Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1574 518

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Arkagas
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Po přečtení knihy Dracul jsem chtěla vědět, jak píše J.D.Barker samostatně a na čtvrtou opici jsem četla samou chválu. Bohužel se u mě waw efekt nedostavil. Ano, thriller je to povedený, má spád, je to čtivé, kapitoly ubíhají rychle. Styl psaní Barkera je svižný, žádná omáčka. Ale.. kdo u čtení trošku přemýšlí, určitě dojde na konečné řešení už v polovině knihy. Každému snad musí být jasné, že se kniha bude motat kolem peněz a že to nebude úplně legální. Až na konečné rozřešení to nebylo až tak překvapující. Co se ale ostatního děje - primárně zrození vraha týká, tak to Barker v podobě jeho deníku sepsal skvěle. Možná to na mě neudělalo takový dojem, protože na téma tří opic - aneb nevidím zlo, nemluvím zlo, neslyším zlo toho v poslední době vzniklo nějak moc, ale nápad se čtvrtou opicí - nečiním zlo oceňuji. :)Knížku jsem si chtěla přečíst dlouho, ale dostala se ke mě až teď. Ke čtivosti můžu říct snad jen to, že jsem ji zvládla za dva dny v práci. Ale rozhodně jsem četla lepší thrillery :)

Estarossa
17.04.2021 5 z 5

Zkusil jsem novou sérii a musím říct, že jsem nešlápl vedle. Temný, brutální a napínavý thriller. Určitě doporučuji.

mataj
15.04.2021 5 z 5

Občas nechutné, někdy psychopatické ale v konečném důsledku velice napínavé a čtivé. Tudíž se určitě pustím do pokračování se zvědavostí a nadšením.

Solverino
15.04.2021 5 z 5

Pecka! Tak tohle se mi fakt líbilo... knížka má slušný akční spád, násilí je tam tak akorát aby se člověk nenudil a dobře se to čte. Za to musím poděkovat překladateli, dobrá práce! Vřele doporučuji všem, kterým se líbil např. film Sedm. (sériový vrah je docela sympaťák)

veronika9761
31.03.2021 3 z 5

Pomerne prijemna ctenarska zalezitost.

ydnac
25.03.2021 5 z 5

HÓDNĚ DOBRÁ DETEKTIVKA :-)

Nová série, nový detektiv, skvěle vymyšlený děj.
Prolínání současnosti s deníkem vraha to fakt sedlo a přidávalo to na napětí a díky krátkým kapitolám se to skvěle četlo :-)
Detektiv Porter mi přišel jako normální chlap, na začátku jsem vůbec netušila, co se mu stalo s manželkou...
Opičáka jsem neodhalila a konec.... tak to je jasný, potřebuju další díl :-)
DOPORUČUJI !!!

simona g.
23.03.2021 5 z 5

Boží! Fičák jak hrom, perfektní, napínavá, skvěle vygradovaná, SUPER!!! Když už jsem ji musela odložit, hned jsem se těšila na to, až se ke knize zase vrátím. Je noc a já jdu hned na Pátou oběť, autorovu další knihu. A těším se :). Doporučuji!!!

kokosek
17.03.2021 4 z 5

Zajimavé prolínání současnosti a minulosti pomocí deníku. Všechno má super spád a ani chvíli se čtenáč nenudí. A protože to má pokračování tak rychle sem s ním.

DericCaster
17.03.2021 5 z 5

Čtvrtá opice je mé první setkání s J. D. Barkerem a nejspíše se přidám k většině, když budu pět jen pochvalné ódy. Při čtení knížky mne občas napadlo, že je to tak něco mezi Carterem a B. Minierem... Na jedné straně sadistický vrah a jeho zvrhlá díla a na druhé straně starší, životem zkroušený detektiv... prostě super čtení a skvěle utracený čas.

mirka71
17.03.2021 5 z 5

J.D.Barker mi stylem psaní velmi připomíná J.Deavera. Jeho ,,Čtvrtá opice" je skvělá, hon na totálního,ale chytrého magora a sadistu však koncem knihy nekončí, dále pokračuje ,,Pátou obětí" a ani to není konec, následuje ,,Šesté dítě". Zatím mám přečteny první dvě....konec otevřený a já musím urychleně sehnat tu třetí, protože mě pokračování fakt moc zajímá....

monte
15.03.2021 5 z 5

Palec nahoru, super čtení s otevřeným koncem.

