Rytmus, já & Malychin

Rytmus, já & Malychin https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440973/bmid_rytmus-ja-a-malychin-Ok7-440973.jpeg 4 1080 267

Vyražte na rockovou jízdu! Od autorky romantického bestselleru Kulti. Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Když jí brácha nabídne, aby s jeho kapelou jela na turné a prodávala merch, nerozhoduje se dlouho. Dvě kapely, tři kontinenty, devadesát dní. To bude brnkačka! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák té druhé kapely, neměl tak nádherné tělo… výjimečnou osobnost… a nebyl tak neskutečně vtipný… Nezamilovat se do něj je zkrátka fuška.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Rhythm, Chord & Malykhin , 2015

Lejčís
11.12.2021

Druhá kniha, co jsem prostě nedokázala dočíst, jelikož to opravdu nešlo. Nesedla mi ani jedna postava a přestože kniha má být humorná, já se u ní nezasmála ani jednou. Hlášky mi přišly trapné a místy i přehnaně vulgární či nemístné, zkrátka se do takového příběhu vůbec nehodily. Nic proti ničemu, ale mně to bohužel vůbec nesedlo :(

*Pájuše*
05.12.2021 odpad!

Tak tohle nešlo. Opravdu! Postpubertální chování hlavní hrdinky bylo natolik iritující, že jsem knihu dočetla se sebezapřením (chápejte jen proto, že je to Zapata). U této knihy tedy autorka přestřelila. A to hodně! V knize bylo docela dost humor (i když někdy tedy nemístného). Od autorky jsem zatím četla jen samé knihy, které mě chytly za srdce nebo naopak byla v nich jakási hloubka toho vztahu, tady mi to přišlo, že to za autorku napsal někdo jiný. No... škoda. Todle se tedy u mě v knihovně dlouho neohřeje.

Dragounova96
27.10.2021 4 z 5

Příběh byl fajn, ale stejně jako u Kultiho a S láskou, Lukov mi trochu vadí ten,, fekální" humor, nebo jak to nazvat. :)))

jitka_dankova
25.10.2021 1 z 5

Uff, no tohle pro mne není. Hrdinka, která je ztřeštěná, nevadí jí smrdět, dělat až příliš šílené hlouposti s klukama, ten nevhodný humor a vtípky. Jsem spíš na elegantní hrdinky. Ale smála jsem se, to jo, to musím přiznat. Styl psaní pro mne byl nezvyklý. Kniha je psána jako smršť myšlenek v hlavě hrdinky, to bylo působivé, nejsem na to zvyklá. Ale pokud se neztotožňujete s hrdinkou, které smrdí podpaží a hodně se potí, mluví sprostě a je prostě až moc chlapská, raději nečtěte.

ZNellyZ
17.10.2021 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, ještě lepší hrdinové, co věta to perla, jednoduše kniha, která mě naprosto odrovnala. Je to moje první kniha od této autorky a rozhodně si nenechám ujít její další knihy. Ačkoliv jsem měla trochu obavy ze slow romantiky, tak naopak to bylo velkým přínosem pro vztah Saši a Gaby. Mám sice problém číst přehnaně vychvalované knihy a autory, ale tohle si zasloužilo chválu rozhodně zaslouženě. Škoda, že můžu dát jen pět hvězdiček, dala bych jich klidně sto :))

Adriana21
08.10.2021 4 z 5

Super kniha. Další knížka z hudebního prostředí, kterou jsem během krátké doby přečetla a paráda. Nechápu, proč jsem její přečtení tak dlouho odkládala :)

pat4157
06.10.2021 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala skepticky. Na začátku se mi to zdálo jako jedno velké klišé. Nemám problém knihu odložit, pokud mě nebaví, ale u této jsem neměla chuť ji dát stranou a dobře jsem udělala. Milostná linka má takový pomalý rozjezd, což mi vyhovuje. Vztah, který mají hlavní postavy by chtěl asi každý. A není založený na tom, že: jsi tak sexy, teď hned tě chci přefiknout a jééé, tohle byl nejlepší orgasmus mýho života. Je to o něčem jiném a tak si to přečtěte. Pět hvězdiček - zaslouženě.

