Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3145 810

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

avynka
02.01.2023 5 z 5

Sáhla jsem po této audioknize na doporučené jedné youtuberky a udělala jsem dobře. Příjemná oddechovka je přesně to, co mi sedí. Interpretace byla taky skvělá. Už se těším na další díla této skvělé autorky !!!

Sirina
30.12.2022 4 z 5

Po přečtení téhle knihy už rozumím, proč je autorka tak oblíbená. Její knihy se velmi dobře čtou.
Nehledejte v nich nic náročného, je to typická oddechovka.

Michalka98
29.12.2022 3 z 5

Marně se snažím přijít na to, proč je Julia Caplin tak oblíbená autorka. Kavárna v Kodani sice byla lepší než Čajovna v Tokiu - tu jsem četla loni, ale autorčina tvorba na mě působí jako průměr. Tady tomu nebylo jinak - průměrné postavy, průměrná dějová linka, průměrná romantika, průměrný styl psaní. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nedokážu u autorky najít to něco navíc. Mrzí mě to, protože mě tyto knihy lákají, ale zatím jsme si s Julií Caplin nějak neporozuměly - možná jednou.

JointlieKat94
28.12.2022 4 z 5

U této autorky prostě víte, co dostanete. Čekáte to a stejně Vás to prostě mile potěší. :)

Přiznávám ale, že se mi začátek četl hůř, nějak mi to nešlo.. jakmile ale přišla Kodaň, stránky ubíhaly, ani nevím jak. Taky bych tam jela. Moc se mi líbí to, jak autorka ta města tak krásně popisuje.. jako bych tam u toho byla. Fakt hezké. :)

Dokonce jsem si i vygooglila, jak se to hygge správně vyslovuje. Každou chvilku teď hygguju doma, povídám o Kodani, a doufám, že mě tam ten můj chlap vezme. :D

_Knihomolka_
24.12.2022 4 z 5

Přiznávám se. Kavárnu čtu tímto rokem již po třetí :). Nebude to ovšem jenom tím, že se stala mým nejoblíbenějším romantickým útěkem od Caplinové, ale i z toho důvodu, že je skvělým pomocníkem při navození "vánoční nálady", jelikož z ní vyzařuje vřelost, klid a pohoda. A zejména díky těmto dvěma výše uvedeným kladům se hodí zmínit, že jí nečtu ani naposled :).

Jessica007
24.12.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Čteno v předvánočním a vánočním čase, dočteno na Štědrý den. Hned po Domku v Irsku. Takové podobné schéma. Romantická, oddychová knížka. Láska, plnění si snů. Hygge a zde Kodaň. Čtení příjemné, knížka ve mně nechala dobrý pocit. Obálka nádherná.

Maky33
23.12.2022 4 z 5

Romantická kniha, opravdu jen na "oddechové" čtení.
Lehce předvídatelná.

kaca1530
10.12.2022 4 z 5

Od začátku víte, jak to dopadne a stejně vás to baví a okouzluje. Do Kodaně bych jela hned. Nemůžu opomenout naprosto úžasnou obálku.

AnDyB
09.12.2022 2 z 5

Nemůžu si pomoci a přidám se k menšině. Já mám velmi velmi ráda oddechové romantické příběhy a myslím si, že nejsem ani náročný čtenář, na tento směr knih, ale tady mě to prostě nenadchlo. Bylo to pro mě moc klišé. Vsehny postavy byly prostě moc moc. Nakonec se stanou ze všech nejlepší BFF a no i mezi Benem a Kate jsme čekala nějak tak více vzrušení. No třeba jsem nebyla v tom rozpoložení a ještě autorce dam šanci. Toto je můj upřímný pocit z knihy . P.S body jsou za cestování a velmi krásné prostředí Kodaně a hygge je prostě moje srdcovka (četla jsem doma u krbu se svíčky a dekou :D)

EmillyT
07.12.2022 4 z 5

Postupně se vracím zpět k mým oblíbeným Romantickým útěkům a říkám si, že je škoda, že je to jen pohádka a v reálném životě to tak snadné není. Ale čtení milé a odpočinkové.

Havrnka
05.12.2022 5 z 5

Romantická kniha pro ponuré podzimní večery. Velmi se mi líbil popis procházek Kodaní, že jsem měla chuť se do tohoto města vypravit.

Ív688
03.12.2022 5 z 5

Občas člověk potřebuje přečíst něco jako moderní pohádku, pro adventní čas a Vánoce jako dělané, zachumlat se s knihou a šálkem čaje a představovat si...díky za milý hygge příběh s dobrým koncem, doporučuji všem, kteří chtějí mít na konci knihy na tváři úsměv

harena
28.11.2022 5 z 5

Moc milé, pohodové čtení pro adventní čas. Sympatické postavy, romantická zápletka a příjemná hygge atmosféra se nese po celou dobu čtení. Knížku zavírám s úsměvem, spokojená a dobře naladěná. Jdu hledat recept na pravé dánské skořicové šneky. Krásné počtení.

Ivuška235
22.11.2022 5 z 5

Úžasný román, přečetla jsem během vánočních svátků. Těším se na další román od této autorky :)

Dashmo
22.11.2022 2 z 5

Po sérii krimi a vraždách som potrebovala pauzu a poriadnu dávku romantiky. Toto však bolo na mňa až príliš presladené. Miestami som sa úplne strácala, dialógy boli prízemné. Nehovoriac o tom, že zakaždým keď Ben ,chrapľavo vzdychol, Kate do ucha mala som potrebu si za neho poriadne odkašľať. A pardon ale vkladať kúsok ryže a naanu druhému do úst v reštaurácii je vážne také vzrušujúce?
Hviezdičky sú za tú Kodaň a hygge. Zajtra bežím do Ikei

klarka009
21.11.2022 5 z 5

Už vím proč je Julie Caplin tolik oblíbená. Její styl psaní mi velmi sedl a ta hygge atmosféra na mě dýchala od začátku do konce :) Co se mi strašně líbilo tak bylo právě prostředí. Zamilovala jsem se do Kodaně a to jsem tam ještě ani nebyla :D (chystám se na jaře a doufám, že to vyjde ).. díky autorce jsem se skrz její knížku o tom místě dozvěděla zajímavé věci.
Co se týče postav, tak mi všechny sedly. Kate i zbytek její skupiny se pěkně postupně vyvíjeli. Každý řešil nějaký svůj problém a každý z nich si v Kodani něco uvědomil. Hate to love romantická linka se také povedla. Myslím, že jsem si na tuhle knihu nemohla vybrat lepší čas a všemi deseti vám ji doporučuji, pokud jste ještě nečetli.

Snapeova
20.11.2022 3 z 5

Kniha byla hodně předvídatelná, ale líbilo se mi, že se hlavním hrdinům stavěly do cesty různé překážky, i když se to dalo čekat. Ze začátku mě to moc nebralo, když se na scéně objevil Ben, bylo to lepší. Pak přišlo několik momentů, kdy jsem musela protáčet oči a pak už to bylo fajn. Četlo se to rychle a bylo to nenáročné. Jelikož jsem teď delší dobu knihu podobného žánru nečetla, tak mi ani moc nevadilo to jak je předvídatelná a klišoidní. Byla to taková příjemná pohádka pro dospělé. Líbilo se mi zapojení Kodaně, Hygge a nesourodé skupinky lidí.

Marfulka007
18.11.2022 4 z 5

Pěkné oddychové čtení. Předvídatelný příběh? Možná. Happyend samozřejmostí. A přesně tohle člověk občas potřebuje. Doporučuji vřele každému, kdo se potřebuje ponořit do milého, lehkého příběhu, zbytečně moc nepřemýšlet a jen se nechat unášet. Přečteno jedním dechem, nedalo se odtrhnout.

kofina
15.11.2022 4 z 5

Tento žánr normálně nečtu a od autorky to pro mě byla první kniha, tak jsem nic moc nečekala, ale bylo to moc fajn! :-) Celá kniha dokáže opravdu skvěle navodit příjemný pocit, ač je trochu i "klišoidní". Hlavní hrdince začnete po několika stranách i celkem fandit a ten happyend jí vyloženě přát.
Za mě bezva oddechovka a do tohohle podzimního nečasu úplně super načasovaná. Navíc přiznávám, že patřím k těm, kdo si myslel, že hygge jsou přesně haldy svíček, knih, dek a horká čokoláda, tak jsem si trošku poupravila mínění :-D

cukrovka
14.11.2022 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Příjemný romantický příběh který vás nenásilnou formou seznamuje s životním stylem hygge a krásami Kodaně.