Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1067 342

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

ivusse
12.12.2020 5 z 5

Nutně potřebuju další díl!!!

cetriolo
19.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla JÍZDA!

SPOILERY
Někdy 100 stran před koncem mi došel motiv vraha... Jak já byl na sebe pyšný... a jak já koukal, že mi totálně uniklo všechno ostatní...

Celou dobu má čtenář (stejně jako Porter) pocit, že cca ví co se děje a má všechno pod kontrolou, ale v závěru zjistí, že byl totálně mimo.

Velice se mi líbilo, že tahle knížka přináší nové informace do zdánlivě uzavřeného případu z první knihy.

Jediné menší mínus je, že konec je velice otevřený, ale beru to tak, že tahle trilogie se prostě musí číst v celku (třetí díl začíná přesně tam kde končí druhý).

Anette99
12.11.2020 5 z 5

Opičák stále uniká, případ přebírá FBI a Porterův tým dostane na starost jiný, zdánlivě nesouvisející případ únosů mladých dívek. Porter je ovšem dopadením Opičáka skoro posedlý, takže případ řeší dál soukromě, a to i poté, co je postaven mimo službu.
Na konci se všechno krásně spojí, je naznačeno co, jak, proč a kdo, ale konec je otevřený. Takže se hned pustím do posledního dílu, potřebuji vysvětlení toho všeho.

VeruHoráková
10.11.2020 2 z 5

Mě to nějak nechytlo. Je pravda, že jsem nečetla první díl, tak jsem se často nechytala, ale přišlo mi to překombinovaný. Na knihu byly skvělé recenze, ale bohužel jsem spíše byla zklamaná. Děj byl bez napětí, těžko uvěřitelný a zbytečně táhlý. Shrnula bych to jako průměrnou knihu s přespříliš stran.

Ossinky
08.11.2020 5 z 5

První díl se mi líbil víc ale v tomto se příběh trochu víc rozuzli a konec otevřený takže se těším na třetí ????

zdenaR
30.10.2020 4 z 5

Tentokrát už jsem trochu věděla, do čeho jdu (přesto si stále myslím, že dobrý thriller nemusí být tak zvrácený a brutální).
Obrovské napětí, i když trochu překombinované. Měla jsem štěstí, že jsem pokračovala hned po přečtení Čtvrté opice - jinak by to asi nedávalo smysl.
Díky otevřenému konci musím rychle sehnat Páté dítě - a knihovny jsou nyní zavřené :-(((

Kami33
20.10.2020 5 z 5

Co k tomu dodat. Bezvadné, čtivé, napínavé. Jen už jsem trochu stihla zapomenout Čtvrtou opici :-)

soupik2012
18.10.2020 5 z 5

Kniha přímo navazuje na předchozí děj, ale způsob vyprávění je trochu jiný. Vyšetřování případu se totiž rozdrobilo na několik samostatných dějových linek. Porter byl suspendován a tak vyšetřuje na vlastní pěst. Kriminální oddělení o případ přišlo, převzala ho FBI. Kriminální oddělení vyšetřuje nový případ. A v poslední čtvrté dějové lince máme možnost sledovat kroky a myšlenky samotného vraha. Dějové linky s vrahem mám vždy nejraději. Dalším plusem je, že tento příběh na rozdíl od Čtvrté opice, vyzněl téměř věrohodně. Od začátku vidíme jasný vzorec, ale to neubírá ani trochu na napětí, tajemství a záhadách kterých je s blížícím se koncem stále víc a víc. Kniha má od začátku struhující tempo, ale přesto graduje. Byla jsem opravdu nesmírně nadšená. Jednoznačně jedna z nejlepších krimi knížek letošního roku. Audioknihu čte osvědčená dvojice z předchozí části, Vasil Fridrich, Kajetán Písařovic.

85098211
17.10.2020 5 z 5

Za mne další peckoidní záležitost, která čtenáře nenechá vydechnout od první až do poslední stránky ;-). Případ, který Sam Porter a jeho kolegové vyšetřují, je i tentokrát originální, perfektně komplikovaný a samozřejmě také napínavý. Všech dívek, které pachateli padly za oběť, mi bylo nekonečně líto, vždyť byly tak mladičké... Tak trochu mi chyběly deníkové záznamy, protože ty se v knize objeví až poměrně pozdě. Nakonec jsem však byla za svoje čekání odškodněna a poslední část knihy jsem už nedokázala odložit vůbec ;-). Kromě toho jsem předpokládala, že jsem vytušila vrahův motiv - ale závěr mne vyvedl z omylu. No a úplně poslední kapitola, to bylo teprve něco! Takové rozuzlení (a otevřený konec) jsem opravdu nečekala... Nic ale neprozradím, knihu si prostě musíte přečíst sami! ;-) Autor píše skvěle a já se už teď těším na poslední díl celé série :-).

zimolka
15.10.2020 5 z 5

Nemůžu říct jestli byl lepší první nebo druhý díl,protože oba jsou za mě určitě velice napínavě napsané.Hned začínám číst poslední díl.

