Ocelová princezna

Ocelová princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506871/bmid_ocelova-princezna-Qjd-506871.jpg 4 484 101

Royal Elite série

Princezna by neměla sesadit krále. Elsa Řekl, že mě zničí, a přesně to také udělal. Možná jsem prohrála bitvu, ale válka ještě ani zdaleka neskončila. Říká se, že každý převrat začíná prvním tahem. Nikdo se ale nezmínil, že mě král při svém pádu strhne s sebou. Aiden Pokud malá princezna od Steelových chce válku, pak ji dostane. Existuje jen jedno pravidlo: buď moje pravidla, nebo žádná. Jen se nestyď a ukaž mi, co v sobě máš, miláčku. Ocelová princezna je druhým dílem série Royal Elite. Je to temná romance o středoškolském tyranovi pro zralé mladé čtenáře a obsahuje kontroverzní situace, které mohou někomu připadat urážlivé. Tato kniha je součástí trilogie, nejedná se o samostatný román.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Steel Princess , 2019

tatjana1737
19.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Pokračování (OBSAHUJE SPOILERY):

Nešvar druhých dílů spočívá v tom, že zpravidla nepřijdou s něčím originálním, co by vyvolalo stejný haló efekt jako díl první. Většinou jde o rozvíjení již představených motivů a oslí můstek pro závěrečné (a zpravidla grandiózní) finále. Ocelová princezna trpí přesně těmito nedostatky a jak jsem psala výše, vše podstatné šlo shrnout do textu v rozsahu jedné kapitoly, nemusela vznikat celá kniha. (Pořád se mluví o krizi papíru, ale přesto se tisknou podobné tituly. E-kniha by bohatě stačila...)

Konec s informací o Silver měl být šokantní, ale úplně nebyl. Uznávám, že poslední věta zajímavá byla, ale bohužel celou knihu nezachrání a nevím, nevím, jestli si tentokrát jen kvůli ní přečtu i třetí díl. Raději bych snad měla jít dělat něco smysluplného jako zírat do zdi nebo tak. (Pokud se tu jednoho dne přesto objeví můj komentář k trojce, prosím, abyste mne tou knihou profackovali a donutili mne číst Seneku, kterého mi vnucoval můj manžel se slovy: "Ty, která zvládneš číst takhle rychle, ztrácíš čas takovýmhle brakem! Proč si nepřečteš něco pořádného? Takový Seneca by Tě nějak obohatil a něco Ti dal do života!" Slibuji, že teď konečně dočtu ten pád Cařihradu od Waltariho, co čtu už od jara!)

Tak, jak jsem měla potřebu mluvit s postavami nahlas a komentovat jejich pitomé chování, měla jsem i nutkání předčítat ty nejstrašnější pasáže kolegům v práci. Položila jsem řečnickou otázku, jestli britské soukromé školství opravdu vypadá takto, a ironicky dodala, že přesně to, co hrdinka líčí, se dělo i u nás na střední škole, že jde opravdu o popis typického středoškolského prostředí a reálií. Kolega hbitě doplnil: "Ano, i já si pamatuju, že to u nás na gymplu takhle bylo!"

Kdysi v hodinách světové literatury měl spolužák referát na knihu od J. J. Rousseau "Emil čili o výchově", který začal slovy: "Úvodem svého referátu bych vám chtěl říct: Emila nečtěte!" Já bych tedy závěrem chtěla říct, že pokud máte rádi dobrý příběh, který dává smysl, jednání postav není úplně pitomé, byť se autorka neustále snaží tento fakt maskovat, autor / překladatel si hrají s jazykem a výrazy, kniha má nějakou kompozici, pointu a myšlenku, vedlejší postavy jsou co k čemu apod., pak Ocelovou princeznu nečtěte. Pokud nejste tak dogmatičtí a striktní a výše uvedené Vám vadit nebude, pak jí po přečtení třeba zvednete už tak vysoké hodnocení. Za mne v tom nepřeberném množství titulů existují lepší knihy, se kterými trávit čas. (Jedna hvězda z milosti za poslední větu knihy.) A ne, to, že jsem měla potřebu napsat takhle dlouhý komentář, který jsem pro jeho délku musela rozdělit do dvou částí, opravdu neznamená, že na té knize NĚCO JE.

tatjana1737
19.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Vlastně ani nevím proč, půjčila jsem si v knihovně druhý díl, přestože jedničku nedoporučuji, kudy chodím. Nedokážu vysvětlit své vnitřní hnutí a vymlouvat se na zvědavost, protože se mi to opravdu nelíbilo, ale úplně nevysvětlitelné je, že jsem knihu neodložila, přestože jsem se k tomu mnohokrát vybízela, a dočetla. Poprvé po hodně dlouhé době jsem měla při čtení potřebu mluvit s postavami nahlas a většinou šlo o promluvy směrované vůči hlavní hrdince: "Elso, jsi úplně vymletá!" Omlouvám se všem, kteří se v tom příběhu nějak našli, ale za mne se to fakt nedalo.

