Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1550 336

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

anelise
13.04.2021 5 z 5

Tahle knížka byla úžasná. Moc se mi líbil děj, hlavní hrdinka i milostný trojúhelník. Rozhodně doporučuji! 5/5

xoxo1736
24.03.2021 4 z 5

Většinou komentáře nepíšu, ale tady se musím vyjádřit. Vážně by mě zajímalo, co by dělali všichni, co píšou jak je Mare hloupá a ufňukaná, v její kůži. Mě celou dobu připadalo, že se chovala adekvátně k tomu, co prožívala. A oceňovala jsem, že tam nebylo násilně natlačené "vzdychání nad vypracovanou hrudí a dokonalým obličejem", jak to v některých YA knihách tohoto typu bývá.

Co mě opravdu rušilo, byl počet chyb, překlepů, někdy byly věty hrozně kostrbaté, ale za to samozřejmě autorka nemůže.

masavole
11.03.2021 4 z 5

Od knihy sem osobně čekala více, ale nápad se mi moc líbil. Hlavní hrdinka mě moc nezaujala, jedinou zajímavou postavou pro mě byl Maven.

Theas
18.02.2021 4 z 5

Krásný obal, který mě samozřejmě uchvátil na první pohled. Popis zněl také dobře, a tak jsem se s velikým očekáváním pustila do čtení. Bohužel, jsem se vůbec nemohla začíst do děje, což se mi tak často nestává. Zkoušela jsem úvodní strany opětovně pročítat, ale nemohla jsem se nějak ponořit do děje, a tak jsem knihu se zklamáním zavřela a uložila.

Ani nevím proč, ale znovu jsem se ke čtení "Rudé královny" vrátila. Dala jsem jí ještě „jednu šanci“ a jsem ráda, že jsem to udělala. Myslím, že nějak po 30. - 40. stránce mě kniha opravdu začala bavit a konečně jsem se přímo „zažrala“ do děje. Nakonec jsem knihu přečetla během dvou dnů.

Takže pokud jste na tom někdo podobně jako já, že se do knihy nemůžete začíst, vydržte a třeba se dostanete ke zlomu, kdy vás vtáhne do sebe a začne vás bavit.

Jako mínus, ale musím sdělit, že jsem v knize našla celkem dost překlepů, což mě opravdu nepříjemně překvapilo a rozčilovalo.

knihomolka_eli
12.02.2021 4 z 5

Kniha Cervena kralovna ma bavila, ale kludne by som niektore kapitoly skratila, citala som ju dlhsie nez ine fantasy knihy.
Nepovedala by som,ze to dopadne ako to dopadlo a som zvedava, ako sa to bude vyvijat dalej. Mare a schopnosti jej ,,druhu" su celkom zaujimave. A celkovo mi prisiel namet dost originalny. Cal mi sadol,aj ked ma som cakala od neho trochu ine zmyslanie...no na koniec mi ho bolo strasne luto, koniec bol hlavne prenho dost kruto rieseny. Zato jeho brat ma stval od sameho zaciatku a bola som zvedava ako sa tento ,,trojuholnik" vyriesi. Niektore veci mi ale prisli nedotiahnute,ine zas prilis rozpisane, uvidim ako sa autorka popasuje s pokracovanim. Kniha je skor vhodna pre mladsich citatelov. Pred 10 rokmi by ma isto nadchla viac :-)

DendaRA
22.01.2021 3 z 5

Bylo pro mě trošku obtížnější zvyknout si na autorčin styl psaní. Popis podle mě není dostačující, stejně tak vyjadřování emocí postav. Prostředí knihy je zajímavé, i když poněkud nepředstavitelné. Některé počiny hlavní hrdinky mi připadaly až moc jednoduché a naivní. A asi v důsledku tohoto všeho jsem neměla ponětí, kam tím autorka vlastně směřuje, a tak pro mě byl zvrat ke konci docela šokující, zvláště když se jednalo o mou oblíbenou postavu.
Na jednu knihu se toho stalo až moc a jsem teda hodně zvědavá, co čeká v těch dalších třech.

Talys
21.01.2021 3 z 5

Příběh má spád, ačkoli tématicky nepřináší níc převratného. Něco z Hunger Games, něco z Divergence, děj lze snadno předpokládat. Jsem uvědavá, co přinese další díl, zdali mě autorka pčece jenom překvapí.

Haneez
09.01.2021 2 z 5

Bohužel mě nezaujala

lenka0383
14.12.2020 5 z 5

Celá série mě nadchla, první a čtvrtý díl se mi líbil asi nejvíc. Originální myšlenka, propracovaný svět a vztahy lidí v něm, spousta myšlenek má co říct i o našem skutečném světě. Paráda. Občas dlouhosáhlé popisy prostředí nebo bitev, které nesnáším, ale ty jsou spíš až v dalších dílech, no druhý a třetí díl jsem hodně pasáží přeskákala. Čtvrtý mě ale zase naopak hodně zaujal. Celá série je ale jednoznačně skvělá.

