Rozmarné léto

Rozmarné léto https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35465/mid_rozmarne-leto-gVE-35465.jpg 3 2075 308

Jde o příběh tří dnů a tří nocí, v nichž zálety a milostná dobrodružství s nenadálými hosty nakrátko rozbouří poklidný život hrdinů – kanovníka, bývalého majora, lázeňského a jeho žárlivé ženy Kateřiny. Kouzlo Rozmarného léta nespočívá ani tak v příběhu samotném, jako v dokonalém vystižení atmosféry ospalého českého maloměsta a ve Vančurově dokonalé a bohaté češtině.... celý text

Liana
14.01.2015 1 z 5

Tak táto kniha ma teda rozhodne neoslovila. Ani obsahovo a ani štýlovo to nebola absolútne moja šálka kávy.

Erudite
28.12.2014 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Užila jsem si s ní velice krásné, příjemné, plynulé a nenáročné odpoledne :)

maryzka
08.12.2014 3 z 5

Vzhledem k tomu, že to byla moje zapomenutá klasika ze školy, kterou jsem si po několika letech zopakovala, tak mě to připadalo jak maloměsto rozbouří hladina příjezdu kočovních umělců. Nejlepší na této knize je asi styl českého jazyka, který je už dnes pozapomenut.

cervec
25.09.2014 5 z 5

Ohromujici orgie ceskeho jazyka, shovivave obnazujici pozici 'silneho' pohlavi
Diky sve syrovosti vsak asi nemusi byt vzdy zcela po chuti "neznemu", opacnemu, pohlavi...
Receno jinak: Blahopreji muzum, jejichz zenam/pritelkynim se tato kniha libi :)

smejkalova.m
31.08.2014 1 z 5

Tak tohle mi opravdu nesedlo, nemohla jsem do příběhu ponořit, poprvé v životě jsem si raději stáhla audioknihu .

Pedruska01
21.08.2014 1 z 5

Kristovy rány, tak tohle se povedlo. Taková hovadina! Knihu jsem musela číst v období maturit a rovnou říkám, že už nikdy! Totální slátanina, prostě ne! Kniha se čte dost krkolomně, občas jsem se ptala, za co se Vančura budoucím generacím vlastně mstí? Vím, že měl specifický styl, ale i tak! Knihu jsem nepochopila, to se snad ani nedalo. Až po shlédnutí filmu jsem zjistila, o co jde. I tak to bylo o ničem. Divím se tak známým hercům, že na to kývli! I ta jedna hvězdička je moc! Možná půl! Nemám to srdce to hodit do odpadu, ale jedna celá je moc! Hrůza.

AničkaŽ
25.05.2014 5 z 5

Ač to není pro každého, vážně jsem ocenila jazyk, kterým byla kniha vyjádřena. Jemný a velice příjemný příběh. :)

SaDiablo
19.04.2014 2 z 5

Byť mi nevadí náročnější literatura, tohle prostě nebylo pro mě.

Lenourt
23.03.2014 5 z 5

Krásná kniha, která pohladí po duši... Jemný příběh a perfektní jazyková vybroušenost!
Jen je možná trochu pro náročnější čtenáře, kdo čeká napětí, rychlé přečtení bez soustředění, tak radši sáhněte po něčem jiném, protože Vančurův jazyk je náročný na čtení a některé pasáže musíte přelouskat pomalu a vícekrát, aby bylo jasné, co chtěl básník říci:-) Ale pro mě dokonalý estetický zážitek

kilimetr
23.03.2014

Neskutečně nudná kniha. Snad nejhorší kniha, kterou jsem kdy četl.

luciasek86
23.01.2014 2 z 5

Jedna z nejnudnějších knih které jsem četla a to od začátku až do konce čekala jsem více. Četbu jsem měla povinnou ale vůbec mě to nebavilo nudný děj.

bornthisway
17.01.2014 4 z 5

Odpočinkový příběh s mnoha úsměvnými situacemi v kombinaci se slovními obraty, které dokázaly pohladit na duši a přirůst k srdci.
Navíc oceňuji i to, že mi po každém otevření kniha (snad nějakým svým kouzlem či zázrakem) přivolala dobrou náladu! :)

Benjo
11.01.2014 4 z 5

Moc hezky napsané, i když jsem se trochu ztrácel. Ale jazyk je to krásný! i ta pohoda, která z těch zvláštních situací plyne :-)

Kabátice
11.01.2014 4 z 5

Celá kniha na mě působila rozmarně, ale užila jsem si jí od začátku do konce. Čečtina je prostě nádherný jazyk.

Martinka 135
07.01.2014 4 z 5

Sice žádný světoborný příběh, ale miluji jazyk, kterým Vančura píše (avšak věřím, že právě to je problém mnoha jeho odpůrců - holt je to počteníčko pro chytřejší lidi s nadstandardní slovní zásobou - koneckonců kdo by chtěl psát pro blbce?). Působí neuvěřitelně vznešeně a dodává dílu na důstojnosti. V kombinaci s mistrovskou ironií tvoří graciózní harmonii. Celý styl napsání je tak trochu rozmarný a v tom právě, dle mého uvážení, tkví veškerý smysl knihy. Jen ne každý má ten dar, pochopit to.

Pišingr
05.01.2014 4 z 5

Ironický a úsměvný román Vladislava Vančury. Chvíli trvá, než si člověk na Vančurův osobitý jazyk zvykne. Kniha se ale čte výborně - je členěna na krátké kapitolky a zdobí ji ilustrace Josefa Čapka. Vypráví o pozdvižení, které na malém městě vyvolal příjezd kouzelníka Arnoštka a jeho krásné schovanky Anny. V Krokových Varech se zamotaly hlavně stávající mezilidské vztahy.
Sledujeme čtyři obyvatele tohoto malého města - majitele plovárny Antonína Důru, jeho manželku Kateřinu, kanovníka Rocha a majora Huga. Kniha vyšla poprvé v roce 1926 a čiší z ní odlesky poetismu.Doporučuji vychutnávat si Vančurovy krásné věty a zamýšlet se nad jejich původem, či zda některé obraty ještě vůbec známe...

DianaC
08.12.2013

Musím se přiznat, že po prvním přečtení jsem ji moc nepochopila, tak jsem si pustila film a poté přečetla znova. To už mi bylo leccos jasné, ale dojem na mě stále neudělala.

Adelajda_4
13.11.2013 1 z 5

Téhle knize jsem teda na chuť nepřišla. Přišla mi jako nudné čtení od začátku do konce.

LadyMichelle
30.10.2013 2 z 5

Myslela jsem si, že si zpočátku nezvyknu na styl,jakým je kniha napsaná a po překonání půlky jsem doufala, že kniha bude obsáhlejší a dozvím se o osudech postav více.

ivkalia
28.10.2013 4 z 5

Dobré čtení, ale na Saturnina to nemá.