Čtvrtá opice

Čtvrtá opice
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1587 1587

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Andrea7272
12.07.2020 5 z 5

Tedy to byla jízda,pane!!!!!! Super nápad, fakt dobře napsaný ,četlo se to samo a napínavé od začátku. Hltala jsem každou kapitolu,abych věděla honem, jak to bude dál!! Moc doporučuji a jdu do dalšího dílu- jupiii :-)

bedkniha
11.07.2020 5 z 5

Perfektní, forma deníku SUPER, hned jsem šla na druhý díl

LinVa
08.07.2020 5 z 5

Kniha má spád, dobře se mi četla. Bavilo mě přepínání mezi současností a minulostí (Deníkem). Rozhodně pokračuji čtením druhého dílu - Pátá oběť.

TomHr
07.07.2020 3 z 5

Každý správný autor thrilleru musí v první řadě vykonstruovat co nejzvrácenějšího sériového vraha. Zejména se cení, pokud jsou vraždy provedeny nějakým bizarním, odpudivým, brutálním způsobem. A pokud je vrah ynteligent a vraždy zasazeny do nějaké jeho sofistikované konstrukce, čtenářovo srdce plesá. Tyto body kniha splňuje dokonale, prodejní úspěch zaručen.
Odzvonilo normálním detektivům, těm sympatickým obyčejným chlapíkům typu Steva Carelly. Dnešní vyšetřovatel musí nutně řešit, kromě sériového vraha, také rodinné vztahy, aby byl jakože bližší čtenářovu srdci. Rozvádí se a má na krku osm dětí nebo mu zrovna zemřela žena a on pláče jako malé děcko nebo něco podobného. Tak touto fíčurou kniha rovněž oplývá.
Bonusem je poměrně zajímavý "deník", který nás zavede do pachatelova dětství. To ostatně také bývá častou součástí správného thrilleru, čtenář přece musí pochopit, co vedlo zabijáka k zavrženíhodnému jednání. Deník, se vším tím "chlape" a "otče" je napsán natolik slizce, že jsem po celou dobu upřímně doufal, že vrah na konci zdechne.
Čtvrtá opice je po všech stránkách obyčejný thriller, trochu přeceňovaný, moc nevybočuje z řady. Kniha je tak vážná, až je směšná. Nicméně: někde uprostřed zjistíte, že vás příběh chytil a v napětí čekáte, jak to celé dopadne.

vsechnonebonic
05.07.2020 5 z 5

Kniha, která mě chytila od první stránky a nepustila.Bavila mě od první do poslední stránky. Pachatel překvapivý. Hltala jsem každou stránku, jen abych se dozvědla, jak to s Em dopadlo, zda žije, v jakém "stavu" ji policie najde atd. Neodolala jsem se a již jsem zakopila pokračování Pátou oběť i Šesté dítě, nějak cítím, že tento autor za to stojí.

Denisa232623
02.07.2020 5 z 5

Musím říct, že poslední dobou knihy s názvem Bestseller neodpovídají tomuto označení a proto jsem byla mile překvapena, když jsem narazila na tuhle sérii. Tolik se o ní nemluví, ale svůj titul drží právem. ( Alespoň za mě rozhodně ano! ). Na pana Barkera jsem narazila náhodou a jsem za to ráda. Jako první jsem četla Pátou oběť takže už vím co bude následovat, ale také jsem věděla co bude v prvním díle. Proto jsem ho četla s odstupem abych si musela vzpomínat.
Tahle série mě opravdu baví. Sam Porter je "normální" vyšetřovatel. Né žádný nabušený Rambo s nadpřirozenými schopnostmi. Prostě normální chlápek s normálními problémy života, který se už nějakou dobu honí za nepolapitelným sériovým vrahem.
Je to mrazivé, je to děsivé a obzvlášť část s deníky kdy si říkáte jestli je ten kluk vlastně milej a nebo totální magor. Za mě jedny z top thrillerů!

!!!!! S P O I L E R !!!!!
Jedna jediná věc mi tam vadila a to při svižném rozplétání děje to rychlé odhalení, že Watson není tím za koho se vydává. Taková nedomyšlená pasáž a rychlý převrat.

kahuda01
30.06.2020 5 z 5

Tak to byla jízda, moc mě bavily krátké kapitoly, střídání dvou dějových linek a strhující tempo příběhu. Některé pasáže byly dost nechutné a nebylo dobré je číst před jídlem. Parádní thriller.

yerisley
26.06.2020 1 z 5

Zvrhlé to bylo. Hlavně ty popisy ve sklepě a vyšinutá familie. Jinak strašná nuda a závěr zápletky také nekomentuji. Za mě ne. Nechápu vysoké hodnocení.

Ajinka79
25.06.2020 4 z 5

Ano, Jeffery Deaver má pravdu - je to opravdu zvrácené..

jiri77
24.06.2020 4 z 5

Slušný a hodně čtivý detektivní thriller. Kniha mě bavila a čtení jsem si celkem užíval,přesto mi to chvílemi přišlo ,až moc ujeté( možná nereálné ) a nemohu dát plný počet hvězdiček. Přesto musím přiznat ,že mě linka deníku bavila asi nejvíce z příběhu a od autora si možná časem něco přečtu.

