Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212511/mid_hranicaruv-ucen-01-212511.jpg 5 2588 2588

První kniha fantasy série příběhů o Willovi a jeho přátelích z hradu Redmontu. Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

JoMan
26.05.2016 4 z 5

Kniha Hraničařů Účeň je zajímavá knížka o klukovi, který se jmenuje Will. Will je malý pro svůj věk ale má talenty kteří jiné lidi nemají. Kniha je napýjavá protože má dobrou děj, který pomalu zvyšuje napětí. Začátku knížky je trochu pomalá, protože první část je na představení postav. Knížka je lehký čtení a líbila se mi že byla dobře napsaná. Doporučoval by jsem knížku dětem, mládeži a všem, kteří mají rádi knížky s středověkými témat. Taky se vní vyskytují fantasy, akce, a trochu romantiky. Knížka má pozitivný vzory a ukazuje že nevadí jak vypadáš, stejně můžeš splnit svoje nejšílenější sny.

BarkaS
04.05.2016 4 z 5

Podobný příběh už jsem četla snad tisíckrát. Ale co. Opakování je matka moudrosti. A tohle je malé, milé a dobro vždycky zvítězí. Víc člověk někdy nepotřebuje.

Arven2001
01.05.2016 5 z 5

Hraničářův učeň je série, která mě skutečně přivedla ke čtení. Je to nádherný poutavý příběh. Doporučuji mladším, ale klidně i starším, fanouškům fantasy. Hlavně sérii doporučuji jako bránu do světa literatury.

natalie2171
22.04.2016 5 z 5

Nemůžu přestat myslet na to, že takovou legendární knížku mám už za sebou a pořád nesedím a nečtu ji s užaslým výrazem ve tváři a s rozklepanými lýtky. Protože tak nějak jsem se chovala. Už jen existence této knížky a pohled obálky byl něčím skvostným a já se téměř cítila jako nevítaný host, který do příběhu zasahuje pouze tím, že si přečítá tyhle dokonale popsané věci. Flanagan má talent k popisu téměř čehokoli. Jak mívám problém si představit věci, které jsou buď neúplně popsány nebo vůbec, tady bych jen kývala hlavou a rozpoutalo to v hlavě představivost na plné obrátky.
Krásný příběh o malém statečném chlapci, který se stane součástí něčeho opravdu velkého. A já to něco velkého opravdu cítím. Teď už jen najít peníze na další díly.

Hlavi
14.04.2016

Můžu doporučit jedná se o velice kvalitní sérii a tato kniha je do ní skvělím úvodem. Kniha vás skvěle zavede do atmosféry asamy se chcete stát willem a cvičit se jako hraničář. Kniha končí skvělou epizodou kterou zde nebudu spoilerovat

AnnieGlam
05.04.2016 5 z 5

Hraničářův učeň - kniha, kterou mi doporučila kamarádka. Kniha série, kterou jsem začala a nejsem schopna přestat - popravdě jsem se rozhodla, že se budu muset krotit, protože jen za jeden den jsem přečetla první dva díly a musím dál. Neobyčejné, nápadité a v podstatě i oddechové. Za mě zcela určitě doporučuji všemi deseti. :)

angelice
04.04.2016 4 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, sice je napsaná spíš jako pohádka, byla jsem však ujištěna, že epická stránka příběhu se s dalšími díly stupňuje. K srdci mi přirostl obzvláště Halt, díky kterému mé zatížení na tajuplné, nepřístupné osoby ještě vzrostlo.

kendllajf
17.03.2016 5 z 5

Tato kniha je ůžasná. I když, ne tak úžasná jak některé mé oblíbené knihy. Obálka- hned jsem se do ní zamilovala. Děj- líbil se mi strašně , a rozhodně doporučuji.

