Rozlúč sa s mamičkou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Keď sa Donna stretla s Victorom Cressym, ktorý na prvý pohľad spĺňal jej najtajnejšie predstavy o ideálnom mužovi, a ten o ňu prejavil neskývaný záujem, od šťastia sa jej zakrútila hlava. Donna s Victorom sa do seba zaľúbili a po krátkej známosti sa zosobášili. No už čoskoro po svadbe sa medzi nimi začali drobné nezhody, ktoré sa stupňovali, a kedysi vášnivá láska sa začala meniť na nenávisť. Keď Donna po niekoľkoročnom manželstve požiadala o rozvod, Victor sa zo všetkých síl usiloval získať pre seba spoločné deti. Súd ich však po úvahe zveril Donne. No Victor sa s týmto rozhodnutím nezmieril a jedného dňa deti uniesol, nevedno kam. Donna začala Victora s deťmi zúfalo hľadať, hoci vedela, že nájsť ich v Spojených štátoch je takmer nemožné. Prepadla najhlbšiemu zúfalstvu a život pre ňu začal strácať zmysel. No Victor zrazu nechtiac Donne prezradil približné miesto ich pobytu. A Donna sa vybrala za ním vziať si svoje deti naspäť - po dobrom či po zlom... ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88918/rozluc-sa-s-mamickou-88918.jpg 4.2436
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (SK)
Originální název:

Kiss mommy goodbye, 1981


více info...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Rozlúč sa s mamičkou

georginaa
03. dubna

Vždy je to velice ošemetné co se týče dětí. Dospělí si leckdy neuvědomují, že tím hlavně ubližují dětem. Tahanice kdo je bude mít v péči jen aby naštvali toho druhého je fakt k uzoufání. Vím, že je to někdy nutné, ale především by mělo jít o blaho dětí. Kniha mě docela vrátila do let, kdy jsem si skoro něčím podobné též prošla.

Nofar197
03.12.2022

Ujde, ale na to, že ji napsala skvělá Joy Fielding, spíš slabší.


Jasmi427
17.07.2022

Super kniha na danu dobu

Lily101
09.10.2021

Na jednu stranu dobrá kniha, na druhou stranu by se něco takového dnes spíš nestalo (právo již řeší otázky vztahující se k otázce mezinárodního práva/víc kvůli spoileru záměrně neuvedu/ v knize a spojení s Melem na konci knihy by vyřešil mobilní telefon-je fajn vidět vývoj v čase), naivita i protivnost hlavní protagonistky vůči Melovi a Annie mi přišla ne úplně patřičná (+jak již je uvedeno pode mnou v recenzích-) Fakt se musela osmiletá Annie ptát Donny na něco takového? Není to trochu na úkor autenticity, hl. vůči datu vydání knihy i překladu knihy do českého jazyka/dnes už možná děti vyspívají rychleji, ale i kdybych toto vzala v potaz a tedy to posuzovala dle doby současné, tak mi to přišlo moc brzy na takový dotaz/?) a překlad místy zvláštní (pár vět ani nedává smysl, ale přečíst knihu se i tak dá bez odložení).

Han-nah
14.07.2021

Tato spisovatelka opravdu nezklame. Nedávno jsem přečetla knihu Jane utíká a opět kniha se zajímavým napínavým dějem. Dobře vystižena psychologie Donny, Victora a Mela. Ti, co na vlastní kůži nezažijí, jenom spekulují, co je horší. Fyzické nebo psychické násilí. ANI JEDNO! Násilí nemá ve vztahu místo, trpí tím celá rodina.
-Zmlátil jsi mne, řekla. Jenom modřiny z toho nemám.

baji42
29.05.2021

Velmi čtivá a poutavá kniha plná otázek. Autorka dokáže zaujmout a její knihy jsou ty, od kterých se nemůžete odtrhnout.

Rania
20.05.2021

Příběh dobrý, ale ty chyby a překlepy.... proto o 1* míň. Škoda.

Knihomolka506
14.05.2021

Napínavý příběh ze soudního prostředí. V jedné soudní síni řeší rozvod dvou manželů, ve kterém jako obvykle jde nejenom o to čím se ten druhý z manželů provinil a na čí straně je vlastně vina. Jako u skoro úplně každého soudního jednání, procesu v něm hrají roli deti- malé a nevinné. A o jejich budoucím bydlení s jedním z rodičů ma rozhodovat někdo jiný - soud . Když knihu budete číst tak budete přemýšlet nad tím, který z manželů za tohle vlastně může víc. Opět další napínavý retrospektivní thriller od velmi čtivé autorky.

1