MilackovaN
06.10.2021 5 z 5

Knížka se četla skvěle. Líbilo se mi na ní, že tam není zbytečná prvoplánová zápletka, která by to na konci zpomalovalo, jak to bývá u většiny romanťáren. V knize nenajdeme žádné zbytečné pasáže, vše plyne rychlostí, jakou má a to se mi na autorčině stylu líbí nejvíc. Těším se na přečtení Kulti.

dooky
30.09.2021 5 z 5

To byla ale jízda, hned bych vyrazila s nimi. Kulti je pro mě sice top, ale Saša si nevede o moc hůř. Roztomilouš, až se tomu něchce věřit. Zdá se, že mám novou oblíbenou spisovatelku :-)

Akléda_
13.09.2021 5 z 5

První knížku od autorky, Kultiho, jsem si užila, ale bylo to na mě moc dlouhé. To se u Malychina nestalo a já si to tak naplno užila. Hlavní hrdinka, její bratr a všechny ostatní postavy byly geniální a já si všechny jejich konverzace hrozně užívala. Saša je naprosto geniální chlap, kterého jsem milovala a vztah mezi ním a Gaby byl skvělý. Líbilo se mi, jak se pomalu vyvíjel, navíc romantika od kamarádů k lásce je něco co já můžu. Prostředí hudby a koncertů mě moc bavilo a navíc miluju humor autorky. Ano, je hodně o hovnech, a to doslova, ale mě tohle prostě baví a děsně jsem si to užívala. Dočkala jsem se i nějaké té erotiky a epilog byl také moc krásný. Za mě rozhodně ano, tohle bylo skvělé, kratší knížky autorce prospívají.

janka2000
12.09.2021 5 z 5

Už druhá kniha od Zapaty. Ta ženská ale umí psát! Tato kniha je kratší, ale stejně dobrá jako ostatní. Velmi vtipné, přímé a skutečné hlavní postavy. Úplně mi připomínali mě a mého přítele. Knížka je o krásné lásce, která je upřímná (někdy až moc).