Mandlevest
11.10.2020 4 z 5

Nechci být nespravedlivá, tak jsem si vyhledala, kdy jsem přečetla Čtvrtou opici (za 5*) a těšila se na pokračování, poctivě pročetla nadšená hodnocení mých oblíbených uživatelů a nakonec se podívala, ve kterém roce byla napsána kniha Hadrový panák etc., protože se nemohu zbavit pocitu, že Čtvrtá opice/Pátá oběť je námětem i stylem psaní podobná výše uvedené sérii (a nutno podotknout, že mně se prostě Coleova série líbí o dost více, ale to je můj subjektivní názor a je prima, že většina to má opačně :-)). Nicméně i Pátá oběť je napsána velmi čtivě, i když dějově místy složitě a já se chvílemi trošku ztrácela v těch dějem a postavami přesycených kapitolách, které se velmi rychle střídaly. Sam Porter je tentokrát trošku v pozadí, jeho linka knize nedominuje, ale byť je zásadní, trochu mě zklamala (nechci spoilerovat, ale opravdu je to ten stejný, skvělým intelektem vybavený Sam Porter z prvního dílu ?!?, ale čeká mě ještě poslední díl, třeba bude vše jinak..). A nakonec, ten sněhulák, to jako bylo co? Slabé čtyři hvězdičky, bohužel :-).

Nikol117
10.10.2020 5 z 5

Opet napinave cteni. Z autora se stava muj oblibenec. Zvracene, tajemne, napinave.

mirinda973
09.10.2020 5 z 5

Za mě určitě lepší než první díl. Konec trošku zmatený, ale tím spíš se těším na třetí díl, kdy se vše rozlousken (doufám:o). Super napínavé čtení

nevřelka
03.10.2020 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře a o zvraty nebyla nouze, i když hodně věcí jsem neměla problém vyvodit už někde na začátku. Konec knihy není konec, jen červený hadr pro fantazii. Proč ne, nabízí se spousta šokujících závěrů.

surikata246
03.10.2020 5 z 5

Byla to tedy divoká jízda od začátku až do konce a závěr hodně překvapil. Určitě přečtu i další.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Co k tomu říct.... líbilo se mi to víc, než jednička a hned se pustím do třetího a závěrečného dílu, protože se nutně potřebuju dozvědět, jak to dopadne ‼️ Bishop je tady ještě o něco víc savage, než v předchozím díle ... konečně se setkáváme s jeho matkou a dozvídáme se víc o jeho dětství a minulosti .... atmosféra, stejně jako u prvního dílu, evokuje filmy jako Sedm (můj oblíbený, nejen kvůli Pittovi of course:) ) a Mlčení jehňátek. Vyšetřování mě u druhého dílu bavilo víc a doufám, že třetí vystupňuje kvalitu ještě víc ‼️ Knihu rozhodně doporučuji (je tedy drsnějšího rázu - dávkovat na vlastní nebezpečí a dle vlastního uvážení ) !!!

TerezaaBaarova
18.09.2020 5 z 5

Po přečtení první knihy jsem napsala komentář, vše měním, záporák není sympoš, je to zvrácenej hajzl. MAZEC! Já takový knížky zbožňuju!
Prostě jízda! Prostě krvák! Surovost, prohnanost, zvrácenost! Prostě chytne a nepustí!
Ještě že mám další díl v poličce, jinak bych fakt neusla!

Misshell1
12.09.2020 5 z 5

Jízda s opičákem pokračuje...tohle bylo zvráceně hustý a podávány pěkně zasyrova a těch otázek...a když už si myslíte, že už se chytáte, tak přichází zvrat...

Pája699
07.09.2020 5 z 5

Po zklamání ze Čtvrté opice, jsem z Páté oběti vážně nadšená a překvapená. Tohle mělo všechno co mi v prvním díle chybělo. Po přečtení knihy jsem ale tak trochu naštvaná :-) jako vážně ten konec? mám hodně otázek a potřebuju znát odpovědi. Ještě že mám po ruce třetí díl :-) Za mě pecka!

VeronikaAug
07.09.2020 4 z 5

Druhy dil serie je hodne o strachu ze smrti. Charakter stěžejní postavy tohohle dílu je trochu více vykreslen az ve 3.díle a docela mi to k němu sedí. Je to člověk s pohnutou minulostí, mohl by být dobrý, ale k tomu mu v životě nebyl dan zadny prostor, jeho hlavní rys, který jsem v knížce vycetla, je sebelitost. Knizka je zase plna brutalit, vraha jsem nenáviděla za to, co dělal. V tohle díle se o něm ale moc nedozvíme. Motivem byla pomsta, tenhle motiv se samozřejmě tahne celou serii, kterou opět doporučim jako celek.

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker