Pozdrav z Itálie

Pozdrav z Itálie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407786/bmid_pozdrav-z-italie-js5-407786.jpg 4 352 85

S láskou série

Laurie zdědila ferrari… pod podmínkou, že s ním procestuje Evropu!“ Laurie miluje svůj domov a myslí si, že je šťastná – má spolehlivého přítele a vysněnou práci v knihovně. To se ovšem změní, když po svém výstředním strýčkovi zdědí staré ferrari pod podmínkou, že se v něm vydá do Itálie spolu s tím protivným Cameronem coby průvodcem. Cameron také není zrovna nadšený, má však své důvody, proč je odhodlaný jet. Ani jeden z nich netuší, že strýček si pro ně nachystal pár překvapení… Čeká je cesta, na kterou nikdy nezapomenou!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

From Italy with Love , 2015

pip11
15.06.2020 4 z 5

Cesta napříč Evropou v báječném autě byla příjemná. Příběh byl svižný, až jste téměř cítili vítr ve vlasech. Laurie se vydala na cestu, aby splnila strýčkovo poslední přání. Neočekávala ovšem, že s postupem času najde i sebe. Je to jednoduchý příběh, ale má svěží náboj, který se mi líbil.

Lucky_one
01.06.2020 5 z 5

Mila letni oddychovka. :)

Nelička
13.04.2020 2 z 5

No, trochu zklamání....
Nadchla mě skvěle zpracovaná obálka i název nížky, ale příběh jako takový vůbec ne... Čekala jsem trochu něco jiného. Škoda. Vadila mi totálně neschopná, nemožná a nudná hlavní hrdinka, Itálie v podstatě jen na posledních 30ti stránkách a příběh vlastně žádný. Stránky plné vlastně jen myšlenkových pochodů nesebevědomé holky, která si neví moc rady sama se sebou..... Žádná letní pohoda, žádné slunce, žádné moře...... No prostě celkově nic moc...

Litocha
22.02.2020 2 z 5

Je to taková instantní romance – stačí vzít několik prefabrikovaných postav a situací (málo sebevědomá žena – šedá myška – zcela ve vleku nesnesitelného snoubence, něco, co ji donutí vystoupit ze zaběhaného stereotypu, charismatický lamač srdcí, něco vzdychání po tom druhém, hledání sebe sama, nalezení nového, sebevědomého já a společný odjezd do západu slunce), zalít vodou, nepatrně dokořenit a máme tady další zaměnitelnou knížku pro ženy (nějak začínám mít pocit, že se edice Srdcovky na takové zaměřuje).
Humor a nadhled – nula, zajímavý děj – pomálu, kňourání a sebelítost – hromada. Obě hlavní postavy byly těžce nesympatické (navíc se mi k sobě fakt nehodily, takže průšvih), Robert byl úplně mimo kategorie. Dost často si tvrzení a činy protiřečily (jak může být Laurie klidná a vyrovnaná, když většinu času skřípe zuby, utápí se v sebelítosti, a pokud se jí něco nelíbí, reaguje jako malá holka – viz třeba šampaňské), postavy jednaly chvíli tak a za chvíli úplně jinak. Mezi Laurie a Camem byla nulová chemie, Camova motivace a chování mě vytáčely.
Na knížkách z cizích zemí (hlavně s cestovatelským motivem) mám ráda, když mě vezmou s sebou, nalákají mě a já dostanu chuť se na ta místa zajet podívat. To se tady nedostavilo, o nějakém okouzlení, geniu loci, nemůže být ani řeč. Kdyby to aspoň mělo nějaký uspokojivý konec, ale i ten byl stejně nanicovatý jako celá knížka.
(A další osobní mínus přidávám Laurie za to, jakou dělá „reklamu“ profesi knihovnice – opravdu jsem se snažila, ale objevit tam někde to její proklamované nadšení z téhle práce se mi fakt nepodařilo.)

Zomy
09.02.2020 4 z 5

Další příjemná Srdcovka, od které toho moc nečekáte a která mile překvapí.

Annkag
03.02.2020 4 z 5

Odechové příjemné čítanie pro pohlazení duše.Možná se ke knížce jěště někdy vrátím a nechám se uchvátiť to úžasnou jízdou ve ferrari.

