Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1979 453

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

knihovniceS
15.10.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu
Milé nenáročné čtení - příběh anglické novinářky Sofie, která píše o gastronomii. Po zklamání v lásce doma přijme nabídku na práci v USA. Příběh plný dobrot, vůní není dobré číst s prázdným žaludkem.
Nechybí romantika a láska. Tento příběh se mi líbil víc než první díl. Dávám 4 hvězdy. Uvidím co se mnou provede další díl série Romantických útěků.

Sumatrae
11.10.2022 5 z 5

Skvele oddechove cteni, u ktereho jsem se nejednou nasmala Prijemne hlavni postavy, kniha se dobre cte a pozitivne naladi

Péťa86
10.10.2022 5 z 5

Asi konec byl jasný, ale s tím do knížek tohoto typu jdu. Mám je moc ráda, je to pro mě procházka. Lehké čtení, plné úsměvů a pozitivní energie. Za mě super :-)

Annannas
09.10.2022 3 z 5

Milý relax s jasným koncem již od začátku čtení.

Atara16
09.10.2022 1 z 5

Od začátku bylo jasný že ti dva budou spolu, mě přišlo zbytečně moc stran o ničem a málo o pekárně a Belle o tom co tvoří, o krásách a rozmanitosti kuchyně a míst kde na půl roku bydlí - nic po čem bych sáhla znovu.Neurazi, nenadchne...

Hakate
08.10.2022 4 z 5

Odpočinkové pohodové čtení pro letní dovolenkový relax nebo při pochmurném deštěm doprovázeném podzimním dnu, kdy se čtenář zabalí do deky spolu s hrnkem dobré kávy nebo čaje a nebo jen po dlouhém namáhavém dnu v práci. Vlastně kdykoliv, kdy chceme, potřebujeme pěkný, odpočinkový příběh, který skončí dobře, utéct od reality a zažít pěknou pohádku.

Mě osobně se 2. Díl se Sofie v NY líbil více než s Kate v Kodani.

Ze začátku mi malinko trvalo, než jsem pochopila, že Sofie, je ta Sofie z minulého dílu, kde její charakteristika byla vykreslena malinko jinak a v jiném světle, ale už v předchozím díle se mi postava Sofie velmi líbila, takže jsem i přes malé změny byla mile překvapena na návaznost 1. dílu a že díl pokračuje právě onou Sofii (možná moje chyba, nečetla jsem anotaci, u sériových knih čtu vždy jen 1. Díl), a že se dozvíme něco málo o tom, původní skupince z Kodaně.
Jedinou nevýhodu této série, kterou zatím shledávam, je že po chvíli čtení začínám mít hlad :))

Určitě mohu doporučit všem, co si chtějí odpočinout, zrelaxovat, trochu pocestovat z pohodlí domova a všem co mají rádi dobrou romanťárnu.
Určitě si však prvně přečtěte Kodaň než se pustíte do Brooklynu.

stumpy
07.10.2022 4 z 5

NO. Asi takto. Nejspíš, kdybych tento díl četla jako první, tak po dalších nesáhnu. Není to špatně psané. A závěr to docela zachránil. Ale místy to bylo zkrátka plytké. Nemělo to pro mne takovou šťávu jako Kodaň anebo Švýcarsko. Asi možná pro ten prvoplánový sex. Ale u autorky mě baví začátky, rozuzlení, cestování a vaření. Tak si myslím, že si přečtu další.

nikol.03
05.10.2022 5 z 5

Naprosto miluju a jestli má být něco pohlazení po duši, tak je to právě tato kniha. Postavy jsou velice sympatické a vy budete hltat slovo od slova. Jestli váháte zda do knihy jít či ne, tak to rozhodně udělejte a nebudete litovat.

m.valova
04.10.2022 4 z 5

Po pro mě zdlouhavějším začátku,přišla krásná pohádka...Postavy v příběhu mi byly sympatické už jenom tím,jak si ochotně a vzájemně dokázaly pomáhat,což se v dnešní době moc nevidí.Přesně tohle jsem teď v tom uplakaném podzimu potřebovala a přiznám se,že na konci i slzička ukápla.Těším se na další kouzelné místo,kterým nás autorka provede,je to vždycky příjemný bonus.

Anor505
23.09.2022 4 z 5

Miloučký sluníčkový příběh, který byl jako pohlazení po duši. Hrdinové mi prostě sedli, hlavně to jejich špičkování. :-)

Bedřich63
22.09.2022 3 z 5

Nejsem cílová skupina autorky této knihy, takže s tímto vědomím se vyjádřím pouze krátce. :-)
Velice přeslazený příběh nejen kvůli dobrotám z pekárny, ale i kvůli hlavní postavě Sophii. Pár výborných okamžiků si tam ale čtenář najde, humor v dialozích tomu určitě neschází. Pro mě slabší než předchozí kniha série Romantické útěky.