Sundance
19.11.2020 5 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila. Nejen, že se jednalo o velmi oddechové čtení, ale zároveň se u toho ani člověk nenudil, stále se něco dělo a od knížky jsem se nedokázala odtrhnout. Určitě jsem zvědavá na druhý díl, protože ten první mě úplně dostal.

Ivet1990
10.11.2020 2 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale přišlo zklamání. Tato fantasy série nebude nic pro mě.

JankaV80
10.11.2020 5 z 5

Musím uznat, že mě první díl z této série dostal. Rozdělení světa na Rudé, Stříbrné a Rudostříbrné se mi líbí. Co se mi na prvním díle taky moc líbilo, byl spád celého příběhu. Pořád se něco děje a když už si člověk myslí, že ho nemůže nic překvapit, ejhle, změna, protože člověk, který vypadal jako Váš kamarád/nepřítel je ve skutečnosti Váš nepřítel/kamarád. Jediný, co se mi na knize moc nelíbí je, jak Mare všem důvěřuje. Od určitého okamžiku v knížce (ti co četli knihu ví) to považuji za hodně zvláštní. Ale na druhý díl se moc těším, snad si udrží stejné tempo :)

Alnima
09.11.2020 3 z 5

Jako odpočinkové čtení v tomto žánru dobrý, ale nic nového mi tato knížka nenabídla.

Ketfl
31.10.2020 4 z 5

Jsem celkem příjemně překvapená. Rozdělení světa na Stříbrné a Rudé se mi jeví opravdu zajímavě. Děj byl plný akce, měl spád, takže jsem měla problém knihu odložit. Pořád mě zajímalo, co se stane dál. Největší problém mi dělalo zažít se do prostředí. Chvíli mi to přišlo jak někde ve středověku, a v další scéně byly motorky, zbraně, kamery. Chování některých postav mi taky přišlo podivné, ale jinak musím hodnotit kladně. Milostný trojúhelník tomu dodal docela šťávu. Ačkoliv se jeden z princů projevil nakonec příšerně... Musím přiznat, že jsem čekala, co se kde zvrtne, ale tohle jsem nečekala a dost mě to vzalo :-D Uvidíme, jak se děj vyvine v dalším díle, těším se na to.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Úžasná kniha, kterou jsem si zamilovala

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Miluju tuhle sérii, ať si každý říká co chce!! Skvěle vystavěný příběh a rozhodně mi nepřijde, že by byl nějak uměle natahovaný, jak hlásají některé recenze.

EliškaHavlová
11.09.2020 2 z 5

První díl se mi zdál opravdu dobrý. Měla jsem tedy veliký problém, představit si svět, ve kterém se vše odehrává. Na jednu stranu se zdál jako za doby Rudolfa II. a pak se najednou dovíme, že existují elektrické vlaky, auta a obrovské továrny. Bylo to dosti podivné a podle mě ani autorka vlastně netušila, pro jaký typ se rozhodnout. Tak použila oba. Četla jsem i Křišťálový meč... ten mi také zase tak moc nevadil, ale problém začal u Královy klece. Obrovské množství postav a super schopností, které tam byly jen proto, aby příběh autorka mohla ukočírovat. Válečnou smršť jsem začala číst, ale hned jsem ji odložila a už se k ní nevrátila. Už jen ta tloušťka knihy dost odrazuje. Tahle série vypadala na začátku slibně, ale postupně mě víc a víc zklamala.

Turante
08.08.2020 4 z 5

Rudá královna je zajímavý příběh o rudé a stříbrné krvi. První díl mě natolik zaujal, že jsem se hned vrhla na pokračování.

P-puma-
06.08.2020 odpad!

Ufff, no celý ten příběh je tak chatrný až to celé nakonec autorově spadne. Svět je splaceny něco mezi fantasy a distopii. V jednu chvíli bojují s meči za chvíli po sobě střílí. V knize není popis hlavní hrdinky, postavy jsou ploché. A nesnáším milion nepochopitelných náhod aby se hrdinka dostala tam kde je a příběh dostal smysl. ???? takže za mě skutečně děs....

annes
29.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka mi trochu připomíná Katniss, románek mezi hlavní hrdinkou a dvěma kluky (když nad tím tak přemýšlím možná třemi :-D, jako dost drsný nato že nikde není její vzhled moc popsaný - že by byla nějaká kráska nebo tak :-D) taky neshledávám moc originální ani svět rozdělený ve dví - mocní a bohatí proti chudým a sluhům ...ale příběh je čtivý, postavy si vás rychle získají a po prvním díle mažu hned dneska do knihovny pro pokračování, dokud ho tam mají .-D