!!! POZOR SPOILERY !!!

Druhý díl navazuje na díl první, ale většinu času se v něm vůbec nic neděje. Elsa si začíná vzpomínat, Aiden jí sem tam něco prozradí, ale v podstatě 5/6 knihy lze shrnout jen do těchto dvou předchozích holých vět. Vše mezitím je vyplněno popisy tvrdého sexu, který sami aktéři označují v podstatě jen vulgarismy, což by asi nevadilo, ale zcela to postrádá jakýkoli náboj. (U scény, kdy Aiden Else řekne, že jí o*uká pusu, což pak důkladně dělá, hrdinka v ich formě líčí, jak jí všechno bolí a jak se dusí a pod., ale pak vzhlédne a vidí konflikt v jeho tváři, kdy se láska mísí s nenávistí, jsem se v tramvaji musela smát nahlas, jak to bylo pitomé.)

Buď autorka nebo překladatelka, každopádně jedna z nich, mají velice chudé výrazové prostředky, takže sexuální scény jsou opravdu na jedno brdo. Navíc kupa momentů nedává smysl - typu, kdy je Aiden na Elsu nalepený tak těsně, že se tato nemůže hýbat, tiskne ji ke stěně, ale přesto ji nějak zvládne PLESKNUTÍM roztáhnout nohy. A nebo když ji tiskne k autu, jednou rukou ji škrtí, druhou jí surově svírá PŘIROZENÍ, ale Elsa přesto zvládne padnout na kolena a... víte co. Vůbec toho PLESKÁNÍ tam bylo na můj vkus příliš mnoho a slovo PŘIROZENÍ mi přijde příšerné, což je ale asi věcí osobního vkusu.

Autorka text neustále prokládá přívlastky typu zvrhlý, ujetý, pomatený, zvrácený, špinavý či sprostý, ale kdyby si člověk vzal pastelku a všechno to proškrtal, z knihy toho mnoho nezůstane. (Nejvíc mě dojalo, když Aiden Else zacpe pusu a ona vydá vyjeknutí pomatené ženy. Ehm, cože? Stejně tak zmlácená Silver pomateně hledí na Colea - proč pomateně? Proč ne vyděšeně nebo s úlekem? Moje teorie je, že autorka jiná přídavná jména a příslovce nezná.) Ale hlavně: když si to člověk odmyslí, tak chování postav vlastně nijak ujeté, pomatené, zvrhlé či zvrácené není, prostě to holt mají rádi tvrdě a co. Když jim to vyhovuje a nikoho tím neobtěžují... Elsa neustále Aidenovy repliky označuje za sprosté a špinavé, aby z nich byla ale naprosto vzrušená a vlastně se jí to líbilo. Kent tím zřejmě přesvědčuje své čtenáře, že tohle nejsou standardní postelové řeči, ale upřímně? Četla jsem lepší a svým vyzněním byly mnohem sprostší, byť neužívaly za každou cenu vulgarismy.

Elsa si celou knihu neustále zas a znovu otravně namlouvá, že s Aidenem manipuluje, že když se nebude chovat podle jeho požadavků, tak něco zmůže, ale nakonec je to vždycky on, komu roztáhne nohy a nechá se od něj o*ukat a prosí o přídavek, aby vzápětí, co přijde k sobě (neboť zásadně po sexu usíná), zrekapitulovala, jak moc je bolavá a že příště už to fakt bude podle jejích pravidel. (Nebude.)

Co se týče zápletky z její minulosti, ubíralo se to více méně směrem, který jsem odhadla již z prvního dílu, ač se autorka i Aiden mocí mermo snažili mlžit. Jediný, kdo zůstával v nevědomosti, byla Elsa, která se opravdu místy chovala pomateně, protože namísto aby si se svojí tetou a strýcem v klidu sedla a ptala se, tak se chovala vypjatě, hystericky a nelogicky - asi proto, aby kniha měla šťávu. Takže aby kniha obhájila ten počet stran, který má, hrdinka zásadně musela poslouchat za dveřmi, vyslechnout si jen část něčeho, domýšlet se, co to asi znamená, aby si to vzápětí s Aidenem dali, ten jí řekl jednu holou větu z její minulosti, aby si opět lámala hlavu a zase si to zase dali, a tak pořád dokola. Jak říkám: otravné a nevěřím, že kromě Elsy by snad i Aidena tahle hra bavila. Kniha navíc má ten počet stran, který má, protože autorka se vyžívá v krátkých úderných větách, které zásadně píše vždy jednu na samostatný řádek.

