Růženka je z příbuzenstva

Růženka je z příbuzenstva https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56406/ruzenka-je-z-pribuzenstva-56406.jpg 4 176 32

Jeden z nejoblíbenějších románů anglického humoristy o soužití lidí a zvířat. Líčení trampot mladého úředníka, kterému připadá život příliš jednotvárný a neustále touží po dobrodružství. Jeho sny se uskuteční v okamžiku, kdy mu jeho podivínský strýc odkáže živou slonici. Dědictví zkomplikuje mladíkovi život natolik, že podnikne obtížnou cestu na pobřeží, kde hodlá slona prodat do cirkusu a vrátit se pak ke svému všednímu povolání. Cestou, která je plná groteskních situací a absurdních příhod, se však s Růženkou smíří a jejím prostřednictvím získá nejenom řadu přátel, ale i svou budoucí ženu. Edice Čtení na dovolenou.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Odeon

Rosy Is My Relative , 1968

pedroK
08.08.2017 4 z 5

Bavilo mě to moc. Četla jsem ji už dávno, ale zaujala mě a pamatuju si ji dodnes. Přečtu si ji znova.

plackaknihomol
11.06.2017 5 z 5

Moc pěkná a zábavná knížka.

Nelly
24.02.2016 4 z 5

Četla jsem v dávnověku v pubertě. Moc se mi líbila, dokonce mé jméno tady v profilu je inspirováno právě touto knížkou.. "Černá Nel, bílá vědma, kouzla čáry, všechno zdarma" (pokud si dobře pamatuji).

kalache
01.12.2015 5 z 5

...ha,ha,ha,...

hana5365
05.10.2015

to Finskej: :-)) moje oblíbená. Originál tlustokožce, co nekoupíš v obchodě. Za tři rumy a dvě vodky, povídali, že je krotký, .... A co nevidím, souseda, jak táhne domů medvěda.:-) Nicméně po přečtení této knihy mě moc mrzí, že mně určitě nikdo neodkáže slona,žirafu, nebo alespoň klokana.:-)

Jessica007
09.09.2015 5 z 5

Knížku jsem četla jako -náctiletá a moc se mi líbila. Hodně legrace, hodně jsem se u ní nasmála.

zulanek
31.10.2014 3 z 5

Přestože mám smysl pro humor,jsem z této knížky docela zklamaná.Místy je to k pousmání,ale že bych slzela smíchy,tak to opravdu ne.Náladu vám zvedne,je dobře napsaná,ale žádný trhák to není.

laydee
21.06.2014 5 z 5

Tohoto autora jsem do ruky dostala jako malá holka a stal se mým nejoblíbenějším. U téhle knížky jsem opravdu místy plakala smíchy. Výborná kniha, rozhodně ji doporučuji!!!!!

Finskej
07.02.2014 5 z 5

Durell byl nejen báječný přírodovědec a spisovatel, ale i skvělý humorista. A tato kniha je toho prvním, čistě literárně zaměřeným důkazem. Pokaždé, když ji čtu, nemohu si nevzpomenout na jistou Plíhalovinu: "Přivedl jsem domů Božce / nádhernýho nosorožce..." - jen s tím rozdíl, že tentokrát jde o slona. Něco takového vám odkázat příbuzný... no, nezabili byste ho podruhé?

mayinka
05.07.2013

Parada, chechtala jsem se!! nahlas ve vlaku :) doporucuji jako oddechovou knihu, co si muzete i navzajem predcitat.

hypnerotomachia
17.04.2013 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh a určite najobľúbenejšia komediálna kniha, pri rozdeľovaní rodinnej knižnice medzi mňa a sestru budem o ňu tvrdo bojovať :)

roro
16.01.2013 5 z 5

Moje milovaná kniha...pro mne nejlepší od Durrella...