Rodina v podkroví

Rodina v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448519/bmid_rodina-v-podkrovi-0hc-448519.jpg 4 353 121

Rodina z podkroví série

Jeden dom. Dve rodiny. Tri telá. Vo veľkom dome v módnej štvrti Chelsea leží v postieľke dieťa. Zjavne sa oň starajú, je nakŕmené a očividne čaká, že ho niekto vezme na ruky. V kuchyni už niekoľko dní ležia tri rozkladajúce sa mŕtvoly. Vedľa nich je narýchlo naškrabaný odkaz. Kto sa medzitým staral o dieťa? Libby sa na svoje 25. narodeniny dozvie, že zdedila dom v Chelsea. Čoskoro zistí, že dom skrýva temnú históriu, a spolu so známou novinárkou sa pustia do pátrania. Londýnčanka Lisa Jewellová je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Family Upstairs , 2019

RADOST
17.10.2021 4 z 5

Čtivý příběh záhadného domu a jeho obyvatel. Propletenec postav. Dům i lidé v něm l spějí k záhubě. Ovládá je totiž samozvaný charismatický muž se svou družkou.
Co se tam skutečně dělo se dozvídáme spolu s dědičkou domu až po 25 letech. Jednání a podřízenost obyvatel domu jsou až nepochopitelné, i když dosti průhledné a předvídatelné. Závěr je ve stylu pohádky se šťastným koncem. Nebo ne? Možná bude další díl, jak napovídají náznaky v myšlení jednoho z aktérů.
Knihu jsem četla ve slovenštině, užívala jsem si krásu toho jazyka a vyrovnávala tím nenaplněná očekávání. Kniha totiž není výborná, z mého pohledu spíše průměrná.

katy238
11.10.2021 3 z 5

Rodina z podkroví autorky Lisy Jewellové popisuje nešťastný osud rodiny, která se rozhodne svůj život vložit do rukou úplně cizích lidí, kteří jí mají pomoci oprostit se ode všeho, co je tíží. Žádné rozhodování, nezávislost na všem ostatním, vlastní vesmír na prostoru jednoho rodinného sídla. Pomalu ale jistě však za velkými dveřmi roste malá sekta, a osudy několika dospělých a dětí uchvátí jediná osoba. Začíná boj o život, jež se v počátku měl podobat spáse.

Příběh není špatný, zajímavě rozehrané drama jedné malé sekty, která vznikala pomalu a plíživě a postupně odřízla všechny obyvatele domu, vyjma několika vyvolených, od vnějšího světa. O to více zamrzí, když autorka ve druhé polovině knihy začne některé své slibně rozehrané dějové linky citelně zjednodušovat a příběh dovede náhle ke konci, po kterém zůstane jen podivné prázdno. Je to škoda, thriller měl velmi zajímavý potenciál „temnoty za zavřenými dveřmi“, ale nakonec se schoval za roh. I tak doporučuji k přečtení, i když spíše jako zajímavou jednohubku, než zajímavé několikachodové menu.

terryaknihy
29.09.2021 3 z 5

V knize sledujeme tři dějové linie, kde máme vcelku dost velké množství postav. Jsem zvyklá, že linie se vždy protnou, ale tady jak byly tři, tak to působilo dost zmatečně. Chvilkami jsem se ztrácela a párkrát jsem se i vracela zpět. Menší problém pro mě byly i samotné postavy, které mi nebyly úplně sympatické. Asi až na děti .
Přesto musím vypíchnout, že nápad pro příběh byl velmi originální. Kniha je psaná krátkými kapitolami, což pomáhá na čtivosti (možná bych jen ocenila nadpis kapitol pro lepší orientování). I když začátek byl pomalejší, tak konec byl velmi dobře zpracován, takže ve výsledku nejsem vůbec zklamaná.
Podle mě v rámci žánru je kniha průměrná, ale na druhou stranu jsem slyšela větší chválu na jiné knihy autorky, takže jí asi příště dám ještě šanci :)

xena2711
23.09.2021 4 z 5

Zajímavý thriller, zamotané dějové linky, místy až né moc uvěřitelné, ale velmi čtivě napsané. Určitě stojí za přečtení.

okeey
16.09.2021 3 z 5

Ohledně tohoto příběhu mám takové rozporuplné pocity, na jedné straně je temný, záhadný a originální, na straně druhé je ale dost předvídatelný. Líbila se mi zápletka v první třetině knihy, ale co se domu týče, to bylo takové nijaké. Nelituji toho, že jsem knihu četla, ale už se k ní pravděpodobně nevrátím.

