Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1550 336

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

adela3429
26.12.2015 4 z 5

Myslela jsem si, že mě v dnešní době dystopií už žádná nová nedokáže pohltit, ale Rudé královně se to rozhodně povedlo. Sice není nijak zvlášť originální a dají se v ní najít prvky z jiných dystopií (Selekce, Hunger Games, Skleněný trůn...), ale příběh mě neskutečně bavil a moc se těším na další díly. Knihu jsem během dvou dnů slupla jako malinu.

Arocrynn
21.12.2015 2 z 5

"Přečteno" v originále jako audiokniha. Jedna z mála knih, která mi vehnala slzy do očí - smutku nad vyhozenými penězi za nákup knihy, lítosti nad promarněným námětem a vzteku nad vlastní hloupostí, že jsem se zase jednou zabrouzdala do kategorie "teens". Mea culpa!
Ne, nebylo to tak dramatické, jen se mi při poslechu honily hlavou myšlenku typu: už zase..., ale ne, to už tady bylo..., no, to mi tady ještě chybělo..., jasně, to se dalo čekat... atd.
Dvě hvězdy za námět. Víc dát nemohu, Mare mi přišla protivná a vážně mi lezla na nervy, a to je u hlavní hrdinky skutečně problém.

LilianaFalcon
21.12.2015 3 z 5

Čte se to hezky, ale to už bohužel nestačí. Hezky se čte kde co ;-) Sice zastávám názor, že všechno už bylo napsané, a tak je logické, že vám každý příběh bude něco připomínat, ale tohle bylo vážně moc... Moc Selekce, moc Hunger games a moc Skleněného trůnu a přitom to ani jednomu pořádně nesahalo ani po kotníky.
Spousta nedomyšlených míst, násilně vyvedený trojúhleník,... mohla bych pokračovat dlouho... Hlavně nesnáším, když na vás na každé druhé straně křičí, jaké to bude mít rozuzlení a přitom by to chtělo zachovat aspoň jeden moment překvapení...
Ale zase tak otřesné to nebylo a říkám si, že kdybych to četla dřív než Selekci nebo Skleněný trůn, tak by se mi to možná i líbilo ;-) za to je ta 3. hvězdička.
Jo a Mare mě pěkně vytáčí... Jako by celou dobu křičela: "Ach, já chudinka obyčejná!!!"

Joges
20.12.2015 1 z 5

Začal jsem ji číst jen proto, protože v seznamu „Podobných knih“ na DK je u této novinky i Aréna smrti (tématicky se blíží spíš Síle vzdoru). Takovou knihu bych si nenechal ujít. Asi prvních třicet stran nové fantasy & Young Adult mě bavilo, ale pak to najednou začalo být všechno fádní a stejné. Děj se točil kolem „určitého“ místa, příběh posunovaly dopředu jen dialogy, lokace a reálie nebyly prakticky žádné. Autorka se nezdržovala ani popisem jevů nebo činností. Hlavní představitelka byla navíc často plná pocitů a dojmů jako u „můjdeníčkové“ formy, které působí rušivě. Byl tu patrný i vliv jiných fantasy knih, což není zrovna originální. Prostě evidentní debut označený bestsellerem s chybami, které nikomu nevadí. Např.: 1.Přes tlukot vlastního srdce ho sotva slyšela. 2.„Cale!“ zakřičela přes ohlušující hlomoz pěti tisíc vojáků. Ups! Jsou to jen drobnosti, kterými se autor přece nemusí zabývat.
Téma mi nakonec nevadilo, ale styl psaní mi vůbec nesedl! Ani překlad není zrovna zdařilý. Příště se autorkám s vymodleným talentem a námětům o královnách raději obloukem vyhnu, abych neubíral iluze cílové skupině. Dávám alespoň jeden bod za povedené postavy a druhý bod za nápaditý a promyšlený úvod. Toť vše. A Hunger Games? Ne, s tou trilogií se „Red Queen“ vážně nemůže srovnávat. Knihy S. Collins jsou na jiné, daleko vyšší úrovni.

Ebony
17.12.2015 5 z 5

Nějúžasnější kniha za tento rok. Plná intrik ale hlavně plná tajemství. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo zradí. Ale Ten kdo zradil, TO BYLA SÍLA. Nečekala jsem to a pořád jsem otáčela stránky jestli jsem to pochopila správně. Šarlatová hlídka no comment, prostě jsem s nimi soucítila ale zároveň obdivovala. A Mare skvělá hrdinka a skvěle jsem se do ní vžila. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, a myslím si že tato série povstane jako Rudý Úsvit. A také si myslím že nás čeká nejedna krutá zrada. Přece každý může ZRADIT ;-)

milunka21
13.12.2015 5 z 5

Skvělá kniha,je fakt že ze začátku jsem srovnávala S Hunger games a to jsem je ještě nečetla ale jen viděla,ale nedělějteto,jakmile přestanete srovnávat,tak se začtete a knihu si zamilujete.Jen to čekání na druhý díl bude nekonečný :-( :-D

