Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1553 337

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

Ni_kita
11.01.2016 5 z 5

Páni, knihu jsem zhltla za den a trochu toho lituju. Je pravda že jsem v tom objevila kousek Selekce Hunger Games a dalších... Ale jinak úžasné! Samotná myšlenka takhle rozděleného světa se mi strašně líbila hned v anotaci, a byla jsem zvědavá jak si s tím autorka pohraje. Zvládla to perfektně :)
Jsem nadmíru spokojená protože se mi dostalo víc než jsem sama čekala :)

SPOILER!
Sakra já jsem si Mavyho fakt zamilovala, vždyť byl tak úžasnej! A pak se z něj stal ten, kterej se ještě smál smrti vlastního otce, se kterou pomáhal své vlastní matce a zvládnul zradit snad úplně každýho(To bylo jako co na tom konci? Nikdy jsem nezažila že by se něco mohlo takhle hodně zvrtat!) ! Pořád ale chci aby jakkoliv na konci skončil s Mare, já si prostě vždycky oblíbím ty zlý...:D (Pro ty kdo četli Nástroje Smrti - nechtějte vědět, kterou postavu totálně zbožňuju:D)

Žoužel
10.01.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla vžít do doby děje.....ale po chvíli jsem si zvykla
Knihu jsem přečetla za pět dní ke konci v podstatě jedním dechem............
Názor na postavy:
Maven........mě zklamal
Mare...........Sympatická (ale to rychlé rozhodnutí s šarlatánovou hlídkou mě překvapilo)
Cal....-nemám názor
Kniha se mi moc líbila (čtyři hvězdičky dávám jen za těch pár nejasností-jinak bych dala pět:D)

drbohlav
09.01.2016 3 z 5

tak já to místní hodnocení nesdílím. To bych pak 5 hvězd mohla dávat všemu. Kniha byla opravdu inspirovaná Selekcí a to hodně. Až tak, že mě to celou dobu rušilo. Začátek odfláknutý, ale proč by se s tím někdo dělal, když šlo jen o to dostat Mare do zámku. Ono velké PŘEKVÁPKO ale vůbec nebylo překvapivé, aspoň pro ty, kdo četly více jak tři knihy. Jsme přece v YA žánru, ne? A ten má svá pravidla.
SPOILER!
Přece by hrdinka neskončila jen s pouhým bratrem následníka trůnu, ne? To by bylo pak PŘEKVÁPKO.
Takže ta velká zrada byla jasná hned na začátku. Hlavně jsem nepochopila, proč Cal lezl za Mare. Proč? Co se mezi nimi událo? Byl to oční kontakt? Proč pro ní na začátku udělal to, co udělal?
Konec spoileru!
Ty nadpřirozené schopnosti mi tam vadily. Vůbec celý ten "svět" byl dost na hlavu. Ke všemu tak, jak jsem si oblíbila postavy v Selekci, tady vůbec. Knihu jsem přečtla celkem rychle, proto ty 3 hvězdy, ale ve finále jsem byla ráda, že to je za mnou. Kdyby nevznikla díra po Selekci, tak si myslím, že by tahle kniha neuspěla. Stejné jako s Divergencí, která těžila z úspěchu HG.

Veeria
05.01.2016 5 z 5

Pravdivý název.... tato kniha má na to stát se královnou ve vaší knihovně.:) Autorka vdechla život mnoha zajímavým charakterům, které si oblíbíte nebo ne. Stejně jako v životě, i v tomto světě vás dokáže nejedna osoba překvapit, až se nestačíte divit. A že těchto momentů zde zažiteje! Každá stránka vás nutí pokračovat dál a nikdy si nemůžete být jisti, jakým směrem se příběh posune. Nic není na první pohled takové, jak se zdá. Jak říká Mare - ,,Nikdy nepřestanu bojovat." Úpřímně jsem zvědavá na další díly a velice se těším!

Roselunda 1928
04.01.2016 5 z 5

A pět tomu dávám jen z toho důvodu, že tu čtyři a půl není.

