Rodina v podkroví

Rodina v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448519/bmid_rodina-v-podkrovi-0hc-448519.jpg 4 353 121

Rodina z podkroví série

Jeden dom. Dve rodiny. Tri telá. Vo veľkom dome v módnej štvrti Chelsea leží v postieľke dieťa. Zjavne sa oň starajú, je nakŕmené a očividne čaká, že ho niekto vezme na ruky. V kuchyni už niekoľko dní ležia tri rozkladajúce sa mŕtvoly. Vedľa nich je narýchlo naškrabaný odkaz. Kto sa medzitým staral o dieťa? Libby sa na svoje 25. narodeniny dozvie, že zdedila dom v Chelsea. Čoskoro zistí, že dom skrýva temnú históriu, a spolu so známou novinárkou sa pustia do pátrania. Londýnčanka Lisa Jewellová je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Family Upstairs , 2019

MiskaMa
10.08.2022 4 z 5

Knížka mě zaujala. I přesto, že hlavní téma příběhu není úplně můj šálek kávy. Líbilo se mi střídání vyprávění tří postav. Po chvilce čtenář pochopí, o koho jde a jaký spolu postavy mají vztah. Přesto mě ke konci i pár informací překvapilo. Už se těším, až autorka vydá další knížku.

Adriena838772
23.07.2022 5 z 5

Strasně moc se mi to líbilo a od této autorky by mohla vyjít další.Britský autoři píší hodně dobré knížky

1v8na
28.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku mi dělalo problém se začíst. Měla jsem trochu zmatky v tom, kdo je kdo a z jakého pohledu je konkrétní kapitola psaná.
Jakmile jsem se však zorientovala, do příběhu jsem se ponořila a četla a četla.
Příběh měl spád, ubíhající děj, akci, napětí, dobrodružství.
Bylo zajímavé sledovat, jak se odvíjel příběh dětí v domě a z domu v Chelsea.
Kapitoly byly krátké a podporovaly čtivost.
Jen Henry - ten mi přišel jako solidní psychopat.

Michelle.Bee76
22.06.2022 4 z 5

Moje první kniha ve slovenštině. Knížka měla hodně dobré zvraty v ději. Ze začátku je potřeba se prokousat několika "nezáživnými" kapitolami, ale potom už to máš pořádný spád. Kniha se mi moc moc líbila. I nápad vyprávět to z pozic několika postav příběhu byl tady přínosem. Dala bych klidně i 5*, ale ještě něco tomu malinko chybělo..
Za mě dávám 4 a 1/2 hvězdičky.

Angie.D
13.06.2022 3 z 5

Ak hľadáte veľmi napínavý thriller, z ktorého budete mať zimomriavky a nebudete tušiť čo sa z toho vykľuje, toto NIEJE ono :)
Príbeh to bol dobrý, zaujímalo ma ako to celé dopadne, avšak zápletku som tušila už takmer od začiatku, postavy mi nijako zvlášť k srdcu neprirástli, niektoré časti boli opísané veľmi plytko a pár vecí mi prišlo nedotiahnutých, resp. sa spomenuli a potom to už nikto neriešil, čo mi prišlo škoda a nedávalo zmysel.
Bolo to fajn, ale čítala som oveľa lepšie thrillery/rodinné drámy.

Zaujímavé na knihe je, že každá kapitola rozpráva príbeh "z pohľadu" inej postavy, prípadne iná časová linka a pekne sa to postupne prepája. Nebolo to rušivé a myslím, že bežný čitateľ sa ľahko zorientuje o koho kapitolu sa jedná. Tým, že kapitoly boli dosť krátke čítanie ubiehalo naozaj rýchlo.

Kniha je ideálne čítanie pre tých, ktorí skôr hľadajú drámu ako thriller a ktorí nemajú radi veľmi napínavné až strašidelné príbehy, ale zároveň túžia troška po záhade.

Lexie321
18.05.2022 3 z 5

Osobne ma kniha popravde trocha sklamala. Jednoducho zmizla je moja srdcovka a tak som čakala od autorky viac. Kniha sa čítala rýchlo ale záver bol dosť uponáhľaný. Každopádne záhada a dej to bol zaujímavý a možno ak by kniha mala viac strán bola by vynikajúca.

Pajic21
20.04.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha s originálním námětem.

kob
04.04.2022 5 z 5

Originální příběh i forma vyprávění ze tří úhlů pohledu. Jsem nadšená a knížku jsem odkládala jen pod pohrůžkou násilí ze strany hladové rodiny

Termaap
01.03.2022 4 z 5

Knize se nedá upřít čtivost, nepostrádá napětí (hlavně asi kvůli krátkým kapitolám, které končí převážně v situacích nějakého zvratu) a i námět mi přijde vcelku originální. Také se mi líbilo vyprávění z pohledu tří postav, přičemž nejvíc jsem “hltala” to Lucyino.

Celkově hodnotím čtyřmi hvězdami; čtení jsem si užila, ale pokud by po mě někdo chtěl tip na parádní thriller, nevím, zda bych si v té záplavě přečtených knih tohoto žánru vzpomněla právě na “RODINU Z PODKROVÍ”. Četla jsem takové, které mě nějakým způsobem dostaly více, ale zároveň jsem si jistá, že jsem přelouskala i mnohem horší.

