování je stále skvěle vystavěné, nechybí nečekané zvraty a příběh je stále neodhadnutelný. Trochu mě mrzelo, že Sam je nucen pátrat po vlastní ose a obecně tento typ zápletek nemám v lásce, ale tady mi to vůbec nevadilo. Naopak nemůže se dočkat, jak to vlastně celé dopadne.

Musím říct, že Bishop je netradiční pachatel a baví mě. Už se nemůžu dočkat, až odkryjeme jeho motivaci a dostanu odpovědi na tu hromadu otázek, co se mi po přečtení druhého dílu honí hlavou.

Nashe, Clair a Kloze jsem si oblíbila už v předchozím díle. Tentokrát se nám do popředí dostávají i agenti FBI a sláva za Franka Poole - alespoň jeden agent, který si nehoní vlastní triko, ale jde mu o to dostat pachatele.

Jsem strašně zvědavá, jak to celé dopadne.

Radííí
23.01.2021 5 z 5

Skvěle promyšlený a zase zamotaný příběh. Super!!

Gibis
22.01.2021 4 z 5

Druhý díl "opičáka" jsem podvědomě trochu odkládala, protože, přiznávám, nechutnosti v deníku prvního dílu mě až tak nenadchly. Naštěstí druhý díl už tolik nezachází do podrobných popisů brutality a tak bylo čtení mnohem lepší. Velkým plusem je tady humor a popichování mezi kolegy detektivy, alespoň trochu to odlehčuje drsné čtení. A přestože se v tomto díle spousta věcí poodhalí, když dojdete na konec, tak zase nevíte a Šesté dítě se stává nutností. Tentokrát už čtení odkládat nebudu, protože zvědavost mi nedá!

miroslav3627
21.01.2021 5 z 5

Super napínavé

Mikuše-Ivet
19.01.2021 5 z 5

Po cca roce jsem se pustila do dalšího dílu a musím říct, že to byla chyba. Uznávám, že první díl byl takový zdlouhavý a hodně seznamovací, což druhý díl je opak. Děj je nabitý tajemství, které se odkryjí, ale ne úplně a né vše co se dozvíte je pravda. Druhý díl byl pro mě úžasný zážitek, který jsem četla jedním dechem a okamžitě jsem se pustila do posledního dílů. Jsem zvědavá ak to vše dopadne

vera4669
18.01.2021 5 z 5

Kniha se četla snad ještě lépe než první, pro mě opravdu bomba série, a ten konec? Musím rychle sehnat třetí díl :-))

Nikusha
07.01.2021 5 z 5

Chyba, chyba.. obrovská chyba. Začala jsem číst druhý díl aniž bych přečetla první. Po nějaké době mi došlo, že to hodně navazuje, ale už jsem byla do četby tak vtáhnuta, že jsem nedokázala knížku odložit. No hned se vrhnu na první díl a snad to bude mít zpětně stejně skvělý efekt jaký by to určitě mělo kdybych to přečetla hned.

PetK
02.01.2021 4 z 5

Jednička mě zaujala tím, že nezačínala "začátkem". A i když jsem ji četla poměrně nedávno, sem tam jsem tápala. Ale to je můj problém.
Díky za humor v detektivkách! Tady přítomný byl. Zvraty, především ke konci, pro mě byly opravdu nečekané. Přesto jsem měla dojem, především na konci, že se malinko ztrácím v tom, kdy, kde a co se děje/dělo. Nicméně konec naznačil zajímavé pokračování a Šesté dítě už čeká...

m_martina
21.12.2020 5 z 5

Ani druhý díl mne nezklamal. Kniha je čtivá a napínavá, proto hodnotím pěti hvězdami a časem si určitě přečtu i poslední část.

espesita
13.12.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha :) Děj se posouval přirozeně, bez hluchých míst a samozřejmě neustále překvapoval, především ve druhé polovině. Líbilo se mi pozvolné odhalování motivů a spojitostí v posledních kapitolách.
Naopak mě při čtení trochu rušilo příliš mnoho přesných detailů, jako např. značky a typ aut, rychlého občerstvení, elektroniky apod. Člověk má pocit, že je něčím důležité, aby si vybavil danou věc přesně, ale ve výsledku je vlastně jedno, jakým jeli autem, nebo jaký měli počítač...
Předchozí knihu jsem nečetla (a nemyslím, že by to vadilo, to podstatné jsem se dozvěděla i tady) a neměla jsem v plánu číst ani další, ale po poslední kapitole váhám. Přece jen červík zvědavosti hlodá :)

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker