Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30798/romeo-julie-a-tma-30798.jpg 4 3838 472

Novela o lásce tragicky končící v časech smutně proslulé heydrichiády, kdy temno doby neúprosně zasahuje do citů a myšlenek mládí toužícího po plném a jasném životě.

BabyBambi
16.08.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Krásně a poutavě napsaný příběh s inspirací klasického divadelního drama :) musím ocenit konec, který jsem takhle napsaný nečekala :) vřele doporučuji :)

fojtikjirik
21.07.2016 5 z 5

Prostě klasika vyprávějící o těžké době, ze které i přes všechny hrůzy stále nevyprchala láska.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Romeo, Julie a tma je kniha, která mě skutečně oslovila. Je plná citu a emocí a autor má velmi dobrou slovní zásobu. Promyšlené mezery zvyšují napětí. Děj je velmi zajímavý, týká se války, ale děj není přímo z bitevního pole. Přesto vidíme číhající nebezpečí války i zde. Mé pocity jsou naprosto jasné. Podporují hlavní hrdiny a neskrývaně pohrdají válkou. Nemohu však zatajit, že jsem si všimla jisté neúcty k ženě a to v díle dokonce několikrát. Ale dílo je jinak velmi krásné.
K maturitě mohu vřele doporučit, především slečnám. Je to milé dílo, které by se Vám mohlo jako četba zamlouvat.

AllyKumari
13.07.2016 5 z 5

Malá knížka o velké lidské tragédii na pozadí strašlivé doby. Co je dle mého na příběhu nejdůležitější? To, že před láskou přichází lidskost.

Vera Silent
24.06.2016 5 z 5

Strasne se mi do knizky nechtelo, protoze mam hodne prasivy zdedeny vytisk po dedeckovi. Ale je to znamy titul, tak nesel do sberu. Vcera jsem si precetla prvni stranku a pak uz se od knizky nedokazala odpoutat. Prekrasne napsane! Navic kombinace valky a romance je (nejenom) u me recept na uspech. Jeste jsem se z toho pribehu nevzpamatovala, nejde mi to z hlavy...

Toulawey
19.06.2016 5 z 5

Jsem rád, že jsme ve škole utrpěli povinnou četbu, protože bych o tuto knihu asi přišel ;).

Pluky
14.06.2016

Krásný děj, propracovaný, doslov člověka nutí číst dál, i když v názvu se liší, však mohl bych říct, že si ,, nic nezadá´´ s Romeem a Julii od Shakespeara. Samozřejmě Shakespeare byl mistr, ale toto dílo je tak dobře dějově a textově propracované, že si je aspoň v menší míře dovoluji porovnat. Každý by měl tento kousek historie poznat.

AdamMez
01.06.2016 5 z 5

Podle mne nejlepší dílo české literatury. Vůbec. Tak malinký národ mohl jen stěží produkovat světovou literaturu, ale o to krásnější je natrefit na knihy, které se tomu nejlepšímu ve světě vyrovnají. Kdyby bylo více česko-jakýchkoliv překladatelů, možná se pojem "Petr a Lucie" ve školách vůbec neučí...

Aniga
21.05.2016 4 z 5

Kdysi jsem na knížku nějakým způsobem natrefila již na základní škole v knihovně a zaujala mne při zběžném prohlížení natolik, že jsem si ji přečetla.
Druhé setkání mělo být na střední škole při povinné četbě. Kdo by však četl povinnou četbu, pojen povinná mne tak odradil, že jsem prostě svazkem ani nezalistovala.
Až nyní se mi kniha dostala opět do ruky, stejné vydání jako prve (6.vydání) a trklo mi to, že jsem tento příběh již jednou prožila...a chtěla jsem si jej ještě jednou projít s odstupem těch cca 16 let.
Měla jsem jako prve problém se do knihy vžít, prvních pár stránek jsem si opravdu musela dávat pozor na to, co vlastně čtu a pak už to šlo samo... příběh se rozjel a já nemohla přestat dokud nebylo za jedno odpoledne-večer přečteno.
Byla to zlá doba, až nyní podruhé jsem plně pochopila, jak muselo být Ester, když nemohla ani k oknu a musela být zavřená mezi čtyřmi stěnami v malém pokojíčku.