Martina608
12.03.2016

Knihu jsem si přečetla, protože ji má syn za povinnou četbu v sekundě. Pro tento věk úžasná, milá a jednoduchá.

misulef
10.03.2016 3 z 5

Nevím proč, ale Rozvaliny Gorlanu mě prostě nezaujaly. Ačkoliv to je, dle mého názoru, velmi pěkný nápad, je to psáno neskutečně dětskou formou. Dalo by se argumentovat tím, že JE to četba určená pro děti, ale kdybych to srovnávala s některými podobnými literárními počiny (nabízí se mi třeba Harry Potter), je to dílo poměrně přeceňované...
Abych neříkala jen zápory: čte se to opravdu dobře a některé scény jsou hezky napsané, Flanagan si poměrně vyhrál s popisy prostředí a jeho svět je pěkně promyšlený. Nicméně... Hraničářův učeň nejspíš není série pro mě.

ELISKOMUT
04.03.2016 5 z 5

I když jsem holka tak mě tahle série hodně bavila. Smála jsem se i brečela. Po přečtení prvního dílu jsem musela číst dal nešlo přestat. Všem doporučuji. Tak neváhejte a čtěte :D

Knížkařka
04.03.2016 5 z 5

Knihu čtu potřetí. Musím ještě něco dodávat?

pherenike8574
29.02.2016

Nádherná knížka, Tato sada knih se úplně nádherně čte. Doporučuji.Přečtete jednu knihu a budete chtít hned číst další.

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Nejlepší díl série (spolu s hořícím mostem) další díly mi přijdou hodně předvídatelné, ale rozhodně celá série stojí za přečtení.

pejty
15.01.2016 4 z 5

Poměrně slušný začátek jedné velmi dobré série. Kniha je psaná velmi čtivým stylem a hned Vás vtáhne do děje, ale na můj vkus jsou Rozvaliny Gorlanu až moc poklidné a je tam jen jedna opravdu napínavá scéna. Ale přesto si myslím, že to stojí za přečtení už jen kvůli dalším dílům série.

Vikouš16
10.01.2016 5 z 5

Když jsem tu knížku poprvé viděla, myslela jsem si že to je jen pro kluky, ale hned po první strance jsem se začetla a mám všech 12 dílu a všechny přečtené, ikdyž některé jsou slabší :D

Lucie18
03.01.2016 4 z 5

Asi je tato kniha určena spíše pro kluky, ale já jí četla asi 4roky zpět a docela mě bavila. Ale 11 nebo 12 dílů je moc. Já osobně došla asi jen k 5 dílu.
Kniha krásně popisuje místa kde se nacházejí a velmi dobře si to každý (jen můj názor) dokáže představit.. Hraničářův učeň mě navedl i k fantas knihám.

Benjiki
31.12.2015 odpad!

Komentář u druhého dílu. Nemám chuť k samotné knize nic říkat, ale podle hodnocení beztak klenot který já, nevzdělanec nedokázal ocenit.

kalache
18.12.2015 5 z 5

...a políbila ho.Její psaná slova na jeho rtech,to bylo něco tak neuvěřitelně,nepopsatelně příjemného.
Cítil je ještě o mnoho hodin později,když knihu zavřel...

Phorbo
17.12.2015 3 z 5

Trošku jsem byl zklamaný celým vývojem příběhu. Všichni se na začátku tváří jako totální outsideři a nakonec z nich jsou hrdinové. Beru, že Hraničářův učeň má několiko dílů, které možná nakonec ukážou skulinky postav, a něco se jim dokonce stane. Pochopím, když Flanagan napíše knihu, jelikož chce svýho syna naučit číst beletrii, ale mě to prostě nějak nevzalo. Pro mladšího člověka je to nejspíš docela dobrý, ale je to opravdu pro mladší teenagery. Ti se na to chytnou. Ale jelikož mám za sebou něco málo fantasy a scifi tak mě todle nějak nebere. Další díl si přečtu asi až s mými dětmi, až na to budou mít věk... a to je ještě ani nemám...