Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1974 452

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

terezak016
29.12.2022 4 z 5

Já se neřadím k těm, kteří touží po Americe. Nikdy mě nijak extra nelákalo se tam podívat, a maximálně spíš po přírodních úkazech, než po městech. Ale Julie Caplin to změnila! Teda jako pořád bych raději na Island nebo do Dánska, ale Brooklyn mě dostatečně mile překvapil.
Sophie mi byla sympatická už v předchozím díle, a bylo skvělé s ní prožít tento příběhem. To, co se jí tedy stane na začátku knihy jsem opravdu nečekala - docela fakt drsný začátek. Ale jasně, pak už to známe, že ano. Sophie teda měla zajímavé přivítání v práci, ale vlastně nejvíc ji zase pomohlo nově nabyté přátelství v rámci pekárny. Jídlo se tady objevovalo v několika rovinách a místech, a tím to celé bylo takové zajímavější.
Co mě trochu a nebyla jsem s tím úplně spokojená, byl závěr příběhu. Je opravdu velice pohádkový, ale jak kdyby mu chyběl ještě malinkatý kousíček.

julie.zala
27.12.2022 5 z 5

Romantická linka se mi líbila mnohem víc než ta v prvním díle.

mrkrt
23.12.2022 4 z 5

Příjemné čtení:)

sweeney
22.12.2022 4 z 5

Čtení pohodové, klidně plynoucí :) Ano, čtenář hned po první stránce ví, jak příběh dopadne, nicméně proč si někdy nedopřát trošku té romantiky, útěku do snového světa, kde je vše možné? :)

adela.hol
22.12.2022 5 z 5

(SPOILER) První díl jsem si zamilovala, ale tento díl posunul laťku o něco výš. Znovu musím zopakovat, že ty příběhy jsou opravdu pohlazením po duši. Když je někomu smutno, toto je přesně ten příběh, který pozvedne náladu.

V tomto díle se opět setkáváme se Sophií, se kterou jsme se seznámili už v Kávarně v Kodani. Tam byla pro mě taková nemastná, neslaná, ale tady ji mohl čtenář poznat už o něco víc.
Hned na začátku se dozvěděla, že její přítel je ženatý a má dítě a že jí dva roky lhal. Ta scéna, jak to zjistila, mi popravdě moc neseděla, přišla mi taková zvláštní, ale každopádně hned poté byl posun a Sophie se rozhodla přijmout pracovní nabídku v New Yorku. A tak na scénu přichází Todd, pan pravý. Bylo ale nutné ujít nějakou cestu, než si to oba uvědomili.
Nebyl to tady ten typ romantiky od nenávisti k lásce, protože si na přátelské rovině rozuměli vlastně od začátku. Sophie navíc po rozchodu nikoho nehledala a Todd byl takový ten playboy, který měl na každém prstě nejmíň dvě ženy. Po nějakém čase ale přece jen jiskry přeskočily, ale domluva byla jasná - Todd jí nikdy neslíbí vážný vztah a Sophie si vystačí s tím, že si budou jen užívat. Jenže city mění vše.

Musím říct, že jsem si oba opravdu oblíbila. Jejich vztah byl takový plynulý, od toho přátelství přes tu vzájemnou domluvu, kdy se jeden druhého nemohli nabažit, až k tomu uvědomění si, že spolu chtějí být. Ano, byla tu fáze popírání ze strany Todda a mírná komplikace s Jamesem (to si vážně myslel, že by mu Sophie řekla ano?), ale nijak se to neprotahovalo. Nebylo tam, že by se hned začali nenávidět, protože si něco nevysvětlili, Todd velmi brzy začal dolézat zpět a Sophie schválně dělala, že to nevidí, to se mi líbilo.
A závěr s dortem, to byla prostě úžasná romantika.

babystar
14.12.2022 3 z 5

Pokračování osudů Sophie z Kavárny v Kodani. Tentokrát se dostala pracovně do New Yorku. Bylo to tak přeslazené, že mi bolely všechny zuby a samozřejmě happy end a zase jeden napravený cynik.

EmillyT
10.12.2022 4 z 5

Můj nejoblíbenější díl z celé série, vrátila jsem se k němu už potřetí. Je to moje oblíbená oddechovka.

Petra00
08.12.2022 4 z 5

Super oddechovka, s krásným prostředím a dobrým jídlem. V tomto díle bylo to jídlo trochu méně zajímavé než v Kavárně v Kodani, naopak mi tady byly mnohem více sympatické postavy. Konec mě dostal a docela i dojal.
Na romantiku moc nejsem, přečtu si ji jednou za čas, ale Julie Caplin nebo Mona Kasten jsou vždycky skvělou volbou.

dasha0306
21.11.2022 4 z 5

Milé oddechové čtení, je to má první "romantika" po x letech a stále se nic nezměnilo, protože mi tyto příběhy přijdou jednoduché, předvídatelné, naivní, ale zase si u toho člověk opravdu odpočine a není třeba nic řešit a nad čím dumat. Čekala bych více z New Yorku, protože se tam toho neobjevilo tolik, abych chytla toho ducha a věděla, kam se jisto jistě podívat.
4/5

ikka
15.11.2022 2 z 5

Ale jo, je to opravdu na odpočinek. V knize je moc hezky popsaný New York. Určitě je to milé čtení na podzim a na dovolenou. Nic náročného.

