Rozmarné léto

Rozmarné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35465/mid_rozmarne-leto-gVE-35465.jpg 3 2070 308

Jde o příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život hrdinů – kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině.... celý text

Evus
13.10.2012 4 z 5

Asi jedna z nejkrásnějších knížek české literatury, taková klasika, kterou se vyplatí přečíst. Ačkoli velmi šroubovaný a okrášlený jazyk jí mnohdy ubírá na srozumitelnosti, je to právě jazyk a nikoli vcelku všední děj, díky kterému se mi kniha líbila

ivulakeli
05.06.2012 3 z 5

Kniha se mi četla docela dobře, ale mi občas vadil styl, kterým je napsána, ale na druhou stranu, má to něco do sebe, i když děj se mi moc nelíbil.

aannyy
15.03.2012 4 z 5

Parádní počtení, i když jsem se v tom trochu na začátku ztrácela.

kajanovakova
15.02.2012 5 z 5

Styl, jakým píše Vláďa, se mi zkrátka líbí - a co víc je třeba dodat?! :-)

Vec1980
13.07.2011 5 z 5

Půvadný jazyk v jednoduchém příběhu. Skoro by se hodilo přirovnání "kratochvílné čtení".

WEIL
26.06.2011 4 z 5

Malý literární skvost.
Sice bychom takové postavy v životě těžko někde potkali i v době, která odpovídá vzniku textu, ale mě se líbí.

Violetti
14.05.2011 5 z 5

Neskutečně půvabná!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Kdo má rád češtinu, zažije při čtení pravé hody!