Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5106 5106

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Pauvka
17.10.2019 4 z 5

Krasna sbirka pohadek ze sveta HP :)

chaera
02.10.2019 4 z 5

Jsem velkým fanouškem Harryho Pottera (jakby taky ne, jmenuji se Hedvika), proto byla tato kniha pro mě nutností. Krásná pohádková jednohubka! Jednu hvězdičku ale ubírám, protože až tak nadšená jsem z knihy nebyla. 4/5

LucaR8
11.09.2019 5 z 5

Moc milá sbírka temnějších pohádek z kouzelnického světa. Přečteno jedním dechem.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Milé pohádky z kouzelnického světa :) Potěší jako doplňující informace k HP sérii.

meowth
27.08.2019 5 z 5

Kouzelnické pohádky, které se objevují v knihách o Harry Potterovi. Skvělé doplnění k příběhu. Trochu temné příběhy, ale zajimave

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Velmi pěkné a kouzelné pohádky ze světa HP.

Bauriska

09.08.2019 5 z 5

super knížka

Lee7
01.08.2019 3 z 5

Četlo se hezky ale bajky to nejsou.. příběhy jsou zajímavé :)

Potolu
21.07.2019 3 z 5

Příběhy samy o sobě byly pěkné a klidně bych je četla i dětem, které nemají ještě zkušenost s HP a jeho světem. :-) Osobně tedy nevím, proč je kniha pojmenována jako bajky. Vždyť bajka je útvar, kde vystupují personifikovaná zvířata a na konci je nějaké ponaučení. Ano, i z těchto Beedleho "bajek" plyne ponaučení, ale to z pohádek taky. ;-) To mě na názvu docela překvapilo... :-)
Zápisky Brumbála mi přišly teda zbytečné, nudné, až vnucené... raději bych si dala jako autorka práci a vymyslela další dvě pohádky. ;-)

tabaluga
20.07.2019 4 z 5

Moc hezké bajky, i když na můj vkus některé dosti drastické...nejvíce se mi libila bajka Tři bratři...

Nikola_
13.07.2019 5 z 5

Pro mě jako milovníka Harryho Pottera naprostá nutnost! Bajky mě moc bavily a Příběh tří bratří..ten znám nazpaměť :)

AlčaH
29.06.2019 5 z 5

Krátká a milá knížka, která by neměla chybět v knihovně žádného milovníka kouzelného světa Harryho Pottera. Přečtená jedním dechem.

haha_ja
21.06.2019 4 z 5

Ke knihám o Harrym Potterovi mě přilákal v mém dětství můj bratr. Pamatuji si, že jsem knihu spíše omylem donesla domů a bratr se na ni vrhl a přečetl jí jedním dechem. Já jsem chvíli odolávala, ale donutil mě knihu předčítat, dokud jsem se nechytila sama a druhý díl jsem si už domů nesla cíleně. Tuto knihu Bajky Barda Beedleho jsem rovněž dostala jako dárek od svého bratra. Je to pěkný doplněk k ostatním knihám od této úspěšné autorky. Spíše je lepší znát nejprve celý příběh Harryho Pottera než číst první bajky. Bajky jsou krásně napsané. Nejvíce se mi líbil Příběh tří bratří a nejméně bajka Mágovo chlupaté srdce, která mi svou krutostí do knihy moc nesedla. Poznámky samotného Albuse Brumbála byla zajímavé k přečtení. Odhalí u bajek skryté úvahy.

Janii90
03.06.2019 4 z 5

Odpočinková četba

Risris
29.05.2019 5 z 5

Kniha se mi doopravdy líbila, příběhy byly napínavý, ilustrace byly krásné.

Gustik5
27.05.2019 3 z 5

Bajky jsou rozšířením Harryho Pottera, které se mi zdá poněkud samoúčelné. Jediná povídka, která se mi opravdu líbila, je ta o třech bratřích, kterážto je ostatně velmi důležitá pro děj sedmého HP. Co mě ale celkem potěšilo, byly sondy do kouzelnického světa, tedy doslovy z pera Albuse Brumbála ke každé povídce, tedy bajce.

PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Hezké rozšíření. Pohádky jsou sice, alespoň co se závěrečného poučení týká, podobné klasickým mudlovským příběhům, ale jinak opravdu hezké.