Rodina v podkroví

Rodina v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448519/bmid_rodina-v-podkrovi-0hc-448519.jpg 4 353 121

Rodina z podkroví série

Jeden dom. Dve rodiny. Tri telá. Vo veľkom dome v módnej štvrti Chelsea leží v postieľke dieťa. Zjavne sa oň starajú, je nakŕmené a očividne čaká, že ho niekto vezme na ruky. V kuchyni už niekoľko dní ležia tri rozkladajúce sa mŕtvoly. Vedľa nich je narýchlo naškrabaný odkaz. Kto sa medzitým staral o dieťa? Libby sa na svoje 25. narodeniny dozvie, že zdedila dom v Chelsea. Čoskoro zistí, že dom skrýva temnú históriu, a spolu so známou novinárkou sa pustia do pátrania. Londýnčanka Lisa Jewellová je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Family Upstairs , 2019

dlabikk
14.06.2021 4 z 5

Skvěle napsaný příběh o tajemství jedné rodiny. Děj ubíhal tak rychle, že jsem byla v šoku, že jsem už na konci. Představovala jsem si ten ponurý dům, podkroví, zahradu, obyvatele domu v černých hábitech. Bála jsem se, že se z toho vyvine duchařina, ale naštěstí tomu tak nebylo. Určitě doporučuji přečíst :o)

ivetdos
08.06.2021 4 z 5

I když jsem si ze začátku myslela, že bude lepší než autorčina předchozí kniha Pod dohledem, nakonec tomu tak úplně nebylo. Začátek vypadal slibně, ale nakonec to nebylo takové, jak jsem čekala. Měla jsem trochu borčus v postavách a časových rovinách, a to asi do půlky knihy. Zápletka se mi líbila, ale myslím, že z některých situací se dalo vytěžit víc. Jako celek se mi kniha líbila, ale konec byl takový očekávaný, dalo se to vymyslet líp. Jako odpočinkové čtení dobré, ale na plný počet hvězdiček to nebylo. Každopádně knížku můžu doporučit

L.Helena
08.06.2021 4 z 5

Prvních několik kapitol hodně nepřehledných, spousta postav, míst, časových rovin a dějových linií. Jakmile jsem se však zorientovala, o kolik dějových linií se jedná a kdo kam patří, tak se z toho vyklubalo hodně zajímavé čtení.

kanitsuj
07.06.2021 3 z 5

Zajímavý příběh na pomezí společenského románu a thrilleru. Po přečtení mám zvláštní pocit, jako bych četla viktoriánský román z prvky hororu namísto detektivního příběhu ze současnosti. Zprvu jsem měla trochu problém s orientací v čase a s perspektivou vyprávění, ale jakmile jsem se zorientovala, četbu jsem si užila. Zápletka je v celku originální, ale trochu neuvěřitelná a čekala jsem asi jiný závěr - nějaký šok, pro který si budu knížku pamatovat, ale bohužel mne zakončení spíše zklamalo. Také mne trochu zamrzelo, jak se v příběhu vraždí o sto šest a všechny zúčastněné to nechává chladnými a bez následků - duševních, fyzických i sociálních.

Šánka
04.06.2021 5 z 5

Když se prokoušete tím trošku zamotaným začátkem se spoustou postav, několika dějových linek, zařadíte si tři vypravěče, tak pak už si naplno můžete užít další ze skvělých kousků od Lisy Jewell.
Záhadné postavy, temná bizarní atmosféra, stupňující se napětí a docela slušné tempo vyprávění s mnoha tajemstvími i zvraty. Postupně se nám skládá celá šílená mozaika děsivé tragédie, která se odehrála před mnoha lety. Anotace mnoho neprozrazuje, takže si můžeme jen tipovat jaký dopad měla na jednotlivé aktéry a jejich životy.....

