Rodina v podkroví

Rodina v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448519/bmid_rodina-v-podkrovi-0hc-448519.jpg 4 356 356

Rodina z podkroví série

Jeden dom. Dve rodiny. Tri telá. Vo veľkom dome v módnej štvrti Chelsea leží v postieľke dieťa. Zjavne sa oň starajú, je nakŕmené a očividne čaká, že ho niekto vezme na ruky. V kuchyni už niekoľko dní ležia tri rozkladajúce sa mŕtvoly. Vedľa nich je narýchlo naškrabaný odkaz. Kto sa medzitým staral o dieťa? Libby sa na svoje 25. narodeniny dozvie, že zdedila dom v Chelsea. Čoskoro zistí, že dom skrýva temnú históriu, a spolu so známou novinárkou sa pustia do pátrania. Londýnčanka Lisa Jewellová je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Family Upstairs , 2019

ctenarkaEva
29.04.2021 4 z 5

Čekala jsem asi něco trochu jiného. Myslela jsem, že půjde o klasické pátrání po pachatelích zločinu, ale tohle bylo jiné. Pokud máte rádi knihy o pátrání v minulosti, prolínání minulosti a přítomnosti, střídání vypravěčů a větší množství postav, tak budete spokojení. Tomuto popisu asi odpovídá hodně knih, ale tahle je opravdu v něčem jiná.

Ilsa2
25.04.2021 5 z 5

Děsivý příběh, který vás polapí a pustí až po přečtení. A i potom na něj dlouho nezapomenete.

plamínek21
18.04.2021 5 z 5

Neotřelý, originální námět, velmi čtivě napsané. Co víc si přát ?

oblakaknih
16.04.2021 3 z 5

3,5/5
Rodina z podkroví mě nalákala svojí anotací. Po jejím přečtení jsem neváhala, věděla jsem, že se do knihy musím pustit. Nejspíš jsem si ale vytvořila příliš velká očekávání, protože mě tak trochu zklamala.

Námět knihy je pro mě osobně dost originální a v žádném jiném, ať už knižním nebo filmovém zpracování, jsem ho neviděla. První polovinu knihy jsem o něm ale dost pochybovala, protože jsem měla velký problém se začíst a do příběhu se pořádně ponořit.

Kniha je vyprávěna ze tří pohledů. Nechci nic prozrazovat, proto jen řeknu, že mě zaujaly všechny skoro stejně. Každý v sobě skrýval důležitou část příběhu a tím, že se střídaly, jsem měla možnost pomalu objevovat souvislosti.

Nebudu lhát, na spoustu věcí jsem přišla ještě dříve, něž se v příběhu objevily, takže se pro mě příběh stal částečně předvidatelným, ale stejně jsem si toto osobní vyšetřování užila.

Nejsympatičtější z hlavních hrdinů mi připadala asi Libby. Do jejího vyprávění jsem se vždycky pustila s očekáváním něčeho nového a většinou se mi toto očekávání i naplnilo. Nemůžu ale zapomenout i na ostatní postavy, každá z nich je velice silným a promyšleným prvkem tohoto příběhu.

První polovina kniha byla na mě osobně trochu moc zdlouhavá a malinko nezáživnější, ale jakmile se vše začalo proplétat, už jsem byla do příběhu naprosto ponořená a dočítala jsem ho s napětím. Přestože mi byla spousta věcí jasná, příběh mě stále dokázal překvapit.

S koncem jsem hodně spokojená a upřímně bych se klidně pustila do nějakého pokračování.

Četla jsem sice lepší thrillery, ale i tento jsem si nakonec užila a mohu jej doporučit.

Nixa
16.04.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Hrozně mě to bavilo a bylo to neskutečně čtivé a napínavé.
Rodinný příběh plný tajemství, zvratů, zrady, lásky, posedlosti a manipulace.

lisell
12.04.2021 3 z 5

První polovina mě přikovala ke knížce a nemohla jsem se odtrhnout. Se zatajeným dechem jsem hltala každou stránku a normálně jsem se fakt bála, co z toho všeho vyleze. Bohužel ale musím říct, že druhá část už taková pecka nebyla, tedy pro mě. Asi jsem od toho čekala víc nebo si v hlavě vytvořila jiný scénář, nevím. Za mě originální námět, nesmírně čtivá forma, první půlka naprostá pecka, ale pak šla dějová linka dolů a já byla trošku zklamaná.

alexis818
11.04.2021 5 z 5

Tak tenhle příběh mě zcela pohltil. Bylo skvělé, napínavé čtení, velmi dobře napsané. Ještě teď mě obchází mrazení z toho, že se to opravdu může stát.