Nildon2022
17.09.2022 4 z 5

Je zde už mnoho výstižných komentářů, že je asi zbytečné sem cokoliv dalšího rozepisovat, jen... knihy této autorky jsou slaďoučké jako jejich příjemné, hřející obálky. Velmi předvídatelné, ale čtivé. V dnešní době (plné špatných zpráv) je to milé pozastavení a odpoutání se na chvilku od reality (odpovídá tomu i název série :)). Opět zmíním jen ty překlepy, které holt už k tomu asi patří (mohlo by jich být ale méně) a občas krkolomný překlad (slovosled) bych pozměnila. Překlad M. Klevisové (tuším 4., 5., 6. díl této série) je nepřekonatelný.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Chcete do Brooklynu? A máte chuť na místní buchty? Tak tohle je přesmě ta knížky, kterou bych si na cestu vzal. Stejně, jako první příběh i tohle je milé, pohodové a krásné.

Rapeh
31.08.2022 5 z 5

Další kniha, která nezklamala. Od této autorky jsou snad všechny knihy skvostné. Krásně popsané město, dokonale popsané jídlo a jako třešnička na dortu trocha romantiky

kroftik
31.08.2022 4 z 5

Další moc příjemná knížka. Za mě o chloupek horší než první díl, ale přesto není v rámci žánru co vytknout. Romantické, oddychové, prostě super letní čtení :).

knihomolka_eli
28.08.2022 5 z 5

Ďalší ,,romantický útek", rovnako ako predchádzajúci, splnil moje očakávania. Julie Caplinová je proste autorka, ktorá písať skutočne vie. Jej knižky sú príjemné oddychovky, nielenže sa stávame svedkami rôznych romantických príbehov, ale tiež nás za každým zavedie do inej krajiny, ukáže nám niečo z jej kultúry, zvykov a tradícii...a mňa táto kombinácia romantiky a cestovania neskutočne baví.

Sophie uteká pred svojím životným sklamaním do New Yorku. Najskôr okúsi to ako ľahko sa v takom veľkom meste plnom ľudí dá byť totálne opustený a sám. No tento stav netrvá dlho. Spriatelí sa s Bellou, majiteľkou pekárničky, nad ktorou Sophie býva a vo svojom voľnom čase jej v nej začne pomáhať. A netreba zabudnúť ani na Bellinho sexi bratranca Todda, ktorý je zhodou okolností aj kolega Sophie. On a ani Sophie žiaden vzťah nehľadajú a preto nič nebráni v tom, aby sa z nich stali dobrí priatelia.
Pravá láska však zvykne prísť vtedy, kedy ju najmenej čakáme.

Áno, dej bol predvídateľný, a áno, bolo jasné ako to skončí a dokonca aj menšia zápletka s Jamesom bola predvídateľná, no presne toto čaká čitateľ s aspoň trochu romantickou dušičkou. Každý iný koniec by bol predsa úplne neprípustný :) . Príbeh sa čítal dobre, hlavní hrdinovia boli sympatickí, tešila som sa na každé vrátenie sa ku knihe. Bavilo ma aj prostredie New Yorku, opis Brooklynu, Manhattanu a života v ňom.

Sophie bola gurmánka a veľmi sa mi páčilo jedno jej motto pri výberoch jedál v reštikách: ,,Nikdy by si nemal prestať skúšať nové veci. Mohol by si prísť o niečo fantastické." Myslím, že sa dá aplikovať na rôzne životné situácie. Som človek, ktorý má radšej istotu a dokonca aj z jedálneho lístka si vyberám to,čo mám overené, no pri prvej návšteve reštiky vyskúšam to,čo som si ešte neobjednávala. Veď život máme len jeden, so správnym prístupom môže byť úžasne pestrý :).

A ešte by som vyzdvihla aj náročné témy, ktorých sa autorka dotýkala v tomto príbehu - nevera počas manželstva (ktorá je v dnešnom svete nejako viac bežná a akceptovaná a pri tom podľa mňa do vzťahu určite nepatrí) a vplyv nešťastného manželstva na osobnosť, názory a správanie detí v rodine (pri tejto knihe som si uvedomovala, aké mám vlastne šťastie, že som žila v rodine, kde medzi mojimi rodičmi nelietali taniere a bola medzi nimi v každej situácii láska, rešpekt a úcta.)

Knižku určite odporúčam a teším sa na ďalšiu knihu zo série.

iv.ča
26.08.2022 5 z 5

Není to úplně můj šálek kávy, ale jako oddechovka to bylo super. Díky moc.

Nevr
21.08.2022 5 z 5

Další příjemná knížka ze série, tuhle řadím k těm povedenějším. Od Brooklynu jsem neměla moc očekávání, ale příjemně překvapil. Nečtu díly popořadě, tak už jsem si moc nevzpomínala na Kodaň, ke které byly občas odkazy, ale vůbec to nevadilo...

ramiter
20.08.2022 3 z 5

trochu více erotiky než v první knize, bohužel i stejně předvídatelný děj i konec.

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.