Saeculum

Saeculum https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219584/bmid_saeculum-rRB-219584.jpg 4 584 175

Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře. Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich… Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les vůbec odejít?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Saeculum , 2011

yvett239
14.08.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha - napínavá, asi od půlky mi někdy běhal mráz po zádech a zatajoval se mi dech. Nechtěla jsem ji odkládat, jak jsem byla zvědavá a napnutá. Autorka mě opět nezklamala, budu pokračovat ve čtení jejích knih.

Askarinka
08.08.2017 5 z 5

Fajn příběh, knížka se čte sama. Takhle spisovatelka mě ještě nezklamala.

Doporučuji jako dovolenkové čtení.

luckomar
10.07.2017 4 z 5

Kniha se četla hezky. Nedocházelo k žádnému odbihani od děje, a tak člověk stále jen polykal a polykal. Rozuzlení a celkový příběh byl zajímavý a napínavý.

Maitter
03.07.2017 5 z 5

O velké čtivosti a atmosférické kvalitě knihy není pochyb. Už ji nikdy nechci číst znovu. Skvěle jsem se bála!

Dominika_a
02.07.2017 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou, a díky obalu mě zaujala. Po přečtení pár stránek , jsem se bála , že knihu nedoctu, ale opak byl pravdou. Dej je plynuly , žádné odbočování ani zbytecne nepodstatné vyprávění. Chvilkami jsem byla napjatá co a jak se stane , az se mi tajil dech. Z knihy jsem nadsena a urcite ji doporučim dale. :)

HCh
27.06.2017 5 z 5

Poslední nepřečtená kniha od Ursuly Poznanski. Po té co jsem včera okolo deváté večer dočetl Paganiniho smlouvu, nemohl jsem spát a potřeboval jsem si zlepšit chuť, sáhl jsem po této knize, že si butu chvíli číst. Skončil jsem po nějakých 300 stránkách v půl čtvrté ráno.
Námět knihy byl hodně zajímavý a zápletky překvapivé a neotřelé. Četlo se to prostě samo. Děj mě strhnul po pár stránkách a nepustil až do konce do rozuzlení. Žádná hluchá místa, vše načasováno takjak mělo. Za mě je to kniha, ke které se určitě rád vrátím.

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila. Dej pekne plynul bez nudných častí. Niektoré postavy mi liezli na nervy, ale to už tak býva. Čítanie bolo napínavé, užila sa som si ju. Odporúčam prečítať si ju, neoľutujete.

AlexisG
16.06.2017 5 z 5

Saeculum mě zaujalo hned. Jak jednoduchým (ale o to hezčím) obalem, tak anotací. Kniha měla hezký spád, poutavý příběh a občas mi až mrazilo v zádech nad událostmi, které v knize probíhali. Ke konči už nebylo snadné knihu odložit, protože jsem zkrátka a dobře potřebovala vědět, jak to všechno vlastně je.

muchomurka
27.05.2017 4 z 5

Po přečtení prvních cca 10 stránek jsem se bála, že mě to nebude bavit a do čtení se budu muset nutit, ale spletla jsem se. Příběh se rozjel a nabral spád. Celou dobu se mi moc líbil, budování atmosféry, nejistota, odlehlé místo, kletba. Postavy byly dobře napsané, Dora mě neskutečně štvala, Paul mi připadal nečitelný, Iris a Bastian skvělí atd. Ale ten konec mi přišel přitažený za vlasy a taky mě trochu zklamal. Doufala jsem, že se všechno logicky vysvětlí, to ano, ale přesto to mělo končit nějak líp.

SeverusSnape
17.05.2017 5 z 5

Skvělá,okouzlující,čtivá,originální námět,neuvěřitelná zápletka a to napětí.Rozhodně doporučuji

Dolik13
29.04.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl a nemyslím si, že je pro děti. Je mi 24 let a byl jsem nadšen. Myslel jsem si, že to bude horor ve stylu Záhady Blair Witch, ale dostal jsem něco mnohem lepšího. Ačkoliv má kniha 500 stránek, nenudil jsem se ani chvíli. Kniha obsahuje dost postav, ale jména se dají pamatovat. Ale ve chvíli, kdy si začali dávat středověká jména, tak jsem se bál, že se v tom ztratím :D Ale nestalo se tak. Charaktery postav jsou skvěle napsány. Oblíbil jsem si Bradavičáka, Kamínka i Iris. Naopak jsem nemusel Doru a George. Neustále jsem byl v napětí a konec se mi velmi zamlouval. Autorka dokázala vysvětlit každou nejasnost, takže se zavřením knihy jsem byl naprosto spokojený a rozjímal jsem :)) Vrhnu se určitě na další knihy této skvělé autorky.

PS: Jednu věc jsem ale nepochopil. Co měly znamenat ty černé stránky, kterých v knize bylo několik?

waltraud5114
27.04.2017 3 z 5

Knihu som kúpila mojej 12 ročnej neteri, ona číta také bubububu. Samozrejme som si ju prečítala vopred, aby sa jej do rúk nedostal nejaký nevhodný materiál. Bola som príjemne prekvapená, kniha mala spád, logiku, držala ma v napätí až do konca a koniec logicky vyústil z príbehu. Trochu mi vadil pomerne jednoduchý jazyk, ale zas keď je to pre teenagerov, ktorí sa vyjadrujú holými vetami, tak to autorke odpustím.

MarkyTumová
21.04.2017 5 z 5

Neuvěřitelně geniální dílo ... Jen kvůli dočtení této knihy jsem zůstala celou noc vzhůru, protože jsem nebyla schopna přestat číst ...

JessyPitt
12.04.2017 3 z 5

No očekávala jsem od knihy úplně něco jiného než kniha byla. Je určen pro mladistvé čtenáře, kteří si knihu asi spíš užijí. Námět knihy dobrý, ale nejpoutavejsi bylo ue všech téměř 500 stran tak 200. Zbytek omáčka a moc rozvlekle.. Rozuzlení příběhu zbytečně moc realistický.. Asi bych tam přidala víc m mystiky. Za zbytečné stránky bez přílišného významu dávám jen 3 hvězdy. Další knihy od autorky možná někdy..

witko
15.02.2017 4 z 5

Chytlavé čtení. Hnala mne touha rozumného vysvětlení a nakonec to mělo i hlavu a patu.

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Bezvadně promyšlený příběh! Vážně jsem byla napnutá jak kšandy a přemýšlela, jak to teda vlastně je...No dobře, ten konec byl trochu přitažený za vlasy, ale i tak jsem byla moc spokojená.

bloody5105
02.01.2017

Spoiler

Super kniha, až na nějaké nepříliš logické situace např. když vlezli před bouří do jeskyně v níž byla jáma. Tak logicky, pokud se báli před někým nebo něčím tak by ty dvě chodby prozkoumali co nejdříve. Nevíte mi říct, co znamenají ty černé stránky? 2 nebo 3 si pamatuji z děje, ale ty zbývající fakt nevím ...

Horselen
27.12.2016 5 z 5

Saeculum byla moje první přečtená kniha od této autorky a rozhodně nelituji a chystám se sáhnout po dalších! Jak již někteří zmiňovali, začátek byl trochu pomalejší ale poté, co přijeli na larp, se děj začal rozjíždět.
Strašně oceňuji, že zde nebylo klišé: dobrovolně se obětuji v rámci vyššího zájmu. Naopak, to, že mají lidé strach ze smrti je normální, líbily se mi i otázky psychologie.
Další + pro mě bylo, když nebyla ani jedna kapitola psaná z pohledu pachatele - čtenáře to pak udrželo v ještě větším napětí.

MOŽNÝ SPOILER

Jsem ráda, že se z Bastiana a Paula nestali nakonec nejlepší kamarádi a že mu úplně neodpustil. Myslím, že takhle by to bylo i v reálném životě.

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Autorku jsem si oblíbila už u knihy Pět a ani tentokrát nezklamala. Opravdu skvěle promyšlený příběh. Nemůžu se dočkat, až si od ní přečtu něco dalšího. ;)

Lenka40
20.10.2016 5 z 5

Ursula opět nezklamala. Saeculum má zajímavý příběh , který vás nutí číst , číst a číst. Mám ráda knihy , které vás nutí přemýšlet ,jak to bude pokračovat , kdo je zloduch ,a jak to celé skončí . Samozřejmě se mi teda nepodařilo konec odhadnout . V knize nechybí napětí , láska , přátelství ,popis krajiny je stručný, ale výstižný což mě vyhovuje nemám moc ráda knihy , kde několik stran čtete ja je tráva zelená , stromy vysoké atd..Musím říct ,že to bylo báječné čtení. Takže všem moc doporučuji