Teri_P
03.06.2021 4 z 5

Čekala jsem, že budu sedět a hltat každé slovo, nestalo se tak. Přebal, název i začátek napovídal tomu, že budu cítit strach, úzkost a napětí, ani to se nestalo. Nicméně jsem přesvědčená, že je to následek deformace po knihách od Chrise Cartera.
Neznamená to tedy, že bych si čtení neužila, že bych si v duchu nevytvářela teorie a pomyslně nepředepisovala osudy jednotlivých postav. Kniha příjemně ubíhá a samozřejmě místy i velmi překvapí. Konec se mi zdá malinko patetický, každopádně to je čistě o úhlu pohledu. Doporučuji zainvestovat, v knihovně se Vám určitě neztratí. Svědčí o tom nejeden komentář pode mnou a tuším, že i nade mnou. :)

Arsi007
03.06.2021 3 z 5

Začátek byl velmi rychlý a slibný. Seznamujeme se se všemi postavami z minulosti i přítomnosti, ve druhé polovině začínáme pomaličku rozplétat, co se v domě stalo, ale bohužel konec byl o ničem.

V celé knize není jediná postava, se kterou sympatizujete. Vše je postaveno na atmosféře tajemna a stísněnosti, bohužel nic takového se nekoná. Jeden moment překvapení tu tedy byl, ale to je na tenhle žánr poněkud málo. Scény, ve kterých máme spolu s hlavní hrdinkou zadržet dech zde nejsou, protože už daná fakta dávno známe z minulosti. Navíc bylo v příběhu několik situací, které nemají dohru a v podstatě tam byly navíc. Prý má ale vyjít druhý díl tak předpokládám, že právě tam budou objasněny. Nicméně já ho nejspíš číst nebudu. Ten nesourodý konec, který byl vzhledem k vážnosti celé situace poněkud odbytý a dehonestující celý dosavadní příběh mě poměrně naštval.

iška
29.05.2021 4 z 5

Přiznám se, že v první třetině knihy jsem se poněkud ztrácela v postavách. Ale jakmile jsem se zorientovala, už jsem se neodtrhla. Zatím je to moje druhá kniha od autorky a rozhodně si od ní časem opět něco vyhledám.

janyska13
21.05.2021 4 z 5

Autorka si s námi pohrávala opět až do poslední stránky. Propletenost celého toho příběhu, divnost samotných hlavních hrdinů. Styl vyprávění z různých pohledů, kdy čtenář stále přemýšlí, jak to nakonec dopadne a co je vlastně pravda. Je až neuvěřitelné, co autorka dokázala napsat a popsat, tak do detailů.
Ve společném čtení s holkama jsme měly mnoho teorií, jak by to mohlo být, kdo je mohl zabít. A opět jsme se u něčeho málo trefily.

Višnička
21.05.2021 5 z 5

Tak to byla jízda.. příběh začíná pozvolně, sledujeme tři časové linie, které se ke konci protnou. Pomalu, ale jistě vše začíná gradovat, úplně mě pohltil, knihu jsem nemohla odložit a prostě jsem musela vědět, co se stalo a jak to dopadne. Čte se parádně, žádná hluchá místa, doporučuji!

Vladísek
19.05.2021 5 z 5

Super! Mně se to líbilo moc. Všechny postavy byly zvláštně divné a ponurá atmosféra domu mé pocity jen podtrhla. Rozhodně nelituji, že jsem do knihy zainvestovala.

Klesňa
16.05.2021 4 z 5

Od autorky jsem zatím četl Pod dohledem a už to se mi líbilo. Tahle kniha byla dokonce ještě lepší. Příběh mě zaujal natolik, že jsem četl až do tří do rána a za dva dny jsem měl hotovo. Celý děj je popsán ze tří pohledů. Z pohledu samotné Libby, která jako dědička začne pátrat po záhadě domu. Druhý pohled je Henryho, který vzpomíná na kruté časy v tomto domě. No a pak tu máme ještě Lucy, která má dvě děti a žije v podstatě na ulici. Jak do příběhu Lucy zapadá, není na začátku vůbec jasné. A to je právě to co Vás na knize chytne. Postupně skládáte střípky a zmateně jen vyčkáváte, kam to všechno vede. Samozřejmě se dočkáte různých nečekaných zvratů a napínavého odhalování. Tady se mi dost vyplatila má nová technika vypisovat si seznam postav a jejich vzájemné vztahy, protože mě kolikrát autorka tak zmátla, že jsem si musel zkontrolovat kdo je kdo. Na celé knize se mi nejvíc líbilo vyprávění Henryho. Vypráví totiž o tom, jak se z jeho prominentních rodičů postupně stávají fanatici posedlí jednou osobou. Nahlédnutí do jakési sekty a jejich soužití prostě bylo na tomto thrilleru to nejpoutavější a originální. Lisa Jewellová prostě umí a já ji neoficiálně pasuji na thrillerovou lady.

