Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3145 810

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

AngeliS
01.03.2023 odpad!

Proboha, proč?? Kde je Emoji kde zvrací duhu? Tak, ale tak moc klišé! Od první věty! Ještě mě bolí zuby, jak moc přeslazené sousto to bylo. Ne! Už nikdy ne! To není ani oddechovka, to je vyloženě jen klišoidní cukrkandl. Tohle je vlastně jen jedna velká vata. Kecy. Neodpustím si to. Cukrová vata - myšleno přeslazená zbytečnost.

bee88maja
01.03.2023 4 z 5

Můj maraton s Julii Caplin pokračuje. Tentokráte jsem se mrkla do Kodaně, "pohyggovala" jsem, co se dalo. Svíčka sem, svíčka tam. Erotická scéna tentokráte stála opravdu za to. Vrr vrr. :) :) Ovšem ten epilog, prosím pěkně, tohle mi nedělejte, jinak ty zbylé 3 knihy(co mi ze série chybí) číst ani nebudu !!! :D :D Bylo to nutný? ... samozřejmě, že kecám :D tuto sérii dokončím, i kdybych si měla vytrhnout všechny chlupy z těla!!! haha :)

Sama se divím, že mi z toho všeho není ještě blivno, cukříček sem, cukříček tam. Jestli já si na toho drsňáka jen nehraju :D :D:D Mohu se pouze domnívat, že asi budu větší romantik než cynik.

Touha a chtíč zcestovat svět, poznat hygge atmosféru. uvolnit se, "uštrykovat" si svetr. Upéct dort podle babičky Kačerové, nebo šneky strejdy Donalda (inspirace by Kuchařka mladých svišťů, pokud neznáte :))))

Asi bych chtěla poznat národ, který je podle statistik nejšťastnější na světě, sbalme kufry, nasedněme do aut/vlaků/letadel a hurá jděme tomu naproti, a poznejme, jak je iluze a fantazie autorky daleko od reality. :)

Lujda8752
27.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani, už jen ten název je zkrátka boží :-) okamžitě jsem se chtěla zabalit a odletět. Je to nádherné oddechové čtení, u některých pasáží jsem se zasmála u některých jsem si posteskla, že to tak nefunguje i v běžném životě :-) Každému doporučuji si uvařit kávu, sednout si pod teplou deku a příjemně si odpočinout u čtení této úžasné knihy.

Iris30
25.02.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a celou dobu jsem měla šílenou chuť na kafe, horkou čokoládu a sladké pečivo.
Bohužel čtu jen večer, takže to bylo mučení
Je to oddechovka, která potěšila, ale já bych ještě mezi poslední kapitolou a epilogem přidala kapitolu, řekla bych, že tam byl velký skok, a já vždy čekám na nějaký dokonalý závěr.

Aleen
23.02.2023 5 z 5

Velmi příjemné poslouchání. Milé, jednoduché, hezké. Je to ženský román, který si na nic jiného nehraje. Hlavní hrdinka je trochu tradičně neohrabaná, ale vyloupne se z ní šikovná a mírně sebevědomá žena. Příběh měl všechny atributy, které jsem od tohoto žánru čekala. Velké osvěžení po těch rádobyromanťárnách, které bychom ještě před pár lety nazvaly pornem.

martinka.cz1
21.02.2023 3 z 5

Před touto knížkou jsem od této autorky
četla Domek v Irsku a knížku jsem přečetla během pár dní. Proto jsem se na tuto knížku těšila a měla vysoké očekávání.
Určitě se jedná o oddychové a nenáročné čtení na víkend nebo na dovolenou. Nicméně mi přišlo, že místy autorka popisovala až moc detailů, což nebylo žádoucí, příběh mě osobně zase až tak nezaujal. Konec zase na mě až moc přeslazený.