Prync
04.09.2021 2 z 5

Příběh, který není uvěřitelný, je předvídatelný, postavy bez vývoje, bez hlubšího vhledu do jejich psychologie. Jednají rozporuplně, nelogicky, odporují si, vše klouže jen po povrchu. Námět dobrý, slibující napínavé počtení, ale zpracování je velkým zklamáním.

Ivuska.09
29.08.2021 3 z 5

Tato kniha v sobě ukrývá podivný příběh. Místy napínavý, místy těžko uvěřitelný. Nicméně styl psaní je velice čtivý.

Blaufik
27.08.2021 3 z 5

Pokud vás kniha zaujala, tak si ji rozhodně přečtěte. I když se nejedná o autorčinu nejlepší knihu, tak rozhodně nepostrádá čtivost a v konečném důsledku dokáže zabavit. Přesto si dovolím tvrdit, že Lisa Jewellová má rozhodně na víc.

jeny-v
19.08.2021 4 z 5

Každá kniha má svého čtenáře, já jsem po přečtení tohoto románu spokojená. Děj je tajemný, čtivý, vyprávěný třemi hlavními postavami o událostech před / nyní a téma nepřekračuje realitu.
Libby Louise Jonesové připadne v den pětadvacátých narozenin velkolepý dům. Kdo v něm bydlel, čí ukrývá život a jaký se zde stal zločin? Postupně je rozplétán záhadný případ bohaté rodiny Lambových, opuštěného miminka Serenity a dalších aktérů podivné komunity vedené Davidem Thomsenem. Zajímavý neotřelý závěr....

bookcase
09.08.2021 4 z 5

Za mě asi nejslabší z autorčiny tvorby, ale přesto se dobře četla, i když si nejsem jistá, že by ve skutečnosti to, co se tam dělo, dlouho jen tak procházelo, aniž by si někdo všiml. Ale jinak docela jízda.

ladyfromskye
29.07.2021 2 z 5

(SPOILER) Předešlé autorčiny knihy kolem mě jen tak profrčely jako rychlík. Věděla jsem o nich, ale chuť přečíst si je se jaksi nedostavila. Rodina z podkroví mě ale zaujala na první dobrou: anotací i nádhernou obálkou. Bohužel, nakonec z toho pro mě bylo jedno velké zklamání.
V příběhu pro mě bylo příliš mnoho trhlin a příliš mnoho věcí, které byly tak přitažené za vlasy, že bych jim nevěřila ani zpitá pod obraz. A to jsem v tomhle celkem tolerantní člověk (mám například v oblibě knihy Harlana Cobena, u kterých je to opravdu někdy dost na hraně).
O čtivosti příběhu nemůže být vůbec řeč. Dočetla jsem nejspíš jen proto, že ty kapitoly byly fakt hodně krátké (jedno z mála plus knihy).
Postavy... ani jednu jsem si neoblíbila. Byly plytké, charaktery některých se měnily málem každou kapitolu a jednání všech bylo někdy dost protichůdné nebo rovnou totálně mimo (například jedna postava se na konci rozhodne jednou za čas scházet s jinou postavou, o které předtím tvrdila, že je "čisté zlo" – jako fakt???).
Konec – jak sama autorka píše, dopsala ho hlavně díky přísunu alkoholu. No... je to znát. Že jí ten konec fakt nešel. A že alkohol v jejím případě fakt není klíčem k inspiraci.
Za mě tedy opravdu – a bohužel, protože potenciál byl obrovský – jedno velké NE.

gordon13
19.07.2021 5 z 5

Tak to byla opravdu zvláštní kniha, strašně čtivá, doslova jsem ji zhltala. Hrozně mě zajímalo, jak se všechno vyvrbí a co z příběhu vlastně vyleze. Z ukončení jsem na jednu stranu spokojená a na druhou mírně rozčarovaná...za prima čtenářský zážitek ovšem dávám plný počet!