- Mare... nějak jsem si ji nestačila oblíbit. Přišla mi taková nevýrazná a to s Šarlatovou hlídkou mi přišlo uspěchané.
- Cal... taky jsem si ho nějak neoblíbila. V průběhu knihy jsem ho začala vyloženě nemít ráda (hlavně kvůli něčemu, co se týkalo Mare) a byl neuvěřitelný.
- Královna je dost divná a přišla mi jako kopie krále ze Selekce.
- Krále jsem ani nevnímala.
- Kilorna jsem taky neměla ráda.
- Maven. MAVEN. Jak jsem ho měla ráda, tak tak ho teď nenávidím. Myslela jsem si, že bude rozmazlený spratek, a ono ne. Ach. Mám chuť ho tou knihou přetáhnout po nějakém citlivém místě. Ale doufám, že za to nemůže. Že ho ovládala královna. Jinak ho asi fakt přetáhnu tou Rudou královnou. Nebo Stopařovým průvodcem galaxií, tím vydáním, kde je všech pět dílů v jednom svazku.

Co se mi nelíbilo?
- Až moc to smrdělo Selekcí. (Ale, nevěřte mi tak moc, já jsem v tom viděla i Rudou jako rubín)
- Občasná předvídatelnost.
- To věčné "Slyším se, jak říkám/odpovídám..."
- Jak jsem říkala, Mareino ukvapené rozhodnutí týkající se Šarlatové hlídky.
- Cal. Byl mi protivný.
- Maven. Do háje, já ho jdu praštit.

Co se mi líbilo?
- Nápad. Ten je super.
- Obálka.
- Nebudete tomu věřit, ale já jsem byla spokojená s atmosférou, jaká v příběhu byla.
- A bylo fajn, že jsem se do toho dokázala vžít. I když to chvilkama pokulhávalo.

Můj komentář asi moc neodpovídá mému hodnocení. Ale ty pocity, které ve mně příběh vzbuzoval, ty moc slovy vyjádřit nejdou. Takže asi tak.

Já tak strašně chci, aby Mare na konci byla s Mavym (ano, Laputika_3, ta přezdívka je dokonalá :3)......................................................

Samira
03.01.2016 5 z 5

Výborný a hodně výrazný začátek série, rozhodně na něj jen tak nezapomenu. Autorce se imaginární svět prostě zatraceně podařil. Nadšená jsem hlavně proto, že miluji nadpřirozené prvky a tohle jejich naprosto nenásilné zapojení, je prostě ohromující.
Nabitý děj, jednotlivé sympatické i hrůzné postavy a hlavně odhalování instrik, neznámého světa i toho kam až sahá králíčí nora, prostě nemohou , než chytnout za srdce.
Hlavní hrdinka ani zdaleka není klasická kladná postava, ale to mi vůbec nevadilo, spíš nad její zabedněností, nedostatkem nadhledu a ukvapeností, zůstával rozum stát. Ale věřím, že se poučí. Přece jen se jí následky jejích rozhodnutí musely vrýt do paměti.
Odpočítávám do dalšího dílu, doporučuji!

alex_foster
03.01.2016 5 z 5

Z toho scifi fantasy romance boomu kolem nás patří určitě k tomu lepšímu. Jo, je to pořád dokola, pořád všude vidíte prvky Hunger Games, Selekce, Divergence a podobně. Dělalo mi trochu problém se začíst, snad prvních 20 stran šlo docela pomalu, ale pak to chytlo spád a knížku jsem dočetla během jednoho večera, respektive noci. Takových 80% to má a určitě si přečtu pokračování.