EvaSupovic
11.12.2015 5 z 5

Skvělá, bombovní, excelentní..........všechno a mnohem více je tato kniha :-D Moc jsem se bavila a těším se moc a moc na pokračování :-D

RecycledCarrey
05.12.2015 5 z 5

Perfektní kniha. Celou dobu mi připadala jako všechny ostatní dystopie, samozřejmě se mi líbila, ale nebylo tam nic, co bych nečetla i někde jinde. Ale na konci knihy přišel zvrat, který bych ani náhodou nečekala, opravdu jsem byla překvapena - na jednu stranu příjemně, protože zvraty oblibuji, na druhou stranu kniha vyústila v konec, který vám takovým malým způsobem zlomí srdce. Kniha 5 hvězdiček, ale překladatelce do češtiny možná tak pětku, protože chyb bylo vážně dost a nejvíce na konci knihy, což mně osobně vaří krev v žilách a kazí zážitek. Autorce knihy můžu jen blahopřát, že hned její první kniha ukázala, že od ní můžeme ještě dost očekávat, takže já se těším jak na další díly série, tak na případné další knihy autorky.

Géle B.
04.12.2015 5 z 5

Tahle kniha má všechno, co v Selekci chybělo a co v Hunger Games bylo až příliš. Dokonalá kniha, která vás překvapí, rozesmutní a ke konci vás donutí milovat Mare, kterou jsem na rozdíl od Ameriky nechtěla uškrtit po každé kapitole. Vlastně si myslím, že tahle kniha má naprostou jinou úroveň. Moc se mi líbilo, jak autorka vysvětlila rozdíl Mare od ostatních. Směs nejlepších knih z fantasy žánru. Těším se na pokračování.

Hanisek
29.11.2015 5 z 5

Byla to směs toho nejlepšího z několika knih, a přesto nebo právě proto, to bylo o mnoho lepší, než ony. Všichni jednou zradí....

thooomasek
28.11.2015 4 z 5

No, dlouho jsem čekal na tuto knihu. Už jen ta obálka je božská! :D Ale, ale..samozřejmě mi to přišlo něco jako série Selekce, Hunger games atd..ale mělo to něco do sebe. Po přečtení knihy mi přišlo jako kdyby autorka tuto knihu psala odzadu. Sepsala si závěr a pak podle toho knihu psala(podzemka, auta atd), jak už jsem tu četl, že tam toho bylo moc(auta, kočáry, lodě, kouzla, podzemka..) tak plně souhlasím - i na mě tam toho bylo moc. Každopádně kniha zabavila, doporučuji, ale série Selekce byla pro mě zajímavější(asi z toho pohledu, že se tam víc řešila láska, vztahy a svrhnutí království byla až na druhém místě, v Rudě královně to bylo spíš naopak).

Aléda
28.11.2015 5 z 5

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Na začátku bídný život rudých, poté blyštivý a temný svět stříbrných...nebyla jediná stránka, která by mě nebavila. Příběh plný akce a napětí - bylo v něm ukázáno, že opravdu každý může zradit a že svět není jen černobílý. Hlavní hrdinka no problema - chce změnit svět - odvážná, soucitná.
Posledních asi 50 stránek jsem četla s otevřenou pusou. Nemohla jsem uvěřit, že by se ještě mohlo něco tak silně podělat. Ale je to tak. Ihned jak vyjde další díl, letím do knihkupectví!

,,Na pravdě nezáleží, záleží jen na tom, čemu věří lidé."

Arianne
21.11.2015 5 z 5

Výborné téma, zas je to trochu něco jiného, velmi čtivě napsáno, intriky pěkně zamotané, pubertální scény tam, kde od pubertální holky čekáme pubertální scénu... Velmi vyvedená fantasy... Ale všechny ty knihy na díly už mi lezou na nervy, to nemůže někdo napsat příběh, který bude jen jedna kniha????

Linda6
21.11.2015 5 z 5

Na knížku jsem čekala již dlouho, a když jsem se dočkala, rozhodně jsem nebyla zklamaná =D Autorka měla zajímavý nápad, knížka je moc hezky psaná a dobře se čte. Přečteno jedním dechem. =D Jsou tam překvapivé zvraty a děj je též napínavý =D Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Tanja00
20.11.2015 5 z 5

Knížka byla plná překvapení, příběh je ještě dokonalejší než obálka. :)

adelk*
16.11.2015 5 z 5

Krásná obálka a úžasná knížka, nemohla jsem jí odložit a najednou *klap* dočteno..a teď už se nemůžu dočkat dalšího dílu ..
(Btw taky jste tam viděli špetku Hunger games, Selekce a Skleněného trůnu? )

Rudí jako úsvit