Rozhodnutí

Rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379457/bmid_rozhodnuti-YhH-379457.jpg 4 161 59

„Myslím, že jsem zabila jednoho muže!“ Když Simon, úspěšný překladatel na dovolené, zaslechne tento výrok mladé Francouzky, kterou potká na pláži, zareaguje dosti zmateně. Vyhladovělá a zanedbaná Nathalie mu vypráví o zlověstných pronásledovatelích, kvůli nimž uprchla z Paříže, a o tom, že v sebeobraně zabila nějakého muže. Simon neznámé dívce nabídne pomoc. Brzy však zjistí, že se tím ocitl v situaci podobné tíživému snu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Entscheidung , 2016

Aghatte
31.03.2024 1 z 5

Tak to bylo příliš, prostě příliš všeho. Vůbec jsem nedokázala udržet nit. Skákali jsme od jednoho k druhému, a kniha mě úplně vyčerpala.

Renca.ch
19.06.2023 3 z 5

Kniha mě moc nebavila, autorka má lepší knihy, děj místy překombinovaný, nelogický, téma obchodu s bílým masem opakující se, ničím zajímavé a zbytečně moc obětí, které s dějem neměli nic společného.

Liduka
22.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem přestat číst a potřebovala se dozvědět, co Jerome provedl. SPOILER: Tak nějak jsem tušila, že do toho Selina nějakým způsobem bude zapletená a to se mi i potvrdilo. Mimochodem, byl to fakt pěknej šmejd. Divím se Nathalii, že s ním po tom všem chtěla ještě být, když se k ní choval tak jak se choval. Byla jsem taky trochu zklamaná, že se nakonec nedala Nathalie se Simonem dohromady. Ale kniha je rozhodně super.

ErčaV.
27.04.2023 5 z 5

Kniha je hodně napínavá. Na začátku se děj rozjíždí pomaleji, a místy jsem si říkala, že je to i nuda, ale pak se to rozjede. Knihu jsem přečetla spokojená, ale mohlo to být o trošičku kratší.

WaN635
22.02.2023 5 z 5

Velmi napínavá kniha. Ze začátku jsem měla trošku problém se začíst, ovšem když jsem se prokousala asi 70 stránkami, tak mě kniha pohltila natolik, že jsem ji nechtěla odložit.
Možný spoiler:
Simona jsem občas nechápala, říkala jsem si, proč to proboha dělá, Nathalie byla neskutečně psychicky ,, poškozená,, , Selina byla statečná a zároveň ji štěstí přálo a Ivany, jako matky, mi bylo velmi líto.
Od autorky si ještě nějaký další příběh ráda přečtu.

Django
16.11.2022 4 z 5

Kniha se zabývá okrajovým tématem, které je ovšem i v dnešní době bohužel aktuální. Sledujeme paralelně dva příběhy, které spolu souvisí a postupně se dozvídáme jak. Děj je pozvolný, poměrně uvěřitelný na úkor senzací a zvratů, což je ovšem příjemné překvapení, protože v každé knize nemusí být jeden za druhým. První polovina je nicméně trochu pomalejší a celkově bych řekl, že 380 stran bylo až zbytečně moc.

genduna
08.09.2022 4 z 5

Jako vždy autorka odvedla velmi slušnou práci a kniha se povedla. Čtivé, napínavé, líbivé.

berila
31.08.2022 2 z 5

Mě, bohužel, tato kniha příliš nebavila. Četla jsem od autorky daleko lepší knihy.

jarin58
11.08.2022 4 z 5

Příjemné překvapení,obzlášť po neslaném,nemastném začátku.

85098211
03.07.2022 4 z 5

(malé spoilery)
Zatím se mi do rukou dostalo několik knih této mé oblíbené autorky a všechny byly vynikající - ale tentokrát jsem byla trochu zklamaná. Teď už však k vlastní zápletce ;-). Simon chce oslavit klidné Vánoce v Provence, ale pak potká Nathalii, mladou a zanedbanou ženu. Ta ho poprosí o pomoc, on jí vyhoví – a je vtažen do osudně vražedného soukolí, které začíná v Bulharsku. Je zde totiž také Selina, dívka, která hledala lepší život a namísto toho se dostala do rukou zločinců. Selině se naštěstí podaří uprchnout, ale tím se spustí řetězec událostí, které budou osudné (nejen) Simonovi i Nathalii...
Absolutní nelogičnost, která doslova bije do očí, je Simonovo jednání a jeho (nepochopitelná) ochota pomoci ženě, kterou vůbec nezná! Dokonce to dojde tak daleko, že kvůli spojitosti s ním je zabita naprosto nevinná oběť, která jinak nemá s případem společného vůbec nic! Tohle podle mě autorka přehnala a za to jednu hvězdičku strhávám, ale jinak je kniha čtivá a dobře napsaná, jak to u ní bývá obvyklé ;-). Rozuzlení případu mne nepřekvapilo, nejvíc líto mi bylo určitě Kirila, jeho ženy Ivany a jejich nejstarší dcery Ninky, jejíž nešťastný osud bohužel zůstal otevřený...