Comelye
19.07.2021 4 z 5

Výborně se čte, zajímavý a pěkný příběh.

anája
18.07.2021 2 z 5

Mrzí mě to, ale na rozdíl od knihy ,, Beze svědků”, která pro mne byla opravdu objevem, se mi tato kniha autorky zdá slabá. Strašně moc postav na začátku, takže jsem v tom měla guláš. Že bych se u knihy bála, to ani náhodou, pro mne zklamání.

Pepina19
11.07.2021 4 z 5

Překvapivé, záhadné a velmi čtivé.

HanulkaK.
07.07.2021 5 z 5

Brilantní, opravdu super, moc mě bavila :-)

verka5083
05.07.2021 3 z 5

Knížka ve mně nechala zvláštní dojem. Na začátku se mi knížka zdála být chaotická. A musela jsem si chvíli počkat, než mi příběh začal dávat smysl.Bohužel jsem od knihy zároveň čekala víc, a to asi snížilo mé očekávaní. Na druhou stranu musím uznat, že posledních sto stran bylo pro mě nejčtivějších a nejnapínavějších.

TinaBookBlog
28.06.2021 4 z 5

Zajímavé, nečekané a místy předvídatelné. To je kniha "Rodina v podkroví". Místy se mi tajil dech, jindy jsem si řekla, že to jsem přesně čekala nebo naopak.
Kniha se čte sama. Za mě je to spíše oddychové čtení, i když příběh oddychový není vůbec. Příběh vypráví 3 lidé. Jeden z toho je vyprávěn retrospektivně. Nicméně, vyprávění je členěno na kapitoly, takže to čtenáře nemate.

Knižní střípky
25.06.2021 3 z 5

Je to má třetí kniha od autorky a co jí nemohu upřít, je to, že ve mně vždy dokáže vzbudit velice nepříjemné pocity, což rozhodně není kritika, ba právě naopak, u tohoto žánru je to přednost. Ovšem stejně jako u knihy POD DOHLEDEM mi trvalo, než jsem se v tom všem aspoň trochu zorientovala. Hodně postav, několik dějových a časových linií, nicméně po krkolomném začátku si to celkem sedlo. Jako skoro vždy mě nejvíce bavila linka z minulosti, protože jsem byla neskutečně zvědavá, jak to všechno bylo a k té v podstatě nemám žádné výhrady.
Co se však týče současnosti, tam se dostavilo zklamání. V konečném výsledku mám z knihy spíše rozporuplné pocity, něco bylo skvělé a něco zase ne. A nezachránilo to ani mé oblíbené téma, které mám v knihách ráda, ale neprozradím, jaké mám na mysli, neboť o něm není v anotaci zmínka. No a z konce jsem vysloveně rozpačitá, ale jak jsem zjistila, prý má být druhý díl, tak uvidíme. Za mě stále vítězí autorčina kniha BEZE SVĚDKŮ.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

veruptackova
23.06.2021 3 z 5

Od autorky jsem četla předchozí knihu Pod dohledem, která mě nadchla svou čtivostí a proto jsem se s chutí pustila i do Rodiny z podkroví, od které jsem měla díky slibné anotaci a doporučení na obálce vysoká očekávání. A to je možná můj problém. Příliš vysoká očekávání.
V knize pozorujeme několik postav a z počátku se mi děj zdál chaotický. Uznávám, že postupně to dávalo čím dál více smysl, ale během čtení prvních stran jsem prostě byla více zmatená než napnutá. Autorka se vyžívá v dost zvláštních popisech postav a neseděla mi i některá slovní spojení. Postavy byly na můj vkus trochu plytké a jejich chování mi občas nedávalo smysl. Na druhou stranu musím ocenit samotnou zápletku, která mi přišla originální a zajímavá.
Věřím, že pokud nebudete mít přehnaně vysoká očekávání jako já, dostanete čtivý psychothriller s neotřelou zápletkou.