Jenny46
02.03.2021 5 z 5

Nevidím zlo, neslyším zlo, nemluvím zlo......a nečiním zlo
Rozjezd knihy je pomalejší, ale potom skutečně napínavé - překvapení na konci knihy, další rozehraná partie....
Určitě kniha stojí za přečtení a těším se na další pokračování, doporučuji

cathyblack
20.02.2021 3 z 5

Recenze na tuhle knihu asi nebude tak přívětivá, jako vsechny ostatni tady na instagramu. Slysela jsem, ze osoba ktera pro Domino pred lety nasla Jefferyho Deavera privedla do Cech i
spisovatele jmenem #jdbarker. Sam Deaver se o teto knize vyjadruje "Nadherne zvracene". V očekávání jeho nového thrilleru Komunita truchlicich jsem sahla po Čtvrté opici, kterou jsem rozecetla behem meho pobytu v nemocnici v cervenci. Uz tehdy mne ten mezinarodni bestseller moc nebral. Porter mi prisel prazdny, špatně vykresleny detektiv. Kdyz jsem si vzpomnela na Henryho Hola nebo Lincolna Rhyma, nebo Maartena Schneidera oklepala jsem se. Uzivala jsem si hlavne dejovou linku, kdy opicak vypráví svuj příběh. Tenhle zvlastni samozvany soudce a mstitel, mi byl z knihy nejvice sympatický, byt vrah, nejspise proto, ze jsem ho jediného mela prostor dobre poznat. Mozna az budou dalsi dily ve vyprodeji, tak si je poridim, ale pravdou je, ze mne asi Opici vrah nijak neoslnil. Prumerny thriller a pokud se mam uchylit ke hvězdičkam, tak jsou to 2 z 5. Skoda, fakt jsem si slibovala jizdu. Cele je to pribeh o muzi, ktery unasi blizske osoby tech, ktere chce potrestat. Vic spoilerovat nebudu :)

Kocourek
17.02.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Prolínání dětství padoucha a současného vyšetřování jeho zločinů udržovalo napětí. Překvapivé zvraty a sympaťák detektiv. Je zaděláno na další pokračování.

Katulinka69
15.02.2021 5 z 5

Ty bláho,co to bylo???? Něco tak famózniho jsem dlouho necetla. Všechno naprosto dokonalé- krátké kapitoly, neskutečný děj, zvraty,napětí, úžasný lidi, žádné zmatky ve jménech....no prostě nářez. Mám málo hvězdiček za tohle dílo.

twiggynka
14.02.2021 5 z 5

Kniha mě překvapila, po prvních kapitolách jsem nevěřila, že mě to bude takhle bavit. Líbil se mi otevřený konec. Moc se těším na další pokračování.

kristie
05.02.2021 5 z 5

Skvělé. Zajímavý námět, člověka nutí číst dál a dál (nebo poslouchat, tak jako v mém případě. audiokniha je skvěle namluvená a pan Písařovic má opravdu skvělý hlas, jako dělaný pro psychopata). Hned po doposlouchání jsem si koupila další díl, protože tohle je těžce návykové. Vyšetřovatelé jsou sympaťáci, normální parta lidí, s normálnimi lidskými pocity. Zároveň to ale není jedno velký hrabání se v pocitech, takže má člověk pocit, že postavy zná, ale nelezou mi krkem sáhodlouhé popisy jejich pocitů.

Ze začátku na mě dýchla atmosféra kultovního filmu Sedm, námět s balíčky je podobný, podobně jako film vás kniha také chytne a nepustí. Rozdělení kapitol na deník a vyšetřování mi taky sedlo.

katka.oo
03.02.2021 5 z 5

Super super napínavá skvělá detektivka-thriller, chválím a jen co bude možnost tak se vrhnu na pokračování.

sestraJoy
31.01.2021 4 z 5

Četlo se to dobře. Je to psáno stylem denníku, ale opravdu dobrý jsou zápisky ze života vraha, který jsou zajímavý a drsný. Právě jim je podřízeno takřka vše. Nakonec to má i happy end... Těším se na další díl!

trudoš
27.01.2021 3 z 5

Moderní thriller à la Sběratel kostí, kde i ten nejmenší detail znamená nějakou stopu, kterou pachatel zanechal vyšetřujícím policistům. A není to vůbec špatné čtení, J. D. Barker vyprávění totiž umocňuje hutnou atmosférou ve stylu kultovní Sedmičky Davida Finchera. Výsledný efekt však není úplně nejdokonalejší. Přestože děj má perfektní spád, rychle mi začalo vadit, kolik věcí tu ve skutečnosti nefunguje. Překvapení stran identity pachatele? Žádné, protože mi byl jasný od prvního okamžiku, kdy se ocitl na scéně. Fascinace temnou spravedlností jeho morbidních zločinů? Tady trochu hapruje vnitřní logika, vzhledem k tomu, že sám vrah hrubě porušuje jedno z vlastních přikázání. Koncepce zápletky? Jako pardon, ale všechno se řeší až v samotném závěru, kdy začne jít to tuhého; do té doby sice postavy zajímavě diskutují a kombinují, k žádným výsledkům to ovšem nevede. A finální konfrontace? Hmm, spíš šlo o sprint bez cílové rovinky s tím, že štafeta se doběhne někdy příště. Tak uvidíme.