Rozlúč sa s mamičkou

Rozlúč sa s mamičkou https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88918/rozluc-sa-s-mamickou-88918.jpg 4 458 71

Keď sa Donna stretla s Victorom Cressym, ktorý na prvý pohľad spĺňal jej najtajnejšie predstavy o ideálnom mužovi, a ten o ňu prejavil neskývaný záujem, od šťastia sa jej zakrútila hlava. Donna s Victorom sa do seba zaľúbili a po krátkej známosti sa zosobášili. No už čoskoro po svadbe sa medzi nimi začali drobné nezhody, ktoré sa stupňovali, a kedysi vášnivá láska sa začala meniť na nenávisť. Keď Donna po niekoľkoročnom manželstve požiadala o rozvod, Victor sa zo všetkých síl usiloval získať pre seba spoločné deti. Súd ich však po úvahe zveril Donne. No Victor sa s týmto rozhodnutím nezmieril a jedného dňa deti uniesol, nevedno kam. Donna začala Victora s deťmi zúfalo hľadať, hoci vedela, že nájsť ich v Spojených štátoch je takmer nemožné. Prepadla najhlbšiemu zúfalstvu a život pre ňu začal strácať zmysel. No Victor zrazu nechtiac Donne prezradil približné miesto ich pobytu. A Donna sa vybrala za ním vziať si svoje deti naspäť - po dobrom či po zlom... ... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Kiss mommy goodbye , 1981

Zlatinka.Emilly
31.05.2020 3 z 5

Příběh nezklamal, ale přece jenom se musím pozastavit nad jednou "maličkostí". Opravdu je nutné vysvětlovat osmileté dívence jak se penis dostane do vagíny (cituji autorku) ? Tím u mě ztratila kniha na hodnotě jinak fantastických Joyniných příběhů.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

Vatter83
03.02.2020 1 z 5

Téma pro napsání knihy dobré, ale celkové zpracování hodnotím ryze negativně. Na 15 stránkách popisovat hádku, jejíž příčinou je změna účesu nebo rozdíl mezi tomatovým protlakem a kečupem? A to nemluvím o tom děsném překladu: naprosto příšerný slovosled, v každé druhé větě slovo"již", atd., atd. Za mě velké zklamání.

Miluna40
11.09.2019 2 z 5

Nejlepsi byly scenky ze soudni sine. A manzelske rozhovory.Ja to vidim takto,on to popisuje tak,ze to vyzni uplne jinak. Staci trochu jiny slovosled,ton hlasu a z normalni situace vznikne scena. Manzel je skvely manipulator,umi to se slovy a manzelske rozhovory jsou temer psychopaticke. Nemusi padnout ani jedna nadavka a presto si hrdinka pripada jako naprosto zbytecny tvor. Jinak klasicka knizka pro zeny.

zimolka
25.08.2019 5 z 5

Další krásná kniha od této autorky.Velice smutný příběh se štastným koncem.

smardice
21.08.2019 5 z 5

Rozvod je vždycky špatný a pokud jsou v tom malé děti, tak ještě více. A rozvedený otec, který unese vlastní děti? - nepochopitelné a děsivé. I když hysterická Donna mě v určité části knihy taky pořádně štvala, ale nakonec dostala rozum a naštěstí své děti našla a vše dobře dopadlo.

hanka616
12.08.2019 5 z 5

Hezky popsáno, co s člověkem udělá psychické týrání. Navíc ty děti... Líbily se mi i dvě časové linie, kdy autorka popisuje začátek manželství a jeho konec i cestu k tomu konci.

ronave
13.07.2019 4 z 5

Skvělá kniha rozdělená do dvou částí - minulost a přítomnost.
V minulosti se odehrává seznámení manželů a jejich soud o děti.
V přítomnosti únos dětí přes celé USA, v němž policie není schopná pomoci.
Kniha je velice špatné přeložená - hodně gramatických chyb a překlepů.
Některé části knihy by si zasloužili vynechat - mládeneček v přítomnosti - a některé části více rozvést - konec knihy.
Přesto mohu tuto knihu vřele doporučit :-)

Radka1911
10.07.2019 5 z 5

Čtivá, napínavá kniha. Joy Fieldingová je moje oblíbená autorka, tento román o rozpadu manželství, rozvodu a boji o děti patří mezi její nejlepší díla.