Višnička
23.06.2020 5 z 5

Trochu drsnější pasáže, než jsem zvyklá, ty bych klidně vynechala, ale celkově je kniha naprosto super a moc se těším na další díly!

Miretti
22.06.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že nemůže být lepší série, než ta od pana Cartera s detektivem Hunterem. S velkou lítostí musím konstatovat, že v sérii Opičího vraha má vskutku velkou konkurenci, zdá se, že i přemožitele. Jsem ráda, že jsem na sérii narazila až poté, co vyšel i její závěrečný díl, neboť na rozdíl od Carterových knih tady díly končí useknuté a těsně na sebe navazují. Ještě nikdy ve mně kniha nezanechala takové dojmy, zážitky a nestalo se mi, abych si po četbě něčeho musela dát dlouhý oddych.. zde k tomu došlo , a to bych u tohoto žánru opravdu nečekala. Autor je opravdu mistr a rozehrál skvělou partii, originální, propracovanou a ve zběsilém tempu. A zde není vše jen černobílé, dobro versus zlo. Je tu prostě něco navíc. To se ani nedá popsat, to se prostě musí "vidět" a číst:)

VasnivaCtenarka
19.06.2020 5 z 5

Celý děj budete hltat očima a nebude se vám chtít knihu odložit. Budete usínat s myšlenkou na vraha a probouzet se s pocitem touhy vzít opět knihu do rukou.

Budete nevěřícně číst deník Opičího vraha a nebudete vědět, zda máte toho chlapce politovat nebo ho zabít. A stejně tak jeho rodiče.

J. D. Barkera musím pochválit za naprosto skvěle promyšlený příběh! Ale opravdu skvěle promyšlený. Do všech detailů. A rozhodně ho musím pochválit za to, jak krásně nám popsal myšlení vraha. To bylo naprosto geniální. A šokující! A chvílemi jsem musela knihu odložit, abych to rozdýchala. Má fantazie všechno prožívala s obětmi, takže… no brrrrrr

Co se tempa týče – to mi přišlo stabilní a spíše poklidnější. Ale vůbec ničemu to nevadilo. Ba právě naopak, jako by nás tím autor ještě více vtáhnul do děje – jen si pořádně prožijte tu hrůzu, co dělám své oběti…. Tak jak si Opičí vrah pohrával se Samem a se svými oběťmi, tak si stejně autor pohrává se svými čtenáři. Dokonalost a preciznost na všech frontách!

Je to skvělý kousek a nepřečíst si tuto knihu, to by byl doslova hřích!

Jestli milujete opravdu kvalitní thrillery, tak tahle kniha vás určitě nezklame. Vřele doporučuji.

Lexina
19.06.2020

Po dlouhé době detektivka, která mě dostala! Skvěle napsané, čte se rychle díky krátkým kapitolám.. Určitě doporučuji!!

wotana
18.06.2020 5 z 5

No tak tohle je mazec. Skvělá detektivka :-)

morava
12.06.2020 4 z 5

Ze zacatku jsem se nemohla zacist, nekde v druhe tretine prisel zlom, a ja se od cteni nemohla odtrhnout.Posledni tretinu jsem musela docist, at se delo, co se delo.V knize bylo par opravdu nechutnych chvil, kdy me behal mraz po zadech, a to jakoze poradne. Nekdy na me az moc brutalni . No a ten konec ? Je to jasne, musim se pustit do druheho dilu.

Ktecka
12.06.2020 5 z 5

Páni, tak tahle kniha mě přikovala k posteli (čtu vleže). Místy mrazení, místy stažený žaludek. To vystupňované napětí ke konci. Co víc si přát. Už jdu shánět další díl.

Tereza0107
08.06.2020 5 z 5

Po Panském domě, který se mi neuvěřitelně vlekl, se Čtvrtá opice četla úplně sama. Ani jsem se nenadála a měla jsem dočteno. Prolínání kapitol z vrahova deníku s policejním vyšetřováním se mi líbilo. S možností nahlédnout do pokrouceného dětství V4O, jsem s Opičákem musela trochu soucítit. Nedělal nic jiného, než že se pokoušel zavděčit svým zvrhlým rodičům, kteří byli v jeho dětských očích velikým vzorem. Líbilo se mi, že jeho vraždění mělo vlastně jakousi logiku i když dost zvrácenou.
Možná bych ocenila trošku více napínavých situací, kdy se čtenáři tají dech, ale to nic nemění na mém pětihvězdičkovém hodnocení. Rovnou rozečítám další díl, který bude doufám stejně tak dobrý.

Jitulle
07.06.2020 5 z 5

Uzasna kniha. Cetla jsem jednim dechem.

Anitram22
07.06.2020 4 z 5

Čtvrtá opice se mi četla velmi lehce a dobře. Autor dokáže velmi dobře vtáhnout do děje a "oživení" pomocí zápisníku Opičího vraha je pro samotný děj o to lepší. Jen asi v první polovině knihy, mi začalo být jasné, kdo opičí vrah je. Ke konci mi bohužel přišel děj krapet překombinovaný a nudný. Ale jen maličko. Proto dávám "jen" 4*. Pro ty, kdo mají rádi thrillery, knihu určitě doporučuji. Některé pasáže jsou trošičku víc ostřejší, hlavně pokud si je čtenář barvitě představí. Ale to už tak u knih tohoto typu bývá.