Laurel
02.01.2016 5 z 5

Bubny prosím..... *trrrrm bám!* Na tuhle knížku jsem se mega moc těšila. A vůbec mě nezklamala. Nápad úžasnej, originální, vtipný a děj suprově promyšlený. Nekecám, do epilogu jsem se fakt bála! Jakože fakt :D

*SPOILERY*
Co se týče Mavena- ten mě fakt na***l! Pardon, ale to jinak popsat prostě nejde. A já měla tak hrozně ráda :'(
Cal- jsem upřímně zvědavá, co se z něho ještě vyklube. Beztak skončí s Mare, to všichni víme :'D
A nakonec Mare- jako hlavní postava mi byla hrozně sympatická a přirosla mi k srdci. Díky bohu, že to není jedna z těch ufňukaný holčiček... Fakt jí mám ráda *-*

Dávám, jak jinak, než 5* ♥

zmiaz
02.01.2016 2 z 5

Bohužel, ač jsem se hodně chtěla začíst do této knihy, né vždy se mi to dařilo. Je to především tím, že tato kniha je napsaná pro cílovou skupinu cca 14-20 let. Styl psaní, uvažovaní hlavní hrdinky, zápletka, milostny trojúhelník...to vše a mnohem víc nám napoví, ze samotná autorka je ještě dosti mladá a nezkušená.

Ač v knize opravdu najdeme jeden jediný zvrat, tak pro čtenáře kterým již neni 16 let, se může zdát velmi snadno předvídatelný a naivní :) Osobně bych byla naopak velmi mile překvapená, pokud by k tomuto takzvanému ,zvratu" vůbec nedošlo, protože jsem na něj dlouho čekala.

Co se týče hlavní hrdinky Mare, tak na mě působila dojmem, jako by toho za svůj život zažila spousty hrozného, přitom to ve finále byla jen flákačka z nevymáchanou pusou, která neumí rodině pomoct jinak, nežli krást a dostávat své blízké do problémů...
Stěžovaní si na vojnu a litovaní samu sebe mě přivádělo k šílenství, zvlášť když ničemu takovému čelit zatím nemusela. Obecně mi vadí hrdinky, které si beztrestně říkají co chtějí a jsou rádoby hodně drsné a cool. Jak říkám, pro nižší věkovou skupinu OK, zřejmě jí budou obdivovat a fandit (protože se v daném věku snaží chovat stejně)... za sebe říkám, že ať uz v reálném nebo nerealném světě, by tato hrdinka byla mrtvá ještě předtím, nežli by pusu vůbec otevřela. A že do každé knihy musí cpát milostné trojúhelníky, je asi opravdu škoda mluvit (psát). Další hlavní hrdinka, která neví co vlastně chce a která mění své názory, jak se jí to zrovna hodí...
I když tady se onen trojúhelník vyřešil vcelku nedramaticky sám, tak nepochybuji, že v další knize bude další milostný pletenec :D Jak taky jinak...

Že tato kniha pojí řadu jiných knih od jiných autorů by mě vůbec nevadilo, pokud by byla dobře a smysluplně napsána, což se bohužel u toho románu nestalo. Ale nevadí, budou jiné knihy, jiní autoři... Obávám se, že druhý díl, který ma vyjít v únoru si již nepřečtu, ale i tak...snaha o fantasy tu byla, a řekněme že za deset, dvacet let autorka třeba napíše něco, co bude skutečně stát za přečtení.

PS: negativními komentáři se nenechte ovlivnit a knihu si přečtěte, aby jste si udělali svůj vlastní názor :)

Samaret
02.01.2016 5 z 5

Paráda. Nečekaný klenot. Moc jsem si od Rudé královny neslibovala, ale tohle je naprosto úžasné. Konečně něco, kde není všechno tak dokonalé a neviné. Hlavní hrdinka se mi líbila, protože působila opravdu jako obyčejný člověk, který dělá chyby a je snad i trochu sobecký a ne jako zatracená dokonalá ikona dobra, která za všech okolností je afektovaně obětavý. Konečně něco nepředvídatelného a zajímavého. V královně Elaře jsem našla - možná to byl záměr - královnu Cercei z Her o trůny a v Maevnovi slabý odstín Jeoffreyho - maminčina chlapečka. Vůbec mi to ale nevadilo a příběh do sebe parádně zapadl. Klobouk dolů a těším se na další díl.