vikaa
10.05.2019 3 z 5

Kniha měla spád a četla se mi dobře. Donna mi někdy moc sympatická nebyla i když chápu, že psychické týrání a únos dětí ji musel poznamenat. Úsměvná a zcela nepravděpodobná byla scéna s klíštětem - za ni srážím jednu hvězdičku. Váhala jsem, zda překladatelka přeložila tuto scénu přesně, zda se nejednalo o nějaký jiný "hmyz".
Přesto knihu doporučuji všem čtenářkám, které se chtějí ponořit do příběhu a nechat odplavat běžné denní starosti...

bonomi
23.03.2019 3 z 5

Za děj 4 hvězdičky, ale ještě jedna dolů za překlad/korekturu. Četlo se to špatně a celkovému dojmu z knihy to rozhodně uškodilo.

pingu1
28.02.2019 5 z 5

Podle mě jedna z nejlepších knih od Joy Fieldingové. Silný příběh s tématem rozvodu a boje o děti, starý 25 let a stále bohužel aktuální...

xena2711
25.02.2019 5 z 5

Knihy od Joy mají vždy spád. Určitě doporučuji..

Vendula39
01.01.2019 3 z 5

Tato knížka se mi líbila, zaujal mě děj a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla.

Kopretina
17.06.2018 3 z 5

Mě kupodivu nejvíc zaujal začátek: soudní proces a sondy do minulosti: seznámení, společný život, hádky apod. Dále se z toho stala detektivka, a nemohla jsem Donnu vystát. Kladla jsem si otázku, jak se to vůbec dá zvládnout a nakonec se Donně hluboce poklonila. Konec dobrý, takže všechno dobré.

Teresita
23.01.2018 4 z 5

Komentář obsahuje spoilery. Stejně jako ostatní knihy od Joy Fielding je i tato velice čtivá. Řeší se v ní nejen téma psychického týrání, ale také boj rozvádějících se rodičů o své děti. Věc, která je v současné době velice aktuální. V době, kdy byla kniha napsaná, ještě nebyl rozvod tak častý jako dnes a například únos dětí jedním z rodičů nebyl v Americe nijak právně ošetřen (alespoň podle knihy).

Dej mamce pusu stojí rozhodně za přečtení, kniha má spád, zároveň se prolíná více časových rovin, můžeme sledovat myšlenkové pochody hlavní hrdinky a námět je děsivý pro každého rodiče. Nelíbila se mi část, ve které Donna žije sama v hotelu, obzvláště scéna s "mládenečkem", která mi prostě k celé knize nějak neseděla. Musím také souhlasit s ostatními komentáři, že překlad je naprosto příšerný a amtérský. Scéna s klíštětem byla naprosto postavená na hlavu - copak obyčejné klíště způsobí cca dvě hodiny po přisátí stav do kterého se dostala Donna? Také nechápu, jak to vlastně bylo s tím detektivem. On vysledoval úplně jiného muže se dvěma dětmi, který tu noc náhle zmizel a úplně naprosto náhodou se v tom samém malém městečku schovával i Victor? Přišlo mi to trochu přitažené za vlasy. A pak mě také trochu zklamal závěr, myslím, že by si zasloužil trochu více prostoru.

Zahirica
12.12.2017 2 z 5

Úprimne ? ani neviem kto bol väčší magor... či psychopatický manžel alebo večne urevaná hysterka. Najnormálnejší bol doktor a jeho famózna veta o skurvenom čubčom synovi :D Nechápem potrebu autorky v jej knihách stále prirovnávať aktérov k filmovým postavám aj niekoľko krát v príbehu. Kniha je slabá, škoda straty času a to nehovorím o množstve chýb, ale za to už samozrejme autorka nemôže.

Meri47
15.11.2017 5 z 5

Výborně napsaný příběh ženy týrané manželem psychopatem (alespoň podle mne je to psychopat), její boj o zachování zdravého rozumu a o vlastní děti.

i.stefany
06.11.2017 5 z 5

Téma dnešních dnů. Rozvod a boj o vlastní děti. Příběhem se prolíná pohled Donny i Victora na stejné životní okamžiky. Skvěle jsou vykresleny myšlenkové pochody, hloubka zoufalých pocitů a psychické rozpoložení hlavní hrdinky Donny. Jakmile si osvojíte styl psaní, už se příběh rozbíhá na plné obrátky. Doporučuji!

jaja10
02.10.2017 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Občas sice měla podle mě zdlouhavé a zbytečné pasáže. Občas to mělo spád a velmi dobře se četla.