Pedruska01
27.08.2021 5 z 5

Jedná se o mou druhou Zapatu. Na knihu jsem se celkem těšila, protože zněla vážně dobře a musím říct, že první zkušenost s autorkou byla skvělá. Četlo se to úplně samo, dokázala jsem se do toho ponořit, bylo to vtipné, sarkastické, trhlé i lehce vulgární. Byla to skvělá kombinace. Neskutečně mi to sedlo a já si to hodně užívala. Tahle kniha je, oproti jejím u nás vydaným, pěkná vyžle, ale jak je vidět, autorka psát umí, ať už krátce nebo dlouze. Nemůžu jí vytknout absolutně nic. Úžasná práce.
Hlavní hrdinka Gaby byla super. Měla jsem ji moc ráda a byla mi hodně blízká. Byla hodně vtipná, rozumná, ale i lehce střelená a dokázala to skvěle s těmi svými opičáky, kteří byli teda super. Víc prostoru z těch tří bláznů měli Eli a Mason a já si je zamilovala. Šílenci. Trochu prasátka anebo naprosto drsní parchanti, ale i tak - nejde je nemít rádo. Zírala jsem, jak to Gaby s nimi umí/snáší a ten Fotbal smrti byl krutý, zvlášť pak i ten trest. Osobně bych se bránila všemi zbraněmi. Nakonec to pro ni nedopadlo až tak zle. Ačkoliv měla blízko ke klukům jakože "neviditelný koule", stejnak to byla prostě jen holka, takže její protivnost při výslovně ženských věcech jsem chápala, to samé, když se prostě jen jako holka chovala, když jí o něco šlo nebo trápilo. Překvapilo mě, co měla za mindrák, se kterým musela léta žít a i to, jak to nakonec vyřešila, přičemž jí to uvnitř stejnak trápilo. Gaby byla prostě skvělá postava, bavila mě a musela jsem jí držet palce.
Druhý hlavní hrdina Saša byl skvělý. Zamilovala jsem si ho hned. Jejich seznámení bylo až legendární. Hrozně se mi líbilo, že Saša nebyl ten typ, který je v takovém směru standard - slavná nafrněná hvězda s temnou aurou, vzhledem a hajzlovstvím. Autorka šla proti proudu a ono to bylo bezva. Saša byl skvělý chlap, se srdcem na pravém místě, nezkazil zábavu, dalo se s ním mluvit o všem. Rozhodně jsem si ho užívala a měla ho hrozně ráda. Oblíbila jsem si i jeho členy "kapely", respektive hlavně a nejvíce Cartera, který prodával merch. Neměl moc prostoru, ale byl to hrozně super kluk. Sašova matka na mě dojem moc neudělala, i přes to, že tam byl jen na pár stran. A úplně mě překvapila Liz. Tak nějak jsem s ní nepočítala a jak bylo vidno, nebyla jsem sama.
Jejich vztah se mi líbil. Pomalá romantika. Bylo jasné na samém začátku, že si padli do oka, jenže dlouho to bylo na přátelské a milé úrovni. Dlouho. Moje kšandy se jen napínaly a napínaly. Až pak, ke konci začalo vycházet na světlo cosi, jenže stejnak jsme se pořádně dočkali až na samém opravdovém konci. Moje romantická duše dokázala vyčkat, protože to zároveň bylo protkané množstvím dalších vtipných a skvělých věcí. A nakonec jsem se nejen dočkala, ale bylo to krásné. Co mě hodně dostalo a šokovalo, byl epilog. Musím jasně konstatovat, že tu to zatracené klišé je, ale bylo to tak nečekané - jako vážně sakra nečekané a napsané jen tak hala-bala v nějaké větě, že jsem byla velmi překvapená a... vlastně spokojená. Rozhodně jsem jim to přála. Bylo to složité, rozhodně to neměli lehké, ale nějak to zvládali. Láska vydrží mnohé. A to bylo to krásné a hlavní.
Kdybych to měla nějak shrnout, takže kniha byla skvělá, hrozně dobře se to četlo, úžasný styl a veškeré prvky, co to obsahovalo. Hodně jsem se nasmála, zamilovala jsem si většinu postav, ale neskutečně moc, hrozně mě bavili, tu jízdu jsem si s nimi opravdu užila, až mi je líto, že to už skončilo. Líbí se mi, jak autorka dokáže vsunout své lehké ťuknutí na její jiné knihy do současného příběhu i to, jak jsou rodiny hlavních hrdinů velké anebo hrdinové mají podobné charakteristické prvky. Není to špatné nebo snad trapné, právě naopak. Je to moc hezké, ta provázanost, a to mi přijde originální. A hlavně je príma věk hlavních hrdinů, že už to nejsou prostě ti puberťáci (teda, co se týče data narození, v chování to ještě je :D), ale už dospělí lidé, co jim táhne na třicet.
Celkově ten příběh hezky plynul, žádná hluchá místa, ohromně jsem se bavila, nerada jsem knihu odkládala. Nápad se dá považovat taky za neotřepaný. Dobré zpracování. Jsem hrozně ráda, že jsem po knize konečně sáhla, ačkoliv ji mám už hodně dlouho doma. Tohle vědět, tak neváhám. Zapata je skvělá, rozhodně se těším na další její samostatné knihy.
Gaby, Sašu a ty brutální však milující smrádky rozhodně musím doporučit a hodnotím to naprosto vším, co mám, protože jinak to nejde. Rozhodně si to zaslouží. :)

nina3905
24.08.2021 5 z 5

Knižku odporúčam, ak sa chcete zasmiať a máte radi pomaly sa budujúcu romantiku. Skvelý príbeh, postavy s neopakovateľným charakterom, prostredie koncertov a nekonečného cestovania.

suzanne1997
27.07.2021 5 z 5

Krásně napsaný, místy předvídatelný, místy nepředvídatelný, příběh, který plyne už od první stránky a všichni hrdinové jsou natolik bezprostřední, že čtenářova láska k nim na sebe nenechá dlouho čekat. Každý krok postav mají v tomto díle svůj význam, čtenář se často za břicho popadá nebo nevěřícně kroutí hlavou. Gaby, Saša, Eli a všichni ostatní jsou neuvěřitelně vykreslení a čtenáře prostě zajímá, jak bude kniha pokračovat a co se na další stránce objeví. Za mě je tohle další důkaz toho, že autorka umí psát s lehkostí a umem táhnout čtenáře s sebou. Stejně jako u knihy S láskou, Lukov i tady mohla více propracovat konec, když už ta kniha měla tolik stran, těch pár navíc by ji určitě nezabilo. Přesto je příběh skvělý, a i přesto, že S láskou, Lukov se mi líbilo více, ráda se k dílu Rytmus, já a Malychin někdy vrátím.