stesti.s.knihou
08.04.2021 4 z 5

Představte si, že slavíte 25. narozeniny a jako dárek dostanete obrovský dům v módní čtvrti v Londýně. Ze dne na den se z vás stává milionář, spolu s domem ale zároveň dědíte i děsivou rodinnou historii, o které jste doposud neměli ani ponětí. Přesně tohle zažívá Libby, hlavní hrdinka knihy. Jelikož jí jako malé miminko adoptovali, neměla do svých 25. narozenin ani tušení o tom, kdo byli její biologičtí rodiče. S domem, který Libby dědí, je spjata děsivá historie. V domě byla totiž před lety nalezena tři mrtvá těla. Jako příčina smrti byla určena rituální sebevražda - dle dopisu na rozloučenou, který po obětech zbyl, bylo jasné, že tito lidé žili v jistém druhu sekty. V domě bylo krom mrtvých těl nalezeno také malé, spokojené a vysmáté miminko. Libby začíná postupně zjišťovat vazby, které ji pojí s jednotlivými oběťmi, a společně s tím objevuje děsivou historii domu a jeho obyvatel.
A mně se to hodně líbilo. Mělo to spád, napětí, krátké kapitoly; příběh postupně gradoval a prolínání tří dějových linek, které se v závěru propojily, dodalo knize ucelenost.

Booktwins
06.04.2021 5 z 5

4,5/5
S touto autorkou jsem se setkala už u knihy Pod dohledem, která byla skvělá! Tato kniha mě překvapila směrem, kterým se upínala, vůbec jsem netušila o čem to bude a bylo to příjemné překvapení! Sice jsem čekala na konci malinko větší wow, ale i tak se to četlo dobře a za sebe doporučuju! Není to sice mrazivý thriller, ale i tak stojí za přečte
ní...i když možná sáhněte radši po její předešlé knize, ta mi sedla víc. :)

LukBook
05.04.2021 5 z 5

Velice zajímavý thriller. Ze začátku trošku těžce uchopitelná. Vlastně nebudete ani vědět, o co se v hlavní zápletce jedná. Postupně se však rozjíždí poměrně temný děj a nakonec vás vystřelí z bot i kalhot.

MMacicekk
05.04.2021 5 z 5

Obdivuji autorčinu fantazii i schopnost dát nápadu jasné obrysy a děj propracovat tak, aby dával smysl a měl navíc čtivou formu. Kniha se opravdu velmi těžce odkládala, pochybnosti vámi zmítaly a bylo těžké se od příběhu odpoutat. Rozlousknout tento oříšek nebylo snadné, ale nakonec se povedlo.

niki7763
28.03.2021 3 z 5

Kniha to nebyla úplně špatná ale zároveň ani moc excelentní. Přečtena je poměrně rychle, děj odsejpá, je svým způsobem relativně i zvrhlá, ale přece jen mi moc nejde do hlavy, jak se taková spousta lidí mohla stranit tolik let bez povšimnutí a že by se případ tak nějak uzavřel. Něco mi přišlo nelogické, něco reálné. Ale jako celek docela povedené dílo. Hvězdy dávám hlavně za čtivost a také za poměrně slušnou dávku překvapení :)) Nenudila jsem se a to je hlavní

Mermaida
28.03.2021 5 z 5

Jedním slovem "jízda".
Propracované a hlavně čtivé. Od prvních stránek mě kniha vtáhla do svého tajemného hábitu. Je rozdělená do čtyř části a od začátku druhé se už nedalo od knihy vpodstatě odtrhnout. Byla fascinující, pohlcující a šokující.

book_loverka_
22.03.2021 4 z 5

Rodina z podkroví je originální thriller, který obsahuje 3 dějové linie. Ty se navzájem prolínají a propojují. Přesně to vystihuje popis od B. A. Paris - brilantní, temné a znepokojivé. Pomalu jsem nemohla uvěřit tomu, co se tenkrát v tom domě dělo. Čte se to rychle a má to krátké kapitoly. Akorát jsem občas neměla pochopení pro chování některých postav. Jinak to bylo geniální!
4,5⭐️/5⭐️

mikika
12.03.2021 3 z 5

Zvláštní příběh, kde vás autorka vede k děsivému očekávání něčeho strašného, aby najednou uhnula ze směru a vám zůstane jen neurčitý pocit zmatku a ošizení. Nebo aspoň mě tedy..

lena.o.knihach
10.03.2021 5 z 5

Na tento thriller mě nalákaly ohlasy od světových autorek Colleen Hoover, B. A. Paris a Shari Lapena. Znáte je? Všechny tři Rodinu z podkroví doporučují a já s nimi musím souhlasit.

V knize se kapitoly střídají hned ze tří různých pohledů. První z nich je Henry a jeho vzpomínání na dětství, druhá linka se odehrává ve Francii, kde žije Lucy a její dvě děti a třetí je o Libby, která ve svých 25 letech zdědí rodinné sídlo v luxusní čtvrti v Londýně. Honosný dům ale ukrývá tajemství, která doposud nikdo neodhalil.