zuzana2599
15.05.2021 5 z 5

Znepokojující, mrazivá rodinná sága, při jejímž čtení vám budou vstávat všechny chlupy na těle. Ne nadarmo je Lisa Jewellová má oblíbená autorka, své umění zde opět bravurně předvedla ! Tuto knihu jsem četla s velkým zaujetím, příběh je velmi působivý, strhující a pak zase ten konec... Ten tedy nutí přemýšlet ! Ach, Henry, Henry !!
Příběh má neotřelou zápletku. Starý, honosný dům v bohaté čtvrti Chelsea a v něm kolébka s miminem, o patro níž pak tři mrtvá těla v černých hábitech...
Přečtěte si, přátelé, nebudete litovat !

Dresia
14.05.2021 4 z 5

Dobře se to četlo, mám ráda kratší kapitoly. Ale chyběl mi tam nějaký wow efekt.

JessieEx
10.05.2021 4 z 5

Přesně jak píše B. A. Paris na obálce, toto bylo velmi temné a znepokojivé. Zkrátka solidní psycho.
Ovšem anotace se mi zdá lehce zavádějící. Čekala jsem úplně něco jiného.
Prostředí a atmosféra byly skoro až nechutné, stejně tak většina postav (kromě Libby a novináře). Autorku obdivuju za to, jak si opět bravurně poradila s velkým množstvím postav. Četlo se to skvěle a všem milovníkům psycha a tísnivých příběhů doporučuji, za mě ale o chlup vede Pod dohledem.

snoopylady
04.05.2021 5 z 5

Pohlcující příběh od první věty. Nutí vás číst dál a dál, abyste se co nejdříve dozvěděli, jak to vlastně bylo. Zároveň vás děsí jediné - že knihu dočtete a laťka bude sakra vysoko, a vám bude trvat dlouho, než vás pohltí takto dokonale jiná kniha...

Alena129
02.05.2021 5 z 5

Začátek byl těžký. Než jsem poznala všechny postavy a příběh několika lidí začal mít souvislost. Stálo za to vydržet. Pak už jsem jen chtěla vědět, jak to skončí a hltala každou stránku až do samého konce. Opravdu zvláštní zápletka. Určitě stojí za přečtení.

ArwenAragorn
29.04.2021 4 z 5

80%
Chtěl jsem ale pro tebe jen to nejlepší Serenity. V tom baráku jsi byla jediná skutečně čistá bytost, jediné dobro, které ze všeho vzešlo. A tak jsem tu králičí pacičku vzal a schoval ti ji pod peřinku.

To se četlo jedna báseň! Temný, snad až děsivý thriller s originálním námětem, brilantní zápletkou, přitom ale hluboce lidský, s mnoha překvapivými momenty.
Jasně, že se dozvíme, jak to bylo s třemi rozkládajícími se mrtvolami v přízemí a živým a zdravým miminkem v podkroví.
Přečtěte si i vy tento spletitý thriller, myslím, že vás zaujme. Má spád i napětí.

ctenarkaEva
29.04.2021 4 z 5

Čekala jsem asi něco trochu jiného. Myslela jsem, že půjde o klasické pátrání po pachatelích zločinu, ale tohle bylo jiné. Pokud máte rádi knihy o pátrání v minulosti, prolínání minulosti a přítomnosti, střídání vypravěčů a větší množství postav, tak budete spokojení. Tomuto popisu asi odpovídá hodně knih, ale tahle je opravdu v něčem jiná.

Ilsa2
25.04.2021 5 z 5

Děsivý příběh, který vás polapí a pustí až po přečtení. A i potom na něj dlouho nezapomenete.