Rudá královna

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/big_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 41399

Rudá královna / Červená kráľovná 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Red queen, 2015

Kniha Rudá královna

AndyYoggy

Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem. Příběh mě velmi zaujal. Ihned jsem musela sáhnout po druhém dílu. Téma bylo skvěle zpracované.

Plážovýbarman

Kniha byla čtivá ale neustále jsem viděla podobnost s Hunger games a trošku jsem nechápala jak je myšlená doba ve které je knížka zasazená takže mi to celkově nesedělo.

ali_223
22.12.2021

(+ SPOILER) (Tuto recenzi píšu ohledně prvních dvou dílů) Je zajímavé, jak rychle dokážou hlavní postavy ztratit moji sympatii. Začátek byl docela nadějný, nápad se zdál také celkem dobrý - tedy frakce stříbrných a rudých. I bratři mě celkem zaujali, do té doby než se to celé zvrhlo.
(Pozor, obsahuje Spoiler) To co udělali Maven a královna mě dost překvapilo a čekala jsem co se stane dál. Jenže jakmile ta "zrada" přišla, celé se to zamotalo a čtenář si ani nemohl být jistý, jestli má věřit i samotné Mare. To jak se pak všichni navzájem zrazovali bylo tak pomatené, že jsem pomalu zapomínala, kdo je vlastně na čí straně. A fráze se opakovaly stále dokola, třeba "Nikdo není jako já" tam bylo minimálně 6x a když už vidíte tuhle frázi po sedmé, je opravdu těžké nemrsknout tou knihou o zem.
Další problém byly jména. Je možné, že se to děje jen mě, ale poté, co se vytvořil tým novokrevných, nemohla jsem se vůbec vyznat, kdo co dělá (možná to bude kvůli tomu, že autorka úplně vynechala přijímání členů a pak se tam najednou objevili..), takže když tam najednou tragicky zemřely asi tři postavy, dost mě to překvapilo (o jejich existenci jsem dosud neměla ponětí).
Asi už to je jasné, já se řadím do tábora odpůrců. 2 hvězdy za dobrý nápad.

Nikkey
30.11.2021

Hlavní hrdinka jakožto chudá zlodějka nepřekvapila a dost se podobala ostatním protagonistkám z jiných fantasy knih. K mému překvapení však nebyla vražedný maniak. Taky jsem si nemohla pomoct a představovala si pod ní Kaminariho Denkiho z MHA, protože oba vytváří elektřinu. Asi bych měla omezit anime lol. Závěrečný plot twist byl skvělý ALE užila bych si ho o hodně víc kdybych neudělala tu chybu, že jsem lezla do fandomu plného spoilerů dřív, než jsem knihu stihla dočíst. Úspěšně jsem si vyzradila další zápletku další knihy. Nádhera. Příběh a prostředí do kterého byl zasazený se mi líbil.

Nieroccoon
21.11.2021

Kniha se mi četla docela dobře ale.....když nad dotčenou knížkou přemýšlím, tak mě bohužel nezaujala natolik abych se vrhla na další díl. Postavy pro mě nejsou nějak výjimečné a je mi popravdě jedno, co se ani stane. Chvílemi mě i dost štvaly. Ale pro 13leté dívky proč ne. Jo a v průběhu čtení jsem k oběma bratrům ztratila jakékoli sympatie, které jsem na začátku získala.

ZNellyZ
20.11.2021

Po dlouhé době jsem se vrátila k fantasy a vybrala si tuhle dlouho odkládanou sérii. Ze začátku jsem se musela do čtení nutit, ale po pár stránkách mě kniha strhla a nepustila, až do konce. Kromě milostného trojúhelníku, kdy jsem nevěděla komu fandit (Maven byl jasnější favorit), je v knize spoustu akčních scén a zvrat na konci byl něco, co jsem naprosto neodhadla, že se stane (chvilku mě takový závěr napadnul, ale vždy jsem to utlačila někam dozadu). Nemůžu se dočkat druhého dílu.

Nemám.jméno
01.10.2021

Rudá královna je pěkná moderní dystopie v sympatickém prostředí se zajímavými zvraty. Hlavní postava Mare mi sedla, tak jako charismatické duo korunních princů, u kterých jsem se nemohla rozhodnout, komu vlastně fandím. :)
Kniha je trochu klišé, trochu sci-fi, ale plná rebelie a zrady. Konec se dal tak nějak tušit, ale přesto měl části, které bych vůbec nečekala. Kromě podrazu taky nabízel akci a napětí.
Mimo jiné se také autorka může pochlubit čtivostí, jež se jí nedá upřít, a nádhernou obálkou.

Enxinka
31.07.2021

Zadny extra skvost, pribeh se cetl dobre. Celkove se mi to i libilo, pokud teda nad dejem nebudu do hloubky dumat. Dalsi dily asi vynecham.