Rudá královna

Rudá královna https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469299/bmid_ruda-kralovna-wyV-469299.jpg 4 1553 337

Napínavý světový bestseller, který si mohli přečíst čtenáři již v 25 zemích po celém světě. Vydejte se na dobrodružnou cestu do země, kde na barvě krve záleží. Čeká na vás strhující příběh Mare Barrowové, sedmnáctileté dívky patřící mezi Rudé, prosté občany žijící pod krutovládou Stříbrných, válečníků s božskými schopnostmi a stříbrnou krví. Napínavý světový bestseller o tom, že se sílou je nebezpečné si zahrávat.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Red queen , 2015

1259
27.02.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Úplně jsem se do toho začetla. Příběh je uchvacující. Velmi se těším na druhý díl.

Kikim
26.02.2016 3 z 5

Kniha mě,upřímně řečeno,trochu zklamala.Čekala jsem lehkou oddychovku,ale omyl.Napsané je to taky trošku kostrbatě a k hlavní hrdince bych měla taky několik výtek.Jedno obrovské plus se ale přičíst musí:nepředvídatelnost. Ke konci se všechno celé převrátilo a vyjasnilo.Kniha by se dala popsat třema slovy:KRÁLOVSTVÍ,LŽI A INTRIKY

warca
25.02.2016 4 z 5

Rudá královna... O knize jsem věděla dobu dopředu, než jsem ji přečetla a brala jsem jako samozřejmost, že ji do ruky také vezmu. Obálka byla jako vždy to první, co mě upoutalo. Jinak děj hezky plynul a těším se na další díl.
Jen se obávám, že brzy zapomenu, o čem kniha byla a splyne mi s ostatními podobnými.

JupiterFire
24.02.2016 3 z 5

Hmm...nevím co o téhle knize říct. Zajímavé téma a docela napínavý příběh ale už podle názvu knihy je jasné že se hlavní hrdinka pravděpodobně stane královnou...předvídatelná ale dobrá kniha na oddech

katnnis
24.02.2016 3 z 5

Kniha nebyla špatná,přečetla jsem ji celkem rychle.Je plná zvratů,svět se mi zdál zajímavý,ale...hodně lidí ji přirovnává k HG,jenže já jsem tu vůbec necítila to zoufalství,jaké dokázala vykreslit Colinsová.To,že se jedná o milostný trojůhelník,to už je nějaký standart řekla bych,Mare je celkem trubka,nějak jsem si ji nedokázala oblíbit,nemá žádný povahový rys,který by vyčníval,takže nakonec pro mě nejoblíbenější postava byla vedlejší a sice učitel Mare .

Mishak
19.02.2016 4 z 5

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!

Vezmeme to zase pěkně z vrchu – kniha má nádhernou obálku, ze které vystupuje koruna i nápis po přejetí rukou. Prostě nádhera.

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst – je plná intrik, lží, lstí, atd. Čekala jsem, že děj bude spíše probíhat v chudých vesnicích, což by pro mě bylo asi zajímavější, ale i z tohohle úhlu to nebylo špatné. Během čtení jsem měla velký problém představit si prostředí společnosti, ve které Mare žila se svou rodinou – ne že by to bylo špatně popsané, spíše mi mou představu něco vždycky narušilo.
Stříbrní měli auta, vzducholodě, letadla, lodě, atd. Tak jak je možný, že motorku musel vyrobit Cal? Zvláštní, když měli Šedé město s továrnami na výrobu všeho.

Chvilku se zastavím i u jednotlivých postav. Mare mi byla neskutečně sympatická, v některých situacích se mohla rozhodnout trochu jinak, ale tak každý děláme chyby. Navíc v jejím postavení moc možností neměla. Lucas na mě působil velmi příjemným dojmem, měla jsem ho vážně ráda. Cal je mi z obou synů ten sympatičtější, ovšem pořád tak nějak nevím, co od něj čekat. Na Mavenovi mi zpočátku přišla spousta věcí divných a bohužel ani já jsem nebrala na vědomí Jacobovo varování a tak nějak jsem mu jeho lest věřila. A nakonec král Tiberias možná přece jen nebyl tak zlý, mám pocit, že za všechno mohla jeho „skvělá“ manželka Elara.

Sem tam se určitě přistihnete, že Vám kniha již nějaké Vámi přečtené knihy připomíná: např. Schopnosti Stříbrných jsou jako z Percyho Jacksona, najdete tam i podobnosti s knihou Hunger Games, někdo psal, že i se Selekcí, kterou jsem já ještě nečetla. Hold v dnešní době vymyslet něco originálního není jednoduché. A kdo přečetl více knih, vždycky mu na dalších stejného žánru podle mě nebude něco sedět a připomínat jinou knihu.