blonde_elis
18.05.2016 3 z 5

Nebýt povinné četby, nejspíš bych se k tomuto příběhu nikdy nedostala, což by byla škoda.
Zajímavý, city naplněný příběh ze smutné doby. Četby zdaleka nelituji, ale jsem také daleka toho číst knihu znovu :).

timelady
15.05.2016 5 z 5

Pokorně přiznávám, že kdyby nebyl Otčenášek zařazen do povinné četby, nejspíš bych se ke knize nedostala.
K samotnému tématu nemám co dadat; prostě zakázaná láska dvou mladých lidí během druhé světové války. Nicméně kdybych měla dílo porovnat např. s Petrem a Lucií, tak bych více tíhla k Rollandovi, nemám moc ráda příběhy, ve kterých se láska projeví již během chvilky, považuji to za afektované a "je to na ránu." Přesto ale knize nechávám pět hvězdiček, lehce otevřený konec tento malý "vroubek" dorovnal.

Luccy78
02.05.2016 5 z 5

Opět další kniha, která mě chytla a nepustila. A přestože mi bylo jasné, jak příběh dopadne a že se opět neobejdu bez toho svíravého pocitu v hrdle a beznadějného smutku, nemohla jsem přestat číst.. Rozhodně příběh k zamyšlení a přečtení!

beluca
27.04.2016 5 z 5

Opět další kniha z povinné školní četby, která mně mile překvapila, vtáhla mně naplno do děje a zanechala ve mně hluboký dojem. Určitě doporučuji

Monike
17.04.2016 4 z 5

Povinna cetba ve skole a zapusobila na me i po letech!

saphe
12.04.2016 4 z 5

Celkem zajímavá knížečka s poutavým dějem. Od samotného konce knihy jsem se nemohla odtrhnout... Autor skvěle popisuje Esteřiny a Pavlovi pocity a představuje celkovou atmosféru doby. A i přesto že jsem věděla kam děj bude nejspíše směřovat tak jsem jim držela palce...

jaste
24.03.2016 5 z 5

Připomenutí po mnoha letech. Ačkoli je knížečka útlá, jedná se o krásný, dojemný příběh.

topipig
03.03.2016 5 z 5

Posledních pár stran knihy je hotové peklo!! To jsem stránky doslova hltal a mráz mě běhal po celém těle a tak jsem Ester přál, aby se jí útěk podařil (ikdyž už při čtení je jasné, kam vše beznadějně směřuje). Tragický příběh z doby heydrichiády.

sarkymplova
18.02.2016 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem si říkala, jaká je škoda, že není mezi maturitní četbou. Knihu jsem zhltla jako malinu za jeden jediný den a měla jsem chuť o ní mluvit a mluvit. K tomuto příběhu se budu ještě mnohokrát vracet, jelikož mě opravdu uchvátil.

pamik111
11.02.2016 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla až teď. A musím říct, že předčila mé očekávání. Nechápu, že jsem s četbou tak dlouho otálela. Autorovi se skvěle podařilo vystihnout atmosféru doby, všechny, i ty nejniternější myšlenky, sužující a všudypřítomný strach o existenci, o blízkého člověka... Kniha ve mně ještě teď doznívá. Film od Jiřího Weisse se mi moc líbil, ale knihu hodnotím o stupínek výš. Pomohla mi lépe pochopit myšlenky Pavla a Ester.

monika6772
27.01.2016 5 z 5

čtu jí už po 3 vždy po X letech a vždy mě uchvátí svojí čistou láskou Pavla a Ester....