Rosemary má děťátko

Rosemary má děťátko https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1543/bmid_rosemary-ma-detatko-961-1543.jpg 4 1535 219

Rosemary série

Slavný román balancující na pomezí psychologického příběhu a hororu. Odehrává se koncem šedesátých let dvacátého století v New Yorku. Novomanželé Rosemary a Guy se nastěhují do velkého bytu v Bramfordu - starém velkém domě s temnou pověstí. Guy je začínající herec a Rosemary se svědomitě připravuje na roli matky, i když dítě zatím nečeká. Zakrátko se mladý pár seznámí s trochu vlezlými sousedy - manžely Castevetovými a přes lehký odpor Rosemary se Guy spřátelí s Romanem Castevetem. Zakrátko Rosemary za podivných okolností otěhotní a Guy dostává velkou hereckou šanci, když jeho konkurent náhle oslepne. Castevetovi se mezitím stále více vtírají do přízně mladého páru a nepokrytě Rosemary organizují život. Postupem času začne mít nastávající maminka z řady náznaků a podivných náhod podezření, že jejich sousedé praktikují čarodějnictví a chtějí její dítě pro své temné obřady. Jestli jde o chorobné vize, které v citlivé Rosemary vyvolává samota milionového velkoměsta a tísnivý dům, nebo jde o skutečné děsivé události už Ira Levin nechává na zvážení čtenáři. Rosemary má děťátko je nevšední a velmi sugestivní příběh, který pravděpodobně zůstane dlouho vryt do paměti každého čtenáře. Román se dočkal i úspěšného filmového zpracování.... celý text

dobama
02.03.2017 5 z 5

Stará dobrá klasika a mrazení v zádech.

Iva B.
02.03.2017 3 z 5

Do knížky jsem šla s docela velkým očekáváním, kvůli zdejším pozitivním ohlasům a tak jsem pořád čekala a čekala, co bude a najednou poslední strana a konec... Asi tím naštvu lidi, co to považují za klasiku, ale pro mě je to spíše průměr a jsem docela zklamaná..

Odehnalka
20.02.2017 5 z 5

No, tak nějak nemám slov! Skvěle napsané, nemohla jsem se od knihy odtrhnout! Přikláním se k názoru, že se nejedná o horor, ale člověka u knihy i tak mrazí, jak je to napínavé. Vážně skvělé literární dílo!

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Film, který byl moc dobrý, se zdaleka nemůže rovnat knize. Vyvolávala ve mne takový děs a tíseň, že jsem se rozhodla, že si nepořídím děti. Nikdy! Jen žertuji, ale je pravda, že kdybych měla být těhotná, přesně vím, po čem ve své knihovně nesáhnu, protože bych tutově strachy potratila.

Pekik
23.01.2017 5 z 5

Líbilo - film musím vidět. J

Felsenberg
20.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Rosemary je tak okouzlující, tak ženská až dívčí. Dostane se do víru okolností a bojuje. Sama proti všem. A v závěru podlehne. Tak jako mnoho z nás. Stejně krásná kniha jako je krásný film.

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Jedinečná kniha a závěr je úplně Boží (přestože je tam ďáblíček).

Viky007
02.12.2016 5 z 5

Bože! Ten konec! Myslím, že z toho budu mít noční můry...
Ale jinak parádní, neuvěřitelně čtivá kniha. Doporučuji!

Stai
16.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Úplně mě vtáhla do děje. Přesně ten případ, kdy si na konci každé kapitoly řeknu: ,,Ještě jednu kapitolu a pak začnu dělat věci do školy," a ve výsledku přečtu půlku knížky na jeden zátah.

Ella188
05.10.2016 5 z 5

Klasika, která neomrzí! Kniha mě chytla a nepustila... Ještě několik dní jsem o ní přemýšlela.
Skvěle napsané.

Erezka
24.08.2016 3 z 5

Knihu jsem "četla" v audiopodobě. Přišla mi hodně sugestivní a děsivá. Ne snad přímo strašidelná, ale měla jsem husí kůži a nebylo mi z toho moc příjemně, musela jsem třeba i přerušit poslouchání (považuji to za plus, opravdu se člověk do děje velmi vžije). Hodně se mi líbilo to, že čtenář/ posluchač neví, zda se jedná o realitu nebo poblouznění (sama jsem spíš pro to durhé :-))
Konec mě velmi zklamal, celkem mě celá ta pasáž zaskočila, čekala jsem, kdy se Rosemary probudí, nebo ji zavřou do blázince a najednou byl konec audiostopy. Autorovy se tato část opravdu nepovedla, kdyby se držel atmosféry a stylu předchozích částí a nechal konec klidně i velmi otevřený, udělal by mnohem lépe. Tři hvězdičky dávám právě kvůli tomu konci.

AllyKumari
13.07.2016 2 z 5

Těšila jsem se, jak se budu bát, ale na konci, když jsem se prokousala vším tím obdivováním bot a praním prádla, mi "odhalení" přišlo takové nijaké... Za mě nuda a zklamání.

kayu
22.06.2016 4 z 5

Od konce jsem čekala něco víc tajemnějšího, ale i tak to bylo příjemné čtení.

boxas
29.05.2016 5 z 5

Stále dobrá klasika.

adelinka
25.04.2016 4 z 5

príbeh ma chytil od začiatku, vedela som, že to bude niečo tajomné - vyznávači satanizmu....koniec taký nereálny, teda tá podoba dieťaťa ......

GreenTee
14.04.2016 5 z 5

Hororem bych tuto knihu sice nenazvala, ale moc se mi líbilo napětí, které trvalo málem až do úplného konce. Děj příjemně plyne, většina knihy je spíš taková milá, ale v pozadí cítíte, že všechno není v pořádku, tušíte co, ale nemůžete si být jistí. Postavy se chovaly neuvěřitelně uvěřitelně. Pan spisovatel odvedl skvělou práci a určitě se k Rosemary má děťátko ještě někdy vrátím.

Maggster
29.03.2016 4 z 5

Lepsi, nez film :)

eLeR
21.03.2016 4 z 5

Knihu som prečítala za jeden deň :-) to už vypovedá o tom, že sa dobre číta, nenudí a príbeh zaujme. Ira je naozaj výborný rozprávač. Tú jednu hviezdu dávam dole za koniec, ktorý mne vôbec nesedel. Ja by som ho dala drsnejší :-). Ale Ira asi vedel, čo robí, pretože o niekoľko rokov napísal pokračovanie.
Ako vždy som sa ku knihe dostala cez film, takže som zvedavá ako to Polanski zvládol.

Čitateľská výzva 2016

cat5
01.02.2016 5 z 5

Kniha byla čtivá a během čtení velmi zajímavá. O to více mě mrzel fakt hloupý až trapný konec...Škoda,přitom to bylo tak napínavé...

kaka
27.01.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která mě doslova lákala svým dějem ke čtení každou volnou chvíli. Právem 5 hvězd!