Rozlúč sa s mamičkou

Rozlúč sa s mamičkou https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88918/rozluc-sa-s-mamickou-88918.jpg 4 458 71

Keď sa Donna stretla s Victorom Cressym, ktorý na prvý pohľad spĺňal jej najtajnejšie predstavy o ideálnom mužovi, a ten o ňu prejavil neskývaný záujem, od šťastia sa jej zakrútila hlava. Donna s Victorom sa do seba zaľúbili a po krátkej známosti sa zosobášili. No už čoskoro po svadbe sa medzi nimi začali drobné nezhody, ktoré sa stupňovali, a kedysi vášnivá láska sa začala meniť na nenávisť. Keď Donna po niekoľkoročnom manželstve požiadala o rozvod, Victor sa zo všetkých síl usiloval získať pre seba spoločné deti. Súd ich však po úvahe zveril Donne. No Victor sa s týmto rozhodnutím nezmieril a jedného dňa deti uniesol, nevedno kam. Donna začala Victora s deťmi zúfalo hľadať, hoci vedela, že nájsť ich v Spojených štátoch je takmer nemožné. Prepadla najhlbšiemu zúfalstvu a život pre ňu začal strácať zmysel. No Victor zrazu nechtiac Donne prezradil približné miesto ich pobytu. A Donna sa vybrala za ním vziať si svoje deti naspäť - po dobrom či po zlom... ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Kiss mommy goodbye , 1981

manelka
23.09.2017 5 z 5

Kniha byla celkem příjemná na čtení, jen mi bylo líto holčiny i matky.

gatear
10.09.2017 5 z 5

Ráda čtu knihy od této spisovatelky. Rozjezd pomalý ale potom už se od knihy nemůžete odtrhnout. Kniha se mi líbila.

Papaja1
09.09.2017 4 z 5

Docela dobrá kniha, hezky se četla. Příběh mi přišel ale takový klasický a konec jsem čekala jiný. A naučte se prosím psát "na shledanou", v mém vydání to je všude napsáno dohromady tj. špatně.

marketa9252
30.07.2017 5 z 5

Ze začátku knihy jsem tápala,kde v příběhu jsem.
V druhé časti dostala kniha grády.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Boj o děti s manipulativním manželem,litovala jsem matku i děti.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Silný příběh, litovala jsem Donnu i holčičku. Rozvod je hrozný hlavně pro děti. Když už se dva rozhodnout být s spolu a mít rodinu, tak by ona měli přinášet kompromisy a nedělat dětem trauma. Napínavý, rozhodně ji neodložíte.

michalka S.
13.03.2017 5 z 5

Kniha je super moc se mi libila .Nikdy bych nechtela byt na místě Donny :-)

verusak
11.01.2017 4 z 5

Příběh není špatný, ale dost dlouho trvalo než jsem se do něj začetla.

TaLu
21.10.2016 5 z 5

Od autorky mám tuto knihu nejraději a to i přes tíživý děj - velmi dobře popsaná situace rozpadu vztahů a co vše se může při tom také stát.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Hodně dobrá kniha

HankaMarek
26.11.2015

docela dobře to šlo číst

Ivveta
02.08.2015 5 z 5

Knížka čtivá od první stránky, nemohla jsem ji odložit, než jsem dočetla. Výborná, mohu doporučit.
Překlad Z. Knězka příšerný, na to je slovo "špatný" slabé, myslím, že od čtení může spoustu lidí odradit. Archaické výrazy vhodné tak pro historický román, jak mu to mohli zaplatit? Celkově korektura asi neproběhla, spousta chyb ve tvarech slov, jméno Sharon někdy psáno jako Charon, jindy jako Sheron... Ostuda. Hvězdičky patří J. Fielding, překlad nezaslouží žádnou.

Veeris
29.04.2015 4 z 5

Namet byl velmi dobry, jen kdyby byla kniha nove prelozena. Opravdu mi tak 150 stranek trvalo nez jsem si zvykla na ty neustale se opakujici vyrazy jako "jiz, nyni, mne, zde. atd. Mam proste radeji takovy uvolnenejsi preklad, ale tak zvykla jsem si a kniha byla fajn, urcite nelituju:)

mschmidtova
26.09.2014 5 z 5

Mně se kniha líbila. Je pravda, že to je první kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Už jsem jednu začala, ale tak jsem se vžila do děje, že jsem nemohla skončit. Tady to nebylo tak drsné, nešlo o žádnou vraždu. Děj byl pro mě napínavý, musela jsem ji dočíst do konce, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Je pravda, že jsem tušila, jaký bude konec, ale jak k němu dojde, tím jsem si lámala hlavu a před koncem knihy jsem už přestávala doufat. Já se opravdu vžívám do knih hodně, nechci si ani představit být v kůži hlavní hrdinky a smiřovat se s tím, co se jí stalo. Myslím, že kniha stojí za přečtení.

Adlethka
20.06.2014 5 z 5

Skvělé, čtivé Joy mám moc ráda ;) Akorát ten překlad je trochu úlet (rok vydání 1993) :D

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Příliš se vžívám do děje, takže mě přečtení stálo opravdu hodně sil. :)

Ankavi
10.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, děj graduje, závěr strhující... Iritoval mě místy neumělý překlad - například několikrát použité slovo paranoický, ačkoli jinde v textu je používán výraz paranoidní. Zdlouhavé mně to tedy nepřišlo ani omylem, místy jen hodně vyhrocené, emotivní, až iritující. Určitě stojí za přečtení, líbila se mi zejména psychologická propracovanost postav, nikdo není vykreslen jako 100% záporný ani 100% kladný. I "záporná"postava Victor miluje své děti, i "kladné" postavě (Melovi) v určitém bodě dojde trpělivost. U příběhu Donny budete chvílemi slzet, budete s ní soucítit, budete se na ni zlobit, bude vás rozčilovat, budete jí držet palce a hlavně budete děkovat osudu, že nejste v její kůži - a o všechny tyhle pocity spisovatelce šlo. Ráda doporučuji.

Lemurka
25.04.2014 1 z 5

Kniha by se dala zkrátit na polovinu. Místy zbytečně dlouhá (např. nezáživné hádky) a nudná. Předvídatelný děj i konec.

misan69
09.04.2014 5 z 5

Psycho.

Vendulik
05.01.2014 5 z 5

Pěkné čtení. Moc se mi líbila.