redsharon
01.01.2016 5 z 5

Jedna z knih, která opravdu umí překvapit. Děj nedopadl vůbec podle mého očekávání a to se mi na tom líbilo ze všeho nejvíc, že to není tak úplně klasický příběh jako to většinou bývá. Rozhodně doporučuji :)

lilined
30.12.2015 5 z 5

Tahle knížka byla jedno velké wau. Ze začátku to na mě působilo hodně jako Selekce. No teď to na mě působí úplně jinak. V knížce bylo hodně zvratů. Když už jsem si myslela že vím co bude dál najednou buch a bylo to jinak. Úžasná knížka a můžu všem jedině doporučit! :)

katerina3397
30.12.2015

Někde na MTV stránkách jsem četla: "Hunger Games meets X-Men" a něco na tom bude.
Může obsahovat spoilery:
Úžasná kniha. Fascinující. Geniální. Skvělá. Nemám slov. Skvělý a nečekaný zvrat. Nebo jen já jsem tak blbá a myslela si, že to je tak, jak se zdá. :D asi už jsem zblblá z těch všech ostatních knih, kde je všechno dokonalé a překlišéované. Občas jsem sice viděla v knize Selekci, ale ve výsledku to je něco jiného. Když se na to zpětně podíváme i ty Hunger Games se tam objevovaly, ale každý někde bere inspiraci, ne? Tohle nikomu nezazlívám, protože občas můžou vzniknout nové a skvělé světy jako v tomto případě. (Ale někdy vznikne něco téměř stejného, to už tak skvělé není :D) Nicméně, tu knihu zbožňuju.
Překlad se mi líbil, ale bylo tam celkem hodně překlepů. Minimálně dost na to, abych si to zapamatovala a doufala, že dvojku přeloží už bez toho.
A teď k tomu: fakt moc chci už dvojku! Ten konec! Vše na posledních stránkách, vůbec byste to nečekali. Urghhh!
Jo a ne, že by v té knize byl milostný trojúhelník. Tam je milostný čtverec. Nevím jsem fandila Mavenovi, byl strašně zlatý!!! Úplně jsem se nad ním rozplývala, ale... Ale... My, co to četli, víme svoje. :D
Žeru Mare, normálně mi knižní hrdinky vadí a preferuji chlapecké hrdiny (i když o ty je občas fakt nouze.. Potřebujeme víc knih o klučičích hrdinech! Proto se aspoň já snažím psát povídky z mužského pohledu - navíc mě to víc baví), Mare byla prostě super, i když, no, ukázalo se, že naivní jistým způsobem.
Snad si pohnou s vydáním Glass Sword. :D knihu bych doporučila všem, co se rádi nechají rozervat na kousíčky - já třeba ano. 3:D Ale ne, doporučila bych to všem, kdo mají rádi tento typ knih a i těm, co ne. :D opravdu je to skvělé - geniální. ❤
Mimochodem, dočetla jsem to ve tři ráno a teď nemůžu spát a píšu tento komentář. :D

natalie2171
29.12.2015 5 z 5

O. Můj. Bože. Možná budu znít jako natěšená puberťačka, ale tolik pocitů prostě. Na tuhle knihu jsem se prostě nemohla těšit ještě víc. Celý večer jsem se od knížky nemohla odtrhnout a další ráno jsem pořád četla. Úžasná obálka, musím pochválit překlad, i když jsem viděla pár chybiček, ale to ať vezme voda. Vše bylo úžasně napsáno, nebyly žádné dlouhé nudné romantické scény (Team Cal!!). Je až k neuvěření, jak se všechno může změnit jen na posledních destítek a nakonec i na posledních stránkách.
SPOILER (trochu): Tohle je snad jediná knížka, u které jsem si myslela, že hlavní hrdinka opravdu umře. Všude jinde to přišlo nečekané, ale tahle knížka byla tajemná a pořád na mě přišla s nečím novým a já nemohla víc, než zírat. Nemůžu se dočkat na pokračování. I přes to, že tam bylo zpousta prvků z jiných teen knih, cítím, cítím, že to má našlápnuto hodně vysoko. Doporučuji a ještě... sakra chci pokračování!!