Vedlejší postavy tvoří jen kompars do počtu, napadení Silver bylo přes čáru (ale vlastně cajk, protože v téhle knize je přece násilí v pořádku), Knoxova linie vyzněla naprosto do ztracena (takže ani nevíme, jestli ji do toho bazénu strčil on), Ronan byl opět za šaška, Kim za úplně zbytečnou kamarádku (která kdyby z knihy zmizela úplně, všiml by si toho možná jenom Xander) a u Colea byl aspoň malinký náznak něčeho zajímavého, který ale odumřel v zárodku a zřejmě bude rozpracován ve vlastní knižní sérii. Nu a Jonathan, kterého se všichni bojí a hrají jeho hru, byl sice vrčící pes, ale nepochopila jsem, jaké páky na ostatní má, že jsou z něj tak hotoví, a přestože Elsa pořád opakovala, jaký z něj má strach, byl mi vlastně úplně ukradený.

Oceňuji vlastně jen hrátky se jmény hrdinů, což jsem tuším psala už u jedničky, kdy tituly knih a příjmení postav mají v angličtině úzkou vazbu, ale v češtině se trochu ztrácí v překladu.

majavcelicka
15.07.2023 5 z 5

Přiznám se, že v cca půlce už jsem knihu odkládala bez zájmu nutně číst dál. Už mi to přišlo na jedno brďo, říkala jsem si, že když poslední díl není ještě k prodeji, tak že ani nevadí... Ale ten konec to opravdu vytáhl a zase jsem ve verzi, že toužím číst dále. Opravdu mi zajímá, jak to bude pokračovat.

Miška935
03.07.2023 5 z 5

Byl to super díl opět překvapeni na konci :) jsem fakt zvědavá na poslední díl už aby byl

mazlak
02.07.2023 5 z 5

Už aby byl k mání poslední díl. Tento byl ještě lepší než díl první a ani zde není nouze o překvapení. Doufám, že i ten další díl bude tak zdařilý.

MichaelaS081
28.06.2023 5 z 5

Super i druhý díl série. Už se těším na třetí.

Eva_Skala99
24.06.2023 5 z 5

Myslela jsem si, že tato série nemá už čím šokovat, ale to jsem se sakra spletla. Tento díl je ještě čtivější a úžasnější než ten první. Ano jde to! Nemůžu se dočkat pokračování série. Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

Jita160
23.06.2023 5 z 5

Připravte se na vražedné tempo a nemravné, zvrácené a temné čtení.
Ocelová princezna je lepší tvrdší,odolnější ,upřímnější a konečně si začíná vzpomínat na své dětství, které je pro její toxický vztah s Aidenem zásadní.
Aiden je neodolatelný jako bůh a nebezpečný jako bestie, jeho divoká majetnicknost a nekontrolovatelná šílenost nutí Elisu našlapovat velmi opatrně.
On ví všechno a snaží se Elisu držet při smyslech tím co umí nejlíp a to je sex, tvrdý a spalující.
Oba potřebuji dojít k vytoužené pravdě a odpuštění aby mohli najít to co v životě oba potřebují . A je zřejmé, že to je.... být spolu.
Konec byl opět... Sakradoprčicpráce to snad neeee!!!!

adrianna0305
21.06.2023 odpad!

Až moc toxická kniha :( To se i někomu líbí takové jedovaté vztahy? Všichni mi přišli jak psychopati, zcela zbytečného sexu na tři pornofilmy, zajímavý děj na 3 stránky. Trochu normálního chování by knize prospělo.

MaláKnihomolka
20.06.2023 4 z 5

Vždycky se za tebou vrátím, miláčku. Jsi královna, ne pěšák.

První díl Zvrhlého krále byl pecka a obzvlášť konec naláká čtenáře na druhý díl.
A tak tu teď jsem samozřejmě i já s recenzí na Ocelovou princeznu. Asi to tu nebudu raději moc okecávat, ať vám náhodou něco nevyspoileruju.

