Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212511/mid_hranicaruv-ucen-01-212511.jpg 5 2579 2579

První kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

lumydee
08.04.2015 4 z 5

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, říkala jsem si, že to bude asi pro malé děti... Ale nedalo mně to a jsem za to ráda. Zajímavý příběh, postavy a další díly na sebe hezky navazují.

darthvader77
04.03.2015 4 z 5

Bod za to, že autor dopodrobna rozpracoval hraničářskou organizaci, kvalitní postavy, středověká atmosféra inspirována evropským prostředím funguje a člověka dokáže zaujmout. A nutno říct, že jsem si i tuto knížku jako malý zamiloval. Byť bych dnes určitě neudělil pět na čtyři slabší hvězdy je to pořád dostačující, přece jen fantasy miluji a pokud někdo dokáže čtenáře dobře bavit, já nemám problém se nechat trochu opít rohlíkem. Zároveň podotýkám, že tyhle čtyři jsou diametrálně někde jinde, než čtyři, co udělím například Nočnímu andělovi, přece jen na to by autor se nesměl bát aspoň v pozdějších dílech trochu přitlačit na trošičku drsnější pojetí.

Acinore
03.03.2015 3 z 5

Tak mezi 3* a 4*, nebylo to špatný, ale něco tomu prostě chybělo :) jsem zvědavá na další díly, určitě chci přelouskat celou sérii. Myslím, že kdybych ji objevila dřív, byla bych víc nadšená. Teď už jsem asi moc stará :D

honajz
03.03.2015 3 z 5

Tohle vážně těžko hodnotit. Samozřejmě se to veze na vlně různých učňů a jejich kamarádů včetně toho z Bradavic, a ani se zde zase tak moc neděje - hodně času zabere výběr dospívajících do jejich dalších povolání, velkou část zabírá výcvik a šikana, a odehrají se vlastně jen dvě zajímavé scény s kancem a s potvorami v rozvalinách. Na druhou stranu se to skutečně dobře čte, v nudných pasážích dobře přeskakuje, ta morální ponaučení jsou tak akorát, občas se člověk pousměje, dokonce se přistihne, jak hrdinům fandí. Takže dávám zlatý střed.

technolog
28.02.2015 4 z 5

Čím jsem starší tím se mi více a více líbí pohádky. Knížku jsem přečetl v kuse za dva dny....příjemné čtení mezi napínavou detektivkou.

Safrika
11.02.2015 5 z 5

Moje první fantasy kniha :), musím říct, že jsem si vybrala moc dobře! Zamilovala jsem se do tohoto příběhu a těším se na další hromadu dílů :)

Skawin
09.02.2015 5 z 5

Velmi čtivá a poutavá kniha, prostě fantasy jak má být :-)

Knižní_kout
03.02.2015 5 z 5

Velice vydařená kniha. Už se těším na druhý díl. :D

prajzulka
25.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha, úžasný začátek série :)
Celou sérii jsem přečetla jedním dechem

Flashx77
13.01.2015 5 z 5

Výborná knížka, absolutně jsem si ji užíval :)

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Moc krásná, promyšlená knížka. :) Přečetla jsem ji za 4 dny a vybuchl ve mně mixér pocitů - napětí, nadšení, zvědavost, ohromenost atd.

Leslie739
03.01.2015 5 z 5

Willovy začátky u Halta v učení jsem četla už před několika lety a tato nesmírně dobře čtivá kniha mi poprvé nasadila do hlavy brouka o lukostřelbě. Příběh je hodně energický a děj má jednu zápletku za druhou, sice je to hodně předvídatelné, ale čert to vem.
Tahle knížka a celkově série mi změnila život, k lepšímu. :)

Samaret
17.11.2014 5 z 5

velmi hezká kniha, přiběh, nápad, zpracování, styl psaní a celkově skvělé.

Karoli282
16.11.2014 5 z 5

Vážně skvělá kniha. Hlavní hrdina je mi velmi sympatický. Příběh je takový, jaký má být. Těším se na další díly.

knihomolka01
16.11.2014 4 z 5

Když jsem byla nemocná, sáhla jsem po této knize, že se nějak na ten týden zabavím. Nemohla jsem se mýlit víc, knihu jsem přečetla během jednoho dne a ty pocity, které se ve mně odehrávaly se těžko popisují, ale byl mezi nimi strach, nadšení, touha poznat všechna zákoutí toho smyšleného světa.:)

Vilémka
27.10.2014 3 z 5

Čekala jsem něco víc. První půlka knihy byla poněkud nezáživná.

hankapimi
23.10.2014 4 z 5

Tak jsem jen chtěla nakouknout, jestli by Hraničářský učeň mé vnoučky bavil, neboť jsme se již posunuli se čtením od Veverky Zrzečky přes Eduarda Štorcha k Robinsonu Crusoe. No, a už jsem u 6. dílu !!! John Flanagan píše poutavě, čtivě, napínavě. Pro "dospěláky" trošku předvídatelně, ale pro "náctileté" ušité na míru ! Nevím, jestli dočtu celou sérii, neboť mým favoritem jsou historické romány, ale ráda střídám žánry, abych nezakrněla... A krásně jsem si u čtení o hraničáři Haltovi, šikovném Willovi a jeho přátelích odpočinula. Vřele doporučuji jako oddechovku a nejen -náctiletým !

Ben Nevis
20.10.2014 2 z 5

Před čtením jsem udělala chybu a přehlédla, že je to fantasy pro děti. Ale Harry Potter je taky pro děti a neměla jsem při něm pocit, že klišovitější knížka neexistuje!

Knížka je ubohá po slohové a neoriginální obsahové stránce, jako by se autor bál, že jeho čtenáři nepochopí nic spletitějšího než je boj dobra a zla. Přičemž aby nedošlo k omylu, zlo je reprezentováno pouze nelidskými stvůrami. Dětská dušička bude po přečtení netknutá, ale ostrouhají ti, co už nějakou knížku přečetli a očekávají buď napínavý nebo zábavný příběh s barvitými postavami.

Žánr fantasy je z 80% čtivý brak a Hraničářův učeň tam hravě zapadne.

wesulle
19.10.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá oddechovka, která není jen o nudném popisu :)

petrvyhy
18.10.2014 5 z 5

Rychlé, poutavé, zábavné. Tak by se dal popsat první díl. Člověk se přilne k jednotlivým postavám a pouto se prohlubuje v dalších dílech. Skvělá myšlenka se zaměřit na hraničáře. Pro nenáročné čtenáře - doporučuji.