VasnivaCtenarka
27.12.2019 3 z 5

Pozdrav z Itálie je příjemná knížka buď na cesty nebo jen tak, když si chcete navodit chvíle pohody a odpočinku. Je to nenáročná kniha s poměrně hezkým příběhem. Hlavní hrdinové mi přišli poměrně dobře propracovaní, Roberta jsem nesnášela už od začátku :) První polovina knihy mi přišla trošku líná a krapet se vlekla, ale druhá půlka se mi už líbila více. Není to kniha, kterou bych musela mít v knihovničce a vracet se k ní, ale na odreagování a odpočinek - proč ne? :) Kniha patří do edice Srdcovky a myslím, že si klidně ještě pár dalších knih z této edice přečtu.

macer1991
21.11.2019 1 z 5

Čakala som cestu po Italii .... A aj niečo zaujímavé , čo videli cestou . Nekonalo sa ....

knihovnička007
29.10.2019 2 z 5

Předvídatelný děj i konec. Laurie našla svou cestu, v cíli z ní byl jiný člověk, ale...
Stačila polovina stránek, oběma se pořád podlamovala kolena a "umírali touhou".
Málo děje, spousta sexu.

alzbeta4340
30.08.2019 5 z 5

Moc povedená romance se sympatickou ústřední dvojicí. Nepřeslazené, vyloženě odpočinkové čtení, i když Itálie tady moc nenajdete.

Adell-ka
29.08.2019 4 z 5

Tahle kniha mě nejdřív moc neuchvátila, četla se sice dobře, ale nic extra, říkala jsem si. Ale zhruba od půlky mě to chytlo a nakonec musím říct, že je to opravdu milý příběh a přestože je to taková letní oddechovka, najdete tam i hlubší myšlenky. Příběh je vcelku promyšlený a napsaný čtivě.

Andy0892
25.08.2019 2 z 5

Taková milá oddechovka na letní dny...

eva3992
09.08.2019 4 z 5

Laurie zdědí staré Ferrari po svém strýčkovi. Má to však jeden háček. Musí s autem za tři týdny dojet z Anglie do Itálie po předem určené trase. A navíc nepojede sama, ale s Cameronem.
"Road movie" mám ráda a tato kniha nebyla výjimkou.
Romantický příběh, který má hlavu a patu. Děj má spád, hlavní hrdiny si oblíbíte a užíváte si s nimi jejich cestu. Příjemná letní oddechovka.

JessieEx
05.08.2019 3 z 5

Od knížky jsem asi měla větší očekávání. Brala jsem si ji s sebou do Itálie s tím, že se naladíme na stejnou vlnu... Jenže on se v Itálii odehrává opravdu jen poslední kousek příběhu. Proto jsem se na knihu dokázala nejvíc naladit při cestě autem, protože se jedná spíš o takový road trip. Hlavním tématem knížky je ale stejně love story mezi Cameronem a Laurie. A tenhle milostný příběh byl takový docela tuctový, klišoidní a předvídatelný. Laurie prošla od začátku knihy velkou proměnou, bohužel však mi to připadalo spíš jako proměna k horšímu. Sympatická mi nebyla nikdy.
Jako oddechová četba to špatné nebylo a děj opravdu utíkal, na dovolenou tak akorát.
P.S. Naprosto souhlasím s komentářem od "ivousekk", malém bych na ta směšná slovní spojení zapomněla
3,5*

veronika0382
27.07.2019 5 z 5

Tento báječný letní road trip napříč Evropou je to pravé čtení na prázdniny! Další povedený příběh z edice Srdcovky. Je výborně čtivě napsaný a vy se nebudete ani chvilku nudit. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

jana79
13.07.2019 5 z 5

V poslední době uz třetí kniha, která je prostě už od začátku jasná jak skončí,ale mě to nevadí. Lepší číst knihu než kupovat časopisy,které mi jízdu vlakem na moc dlouho nezpříjemní. Hezky napsané,příběh měl hlavu i patu. Pěkná oddechova knížka,kterou můžu doporučit.

astra3
08.07.2019 4 z 5

Letní oddychovka. Stačilo by 300 stran. Mělo by to větší spád. Ale nebylo to špatné.

Falda
08.07.2019 4 z 5

Boží, oddechové letní počteníčko. Kniha se četla sama. Postavy byly skvělé.

Evka3814
07.07.2019 5 z 5

Velmi příjemné a svižné letní čtení. Komu by se to nelíbilo,no nééé;)))

mysterygirl
07.07.2019 2 z 5

V pulce jsem to vzdala, porad jedou a nic se tam neděje porad to same..