Bohužel hvězdičku z hodnocení ubírám hlavně proto, že jsem čekala trochu něco jiného. Mrzely mě překlepy, slova navíc nebo chybějící písmenka či dokonce slova, která si musíte domyslet. Přesto jsem si čtení užila a sama jsem byla překvapená, jak rychle mi stránky ubíhaly.

Pedruska01
07.02.2016 5 z 5

Hned na úvod musím sdělit, že tenhle příběh mě jednoznačně nadchl - nadmíru! Ano, ano, musím se také přidat k těm, kteří tvrdí, že tahle kniha připomíná jiné již vydané a úspěšné série příběhů. Našla jsem tam stejné prvky Hunger games, ale nijak zvlášť mě to nerozčilovalo nebo nevadilo. HG je jedna věc a Rudá královna druhá a nejspíš takové prvky do dystopie prostě patří. Neberu to jako kopírování nebo kradení něčích nápadů. Hlavní pro mě bylo, že se mi to četlo báječně a nebyl vůbec problém se začíst do děje a přestat vnímat realitu.
Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, nebylo snad nic, co bych jí vytkla. Rozumná a statečná, milující a bohužel Rudá. Na sedmnáct let toho zažila víc než dost.
Hrozně lituji, že jsem udělala tu chybu, že jsem si přečetla komentáře viz níže, těsně před tím, než jsem samotnou knihu otevřela. Ale chybami se člověk učí - i když jsem byla hrozně natěšená a zvědavá. Ta chyba se týkala dvou královských bratrů - jejich počiny, však nejvíc jen jednoho. Nic detailního to sice nebylo, protože jsem si vybírala z komentářů, ale v podstatě věci, zásadní.
Byl tam náznak takového milostného trojúhelníku, možná i takového čtverečku. :D Tohle je prostě něco pro mě. Měla jsem pocit, že celý ten příběh je ušitý vyloženě na mě a maximálně jsem si to užívala! Cala jsem si dokázala oblíbit hned, zato Mavena... u něj to trvalo. Ale nezaostával pozadu nijak dlouho. Rychle svého bratra dohnal a já nějak neměla tušení koho mít radši. Místy jsem byla zmatená jako Mare. Ale vývoj tomu tak zamíchal kartami, že jsem nestačila zírat. Jasně, Cal nakonec vyhrál, přesto mi Mavy nedá pokoje. Nějak toho kluka nedokážu pochopit. Na jednu stranu to dává smysl. Touha po moci, slávě, prvenství, ale byl tam přeci náznak toho, že to je i kluk, který umí mít rád nebo ne?! Vždyť tam těch narážek bylo dost. I když to celé byla jen sprostá přetvářka a lež, musí tam být aspoň malé procento, že by mu na Mare záleželo. Nedokážu si to vysvětlit a odmítám opak.
Rozhodně jsem zvědavá, co bude dál. Nechci snad ani zjišťovat, jak dlouho budu muset čekat na druhý díl, ale těším se hrozně moc. Dlouho jsem z něčeho obdobného nebyla tak nadšená. :) Autorka ve mě dokázala probudit tolik pocitů v průběhu; radost, vzrušení, úsměv, smutek, zlost, slzy, překvapení, nepochopení... ale hlavně nakonci mě napnula jak kšandy - jaká nehoráznost. Toužím po druhém díle, nejlépe hned, ale já si na pokračování takového skvělého příběhu dokážu počkat. Nezbývá mi na konci mých dojmů nic jiného než ještě doporučit! :)

Peace
06.02.2016 3 z 5

"Když poznáš něčí strach, poznáš jeho samého."

Kniha mě místy bavila hodně a místy skoro vůbec, takže za mě jde jen a pouze o průměr. Musím souhlasit s tím, že příběh je směsicí již známých titulů - nejde o nic ohromujícího a originálního, bohužel.