Nečekala jsem, že knihu jeden den začnu číst a hned druhý ji dočtu. To fakt ne. Ale já jsem nemohla jinak. Strašně moc mě zajímalo, co se bude dít dál a hlavně, kdo je kdo. Jop, není tam zrovna málo postav, ale protože je každá úplně jiná, dá se to zvládnout. Chce to jen překonat ten začátek, kdy se musíte zorientovat a ujasnit si, kdo ke komu patří. Pokud to zmáknete (a já věřím, že jo), nebudete litovat.

Četlo se to fakt skvěle, nechybělo tomu to správné napětí a gradace na konci příběhu. Když už jsem si myslela, že něco vím, tak to autorka zas překopala a já byla na začátku.
Rodina z podkroví je děsivý, napínavý, strhující a neskutečně čtivý thriller, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Danago
10.03.2021 5 z 5

Knížka je napsaná ve třech dějových liniích.
Jednu vypráví Henry, Který vzpomíná na své dětství a začíná v roce 1988.
Druhou zažívá Lucy která nyní žije ve Francii se svými dětmi a odehrává se v současnosti.
A třetí dějovou linku právě teď prožívá Libby, která ve svých 25 letech zdědí po svých biologických rodičích, honosný dům v Londýně. S tímto dědictvím se pojí velké tajemství za jakých okolností její rodiče zemřeli a co se stalo s jejími sourozenci. Je možné, že její rodina byla součástí sekty? Libby se spojí s novinářem , který se o příběh v minulosti zajímal a spolu se rozhodnou pátrat co se opravdu stalo.

Knížka měla trochu pomalejší rozjezd až jsem trochu váhala zda mě tentokrát autorka nezklame. Ale po asi 100 stránkách se příběh neskutečně rozběhl. Čtení začalo být napínavé a plné zvratů a překvapení. Do konce knížky už jsem jen lapala po dechu.
Příběh je velice věrohodný a když se nad tím čtenář zamyslí toto by se opravdu mohlo stát a možná se takové věci opravdu dějí.
Je to velice znepokojivý a místy temný a hodně drsný příběh.

Nikola_
07.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý..Nemohla jsem odložit, moc mě baví autorčin styl psaní, rozhodně stojí za přečtení.

Adris
06.03.2021 2 z 5

Libby zdědí dům v drahé čtvrti v Anglii. S domem se pojí její tajemná minulost. Byla totiž adoptovaná, když jí byl rok. Našli ji právě v tomto domě, v němž údajně žila sekta, jejíž členové údajně spáchali hromadnou sebevraždu. Libby chce předtím, než s domem nějak naloží, zjistit pravdu. A tak se spojí s novinářem, který obětoval kus svého života vyšetřováním tohoto případu, a společně pátrají po stopách minulosti.

Myslela jsem si, že příběh bude ve stylu "zdědila jsem barák, a vypadá to, že mi v něm někdo tajně žije - v podkroví a tajných chodbách". Ale není to tak. Jedná se spíše o beletrijní drama. Bylo velmi rychle jasné, jak to celé je, poháněla mě jen touha zjistit, zda mě autorka nepřekvapí. Znepokojivé, jak píše Paris, to je. Docela bych řekla, že i reálné. Ale nedomyšlené. Určitá vysvětlení pro chování hrdinů jsou divná. Navíc si autorka upozaďuje "nechtěné" vedlejší postavy, i když jsou součástí dění. Vytáhne je, když se jí to v daný okamžik hodí. Tím pádem jsou postavy plytké. Taky se bohužel vyžívá v popisech, je slabá na akci. Autorka se snažila pracovat s jednou osobou, tak jako tajemně, že člověk neví, jestli je dobrá nebo zlá. Tam je náznak čehosi. Jinak...

NoraHudecová
30.12.2020 5 z 5

Opäť som sa pustila do knihy bez nejakých extra očakávaní a bola som milo prekvapená. (I keď pri danom žánri nie je slovo "milo" ideálnou voľbou.)
Skvelý psychologický triler, ktorý by ste rozhodne nemali prehliadnuť.
Autorka veľmi pútavo odkrýva tajomstvo jednej neobyčajnej rodiny prostredníctvom troch rozprávačov. Prelínanie minulosti a súčasnosti stupňuje napätie, ale najmä zvedavosť čitateľa. Prepletené vzťahy a väčší počet postáv pridáva deju na dramatickosti. Dej, ale nebol nijakým spôsobom neprehľadný ani mätúci. K udržaniu tajomnej atmosféry napomáha aj samotný dom, v ktorom sa odohráva značná časť príbehu. Jewellová ide priamo k veci, žiadne omáčky, a to ja veľmi oceňujem. Záver možno nie je strhujúci, ale prekvapí a mnohé objasní.