Petras_ka
11.11.2022 2 z 5

Nezvyknem čítať tento žáner a Pekárnu v Brooklyne som si vybrala, kvôli tomu, že mám knihu v nemčine a chcela som skúsiť prečítať niečo jednoduchšie v tomto jazyku. Prečítať mi to trvalo celkom dlho a keď som sa spätne zamyslela, čo sa tam udialo, tak v podstate nič. Je to síce milé, oddychové čítanie, ale veľmi predvídateľné a na to ako rozvlečený dej mala táto kniha, tak koniec bol naopak veľmi zrýchlený.

MartinkaSl
09.11.2022 4 z 5

Milý, romantický a sladký příběh. Odpočinková knížka, která se mi přesně trefila do chutě. Chvilku mi trvalo si uvědomit, že na sebe příběh navazuje. Samotný závěr mi přišel až moc pohádkový, ale co si budeme nalhávat, to je přesně to, co od takových knih požadujeme.

Jája92
09.11.2022 4 z 5

Tento díl jsem nečetla ihned po Kavárně v Kodani, takže mi chvíli trvalo, než jsem pochopila, že hlavní hrdinka se vyskytovala již v prvním díle.
Samozřejmě po pár kapitolách bylo předem jasné, jak příběh skončí, i když konec byl až příliš pohádkový.
Občas mi přišlo, že byla Sophie trochu namyšlená. Za to Bella se jevila jako velmi sympatická postava.
Nechybí ani místní donchuán Todd, kterému leží ženy u nohou a on toho bezostyšně využívá. Ale i on má svá trápení a slabá místa.
Nechybí zde lákadlo v podobě nejrůznějších dortíků a sladkostí, též zajímavých míst v NY, humorných situací, ale i závažnějších témat.
Přesto se jedná o odpočinkové čtení s nádechem romantiky, hříšnosti a svádění.

petraj30
08.11.2022 4 z 5

Moc pěkné a slaďoučké pokračování Romantických útěků. Nádherně popsané prostředí, až má člověk chuť vyrazit na cestu a tu nádheru vidět na vlastní oči.
Sophie byla miloučká osůbka s pozitivním pohledem na svět. Todd byl taky pohodář, jen mu déle trvalo, než pochopil určité věci.
Je to na stejné vlně jako první díl. Nenáročné čtení, které dokáže zvednout náladu a chuť se do něčeho zakousnout. Myslím, že po přečtení celé série neprojdu dveřmi:-).

TheMelorry
07.11.2022 5 z 5

Další skvělý díl z této romantické série. Autorka prostě umí psát a každýmd dalším dílem to jen potvrzuje.
Hlavní postavy byli sympatické, jejich problémy a životy zajímavé a prostředí časopisu a pekárny také. Atmosféra New Yorku, sladkých dortíků a romantika všude ve vzduchu je přesně to pravé pro každou romantickou duši.

18LenkA12
28.10.2022 5 z 5

Kniha byla oddechová a čtenář od začátku tuší jak to skončí, ale příjemně strávený čas nenáročnou četbou stojí za ten odpočinek. Prostředí bylo krásné popsané a jednotlivé zákusky originální. Jako oddychové čtení můžu doporučit

Iva095
22.10.2022 4 z 5

Po přečtení kavárny v Kodani jsem dost váhala jestli si mám pořídit další díl této série. Nakonec jsem si knihu pořídila a můžu říct, že i přes to, že od samého začátku bylo jasné jak to dopadne se mi kniha líbila o trošku víc než první díl. Hlavní hrdinka byla sympatická, spousta skvělých zákusků a úžasných dortů, které jsem si vždy snažila živě představit, i popis New Yorku se mi moc líbil. Hodně odpočinkové čtení. Je to přesně takoví tip knihy od které neočekáváte nic extra.

ckamusa
20.10.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Život Sophie je zalitý sluncem do doby, než se vydá do kavárny. Všechno hezké je najednou pryč, tak proč nevyužít šance jet na půl roku do New Yorku, kam se jí původně vůbec nechtělo. Je tu na stáži a píše o jídle, stejně jako doma v Anglii. Samozřejmě se jedná o romantické čtení, takže nechybí ani příjemný, milý a hezký Todd, shodou okolností pracující ve stejných novinách, kde má Sophie stáž. Jenže nemá zájem o trvalé vztahy z důvodu jeho zkušeností. Příjemné letní čtení, které jsem si užila.

Nale
18.10.2022 4 z 5

Tenhle díl patří rozhodně mezi lepší díly Romantických útěků. Čtivé, odpočinkové, plné dortíků a vůní kávy. Hrdinové mi byli překvapivě sympatičtí a velké plus má i Toddova rodina a jeho mladší bráška.
Jen konec byl hodně uspěchaný, nereálný a nehorázně přeslazený.
Stejně tak nejpíš budu na otázku: "Jsi v pořádku?", která se opakuje téměř v každém díle snad stokrát, do konce života alergická.

Ale každý občas potřebuje koťátka, cukrovou vatu a jednorožce s duhou, ne?

knihovniceS
15.10.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu
Milé nenáročné čtení - příběh anglické novinářky Sofie, která píše o gastronomii. Po zklamání v lásce doma přijme nabídku na práci v USA. Příběh plný dobrot, vůní není dobré číst s prázdným žaludkem.
Nechybí romantika a láska. Tento příběh se mi líbil víc než první díl. Dávám 4 hvězdy. Uvidím co se mnou provede další díl série Romantických útěků.