*Pájuše*
31.01.2016 4 z 5

Nevím, kdo dělal korekturu ke knize, ale v mém výtisku bylo strašně moc chyb. Pravopisných ani tak ne, jako takových, kdy jste měli větu: "...díval se jí do čí..." místo do očí, někde dokonce i pár slov chybělo a museli jste si je tam domyslet, jinak by vám věta nedávala smysl.
Když tohle pominu, nebyla to vůbec špatná kniha. Přesto jsem k ní v jednu chvíli přechovávala jistou averzi. Respektive spíš ke konci.
*SPOILER*
Mare byla vážně nespravedlivá. Zatímco Mavymu - když se připojil k Šarlatové hlídce, jsem začala mít podezření, že ten chlapeček nehraje fér - věřila, ačkoliv jen mluvil a pár "drobnými" radami jí v jistém ohledu pomohl, Cal, který za sebe nechal jednat své činy a člověk, který vystavoval své skutečné úmysly na obdiv, od ní na konci sklidil jen zradu. Vážně... tohle nemůžu pochopit. Ještě teď cítím rozhořčení, ačkoliv mám už knihu přečtenou. Vůbec jsem Mare nelitovala, když na ni Lucas chrlil všechny urážky, které si právem zasloužila. Protože ten, kdo nejvíc ztratil, nebyla Mare, ale právě Cal.
Další věc, která Mare postavila pro mě do nepříznivého světla byla skutečnost, že si myslela, že ji Cal zradil. Kde na takovou ho****nu přišla?! Jen proto, že si ji na tom nádvoří nevybral neznamená, že je to zrada. V situaci, do jaké ho dostala a před tolika svědky, neměl na výběr. Jak se v knize tolikrát omílalo: zahnala ho do kouta.
Maven...ach jo, je kapitola sama o sobě. Za celou knihu jste se ho naučili milovat a pak na konci, jedním mrknutím zase nenávidět. Taková rozporuplná postava, které nevěříte a zároveň věřit chcete. I tak je to jedno velké zklamání!
* KONEC SPOILERU *
Mare není typická hrdinka, do které byste se zamilovali. Za její chování bych ji někdy ráda ubalila takovou ránu, že by jí hvězdy lítaly kolem hlavy ještě druhý den! Cal pro mě byl skutečným králem - rozumným, uváženým, spravedlivým a zároveň i laskavým, ačkoliv v některých chvílích to tak nevypadalo. Jsou chvíle, kdy se ani král či budoucí následník trůnu krutosti nevyhne. Co se týče Mavena - opravdu jsem mu nevěřila. Dokonalý člověk nechodí ani mezi bohy. Moje podezření se pak jen potvrdila, i tak mě to ale zklamalo.
Ač to nebylo přímo řečeno, milostný mnohoúhelník je v knize jasně patrný. Svítí stejně jasně jako hvězdy na obloze. Bohu díky, že se tu ale řešilo něco jiného. Kdyby totiž kniha byla jen o tomto mnohoúhelníku, knihu bych vzdala ještě před její polovinou.

paja0903
30.01.2016 odpad!

Mě ta kniha nebavila....ani nevím o čem byla....
Proč má každý spisovatel pocit, že když něco napíše, že to tu ještě nebylo? Kdybych neměla tolik načteno přišlo by mi to jako zajímavý nápad ale to by mi to nesmělo připomínat Hunger Games a Selekci. Schopnosti v téhle knize mě moc vytáčeli...nevím co to bylo za nápad tam napsat (aspoň mě to trochu připomínalo) Percy Jacksona a schopnosti ala řecká mytologie.
Další 2 - 3 knihy si nepředčtu

Knížkařka
30.01.2016 4 z 5

Skvělá kniha, ale za mě na pět hvězdiček nemá. Hlavní hrdinka nebyla, není a nebude má nejoblíbenější. V něčem s ní souhlasím, za něco bych jí dala facku. Pro mě je velkou chybou této knížky, že je velmi podobná Selekci. Nazvala bych ji Vražedná selekce nebo tak něco. Poté to knize jsem četla Elitu a hrozně mi to splývalo. Přesto je to kniha, která je opravdu čtivá. Těšila jsem se na ní opravdu ale opravdu hodně. Kniha mě potěšila..
Doporučuji přečíst si ji, přec je to dobrá kniha. A rozhodně si přečtu další díl!

nellynelca
26.01.2016 5 z 5

Tak tahle knížka je strašně napínavá. Chvílema máte chut Mavena i Cala prolesknout a potom je zas milujete. Ale já jsem prostě od začátku fandila Calovi. Ten konec mě naštval =D Chce to druhý díl =)

verunkab
21.01.2016

Úžasná knížka sakra!!
SPOIL
Achjo Mavy :( snad to tak doopravdy není. Nechápu že i přes všechno ho mám furt radši než Cala. Cal není špatný, ale příjde mi že mě prostě ani neměl čím uchvátit no.
Jinak přesně jak se tu píše, Hunger games a Selekce se spojili v jedno boží stvoření! :D

mastermind
21.01.2016 4 z 5

Výborné. Zpočátku trochu pomalé,ale od poloviny to mělo spád a konec jak má být.

