Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1574 518

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Česneksmedem
16.07.2021 5 z 5

Tak tohle je opravdová lahoda. Obzvláště si jistě čtenář pochutná na deníčku malého synka. Občas je to sice dosti hutné, ale čtenáři detektivek asi nebude činit problém si při čtení něco zakousnout.
Knihu samozřejmě doporučuji a přidávám ještě jeden citát z knihy:
Jeho právník už slintá, jak je natěšený na to, co všechno mu naúčtuje. Podle mě už si vybírá novou chalupu na břehu Ženevského jezera.

amanda99
02.07.2021 4 z 5

super čtení,četla se sama

Kristy78
30.06.2021 4 z 5

Svižné, nápadité, šílené, více dějových linek, které se ke konci zrychlovaly. Parádní detektivka.

jjanca
23.06.2021 4 z 5

Skvelá knižka! Páčil sa mi námet, vyšetrovatelia boli sympatickí. Štýl rozprávania mi tiež sadol, krátke kapitoly ma neustále držali v napätí. Jediná vec, s ktorou som mala miestami problém, bol ten denník, kde mi niektoré pasáže prišli málo uveriteľné. Kvôli tomu hviezdička dolu, ale každopádne sa už teraz teším na ďalší diel.

Makyyy
23.06.2021 5 z 5

Tak to bylo bestiální! Miluji detektivky Nesbøho a Cartera. Kolega, který má podobný vkus, mi doporučil i tuto knihu. Líbily se mi různé dějové linie, prolínání současnosti a minulosti, detektiv-sympaťák zkoušený nepřízní osudu, nemilosrdný vrah a kořeny jeho pokřivené duše. Nakonec do sebe vše hezky zapadlo. Už sahám po dalším dílu. Doporučuji!

santa1212
13.06.2021 5 z 5

Skvělý thriller. Moje první kniha tohoto autora a myslím, že mám nového oblíbence. Napínavé, čtivé, až do konce zajímavé, a hlavně ty pasáže z deníku byly fantastické.

Johana
06.06.2021 4 z 5

Přečetla jsem na jeden ráz, a kvůli nesporné čtivosti dám také knize 4 hvězdičky. Je to ale taková nastavovaná kaše, s haprující logikou a překombinovaným koncem. Autor je určitě moc chytrý pán s fantazií - nicméně kvalit klasiků žánru nedosahuje, což jsem bohužel trochu čekala, na základě vysokého hodnocení celé série. Nevím zatím, zda se půjdu pustit do druhého dílu...

viweb
01.06.2021 5 z 5

Tak to byla "hrůza" až do konce. Poslechnuto jako audiokniha. Napínavý děj až do konce, neuvěřitelný. Doporučuji.

moudivlacek
29.05.2021 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila zde a jsem za to ráda. To byla opravdu krutá jízda od začátku do konce. Vrahův deník byl mistrovský kousek autora a detektivovi Samovi to vysvětlilo mnohé. Samozřejmě že nesouhlasím s vraždami nikoho, ale přesto se mi líbily zásady tří (vlastně čtyř) opic, bohužel byly zneužity. Každopádně je to opět něco, co miluji - žádný superman střelec detektiv, ale mozek detektiv. A teď proti sobě má velmi inteligentního vraha. Otázkou je, kdo zvítězí. Kniha má spád od začátku až do konce. Těším se moc na pokračování. A tuto knihu mohu jen doporučit milovníkům žánru thrillery, aby si to užili jako já.

Sejna1955
27.05.2021 5 z 5

Špičková knížka i zápletka. Ale stalo se takovou módou, že pachatelem bývá někdo od policajtů nebo někdo, kdo se motá okolo případů.

Danago
18.05.2021 5 z 5

Jak se i dobře míněná Pravidla dají využít do opačného extrému - to bylo pro mě originální.

Autor určitě hraje hodně na to, že čtenáře šokuje, což se hlavně díky Deníku určitě povedlo, byl na mě opravdu hodně silná káva.
Deníkové záznamy jsou čtenářům velice dobře nadávkované . Ač jsou dost brutální tak je číst chcete....
Co se týká vyšetřování jde rychle a logicky. Líbilo se mi jak vyšetřovatelé rozplétají jednotlivé indicie. Tým navzájem spolupracuje, což je mi sympatičtější než, když je v knize jen jediný chytrý vyšetřovatel.
Občas je kniha odlehčena drobným vtípkem, což já dokážu ocenit.
Poměrně krátké kapitoly, také přidávají knize na spádu a čtivosti.
Linka s Emory byla na mě také hodně drastická, ale na tom asi tato série stojí.

