Čtvrtá opice

Čtvrtá opice
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1587 1587

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery

29.05.2020 5 z 5

Parádní

MiliKry
25.05.2020 5 z 5

Knížka mě velmi bavila. Je velmi dobře napsaná a čtivá. Taky se mi líbilo, že tam byly části psané formou deníku. Hlavní hrdina sympaťák. Těším se na druhý díl

Janniska
24.05.2020

Super!Mám už skoro ověřené že čím větší reklama na knihu,tím větší blbost to je.Na tenhle titul jsem narazila úplnou náhodou,zaujal mě název knihy a byla to trefa do černého!Další ze série už mám na cestě.
Sympatický vyšetřovatel,je Vám ho trochu líto vzhledem k situaci , není to Arnold ,ani mladý sexy model,prostě takovej sympotýpek od vedle,kterej jde po úchylnym magoroj už několik let.Psáno fakt příjemnou,čtivou formou,proloženo kapitolami z deníku samotného sériového vraha.Těším se na další....

Katania
23.05.2020 5 z 5

Tahle krimi mě opravdu dostala! Moc povedené!

Bezkyne9
22.05.2020 5 z 5

Kdykoliv jsem mijela regal, kde Ctvrta opice bydli, vzpomnela jsem si na vsechna dobra hodnoceni a nahlost osobnich doporuceni, az jsem nakonec neodolala. Casu ji venovaneho nelituji. Je to velice solidni thriller, cnici nad hladinu prumernych vod a denikove zaznamy byli natolik brilantne napsane, ze mrazilo ciste jen z toho stylu. A z vystaveni pribehu. Krome standartniho napeti, vyvolaneho stridanim kapitol s denikem, je totiz pribeh odkryvam temer labuznicky. Smele doporucuji :)

Hvězdinka
19.05.2020 5 z 5

Úžasné, propracované, takový typ knihy, kdy si přejete, aby ještě neskončila.
Dostala mě věta autora deníku - moje dětství bylo šťastné... No....
Tleskám a smekám, ne autorovi deníku, ale autorovi celé knihy.

Acquenta
18.05.2020 4 z 5

Vraha jsem sice odhalila hned na 20. straně, ale i tak to byl fajn zážitek. Až na konec, zdál se mi trochu překombinovaný.

iveta3689
15.05.2020 4 z 5

Líbilo se mi, že je příběh vyprávěn z pohledu různych postav. Navíc je ještě přidán deník vraha. Je to napínavé, ke konci se zkracují kapitoly, takže příběh utíká ještě rychleji. Hlavní hrdina je trochu klišovitý, má psychické problémy, ale supermaní fyzickou odolnost. To je trochu škoda, protože jinak je příběh výborný. I detektivní vyšetřování je celkem uvěřitelné, bez nesmyslných skoků.

Olous1
08.05.2020 5 z 5

Lidičky tak toto bylo perfektní počteníčko wow:)Detektiv Sam Porter je mi moc sympatický. Perfektní námět, dobře napsané a čte se to samo.Jsem moc ráda, že mám celou sérii ve své knihovně. Doporučuji na 100%.

Warty
07.05.2020 4 z 5

Tohle mě opravdu bavilo. Děj má spád a vyprávění z několika úhlů je super. Těším se na další díl.

Restang
05.05.2020

Mě to prostě nebaví a už vůbec ty části deníku, celý děj se táhne. Vzdávám to po 200 stranách, čas je drahý a pustím se raději nyní do jiné knihy. Nápad dobrý, ale mně to nesedlo.

MartinProtschke
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle bylo fakt tak skvělé jak jsem slyšel. Vynikající příběh, skvělá zápletka, sympatický vrah a dvě dějové linie. Už se těším na Pátou oběť

Mišutamyš
03.05.2020 4 z 5

Čtvrtou opici čtu nyní potřetí, protože vychází závěrečný díl série a chci mít přímou návaznost. Knížka má spád, čte se skvěle, vyšetřování odsýpá, postavy jsou bezvadně vykreslené a sympatické. Příběh je taky OK. Ale asi jsem jedna z mála, koho nijak zvlášť nebavila deníková část. Události v deníku jsou pro mě přitažené za vlasy. Rodinka jak z béčkového hororu, prostě tohle jsem nezbaštila. Za deník o hvězdičku míň.

Pampalini
27.04.2020 4 z 5

Nechce se mi věřit, že se jedná o prvotinu. Výborný a zajímavě vystavěný příběh se sympatickými postavami. Klíčový zvrat je možné odhadnout předem, ale přesto funguje dokonale. Jistá dávka neuvěřitelnosti a krkolomnosti patří k tomuto žánru a ke knižním příběhům obecně. Ano, život je přímočařejší a ve své podstatě i brutálnější. Jdu do pokračování...

Mandlevest
26.04.2020 5 z 5

Přidávám se k většině, Čtvrtá opice je opravdu výborné čtení, v kapitolách Deníčku dosti brutální, které si udržuje napětí a spád až do samotného konce, který Vás naladí na zakoupení/půjčení dalšího dílu série. Sam Porter je velký sympaťák, kterého polidšťuje velmi citlivě zakomponovaná osobní linka. Hodně mi připomínal detektivy Phila Marlowa anebo Lewa Archera, drsné detektivy perfektních sérií 3x s...,které jsem hltala na gymplu, v době předrevoluční, a na které jsem si tehdy vystála památnou čtvrteční frontu před knihkupectvím . Takže i kapka nostalgie při čtení byla. :-).

MarKy95
25.04.2020 5 z 5

Dost dobrá kniha!

Efka1969
25.04.2020 5 z 5

Husta kniha. Uz se tesim na dalsi dil.

hnusák
24.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné počtení, akorát jsem zde ( až na samotný závěr ) nepocítil ten pocit, že knihu nemohu pustit z ruky. Tedy když nepočítám vyklouznutí při klimbnutí. :-)

cetriolo
22.04.2020 5 z 5

Skvěle se to četlo, nechybělo pár zvratů a ten závěr?? Pecka!