PandaGirl
17.01.2016 4 z 5

Uvažovala jsem o hodnocení téhle knihy. Nějak jsem se nemohla rozhoupat. Kamarádka mi na tuhle knihu udělala příliš velké naděje, které to nenaplnilo.
Ale i tak je kniha vážně dobrá. Ten svět, ta magie a všechno to okolo má neskutečné kouzlo, které Vás může dostat. Hlavní hrdinka se mi docela dostala pod kůži. Je to neskutečně propracovaná osobnost s pocity, které by měla mít. Má strach, miluje, nenávidí, lituje. Není to bezcitná potvora a ni ufňukaná holčička. V její povaze můžeme najít dobré vlastnosti i špatné. A to se mi na tom líbí.
Další co je na tom dobré je možnost překvapení (i když já to prostě musím říct... Já to věděla! :D ).
Na závěr si myslím, že to je výborný příběh, který stojí za to a nemůžu se dočkat pokračování :)

Nikolarka
17.01.2016 4 z 5

Knížka se mi opravdu líbila, během čtení více než, když jsem o ní později přemýšlela, ale to nevadí. Příběh je čtivý a myslím, že milovníka fantasy by mohl zaujmout. O koupi dalšího dílu asi budu uvažovat, ale pravděpodobně v mojí knihovničce skončí :)

aida5471
17.01.2016

Včera jsem ji přečetla a musím říct že jsem z ni byla nadsena. Ja jako milovnice Selekce jsem si ji přála protoze mam rada pribehy u kterych nemuzeme urcit z jake je to doby. Je to jako vytvoreny svet. A me se po Selkeci styskalo tak jsem si ji poridila a musim rict ze je podobne napsana (nemyslim obsahem ale ze autorka pise zabavne a to me u mnoha knizek mrzi ze jsou tam casti dobře vymyslene ale chibi to vtipne a zapavne napsat)
SPOILER co se mi libilo
Cal- jsem asi jedina milovnice Cala od začátku az do konce vdycky se mi libil
Maven- taky jsem jedina ale od zacatku do konce jsem ho nenavidela byl hroznej neprisrl mi jako clovek byl az moc slabej nekdy az moc dobrej az moc hodnej az moc blbej az moc chytrej. Nebyl to clovek byl to herec to jsem poznala hned
Ma : mela jsem ji rada nebyla uplne hodna ale nastvalo me ze se pridala k hlidce a tim zradila Cala ale potom uz me to tolik nestvalo. Skoda ze nemela vic scen s Calem snad v dalsim dile no...
KONEC SPOILERU
Dalsi dil ma vyjit az v unoru ms se jmenovat GLASS SWORD jsem jedina TEAM CAL ?

Alexxxxx
14.01.2016 5 z 5

Další úžasná série. Je pravda, že jsou v tom vidět střípky Hunger Games a Selekce. Ale v dnešní době je tolik nových knih a filmů, že každý příběh se trošku podobá nějakému jinému. Vůbec mi to ale nevadilo. Je to hodně originální příběh. Líbí se mi jak autorka vymyslela svět rozdělený na Rudé a Stříbrné. SPOILER: Ten Maven..........ještě ted tomu nemůžu věřit já jsem ho měla tak ráda. Jak to všechno mohl udělat? Moc se těším na další díly a na plánovaný film. (Bude ho režírovat Elizabeth Banks, která si zahrála Effie z Hunger Games, to mě moc potěšilo) :D

Ditules
12.01.2016 4 z 5

Dost mi připomíná sérii Selekce, jenom je daleko drsnější a čtivější (viz můj názor na Elitu).

Spoiler: Sakra, ten Maven mě ale zklamal. :( A Cal se mi zdá zatím takovej nemastnej neslanej. :/

Adele02
11.01.2016 5 z 5

Každý může zradit.
Celá se třesu a vůbec nevím, jestli ze zimy, nebo z té knihy.
Sváří se ve mně protichůdné pocity a nejvíc asi obdiv, obdiv Victorii Aveyard, že tohle stvořila. Že stvořila svět plný intrik. A že nám ukázala, že od toho vlastně nejsme až tak daleko.

Povstaneme. Rudí jako úsvit.

A čekání na druhý díl mě jistojistě zabije.