Pouhé dva dny na tolik vyšetřování mi připadají příliš málo, pochybuji, že by se vše, co vyšetřování obsahuje dalo stihnou za tak krátkou dobu. Ale tlačil je čas, proto to autor musel takto napsat. Ale toto dost narušuje věrohodnost, ale no... je to kniha odpustíme jí to.

Konec je celkem překombinovaný a je potřeba hned další díl kniha není úplně dokončená a příběh není vedlejší, ale hlavní. Takže rozhodně je nutné číst knihy po sobě a pamatovat si.

Audio kniha je načtená dokonale a zapůsobila na mě ještě víc.
Další díl už mám nachystaný.

Dopi70
15.05.2021 5 z 5

Hodnotím po přečtení celé trilogie. Čtvrtá opice je skvělý thriller, děj má spád, napínavost, a příběh je ukončen. Pátá oběť sice navazuje, ale je to spíše předehra pro Šesté dítě, přibývá hodně postav, závěr zůstává otevřený a kniha přináší víc otázek než odpovědí, proto je nutné přečíst i třetí díl, kde vše vyvrcholí. Nejlépe hodnotím Čtvrtou opici, která obstojí i jako samostatná kniha, ale odtrhnout jsem se nemohl ani od dalších dílů. Udělal jsem dobře, že jsem s čtením čekal až budu mít všechny díly pohromadě, a doporučuji to i dalším čtenářům, protože ve velkém počtu postav a spletitém ději je snadné ztratit přehled, pokud nemá člověk vše v čerstvé paměti.

Allla9
14.05.2021 5 z 5

Těžko se dají vyjádřit pocity při tak brutálním a do detailů popsaném ději. Ale i s těmito situacemi se vyšetřovatelé setkávají.

Grohlinka
11.05.2021 3 z 5

Nebyla to úplně láska na první zatčení, ale kniha výborná. Od deníku vraha jsem se nemohla odtrhnout. Malinko mi nesedl Sam Porter, nicméně jsem zvědavá, jak se bude on a hlavně "Opičí vrah" vyvíjet dál v dalších dílech. Pro milovníky žánru nezbytnost.

micha-ella
07.05.2021 1 z 5

To jsem vzdala. Hnus.

Jenny055
02.05.2021 4 z 5

Musím povedať, že kniha je napísaná dobre, páčilo sa mi prelínanie súčasnosti s denníkom. Ale ten denník? Tri krát som knihu odložila s tým, že ju nedopočúvam, tie nechutnosti s krysami boli príšerné. Ale po prekonaní odporu som sa vrátila späť (neznášam nedočítanú knihu) a neľutovala som. Prednes interpretov bol výborný. Hlavne ten psychopat bol veľmi reálny. Ale nie je to kniha pre slabšie žalúdky.

alenkacermi
01.05.2021 3 z 5

Musím uznat, že je to výborně napsáno. Čtivě. Děj ubíhá fakt rychle. Detektivové jsou sehraní a fajn parta. Nakonec i vrah je zajímavá postava. Ale ten deník....no ty kráso....to bylo tak brutální, že jsem přemýšlela, že tu pasáž přeskočím nebo knihu odložím. Ještě, že se děj tak rychle otočil a změnil, že si mě kniha udržela a já ji dočetla. Jsem za to ráda, je fakt dobrá, ale není to můj šálek kávy. Thrillery a detektivky...ano....ale ne s takovou brutalitou, se kterou se dnes v knihách roztrhl pytel

Janadvorackova
26.04.2021 5 z 5

Doporučuji milovníkům krysích choutek. A vlastně choutek i zvrácených kriminálních živlů. Příběh plný tekutin je proložen celkem běžnou životní storkou policejního vyšetřovatele, který má co dočinění s pomateným zloduchem. Ten se dostal do sběratelské fáze, a pokaždé, když "něco provede," pošle policii balíček.
No, je to zajímavé, napínavé, bez zbytečných keců fajn.

lištička123
22.04.2021 5 z 5

Tak to byla jízda, super. Místy jsem teda měla husinu, jak to bylo nechutné, ale jinak výborný thriller podle mého gusta.

Nixa
19.04.2021 5 z 5

Čtivý, napínavý a překvapivý thriller, který je navíc hodně temný a brutální. Přesně můj vkus a já nemohla být spokojenější.