Prateri
18.05.2022 4 z 5

Týden jsem četla skoro těchto čtyři sta stránek. Nebyl to žádný trhák, který by mě nutil číst bez přestání. Hromada postav a příběhy, které nesouvisí, ale jen zdánlivě. Kniha o tom, jak lidskou beznaděj dokáže využít zločin obchodem s lidmi. Člověk si tak klidně žije, a netuší, co se ve světě děje, pod čím se skrývají taková zvěrstva.

Lubisek
01.02.2022 4 z 5

Musím přiznat, že mě autorka mile překvapila.

V knize se objevuje opravdu velké množství postav, což by mohlo čtenáře odradit. Nicméně já sám jsem se vůbec nepotýkal s problémem jednotlivé postavy a místa, kde se zrovna nacházejí od sebe rozeznat.

Postupem času se knížka rozvíjí zajímavým směrem, jednotlivé pasáže jsou napínavé a celkově zamotané. Řekl bych, že v průběhu knihy čtenář změní názor na určité postavy a nebude vědět, komu má skutečně fandit a kdo je pro něj skutečným "hrdinou".

Závěr knihy pak vše samozřejmě objasní a najednou vám všechny události začnou dávat smysl. Úplný konec knihy nechává také trochu otevřenou druhou "vedlejší" dějovou linku.

Příjemná kniha, zamotaná, zajímavá. Přečtením člověk zajisté neudělá chybu.

sarkaditt
01.11.2021 5 z 5

Skvele se četlo, vůbec mi nevadilo množství postav. Líbilo se mi, jak je dej zamotany.

cukrovka
14.05.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách. Příběh se postupně rozjel a stal se zajímavým.

Danago
25.03.2021 3 z 5

Kniha je dost zamotaná, se spoustou postav, takže je zpočátku trochu náročné se zorientovat. Základní příběh je věrohodný. Knížka je dost zdlouhavá, některé pasáže jsou vysloveně zbytečné a jiné se zase několikrát opakovaly což mi vadilo. Kdyby měla kniha o 100 stran méně byl by děj přehlednější a svižnější. Některé scény jsou prvoplánové a některé přehnané. Přesto jsem chtěla vědět, jak to celé dopadne. Průměr , ale tři hvězdičky za čtivost.

Kaja1
09.01.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře. Je to hrozné, když si člověk uvědomí, co všechno jsou lidé schopní udělat pro peníze. V zoufalství zaprodají I vlastní dítě.

Péťa087
02.01.2021 5 z 5

Musela jsem se doslova prokousat prvními 50 stránkami, kdy je v knize představeno hned několik postav a je těžké se v nich orientovat. Pak ale příběh nabral spád a četla se rychle, protože nešla odložit ????

Jana92
29.11.2020 3 z 5

Ze zacatku jsem myslela ze knihu zavru a odlozim jako nedoctenou,ale nakonec jsem se prekonala a dobre ze jsem udelala,asi v pulce kniha dostala spad a musela sem cist dokud sem se nedozvedela jak vsechno dopadne :)

knihovna22
16.01.2020 1 z 5

Přečetla jsem s nadšením všechny knížky od Charlotte Linkové - ale toto? Přišlo mi to spíš jako parodie .... Zlouni, kteří každého na potkání trýznivě mučí a pak mu podříznou krk. Na druhé straně bídné, úplně nejnej trpící oběti a štvanci. Všechno zlo a utrpení dokola velmi zdůrazňováno. K "hrdinům" neustále promlouval jejich vnitřní hlas, či intuice ... Na to, že narazí na zkorumpovaného policistu čtenáře autorka taky "nenápadně" připravovala od samého začátku... Za mě tedy opravdu velké zklamání.

Evka27
05.01.2020 3 z 5

Celkově to bylo čtivé,ale nebyla tam pro mě ani jediná sympatická postava, které bych jako čtenář mohla fandit.