Většina knihy se točí okolo jednoho a toho samého. Navíc hlavní postavy své problémy neřeší tím, že by spolu komunikovali. Ne, oni je řeší sexem. Což asi není úplně novinka, minimálně od Aidena nikdo z nás nic jiného nečeká. Není to žádný bad boy, kterého může napravit a přivést na světlou stránku jedna dívka. Stejně jako u Šílené posedlosti, i Aiden je hrozně majetnický, nedovolí Else se přiblížit k nikomu mužského pohlaví, kromě jezdců. On už prostě takový je a bude. Avšak Elsa byla jako na houpačce. Chvíli jsem si říkala jo, budu jí fandit, teď se chová docela rozumně. No, chvíli na to bum a zase jsme sklouzli tam, kde jsme byli.

Koho jsem si tu však docela oblíbila byli právě jezdci. Jsem zvědavá na jejich příběhy. Plus musím zmínit, že nad Ronanovými hloupostmi/hláškami jsem se opravdu bavila.

Posledních cca 100 stran je pak vážně jízda, kdy vás Rina Kent přesvědčí, že další díl prostě chcete číst. Jelikož to co se dozvíte, co se všechno stane musíte vědět jak to dopadne!

Jednoduše dark-bully romance Královská elita není pro každého. Ovšem stojí to za přečtení. A já jdu nedočkavě vyhlížet Zvrácené Království.

michaela5515
19.06.2023 4 z 5

(SPOILER) V tomhle díle už se dozvídáme víc všeho. Proč Aiden Elsu chtěl zničit a proč už nechce. Nová postava Knoxe je příjemné osvěžení a začala jsem mít ráda kluky z Elites. A dost by mě zajímalo, co se vlastně stalo mezi Kim a Xanderem. Snad se to všechno dozvíme v závěru trilogie.

Ešína
19.06.2023 4 z 5

U druhého dílu jsem měla z počátku stejné pocity jako u krále. Ale přesto mě to nutilo číst dál. Konečně se příběh někam hnul a nemůžu se dočkat jak se vyvine dál.

Books_by_Dee
08.06.2023 5 z 5

IG: Books_by_Dee

Druhý díl je tedy opět o Else a Aidenovi a samozřejmě se tam objevují i jejich kamarádi a příbuzní. Na konci 1 dílu si pro nás Rina připravila cliffhanger, který pomalinku a polehoučku rozklíčováváme v průběhu celé knihy. Nebudu spoilerovat, takže neprozradím, zda jej rozklíčujeme úplně. Ale víte určitě, že je ještě 3 kniha, která se věnuje Aidenovi a Else

Už v prvním díle jsme milovala Elsu, ale tady v tomhle ji naprosto zbožňuju. Máme tady POV jak Aidena, tak i Elsy a dle mě to knížce neubírá na kráse ba naopak. Za mě je kniha o dost lepší než ta první. Máme tady více zvratů, více žárlení, více informací z minulosti a asi i více sexu.

Jak říká Veru z @once_upon_a_book_and_me u Riny člověk nemůže předvídat, protože i když si myslíte, že víte kam míří, ona to směřujeme úplně někam jinam. Je prostě nepředvídatelná a to mě na ní hrozně baví.

Včera jsem po zveřejnění recenze na Zvrhlého krále četla recenze ostatních tady na Bookstagramu a překvapilo mě , že někdo sérii přirovnával k sérii After. Tak jsem jen chtěla říct, že After sérii srovnávat s tímhle?? To je jak srovnávat Oscarový snímek s nějakou trapnou B-čkovou komedií. After za mě fajn, ale Královská elita - boží.

Jestli jste ještě nečetli Zvrhlého krále, tak prostě musíte, jinak se s váma nebudu kamarádit a přestanu vás sledovat Předem ale varuju, že jakmile začnete číst, tak nepřestanete. Bude to jako droga. Ano jsem závislá na Královské elitě a nebojím se to přiznat.

niki2698
05.06.2023 5 z 5

Knížky od téhle autorky mně tak chytly až to není možné. S napětím jsem dál četla, až na to množství sexuálních scén (ale co taky čekat ), skvělý příběh a už aby vyšel poslední díl

ves.lucie
04.06.2023 5 z 5

Druhy dil jsem zhltla s jednou prestavkou a jsem natesena, jak to rozvine autorka v treti casti, uz aby vysla :-)