Hany.Honey
25.02.2022 2 z 5

Námět zajímavej. Sekta se nastěhuje k boháčům a ti už je pak nevypakují, ale napětí to postrádalo. Poslední kapitoly, kdy už víme, jak to po letech s hrdiny dopadlo, je prakticky červená knihovna.

Zunka616
31.01.2022

Úžasná kniha cetla jsem ji jedním dechem doporučuji všem

knihomolka_eli
28.01.2022 4 z 5

Veľmi dobre napísaný psychotriler.
Jedna bohatšia rodina žije usporiadaným spôsobom života, deti chodia do dobrých škôl a majú celkom bežný život. Až do momentu, kým ich rodičia neponúknu pomoc, resp. miesto v dome cudzím 4 dospelým ľuďom a 2 ich deťom. Tí túto pomoc zneužijú a nehodlajú odísť. Jedným z nich je muž, David, ktorý je absolútne chorý, domácnosť sa začne riadiť jeho pravidlami, pomaly si vytvára svoju sektu, a od každého člena vyžaduje neuveriteľné veci. Za každé porušenie príde trest. Deti nebudú viac pochopené a milované, ale uväznené, bité a týrané. Podarí sa im oslobodiť?

V tomto príbehu jedna zvrátenosť striedala druhú. Knižka bola napínavá a bola som zvedavá ako nakoniec skončí. Psychicky chorí tu boli očividne skoro všetci. Ktorí normálni rodičia by si nechali zdevastovať domácnosť cudzími ľudmi a prispôsobili by svoje životy ich pravidlám? Dospelí, ktorí sa k nim do domu nanominovali to nemali v hlave v poriadku už vôbec. A nakoniec deti, ani pri jednom som nemala pocit, že je úplne ok. Niektoré mali správanie, ktoré naháňalo hrôzu. Príbeh je písaný z 3 pohľadov a tak čitateľ dokáže preniknúť do 3 myslí. Postupne sa informácie dopĺňajú a pravda vypláva na povrch.

Čo sa týka postáv najviac mi bolo ľúto Libby, ktorej by snáď bolo lepšie bez jej ,,staro-novej" rodiny. Veľmi sympatickou postavou bol novinár, ktorý Libby pomáhal.

Príbeh sa uzavrel, temné tajomstvá domu sa odhalili, ale samotný záver ostal otvorený, uvidíme, či príde aj pokračovanie.

lucie2371
03.01.2022 5 z 5

Brilantní! Úžasný a originální příběh, který rozhodně doporučuji přečíst.

MichaelaS081
24.12.2021 5 z 5

Kniha byla super. Četla jsem jedním dechem.

klarence
13.12.2021 3 z 5

To nebylo špatné, když jsem se začetla.. ze začátku jsem měla problém se trochu orientovat v osobách. Celkově spokojenost .

Ajushaaa
09.12.2021 5 z 5

Super, nemohla jsem se odtrhnout :-)

Jiparis
24.11.2021 4 z 5

Žít pod vlivem fanatického vůdce sekty, který všem vymývá mozky, káže vodu a sám pije víno, musí být otřesný zážitek. Ještě těžší je pokusit se z ní uniknout. Pokřivené vztahy mezi rodiči , dětmi a sourozenci jsou přirozeným důsledkem. Temný příběh se světlým koncem.

ThrillerLove
20.11.2021 4 z 5

Na začátku mi trvalo, než jsem se v knize zorientovala. Mohlo tam byt vždycky, jaké postavě kapitola patří. Je vidět, že každá postava má svoje problémy z minulosti, které se odrážejí i v přítomnosti a to ne zrovna v malé míře. Hlavně jedna postava tam je extrémně divná .. a není jediná na Lucy je taky něco zvláštního.

A taky je divnej David ... Omg jak si vůbec někoho může někdo pustit takhle do domu. Matka je teda extra naivní...

Příběh byl napínavý líbilo se mi to. Akorát otevřený konec mě překvapil. No nakonec se není čemu divit, když je to první díl. Těším se na další.
Příběh byl podle mě dost skličující a silný na psychiku člověka.

A ještě jedna taková věc. Dům který, zdědila Serenity (Libby) bych na jejím místě prodala. Protože být s takovými lidmi, kteří už tam žili pod jednou střechou je dost o hubu. Navíc když je pořádně nezná. Nicméně je možný, že by ji něco provedli. Ale mám dojem, že by ji provedli něco tak, jako tak.

Januli
31.10.2021

Podle anotace jsem čekala příběh že současnosti a ne pohled že tři stran. Ale to mi vůbec nevadilo, chvíli mi trvalo, než jsem se na začátku zorientovala, ale když k tomu došlo tak čtení šlo pak samo. Zajímavý příběh i námět , závěr ne tak docela top, ale když to celé shrnu, tak spokojenost.

Toňula
19.10.2021 4 z 5

Zajímavý, poměrně originální námět a čtivý způsob vyprávění, za mě moc dobré..