Andreanis
29.12.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala od svého přítele a nevěděla jsem co od ní mám čekat. Nakonec jsem pod nádherným obalem objevila poutavý příběh. Velmi čtivé.

ElisR1
29.12.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc, vzhledem k tomu, jaký rozruch vyvolala. Převážně to byla směsice jiných děl (HG, Selekce, Skleněný trůn), takže nic originálního, ale pokud vám to nevadí, tak doporučuji knihu vyzkoušet.

Laputika_3
29.12.2015 4 z 5

Na tuhle knížku jsem měla tři názory. V první části to bylo Ukončete to rychle, jinak umřu! V druhé části to bylo Vezměte mi ten kýč z ruky, jinak umřu! A ve třetí? Dejte mi sem honem laskavě další díl, jinak umřu!

Moc často se mi nestává, že bych na knihu takhle moc změnila názor na posledních sedmdesáti stránkách... Ale stalo se. Jsem fakt ráda, že jsem to vydržela až do konce, protože tam to byla prostě jedna velká BOMBA, ze které jsem nemohla spustit oči. Prostě... Wow! Cal... Nikdo, kdo to četl mi asi nepopře, že je to alespoň z části cvok (nebo je to jen můj názor? I don't know... :'D). Královna? Upřímně? Já jí mám ráda :'D No vážně, ona je fakt borkyně! :D

SPOILER
Ještě před pár hodinami jsem vzdychala nad Mavym (ať je jakej chce, ta přezdívka je skvělá :'D) a teď? No, už moc ne. Jakože mi přímo nevadí, jen už ho najednou nechci tolik domů, no... :D

trais
28.12.2015 3 z 5

Přečteno. Musím ze začátku přiznat že jsem dlouho váhala jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale závěr mě přesvědčil o 4. Počátek knihy mě moc neupoutal. Dalo se tam poznat spoustu prvků z Hunger Games a to mi celkem vadilo. Ovšem příběh se začínal poměrně dobře vyvíjet, takže jsem to překousla. Ovšem co se dělo dál mě příjemně překvapilo. I když některé části tam byli celkem o ničem. Závěr mě úplně dostala. Vůbec jsem to nečekala. A rozhodně stálo za to si to přečíst až dokonce. Proč jsem tedy uvažovala o 3 hvězdičkách? Protože jsem předtím četla Jane Austenovou (Pýcha a Předsudek) a ta se hned po přečtení zařadila do mých nejoblíbenějších knih. Nakonec jsem si ovšem uvědomila že nemůžu porovnávat knihu která byla napsána roku 2015 a knihu která byla napsána před 200 lety. Velice by mě zajímalo jak to s Mare a Calem dopadne a doufám, že to nebude podobné s Hunger Games. Díky za pozornost. :D

anishta
27.12.2015 5 z 5

Kniha mě nezklamala, klasický YA fantasy příběh, kde máme sympatickou hlavní hrdinku, která je nečím výjimečná a bojuje proti nadvládě nebo jinému zlu. Samozřejmě je tady i sympaťák jako hlavní hrdina, tady jsou dokonce skoro celou dobu dva. Celkově jsem spokojená, kniha mě bavila od začátku do konce, uvidíme jak to bude s dalšími díly.

Andy0892
27.12.2015 2 z 5

Kniha je slátanina jiných knih, ale proč ne? Každá kniha něco napodobuje, odněkud čerpá inspiraci, proto tuto stránku hodnotit nehodlám. Plus dávám za pěkný obal, dobrý překlad, čtivost i za některé postavy. Jen mi vadí, jak se v každé knize objeví nerozhodná holka (skoro až) bez vlastního názoru, neschopná si vybrat "stranu" pro kterou se má rozhodnout. Přesto se pustím do čtení dalšího dílu. Uvidíme kam nás děj posune...