petusska01
02.06.2023 3 z 5

Jaaaj bože. No. Tak ako prvý diel, aj tu pokračujeme na štýl Amo Jones a teda toxickým vzťahom medzi Elsou a Aidenom. Tak ako ona, aj my sa dozvedáme odpovede veľmi pomaly a vo veľmi malom množstve, pomedzi to sa to ešte viacej pletie a pletie a pletie... už som mala sto chutí niektoré strany proste preskakovať ale človek je taký napätý pri čítaní a normálne si musí dávať pozor a pomedzi riadky snoriť...a aj tak samozrejme som ostala maximálne prekvapená, znechuteno zaujatá, s názormi meniacimi sa asi každú 10tu stranu. Ono, mne sa vlastne nepáči ani Aiden ani Elsa. Ja som si tam vlastne neoblúbila ani jednu postavu - možno teda Ronana a Kim, ale aj tí majú určite niečo za sebou.. a napriek tomu, to stále čítam a nenormálne chcem vedieť ČO SA TO DOPEKLA STALO???!!! Tie ich matky?? Otcovia?? Bratia sestry tety strýkovia?? Čo dopekla tam dávajú do vody, keď sú všetci padnutí na hlavu?? Okej okej, odprostime sa od reality, pootvorme všetky naše hranice, morálne, mravné, právne, intímne lebo inak sa toto zvládnuť nedá proste. Amo Jones je proste len jedna a toto by sa chcelo tej jej zvrátenosti priblížiť a ako som povedala pri prvom diele, je to taká zlátanina, ktorá ale veľmi motivuje čítať ďalej. Takže čakám na 3. diel. A ak tam nedostanem odpovede na všetky otázky, budem zlá.

moma08
27.05.2023 5 z 5

Tohle byl příběh, který mě po dlouhé době pohltil a bavil, ale pořád nechápu proč? Když jsi vezmu o čem to vlastně celé je, tak mi to hlava nebere, na druhou stranu je to celé fikce a o tom to je...
Těším se na další díl...

Lucie.285
22.05.2023 5 z 5

Druhý díl dočten, děj pokračuje přesně tam, kde skončila první kniha. Tajemství jsou zde odhalována velmi pomalu, ale mně se to i tak líbilo. Kniha má opět otevřený konec, takže budu nedočkavě vyhlížet další díl. Autorka opět nezklamala a potvrdila, že umí psát opravdu čtivě.

ciaram
09.05.2023 3 z 5

Druhý díl je slabší. Ještě víc se v tomto dílu zvýraznilo, že se tu prakticky 75 % stran nic neděje, jen pomalu dochází k odhalování tajemství. Ještě více se tu opakují situace, nedorozumění, chování. Trošku se poodkryly vlastnosti dalších Jezdců. Opět by tomu slušelo méně stránek, aby to dostalo větší spád. Sérii ale dočtu. Jsem docela zvědavá na Kimberly a Xandera.

TerapieKNIHOU
09.05.2023 3 z 5

Druhý díl nás opět vrhne do světa plného tajemství a nepředvídatelných postav. Upřímně? po přečtení 1. dílu jsem měla rozporuplné pocity. Kniha byla čtivá, ale ten jejich vztah mě úplně neoslovil. A určitě to není tím dark romance vibem mám přečtené všechny knihy od Amo Jones, a ty si moje zvrácená mysl dost užívala :D

Na pokračování mě výrazně navnadil až konec temná tajemství mě prostě zlákala. A Ocelová princezna? Půjdu proti proudu, ale kniha mě zklamala výjimku tvoří posledních cca 70 stran.

Elsu jsem si oblíbila, stála si za svým a měla jsem z ní pocit, že nebude tak snadno zmanipulovatelná. No, chyba lávky. Tady jsem začala lehce pochybovat o jejím psychickém zdraví :D Kniha má 363 stránek, a z toho na 290 s. se omílá jedno a to samé. Over and over again. Nenávidím Aidna, nechci s ním mít nic společného, miluju Aidna, nemůžu bez něj být. Fůha. A jako bonus - jako hlavní komunikační prostředek tu slouží sex. Well done :D

Autorka píše opravdu čtivě, ale jediné co u čtení udrželo moji pozornost, byly ty střípky minulosti, které nám autorka pomaličku drobila jak drobečky z perníku v Jeníčkovi a Mařence. A taky těch posledních již zmiňovaných 70 stran, které stály za to. Tam se děj hezky rozběhl a chytlo mě to, mělo to spád a samozřejmě opět zvrat na konci. Jen je to za mě trošku málo

Přečtu si další díl? Asi jo, nerada nechávám věci takto otevřené a chci vědět jak to dopadne, ale asi se budu muset obrnit trpělivostí :D

PS: Po přečtení knihy mám alergii na slovo "miláčku" nebo "že, ano miláčku?" :D Celkem by mě zajímalo, kolikrát tam to slovo padlo.

sex

Rina Kent