Rozmarné léto

Rozmarné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35465/mid_rozmarne-leto-gVE-35465.jpg 3 2075 308

Jde o příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život hrdinů – kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině.... celý text

JP
12.10.2013 3 z 5

Věřím, že klíčem k docenění Vančurova 'Rozmarného léta' je poddání se náladě, realitě této knihy a ta nálada se dostaví jen u některých čtenářů a to ještě jen v některých fázích jejich života, protože v dnešní uspěchané době není na nějakou rozmarnost v pravém slova smyslu zrovna čas. Jednou se toho léta snad taky dočkám. Hrátky s češtinou jsou neopakovatelné, ale i když mám moc rád filmovou adaptaci, k docenění knihy jsem, dle mého, ještě nedozrál. Jsem rád, že spousta lidí si ji ale užila.

willi
02.08.2013 1 z 5

Tato kniha zdá se mi poněkud nešťastná....

Marčullkas
28.07.2013 3 z 5

Milá hřejivá kniha s proslulou hláškou "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným" :)

Topicic
17.07.2013 5 z 5

Geniální práce s jazykem, sympatickej humor.)

Skjaninka
08.06.2013 3 z 5

Napísané je to majstrovsky a krásne, ale škoda, že to nie je zrovna môj šálok kávy.
A nejde nespomenúť nezabudnuteľnú vetu, ktorú používam a stretávam sa s ňou dodnes: "Tento způsob léta, zdá se mi poněkud nešťastným."

KateCullen
31.05.2013 2 z 5

No, co k tomu říct? Prostě povinná četba, která nemá nic moc děje, zato má ale spoustu kapitol a žádnou přímou řeč...

pistalka
23.05.2013 4 z 5

V dnešní době pro mnohé těžko zkousnutelný kus literatury, v podstatě jazykový experiment, prvorepublikovým poetismem prosycený exkurz do Krokových Varů. A že to nemá děj? Kdo by to tomuto velikolepému futrálu krásy češtiny vyčítal!

luciasek86
16.05.2013 2 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala není to můj šálek čaje, ale musím pochválit jak je napsaná je čtivá a kdo má tento žánr rád tak si ji určitě vychutná :)

Hendrychova.K
26.04.2013 4 z 5

Musím říct, že knížku jsem si zamilovala už na střední škole. Není to kvůli jejímu příběhu, ale právě kvůli jazyku, který zde Vančura používá. Je to vlastně taková óda na český jazyk, hraní s možnostmi našeho jazyka. U této knihy je potřeba vychutnat si každé slovo.

Gizminek
26.04.2013 5 z 5

Řadím mezi své nejoblíbenější knihy. Když mi je smutno, sahnu po této knize nebo po Saturninovi :)

Jarrimund
13.04.2013 5 z 5

Je až zarážející kolik, zejména mladších, čtenářů zoufale hledá (a nenachází) příběh a jeho smysl. Ale tato knížka není a nechce být uspěchanou akční záležitostí. Je to poetická "tichá síla" (slovy někdejšího politického sloganu) napsaná překrásnou češtinou. Knížka, stejně jako film, patří k mým top zážitkům. A ještě poznámka na závěr - opětovným čtením lze objevovat další a další dimenze textu.

Junior.Ella
29.03.2013 2 z 5

Do poloviny knížky jsem snad ani nevěděla o čem čtu. Skoro nic mi na sebe nenavazovalo, byla jsem z toho celá popletená, ale přečíst jsem ji musela z důvodu povinné četby. Zakousla jsem se do toho a musím říct, že od druhé poloviny mě knížka i bavila. Styl psaní Vančury mi moc nesedl, ale jak už jsem psala, po té půlce je to už zábavnější.

Mrs.Domis
05.03.2013 1 z 5

Pohodová kniha, jen mám trochu problém z ní udělat čtenářák :D

Posli
10.02.2013 2 z 5

Začala jsem knihu číst pozdě večer, jelikož se mi ještě nechtělo spát. Po dvaceti stránkách jsem vlastně zjistila, že nevím, o čem to čtu. Druhý den jsem tedy začala znovu. Abych příběh vnímala, musela jsem se plně soustředit. Humoru jsem našla v knize pramálo. Kdybych tuto knížku neměla k maturitě, nejspíš bych jí nikdy nedočetla. První půlka knížky mě vůbec nebavila, ale druhá půlka už byla lepší. Knížka tedy rozhodně nebyla nejhorší.

Kate.S
28.12.2012 1 z 5

Jediný důvod, proč jsem si tuhle knihu přečetla byl, že se jedná o povinnou četbu. Nelíbilo se mi to. Abych se přiznala, tak jsem příběhu pořádně ani nerozuměla, hlavně některým částem. Styl jeho psaní je mi cizí.

pajuu
02.12.2012 5 z 5

Moje nejzamilovanější knížka, milý příběh, který mi vždycky pohladí duši. A když se nechce číst, nastoupí audiokniha čtená panem Somrem, rozhodně doporučuji.

Radkab.
01.12.2012 2 z 5

Knížka dobrá k maturitě, což byl také jediný důvod, proč jsem se ji přinutila přečíst až do konce. Vančurův styl psaní mě rozhodně neoslovil.

Amelie.
23.10.2012 3 z 5

Jasné hraní se slovy, k maturitě knížka přímo báječná. Děj je ale až příliš jednoduchý bez výrazných zvratů, které by mohly upoutat.
Vančurův poetismus mi prostě nesedl. 3*

Pájice
21.10.2012 3 z 5

Prostý, trochu směšný příběh podaný vytříbenou češtinou. Komu nevadí styl psaní Vančury, knihu si zalíbí a užije.

HiRes
14.10.2012 4 z 5

Česká klasika, povinná četba, není se divit proč. Krátký "humoristický románek", který Vám zabere půl dne, a po prvních pěti stránkách si na jazyk zvyknete, sice si občas musíte jednu větu přečíst dvakrát, ale tím nikdy člověk nic nezkazí. Mohu, ne MUSÍM jen doporučit, zvláště pro dnešní mládež zatíženou fantazy (neříkám, že fantazy je špatné).