Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396859/mid_romeo-julie-a-tma-kOq-396859.png 4 3840 472

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

novina
14.03.2017 5 z 5

Pro mě srdcovka, ke které se vždy ráda vrátím.

Rup
12.03.2017 5 z 5

Velmi, velmi romantické a tragické, melancholické až dojemné. Hluboký zážitek z příběhu i formy. Krásné. Doporučuji všem.

Lokina
11.03.2017 4 z 5

Citlivý, smutný, dojemný a zároveň romantický příběh. Novelu jsem četla k maturitě a určitě toho nelituji. Za jeden večer jsme ji měla přečtenou. ;-)

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Ukazuje to dopad špatných rozhodnutí vysoce postavených lidí. Mrzí mě špatný konec. Když si tu dobu představím, zvedá se mi žaludek. Jinak dilo je psáno tak, aby to pochopili i mladší čtenáři.

Luciecii
02.03.2017 5 z 5

Krásné dílo, které se čte samo. Krásně napsané, člověk to přečte jedním dechem :) I když už to čte popáté!
Konec je sice smutný, ale tolik ze života a tak trochu podtrhává tu jejich životní lásku.

KaileyBlot
12.02.2017 5 z 5

Moc krásné a ohromné dílo popisující hrubou a špatnou dobu. Knížka z povinné četby, která se mi moc líbila a nemusela jsem se do ní vůbec nutit. Doporučuji všem!

Inouš
11.02.2017 5 z 5

Četl jsem ji jako povinnou četbu a už se těším, až ji znovu přečtu dobrovolně. Je to krásný a bohužel tragický příběh z nehezké doby, který se mi vryl do paměti.

MartinaSladkova
07.02.2017 4 z 5

Četla jsem ji z donucení k maturitě a líbila se mi. Je to depresivní, je to pravdivé a je to zapamatovatelné.

Vlajdula
04.02.2017 5 z 5

Moje srdcová záležitost.

MarcelStrnadel
31.01.2017 3 z 5

Velice čtivá kniha. Zhltl jsem ji na posezení. Počátek mi dal trochu zabrat a stejně tak i konec. A ten mě velice zklamal. Četl jsem ji skoro jen kvůli němu a on je rozložen jen na pár řádcích a ještě jsem ho z těch pár slov ani moc nepochopil. Po počátečním nadšení, mě kniha trochu zklamala a nic ve mně téměř nezanechala.

dadako
25.01.2017 5 z 5

Mám rád šťastné konce, ale tady jsem už od začátku naštěstí věděl že jej čekat nemohu. Skvělé vykreslení nálad v protektorátní Praze v období heydrichiády. Moc hezký a čtivě napsaný příběh.

ViktorieV
04.01.2017 5 z 5

Jsou knihy, které ve Vás zanechají stopu...a tohle je jedna z nich!

Michalka98
03.01.2017 4 z 5

Krásný příběh u kterého jsem plakala. Moc na mě zapůsobil o to více, že Pavel a Ester jsou moji vrstevníci a nedokážu si představit, že bych byla tak statečná jako oni. Tu jednu hvězdičku jsem ubrala jen kvůli tomu konci, který mě moc bolel.

St.Evelin
29.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četla před 15 lety jako povinnou četbu na gymnáziu. Přiznávám, že jsem ji proplakala. Dojemný příběh dvou mladých lidí na pozadí světové války.

Hadrna
08.12.2016 5 z 5

Pro mě povino-nepovinná kniha ☺. Příběh mě chytil za srdce, přiznám se, sem tam nějáká ta slza padla. Do postav jsem se dokázala krásně vžít a pochopit jejich "otázky do větru " . konec jsem takhle nechtěla, ale co, já nejsem autor. Možná někdy napíšu podobnou knihu se šťastnějším koncem "Romeo, Julie a světlo" ale zatím se spokojím s panem Otčenáškem a jeho dílem, knihu doporučuji a přeji krásné počteníčko NH ☺

wendys120
29.11.2016 5 z 5

Kniha pro mě byla velice čtivá a za dlouhých večerů se k ní určitě vrátím.

Beatrisie
28.10.2016 5 z 5

Moc pekny pribeh a ikdyz se to necwtlo lehce, libilo se mi to :)

Claudius
26.10.2016 3 z 5

Asi jsem od toho čekal trochu víc, ale co už, aspoň je to krátké. Začátek a konec celkem ujdou, ale ten prostředek, kde se vlastně děje to samé pořád dokola (den plný pochybností zakončený večerem plným pochybností u Ester) už mě místy trochu zmáhal. Ale kniha má své poselství a dává smysl, což je víc než má většina povinné četby, takže k maturitě vřele doporučuji.

bookworm_plants
26.09.2016 5 z 5

Krásně napsaná a romantická kniha. I když za tamnější doby to nebylo úplně růžové (název to jednoduše vystihuje), tak mě knížka chytla za srdce. :-)
Konečně nějaká knížka z povinné četby, která se mi líbila kromě knížek Boženy Němcové.

Tynule
04.09.2016 2 z 5

Pěkně napsaná kniha. Dobře popsaná psychika, která je vyvrcholená až do konce