Romeo a Julie

Romeo a Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244287/bmid_romeo-a-julie-uNx-244287.png 4 5425 5425

Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Romeo and Juliet , 1595

Kate.S
16.05.2013 4 z 5

Romeo a Julie je velice slavná Shakespearova tragédie a já jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Poslední strany jsem četla se zatajeným dechem. Je to zkrátka klasika. Líbí se mi autorovo vyjadřování i postavy. Začátek byl sice trochu pomalejší, ale i přesto mohu říci, že se mi hra líbila a někdy se k ní určitě vrátím:)

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Je to super knížka, sice sem četla jen zkrácenou a přepsanou verzi (ta staročeština je hrozná), ale i tak mně to bavilo....

zapina
11.05.2013 2 z 5

Nevím, asi jsem divná, ale Romeo a Julie mě prostě nedostalo... děj je opravdu silný a smutný, ale čte se to hrozně špatně

Misan1993
08.05.2013 5 z 5

Shakespear je pan dramatik. Ty obrovské dialogy, neuvěřitelné, každý by měl zkusit něco od něj přečíst, doporučuji!

Juliet.ka
04.05.2013 4 z 5

Romea a Julii není snadné hodnotit. Snad proto, že je to příběh, který zná každý, ať už knihu četl nebo ne. Snad proto (jak tu všichni píší), že je to naprostá klasika. Na druhou stranu tohle dílo není ničím převratným, nejsou v něm překvapivé zvraty ani zápletky. Víceméně od začátku víte, jak to dopadne a přesto, že pravděpodobně celou dobu budete doufat v opak, skutečně to skončí tak, jak už dávno víte :). Láska, nebo spíše zamilovanost dvou mladých lidí, která jim připadala nekonečná a naprosto spalující. Kdo jsme v jejich věku takovou nezažili? :) .. Dílo, které by asi nemělo v žádné knihovničce chybět, jednoduchý příběh na jedno odpoledne (případně jednu vanu), co vás okouzlí. A nebo taky ne :)

AnneEyre
02.05.2013 4 z 5

Pro mě skvěle napsaný příběh, sám také skvělý. Lehký na přečtení, dá se zvládnout třeba i za jedno odpoledne, když neděláte 50 dalších věcí...

BaraO
30.04.2013 4 z 5

Klasika, kterou by si měl každý aspoň jednou v životě přečíst

Kájula
24.04.2013 5 z 5

Myslím, že tuto knihu nejde kriticky ohodnotit jinak než kladně. Je to naprostá klasika, kterou by si měl v životě přečíst, alespoň jednou, každý. Je to krásné dílo, které mě okouzlilo. Láska dvou mladých lidí (velmi mě překvapilo, že Julii bylo jen 14 let),která sice velmi rychle vzplanula, ale o to byl plamen silnější a jasnější. Přišlo mi velmi tragické, jak jejich příběh skončil, ale o to mi to přišlo zajímavější. Krásné...jiné slovo nesedí lépe. Ty krásné verše, když Julie stojí na balkóně a Romeo ji přijde navštívit a vyznat lásku. Četla jsem tento veršovaný příběh 2krát a myslím, že se k němu určitě ještě nejednou vrátím. I kdybych ho četla 100krát neomrzelo by mě to..:) Je to příběh pro každého, kdo má v sobě alespoň kousek citu ..:)

exitus
21.04.2013 4 z 5

Koupila jsem si ji spíš abych ji měla. Cestou domů v autobuse jsem ji otevřela, zkusmo se začetla...a zaklapla po přečtení. Je to krásné čtení.

xdantex
12.04.2013 4 z 5

Ta učí pochodně jich záři skvělé!
Tak zdá se viset z tváře noci setmělé,
než démant v uchu mouřenína plá;
spanilost světu příliš nádherná!

SamDarkness
08.04.2013 3 z 5

Myslím, že ten kdo nečetl tuto knihu by se ani nejspíš neměl zařazovat do kategorie "vášnivý čtenář". Je to jednoduše klasika. Navíc i každý student ji má jako povinnou četbu, takže se jí vyhnout ani nejde.
Popravdě řečeno, přečetla jsem ji za cca 3 hodinky, ale měla jsem co dělat, abych udržela svoji pozornost na uzdě.
Nejspíš nejsem na tyto romantické "výlevy". Chvíli mě to bavilo, chvílemi zase ne ... škoda. :-/

Nefi
02.04.2013 5 z 5

CO růží zvou, i zváno jinak vonělo by stejně.
Stará klasika, která nikdy neomrzí. Sice mě to nevzalo za srdce jako jiné, ale aspoň je to čtivé a stále aktuální.

kikeš
01.04.2013 5 z 5

Nesmrtelný příběh zapovězené lásky a jejího tragického konce.
Shakespeare již po staletí přesvědčuje o své tvůrčí genialitě a mistrnosti slova...kdo jiný je tolik citován i jinak nevědoucí mládeží? ;o)

malazluta
15.03.2013 4 z 5

Může být člověk, který tento příběh nemá vůbec rád?

mikraf
07.03.2013 4 z 5

Nejlepší knížka z povinné četby, především jednoduše pochopitelný děj :-)

ElenaM
17.02.2013 5 z 5

Shakespeare, podle mě génius. Vždycky se k němu ráda vracím, nejen k jeho knihám, ale i k jeho citátům... Romeo a Julie - klasika, krásná klasika...

Karolin
17.02.2013

William psal blankversem a tak se mi to četlo opravdu velmi špatně. Místem jsem nechápala co se snaží říct. Nakonec sem to ale přečetla a to nejhlavnější pochopila ;) :-D znovu bych ji ale nečetla

LilyFair
08.02.2013 3 z 5

Od nejslavnější tragédie všech dob jsem očekávala trochu víc...
Přesto ale nemůžu knize odebrat určité kouzlo, které rozhodně má a bude neustále mít.
Láska tady bude vždycky.

Petruše90
23.01.2013 5 z 5

Nejkrásnější romantika, taková nemá obdoby :D :D Prostě Shakespeare :)

BarushS
19.01.2013 5 z 5

Klasika, nikdy neomrzí :) i když v originále už je to trochu větší oříšek :D