Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30798/romeo-julie-a-tma-30798.jpg 4 3840 473

Novela o lásce tragicky končící v časech smutně proslulé heydrichiády, kdy temno doby neúprosně zasahuje do citů a myšlenek mládí toužícího po plném a jasném životě.

Aveli
01.08.2017 5 z 5

Velmi emotivní a zajímavě napsaná kniha. Krása číst. Příběh velmi realisticky, ale zároveň zajímavě popisuje období heydrichiády. Na situaci Ester a Pavla jsou
dobře vidět poměry tehdejší doby. Rozhodně doporučuji.

Andrea81
30.07.2017 5 z 5

Smekám klobouk před panem Otčenáškem, který dokázal do pár stránek "vtěsnat" takový děj, tolik pocitů, tragických osudů ...

bethulda
29.07.2017 5 z 5

Kniha je napsaná pro mě nezvyklým stylem, což vůbec nevadilo, přidávalo jí to na opravdovosti a dokonale vyvolávalo tísnivou atmosféru příběhu. Naprosto doporučuji!

jelad
28.07.2017 4 z 5

Kontrast nevinné lásky a bezcitné totality v tragickém příběhu o Pavlovi a Ester, jež navěky spojila a současně navždy oddělila zloba a strach heydrichiády.
Retrospektivní pohled Pavla na události června 1942 – na komorní hru o jednom aktéru a režiséru - sjednocující se v jediný element – strach. Panika pramenící z ohrožení života svého a blízkých – boj o přežití Ester – židovské dívky, která se utopila v lidské zbabělosti a sobeckosti. Ester, kterou před nacistickým zlem nemohla uchránit ani Pavlova odvaha – mnohdy slepě naivní vedoucí k sebezkáze, avšak upřímná a silná.

"Táta mě varoval před lidmi, kteří litují. "

kralovaviky
07.07.2017 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla v 9-tém ročníku na základní škole, kdy jsem si ji doslova zamilovala. Nyní jsem se ke knize dostala díky výzvě.
Jako povinná četba je to podle mě naprosto skvělá kniha.
Příběh mladého Pavla a Ester mě velmi dostal. To co Pavel dokázal udělat pro Ester bylo úžasné a pomalu se rozvíjející se láska-no prostě skvělé. Kniha se mi velmi líbila, je čtivá a doporučuji. :)

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Kráásný příběh o zasazení milostné dvojice do konceptu druhé světové války... :) Krásně dojemné a smutné... :( :)

Katranis
03.07.2017 3 z 5

Povinná četba.
Pro děti naprosto nevhodná. Koho chtějí dnešní školy vychovat takovou povinnou četbou?

mišaša16
13.06.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Četla se dobře a rychle. Obdivuji postavu Pavla, jak se dokázal pro Ester obětovat, i přesto, že věděl, jak nebezpečné to je. V knize je velmi dobře vykreslena tehdejší doba za války. Myslím, že nikdo z nás si neumí představit, v jakém strachu tehdy lidé museli žít.

SnoopyMa
09.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, u které člověka udivuje vzdor a hrdinství lidí, kteří jsou obklopeni krutým a nelítostným režimem.

TerraNova
06.06.2017 5 z 5

Opravdu krásná kniha. Vlastně za přečtení vděčím povinné četbě, protože jinak bych ji asi ani nikdy číst nezačala. A taky kamarádce. Knížka byla čtivá a konec byl smutný. Ono, co se taky dá očekávat od názvu? A od příběhu, který je zasazen do takové doby. Ale i tak jsem si čtení užila a kniha mě bavila. Jediné, co mi v ní vadilo byly myšlenkové pochody často dlouhé na stránku a víc, ale bez toho by to nebylo ono.

Adamson
04.06.2017 5 z 5

Velice hezká knížka. Příběh je dojemný, čtivý ač s předvídatelným koncem. Každopádně jsem rád, že jsem knížku přečetl i když bych se k ní asi nedostal nebýt maturity.

Malýmedvěd
21.05.2017 4 z 5

V podstatě jsem rád, že jsem ji četl díky výzvě až teď, na střední jsem byl mimo a tohle bych asi nechápal. Kniha je ale dobrá a stojí za to aby byla čtena.

Frity
21.05.2017 5 z 5

Smutný a dojemný příběh lásky dvou lidí v období okupace, ale pro mě taky příběh neobyčejného hrdinství, kdy mladík Pavel, riskoval svůj život i životy svých blízkých, aby uchránil židovskou dívku Ester před koncentračním táborem. Dokonale je zde vylíčena atmosféra tehdejší doby a všudypřítomný strach z nacistů. Kniha se mi velmi líbila.

Makaja
04.05.2017 4 z 5

Četla jsem ji coby školou povinná dívka povinně a teď jsem se k ní vrátila. A jsem ráda. Krásná kniha o hnusné době.

gonegirl
24.04.2017 5 z 5

Knihy s tématem druhé světové války zkrátka zbožňuju... Vždy si uvědomím, jak jsou všechny mé problémy nedůležité v porovnání s těmi, které museli řešit lidé před sto lety. Otčenášek je prostě autor s velkým A a jsem neskutečně vděčná za to, jaké poklady nám tu po sobě zanechal.

DuncanIdaho
19.04.2017 4 z 5

Ukázkový příběh o nezištné lásce i v době, která ji nepřeje. O pomoci člověku i přes vlastí nebezpečí. Kniha ukazuje různé charaktery lidí. Jsou zde vyjadřovány myšlenky a pocity obou hlavních hrdinů. Rozhodně doporučuji k přečtení.

angelice
15.04.2017 4 z 5

Kolik utrpení, svíravého strachu, šílenství i důkazů lidskosti a lapavé, zoufalé lásky uprostřed ničeho a všeho, se dá vtěsnat na těch málo stran... Silná kniha, po přečtení jsem ji jen položila vedle sebe, dlouho zírala z okna a děkovala za to, že to v této době máme tak zatraceně lehký.

Vendelína.čte
15.04.2017 4 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Krásně napsané, spousta pocitů, dýchá s toho atmosféra doby. Moc pěkná kniha. :)

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Krásná kniha.

kristyna4614
30.03.2017

Krásná knížka.. ani si nedovedu představit, jak zlá doba musela být a co všechno si lidé museli prožívat