Maku.17
20.02.2023 3 z 5

Potřebovala jsem něco pozitivního a vzhledem k nemoci audioknihu, tak jsem si poslechla Kavárnu v Kodani. Úplně mě to naladilo na cestování, škoda, že se zánětem zvukovodu opravdu nikam nemůžu. Poslouchalo se to dobře. Jinak tedy Pekárna v Brooklynu mě bavila víc.

TeaPeter
19.02.2023 4 z 5

Moc milá jednohubka s vůní kávy a skořice. Hezky pohladila po duši.

nadali
18.02.2023 1 z 5

V knihách, které obvykle čtu, musím pracovat se svou hlavou, hledat skuliny v ději, které mi utekly a dávat si věci do souvislostí.
Nic z toho zde nenajdete, děj je vám předestřen na stříbrném podnose s růžovou mašličkou a pocukrovaný marcipánovými srdíčky. A kdybyste té sladkosti měly málo (neboť toto je kniha pro ženy a myslím, že ji dočtou pouze ty vytrvalé), všechno je to ještě ozdobené opravdu sladkou šlehačkou.
Pro mě utrpení číst. Ale zapřela jsem se a vydržela do konce, kde jsem dostala ale pouze další dávku cukru. Uf.
Já vím, že my ženy potřebujeme vypnout, ale tohle je tak příšerná červená cukrárna (o knihovně se nedá mluvit), že jí odnesu do nejbližší knihobudky.
Úplný omyl v knihkupectví, žádnou z knih v té sérii už nedám.
Jedna hvězdička za hezkou obálku.

myrna0868
16.02.2023 odpad!

vím o sobě , že nejsem čtenář ženských" romanťáren". Kniha mi byla doporučena. Bohužel v podstatě jen potvrdila, že knihy tohoto ražení nebudou pro mne. Hodně jsem se nutila číst dál, stále jsem čekala něco víc.

Market = )
16.02.2023 4 z 5

Celkem fajn, ale přiznám se, že jsem s tím humbukem a několika měsíční rezervací v knihovně čekala trochu víc propracovaný příběh. Oddechové nenároční čtení očekávám, to je jasan, ale tohle mi přišlo i jako odděchově napsané :-D. Ale uznávám, že jsem v tomhle žánru asi celkem přísná.

mcabr
15.02.2023 5 z 5

Pěkné čtení, klid a pohoda. Jen trochu moc sladké ke konci.

Hoblinka
13.02.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha z celé série. Je to červená knihovna, ale jak říká jedna kolegyně: "Dramat mám dost v soukromém životě."

MartiSim
12.02.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Takové milé a vtipné čtení

tomkve
11.02.2023 4 z 5

Bylo to milé, předvídatelné a podle červenoknihového kopíráku. Ale taky to bylo čtivé a vtipné, takže pokud po ní sáhnete, tak určitě neočekáváte žádného Dostojevského a nebudete zklamaní. Byla jsem příjemně překvapena.

attila1
10.02.2023 4 z 5

Romantika od začátku do konce a krásné příběh z Dánska. Moc se mi to líbilo. Oddechové čtení vhodné na dovolenou. Těším se na další díly.

pikilo
08.02.2023 4 z 5

Miloucke, hezoucke, sladke jak cukrova vata.

KattyV.
03.02.2023 4 z 5

Takové milé to bylo. :-)

Fiddis
02.02.2023 3 z 5

Po dlouhé době jsem zkusila nějakou romanťárnu. Ale teda to chování novinářů v Kodani, to bylo jedno velké wtf :-D Ty dialogy mi někdy přišly dost nereálné... no knihu jsem si víc začala užívat až tak ve 3/4. Aspoň jsem měla změnu po knihách s válečnou tématikou.

prochajda
02.02.2023 4 z 5

Tak to byla hodně sladká a červená kniha s předvídatelným dějem. Přiznám se, že tento žánr moc nevyhledávám. Nicméně jsem se seznámila s dánským životním stylem hygge a proč jsou Dánové jedním z nejšťastnějších lidí na světě. Jak je důležité dbát na maličkosti, udělat si čas na to být spolu, zapálit si svíčku a dělat si radost navzájem.