petulkapeta
22.07.2021 5 z 5

„Myslím, že někdo, kdo tě doopravdy miluje, by po tobě
nikdy nechtěl, aby ses vzdal toho, co máš rád, pro co ses narodil“
„Gaby,“ zašeptal a jednou rukou mi přehodil culík přes rameno. „Když
jsem s tebou, většinu času vůbec nevím, co dělám.“ Líně se uchechtl.
„Líbíš se mi tak, že jsem z toho jak praštěnej palicí.“
Proti své vůli jsem frkla, odtáhla jsem se od něj a zvedla k němu oči.
„Myslím, že praštěnej jsi byl už dávno předtím, než jsem se objevila na
scéně, Sašenko.“
Cílová necilovka...
,mě to bavilo,nenudila jsem se,zasmála jsem se a o to jde

gossipavlina
11.07.2021 3 z 5

Nejsem cílová skupina, takže je asi pochopitelné, že mám několik výhrad.
Vztah Gaby a Eli, no dobrý, trochu se v tom poznávám. To pošťuchování mezi sourozenci je přirozené. Vztah Gaby a Saša, jako jo, chemie mezi nimi fungovala, to slovní špičkování mě docela bavilo.
Ale co mi fakt vadilo, a to po celou dobu čtení, byla určitá hrubost a vulgárnost. Nemůžu si pomoct, ale nějak si neumím představit, že by 26-leta žena takhle mluvila a tak se chovala. Tak možná, když by jí bylo o 10 let méně.
A jasně, Saša sám o sobě byl taky trochu z říše pohádek.
Jinak na odpočinek a odreagování asi dobrý. Prostě, na dovolenou ideální i pro vyšší věkové skupiny.

AlžbětaSo
06.07.2021 4 z 5

Super oddechovka! Romantická linka byla moc hezká, ale líbil se mi taky hodně vztah mezi Gaby a Elim. V jejich pošťuchování jsem viděla sebe a mé dvojče, takže bylo zábavné pozorovat to i u někoho jiného. Na jednu stranu mi přišlo hodně divné, že na jejich věk se bavili celkem občas dost nechutnými vtipy, ale na druhou stranu jsem byla mile překvapená tím, že člověk si vlastně může hrát a dělat blbosti v jakémkoli věku. Když někoho milujete, můžete s ním prdět i v 60. :D

Kniholapka
04.07.2021 5 z 5

Toto byla má druhá kniha od autorky. Po čtení Kultiho jsem se moc bavila a byla jsem příjemné překvapena autorcinym stylem psaní.
U teto knihy tomu nebylo jinak. Jen s rozdílem, ze tady jsem se bavila ještě více. Někdo možná muže mít problém s humorem, který se zde uziva, ale víte co, mne se líbil. Asi proto, ze mi nevadí tyhle klucici narážky a trochu prisprostly humor. U knihy jsem se bavila, odreagovala se a zavidela hlavní hrdince, jaké skvěle lidi má okolo sebe. Tuto knihu mohu na 100% doporučit. Nenudila jsem se ani vteřinu. Těším se až si přečtu další autorcin počin.

aquaver
21.06.2021 5 z 5

U této knížky jsem se dost nasmála. Je to první kniha od autorky, kterou jsem přečetla a pravděpodobně to není taky ani poslední. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Postavy jsem si rychle oblíbila. A taky se mi líbilo prostředí, bylo to zase něco jiného. Doporučuji jako oddechovku na odreagování.

Saimoon
19.06.2021 5 z 5

Nejprve jsem váhala s koupí této knihy, ale nakonec zvědavost převážila, a protože mám moc ráda příběhy o muzikantech, knihu jsem si koupila. Nedejte se odradit od některých recenzí, že kniha má mnoho fekálních vtipů a já nevím, čeho všeho. Naopak musím autorku pochválit, že reálně popsala prostředí mezi muzikanty, a že sem tam mluví sporstě, který chlap to neděla. Přesně takhle si představuji, že se chlapi mezi sebou baví. Jsou sprostí, krkají a smrdí. =D Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Nebála se kluky pořádně odpálkovat, dokázala si z nich udělat legraci a hlavně to s nimi vydžela 3 měsíce. No a Saša, ten byl dokonalý. To se nedá říct jinak. Trochu mě mrzí, že vedlejší postavy neměly tolik prostoru, protože třeba takový Mason, byl úžasný. Toho bych za kamaráda rozhodně chtěla. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Samozřejmě nečekejte bůhví jakou zápletku, ale na odreagování je kniha super. :)